Autor Téma: MUX4 v HK / Chlum / k45  (Přečteno 57840 krát)

Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #75 kdy: 24. 08. 2012, 19:08:36 »
Chytáte někdo Chlum v Pardubicích? A pokud ano, jakou máte anténu, příp. doplňky k ní?
V Pardubicích chodí Chlum na (slovy p. Pařízka) "jakoukoliv anténu" namířenou na Černou horu (rozdíl azimutu je v celých Pardubicích do 8 st). Zatím jsem se nesetkal s nutností tento kanál zesílit vhodným předzesilovačem (město Pardubice). Jakoukoliv anténou se rozumí opravdová anténa (nikoliv těžítko z kuflandu atp.). Pro její zakoupení doporučuji Holubovu ulici (nemohu dělat reklamu - pardubák i p. Potůček však zná).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stanislav Morávek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #76 kdy: 25. 08. 2012, 13:44:44 »
Zdravým, prosím vás mám ted otázku? : jede ted chlum? a když tak cca jakou máte sílu a kvalitu? Já jsem na holicku a nic. Díky


Jakubicek95

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #77 kdy: 25. 08. 2012, 14:18:06 »
S potížemi jsem dokázal chlum naladit, obraz celkem často kostičkuje, zvuk je normální . Nechápu však, jak je možné, že před týdnem než jsem odjel na dovolenou obraz nekostičkoval vůbec.


Stanislav Morávek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #78 kdy: 25. 08. 2012, 14:45:42 »
Tak to jsem rád že nejsem sám, s černou horou vubec nemám problém.


Jakubicek95

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #79 kdy: 25. 08. 2012, 15:14:25 »
To já také ne

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #80 kdy: 25. 08. 2012, 15:16:29 »
Zdravým, prosím vás mám ted otázku? : jede ted chlum? a když tak cca jakou máte sílu a kvalitu? Já jsem na holicku a nic. Díky
Jakou máme sílu a kvalitu? S72/Q97, ale nechápu, k čemu Vám jsou tyto údaje dobré když vůbec o ničem nevypovídají. Na Holicku a v samotných Holicích není s příjmem MUX4 žádný problém. Nechte si zkontrolovat anténu a anténní svod k TV.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #81 kdy: 25. 08. 2012, 15:17:37 »
S potížemi jsem dokázal chlum naladit, obraz celkem často kostičkuje, zvuk je normální . Nechápu však, jak je možné, že před týdnem než jsem odjel na dovolenou obraz nekostičkoval vůbec.
Vaše místo příjmu? Typ antény?
To že nekostičkoval a teď ano znamená, že nemáte dostatečnou rezervu pro kvalitní příjem.


Stanislav Morávek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #82 kdy: 25. 08. 2012, 16:09:38 »
Hned na začátku hlásím nejsem antenář, ale nechápu teda proč obsahují příjmače tyto udaje a za druhé co si mám nechat zkontrolovat když z vysílače krásné není problém chytat(ani nebyl problém chytat hd) a to samé z černé hory(mux1.2.3). Antena klasické síto v něm asimetrák, kabel nový (25m) a jedna tv a ani žádné kolísání síly signálu.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #83 kdy: 25. 08. 2012, 16:45:29 »
Hned na začátku hlásím nejsem antenář, ale nechápu teda proč obsahují příjmače tyto udaje a za druhé co si mám nechat zkontrolovat když z vysílače krásné není problém chytat(ani nebyl problém chytat hd) a to samé z černé hory(mux1.2.3). Antena klasické síto v něm asimetrák, kabel nový (25m) a jedna tv a ani žádné kolísání síly signálu.
Anténu máte směrovanou kam? Pokud chcete, napište mi do SZ vaše souřadnice domu, pokusím se Vám poradit.


eXBee

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #84 kdy: 25. 08. 2012, 21:58:18 »
Nemáte problém s programem ČT1 HD? Neuvěřitelně přeskakuje a kostičkuje v různých barvách i když TV hlásí bezchybný příjem. U Nova HD a u SD programů není žádný problém.


Pepecka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #85 kdy: 25. 08. 2012, 22:14:52 »
Ano, mám stejný problém s ČT1 HD


Trapper33

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #86 kdy: 26. 08. 2012, 10:25:47 »
Taky mám stejný problém, Fanda jede luxusně (SD), NovaHD přijatelně sem tam kostička (cca dvě tři poruchy do hodiny) ČT HD špatně 30-40% procent času sledování prokostičkuje!!!! Na Pohodu nekoukám, tragické rozlišení a ještě horší klipy! Zato od poláků TVP1 HD luxusní příjem žádná kostička a na rozdíl od našich HD programů jde i teletext!!!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #87 kdy: 26. 08. 2012, 11:31:19 »
To se hned pozna ze disponuji nejmodernejsi technikou tak jak to popisuji na svem webu.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #88 kdy: 26. 08. 2012, 20:08:00 »
Nemáte problém s programem ČT1 HD? Neuvěřitelně přeskakuje a kostičkuje v různých barvách i když TV hlásí bezchybný příjem. U Nova HD a u SD programů není žádný problém.
Nic zvláštního nepozoruji - ČT1 HD z MUX4 Chlum (dnes večer).


eXBee

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX4 v HK / Chlum / k45
« Odpověď #89 kdy: 26. 08. 2012, 21:55:50 »
Dnes jsem zkoušel Události a opět to byla tragédie. Nejvíce vadí, když jde program opravdu v HD rozlišení. Pak to kostičkuje při každém větším přechodu. Nova HD tohle nedělá a funguje správně (Televizní noviny).