Autor Téma: MUX 4 - Černá studnice  (Přečteno 54485 krát)

Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #75 kdy: 29. 12. 2012, 09:54:10 »
Před chvilkou to jako mávnutím kouzelného proutku přestalo. Taky mě už napadlo, že tu vlastně chytám tolik odrazů, že se to navzájem tluče. No jestli to takhle půjde dál, tak budu muset něco vymyslet.
Bez proměření to může být velice zdlouhavé a složité vymýšlení.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #76 kdy: 29. 12. 2012, 10:29:53 »
Já jen nechápu co s tím pořád šachujete, jsem z vratislavic, prvkovou anténu natocenou na jested a od začátku vysílání chtam mux4 v pohodě. Síla signálu je tak 63 až 65% (kolísá), kvalita 77% stabilní ale obraz i zvuk je od zacaku vysílání v pohodě, tedy podle toho jak zrovna vysílají. ;-) obecně platí že anténa se zesilovačem je vhodná až na vzdálenost od 50km dál, jinak to má spíš negativni vlivy než pozitivní. ;-)


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #77 kdy: 29. 12. 2012, 13:47:22 »
Mux 4 mam zastíněnej, mam za oknem colorku chytam na ni Löbau + ještěd ale ČS nechytnu kuli satínění, zkoušel sem ji natočit na mux 4 a nic, te ji mam vertikalně na löbau a chdí mi lobau i ještěd v anteně mam zesik +18 dB.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #78 kdy: 29. 12. 2012, 14:17:27 »
Já jen nechápu co s tím pořád šachujete, jsem z vratislavic, prvkovou anténu natocenou na jested a od začátku vysílání chtam mux4 v pohodě. Síla signálu je tak 63 až 65% (kolísá), kvalita 77% stabilní ale obraz i zvuk je od zacaku vysílání v pohodě, tedy podle toho jak zrovna vysílají. ;-) obecně platí že anténa se zesilovačem je vhodná až na vzdálenost od 50km dál, jinak to má spíš negativni vlivy než pozitivní. ;-)
obecně nic takového neplatí, neplácejte nesmysly... namontoval jste tisíce antén, abyste mohl něco zobecňovat?


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #79 kdy: 29. 12. 2012, 14:32:49 »
Já jen nechápu co s tím pořád šachujete, jsem z vratislavic, prvkovou anténu natocenou na jested a od začátku vysílání chtam mux4 v pohodě. Síla signálu je tak 63 až 65% (kolísá), kvalita 77% stabilní ale obraz i zvuk je od zacaku vysílání v pohodě, tedy podle toho jak zrovna vysílají. ;-) obecně platí že anténa se zesilovačem je vhodná až na vzdálenost od 50km dál, jinak to má spíš negativni vlivy než pozitivní. ;-)
obecně nic takového neplatí, neplácejte nesmysly... namontoval jste tisíce antén, abyste mohl něco zobecňovat?
Mně to funguje, tak proč by to nemělo fungovat i ostatním. Velmi častý jev.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #80 kdy: 29. 12. 2012, 17:04:26 »
Já jen nechápu co s tím pořád šachujete, jsem z vratislavic, prvkovou anténu natocenou na jested a od začátku vysílání chtam mux4 v pohodě. Síla signálu je tak 63 až 65% (kolísá), kvalita 77% stabilní ale obraz i zvuk je od zacaku vysílání v pohodě, tedy podle toho jak zrovna vysílají. ;-) obecně platí že anténa se zesilovačem je vhodná až na vzdálenost od 50km dál, jinak to má spíš negativni vlivy než pozitivní. ;-)
obecně nic takového neplatí, neplácejte nesmysly... namontoval jste tisíce antén, abyste mohl něco zobecňovat?
Osobne jsem 1000 antén nenamontoval a ani neznám nikoho kdo jo. Ale osobně jsem přečetl stovky příspěvků kde se vždy řeší to samé a to zesilovač na moc velkou blízkost od vysilace, už jenom slovo zesilovač, od čeho myslíte ze je odvozene? ;-)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #81 kdy: 29. 12. 2012, 17:31:37 »
Já jen nechápu co s tím pořád šachujete, jsem z vratislavic, prvkovou anténu natocenou na jested a od začátku vysílání chtam mux4 v pohodě. Síla signálu je tak 63 až 65% (kolísá), kvalita 77% stabilní ale obraz i zvuk je od zacaku vysílání v pohodě, tedy podle toho jak zrovna vysílají. ;-) obecně platí že anténa se zesilovačem je vhodná až na vzdálenost od 50km dál, jinak to má spíš negativni vlivy než pozitivní. ;-)
obecně nic takového neplatí, neplácejte nesmysly... namontoval jste tisíce antén, abyste mohl něco zobecňovat?
Osobne jsem 1000 antén nenamontoval a ani neznám nikoho kdo jo. Ale osobně jsem přečetl stovky příspěvků kde se vždy řeší to samé a to zesilovač na moc velkou blízkost od vysilace, už jenom slovo zesilovač, od čeho myslíte ze je odvozene? ;-)
...moc velká blízkost od vysílače...  ;D ;D ;D ;D
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #82 kdy: 29. 12. 2012, 23:43:26 »
je to trošku nešťastnej slovní obrat, ale dá se tomu rozumět :-)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #83 kdy: 29. 12. 2012, 23:55:11 »
je to trošku nešťastnej slovní obrat, ale dá se tomu rozumět :-)
Ano, pro ten zesilovač je to prostě moc blízko, možná jsem měl spíš použít moc mala vzdálenost ale význam je v podstatě stejný. ;-)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #84 kdy: 29. 12. 2012, 23:56:19 »
Já jen nechápu co s tím pořád šachujete, jsem z vratislavic, prvkovou anténu natocenou na jested a od začátku vysílání chtam mux4 v pohodě. Síla signálu je tak 63 až 65% (kolísá), kvalita 77% stabilní ale obraz i zvuk je od zacaku vysílání v pohodě, tedy podle toho jak zrovna vysílají. ;-) obecně platí že anténa se zesilovačem je vhodná až na vzdálenost od 50km dál, jinak to má spíš negativni vlivy než pozitivní. ;-)
obecně nic takového neplatí, neplácejte nesmysly... namontoval jste tisíce antén, abyste mohl něco zobecňovat?
Osobne jsem 1000 antén nenamontoval a ani neznám nikoho kdo jo. Ale osobně jsem přečetl stovky příspěvků kde se vždy řeší to samé a to zesilovač na moc velkou blízkost od vysilace, už jenom slovo zesilovač, od čeho myslíte ze je odvozene? ;-)
Jdu se podívat na web www.operace.cz , třeba se tam poučím jak si můžu sám odoperovat slepáka, nebo někomu druhému, vždyť stačí si o tom přečíst hromady diskusí :D Ale asi budu potřebovat skalpel, nevíte od čeho je vlastně slovo skalpel? Že by skalpovat? Takže to je indiánský nástroj!

Opravdu čekám, až mi vysvětlíte na co je zesilovač, a podle čeho se používá, netuším to! Že by parametr zesilovače byly kilometry, to jsem taky ještě neslyšel, ale asi jste se inspiroval u antén, tam to s oblibou eshopy uvádějí "anténa na vysílač 100km daleko" apod. Tak se zesilovači to bude podobně, jasně! Už to chápu!

PS: mám 20dB předzesilovač v kanálové anténě na vzdálenost 26km a vysílač který vidím pouhým okem bez jediné překážky. Takže doufám že dojedete a ukážete mi, jak to má jít bez něho :)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #85 kdy: 29. 12. 2012, 23:58:40 »
je to trošku nešťastnej slovní obrat, ale dá se tomu rozumět :-)
Ano, pro ten zesilovač je to prostě moc blízko, možná jsem měl spíš použít moc mala vzdálenost ale význam je v podstatě stejný. ;-)
Tak teď už tomu rozumím zcela jasně a zřetelně! Ne moc blízko, ale malá vzdálenost! Já hlupák...  ;D


Dj.Energy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #86 kdy: 30. 12. 2012, 13:43:31 »
Odborníci to neradi slyší. Ale takovej dobytek jako já to chytá na kus hliníkové trubky na extra svod protože byl línej si koupit ještě jednu anténu a směrovat ji. On i v poměrně velkých vzdálenostech může být dostatečně silný signál. V mém případě 46dB i na tu trubku. Ovšem toto není nikomu návodem!


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #87 kdy: 30. 12. 2012, 13:55:05 »
ale jo, proč ne? třeba já taky chytám ČS i ČH na kus drátu jen proto, že to tak může stabilně fungovat :-)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #88 kdy: 30. 12. 2012, 14:10:40 »
...eshopy uvádějí "anténa na vysílač 100km daleko" apod.
Teď jsi mi připoměl, že už dlouho jsem se tak dobře nenasmál, když jsem takový "parametr" na anténě viděl poprvé.
Jára Cimrman by to nazval anekdotou elektromagnetickou. A dokonce celkem krátkou.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #89 kdy: 30. 12. 2012, 15:07:48 »
Odborníci to neradi slyší. Ale takovej dobytek jako já to chytá na kus hliníkové trubky na extra svod protože byl línej si koupit ještě jednu anténu a směrovat ji. On i v poměrně velkých vzdálenostech může být dostatečně silný signál. V mém případě 46dB i na tu trubku. Ovšem toto není nikomu návodem!
já myslím, že odborníkům je zcela jedno, na co to chytáte, pokud Vám to hraje, jste spokojen a neoblbujete ostatni kolem sebe :)
A stejně jako na velkou vzdálenost může být signál dostatečný, tak na malou vzdálenost může být nedostatečný... ono totiž ta vzdálenost je jen jeden z více faktorů, které na to mají komplexně vliv.
« Poslední změna: 30. 12. 2012, 15:21:05 od David Kříž »