Autor Téma: mux 4 ostrava  (Přečteno 139323 krát)

Libor Seznam

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #105 kdy: 14. 10. 2012, 19:36:44 »
Je to u kolegy na RD anténa je natočená na Hošťálkovice a ten Hladnov má odzkoušen při výluce Hošťálkovic. Po znovunaladění obraz naskočil, ale kostičkuje.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #106 kdy: 15. 10. 2012, 06:25:24 »
Je to u kolegy na RD anténa je natočená na Hošťálkovice a ten Hladnov má odzkoušen při výluce Hošťálkovic. Po znovunaladění obraz naskočil, ale kostičkuje.

Tak nechť "kolega na RD" laskavě natočí svou anténu přesně směr Hladnov....


Lukashcz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #107 kdy: 15. 10. 2012, 07:34:54 »
Takže situace se na sídlišti Bělský Les během víkendu nezměnila, tudíž budu považovat tento stav za definitivní. Nyní mi tedy nezbyde, než tlačit na úpravu STA pro příjem DVB-T, nebo doufat, že plánovaný vysílač na Velkém Javorníku (na mapkách pokrytí je plánovaný do 30.října 2012) pokryje i jih Ostravy. Momentálně se na Javorníku nic neděje.
Přidávám foto stav ze soboty 13.10.2012.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #108 kdy: 15. 10. 2012, 09:23:51 »
Takže situace se na sídlišti Bělský Les během víkendu nezměnila, tudíž budu považovat tento stav za definitivní. Nyní mi tedy nezbyde, než tlačit na úpravu STA pro příjem DVB-T, nebo doufat, že plánovaný vysílač na Velkém Javorníku (na mapkách pokrytí je plánovaný do 30.října 2012) pokryje i jih Ostravy. Momentálně se na Javorníku nic neděje.
Přidávám foto stav ze soboty 13.10.2012.

A z DB není možné "vyrazit" žádnou kloudnou odpověď týkající se vysílače na Velkém Javorníku. Prostě mlčí. Nereagují... Obávám se, aby nakonec nebylo zahájení vysílání z této kóty odsunuto až do příštího roku z důvodu "nedostatku" volného radiového kanálu. Pochybuji, že by z VJ vysílali na K63, jako je tomu v Ostravě, neboť se jedná o přechodné řešení. A uvažovaný jiný možný kanál K42 by zcela jistě vadil Polákům, vysílá se na něm analog v Katowicích. A Velký Javorník je již skutečně dosti "velký" na to, aby K42 Poláci neodsouhlasili...   


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #109 kdy: 15. 10. 2012, 09:39:04 »
Takže situace se na sídlišti Bělský Les během víkendu nezměnila, tudíž budu považovat tento stav za definitivní. ...
Na jakem prijimaci jste to zkousel? A zkousel jste kanal znovu naladit? A jak zmineny zesilovac zapinate/vypinate? Nechce se mi verit, ze 8 km v rovinatem terenu z vysilace 10 kW je problem i kdyz na nahrazkovou antenu za oknem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukashcz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #110 kdy: 15. 10. 2012, 09:39:26 »
A z DB není možné "vyrazit" žádnou kloudnou odpověď týkající se vysílače na Velkém Javorníku. Prostě mlčí. Nereagují... Obávám se, aby nakonec nebylo zahájení vysílání z této kóty odsunuto až do příštího roku z důvodu "nedostatku" volného radiového kanálu. Pochybuji, že by z VJ vysílali na K63, jako je tomu v Ostravě, neboť se jedná o přechodné řešení. A uvažovaný jiný možný kanál K42 by zcela jistě vadil Polákům, vysílá se na něm analog v Katowicích. A Velký Javorník je již skutečně dosti "velký" na to, aby K42 Poláci neodsouhlasili...

Tak to nejsou moc dobré zprávy... respektive to že DB mlč(ž)í mě už nepřekvapuje. Ten K63 z VJ se mi taky zdá velmi nepravděpodobný, to znamená že DB budou nejspíše čekat až PL strana vypne analog v Katowicích.  >:(


Lukashcz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #111 kdy: 15. 10. 2012, 09:58:20 »
Takže situace se na sídlišti Bělský Les během víkendu nezměnila, tudíž budu považovat tento stav za definitivní. ...
Na jakem prijimaci jste to zkousel? A zkousel jste kanal znovu naladit? A jak zmineny zesilovac zapinate/vypinate? Nechce se mi verit, ze 8 km v rovinatem terenu z vysilace 10 kW je problem i kdyz na nahrazkovou antenu za oknem.

Takže, ladit zkouším na podobnou pokojovou anténu jako je tato: http://www.datart.cz/Prislusenstvi-antena-HAMA-44286-Pokojova-antena-tv-36dB-cerna.html s plynulou regulací zesilovače. Před přemístěním vysílače MUX4 jsem na ni bez zapnutého zesilovače slabě chytal i vysílání z 1.máje. Bez zapnutého zesilovače bez problémů chytám i vysílač Hladnov (ověřeno při vypnutém vysílači Hošťálkovice kvůli údržbě), zde podotýkám že vysílače Hladnov a Lanová (ta by měla vysílat výkonem 6,309 kW) jsou od sebe vzdáleny pouhých cca 300 metrů.
Jako přijímací zařízení jsem zkoušel TV Sony KDL40W4000 (integrovaný MPEG4 tuner) a DVB-T settopbox EVOLVE Electra (MPEG2 tuner http://www.evolve.cz/cz/d-dvb-t-rekorder-evolve-electra-s-podporou-divx.html), na obou se stejným výsledkem, i když jsem vyzkoušel opravdu všemožná umístění antény, jak s vyplým, tak se zaplým zesilovačem na anténě.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #112 kdy: 15. 10. 2012, 10:10:43 »
A z DB není možné "vyrazit" žádnou kloudnou odpověď týkající se vysílače na Velkém Javorníku. Prostě mlčí. Nereagují... Obávám se, aby nakonec nebylo zahájení vysílání z této kóty odsunuto až do příštího roku z důvodu "nedostatku" volného radiového kanálu. Pochybuji, že by z VJ vysílali na K63, jako je tomu v Ostravě, neboť se jedná o přechodné řešení. A uvažovaný jiný možný kanál K42 by zcela jistě vadil Polákům, vysílá se na něm analog v Katowicích. A Velký Javorník je již skutečně dosti "velký" na to, aby K42 Poláci neodsouhlasili...

Tak to nejsou moc dobré zprávy... respektive to že DB mlč(ž)í mě už nepřekvapuje. Ten K63 z VJ se mi taky zdá velmi nepravděpodobný, to znamená že DB budou nejspíše čekat až PL strana vypne analog v Katowicích.  >:(

Tak vás možná potěším - před malou chvílí se nám podařilo kontaktovat se se zástupcem DB kupodivu telefonicky. Takže vysílání z Velkého Javorníku by mělo být spuštěno nejpozději do poloviny listopadu 2012, ale spíše (údajně) už počátkem listopadu. Kanál neví, záleží na ČTÚ. Takže uvidíme...


Lukashcz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #113 kdy: 15. 10. 2012, 10:16:19 »
Tak vás možná potěším - před malou chvílí se nám podařilo kontaktovat se se zástupcem DB kupodivu telefonicky. Takže vysílání z Velkého Javorníku by mělo být spuštěno nejpozději do poloviny listopadu 2012, ale spíše (údajně) už počátkem listopadu. Kanál neví, záleží na ČTÚ. Takže uvidíme...

No tak to jste mě velmi potěšil  8)  děkuji za informaci. Teď tedy zůstává otázkou kanál a hlavně taky budoucí výkon vysílače. Jak říkáte - uvidíme...


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #114 kdy: 15. 10. 2012, 10:20:51 »
Už jsem to tu psal, sídliště Bělský les, resp. jeho jistá část, má Hladnov silně zastíněn. Stojí zde několik vysokých věžáků a za nimi pak ještě další. I u antén na STA zde jsou jisté problémy.
Nicméně mám pocit,že nový TX Muxu4 má nějaký parametr v ident.streamu jiný než původní TX na 1.máje, což některým TV/boxům vadí a je nutno je znovu naladit. Pokud je však signál velmi špatný, znovunaladění se nemusí povést (resp. nalazení vhodné polohy u náhražkové antény) a proto zde řada lidí píše, že je zcela bez signálu.

V každém případě ale na sídlištích platí, že pro dlouhodobě spolehlivý příjem je naprosto nejvhodnější solidně provedená společná anténa (STA), která v řadě případů umožní příjem i dalších DVB-T Muxů (Poláci, Slováci). Vše samozřejmě závisí na vlastníkovi domu. Bohužel, někteří si požadavek zákona na umožnění příjmu vysvětlují po svém a další skupina vlastníků (i SBD) se nechává(la) uplácet různými kabelovými a ISP operátory, aby STA když ne zlikvidovali, tak alespoň blokovali jejich rozvoj,třebas najímáním nekompetentních firem,že...


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #115 kdy: 15. 10. 2012, 12:00:51 »
Zdravím,

no jo, ale instalujte MUX4 do STA teď, když nevíte, do kdy pojede na 63. kanálu. Teď to namontujete, lidé zaplatí, naladí. A do konce roku (licenci asi mají do 31.12.2012) bude (snad) změna kanálu a znovu přelaďovat a plati. Už slyším ty nadávky od lidí.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #116 kdy: 15. 10. 2012, 13:39:26 »
Podle dřívějšího vyjádření ČTÚ se v Ostravě na K63 bude výjimečně vysílat i v příštím roce, dokud nebude v Polsku vypnutý analog (K38) na vysílači Wisla-Skryczne, což se má stát 19.3.2013. Pochybuji, že by ČTÚ své stanovisko změnil, když pro mux4 vhodný, mezinárodně zkoordinovaný kanál nemá momentálně k dispozici, protože K45 tak "chytře" zapůjčil Polsku... >:(


cocot

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #117 kdy: 15. 10. 2012, 14:05:53 »
trochu bych to opravil  , PL nevysílá v analogu na k 38 , ale na  k 58  , po ukončení  vysílání Polsatu na tuto frekfenci zřejmě přejde Mux 2 , který nyní vysílá ze Skryczneho na k 38 , který mimo jiné chytáme i na naší STA , ale ve výsledku to je asi jedno .
Jinak v Opavě , Kateřinkách   příjem cz MPX 4 na STA  , rovněž tak mux Klimkovice .


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #118 kdy: 15. 10. 2012, 15:52:07 »
Zdravím,

no jo, ale instalujte MUX4 do STA teď, když nevíte, do kdy pojede na 63. kanálu. Teď to namontujete, lidé zaplatí, naladí. A do konce roku (licenci asi mají do 31.12.2012) bude (snad) změna kanálu a znovu přelaďovat a plati. Už slyším ty nadávky od lidí.

To jsou zase bláboly. Mux4 na K63 už vysílá několik let a řádně "zdigitalizované" STA na Ostravsku jej mají od samého počátku. To, že i za přeladění v STA se musí zaplatit,to je snad jasné, ale vzhledem k tomu,kolik bys musel zaplatit soukromým poskytovatelům představuje STA max. 10% nákladů v horizontu 10 let . Nic nejde úplně zadarmo...


computer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 ostrava
« Odpověď #119 kdy: 15. 10. 2012, 16:37:15 »
Hlučín, polské sito zesilovač Tesa mini, mux4 jede.!!!!(natočeno na Hladnov).