Autor Téma: MUX 4 - Černá studnice  (Přečteno 54461 krát)

Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #15 kdy: 29. 06. 2012, 11:16:54 »
"vysílatel je takovej blb aby nevyužil potenciál ČS kterou pokreje nejen celý podkrkonoší až někam k Trutnovu, ale i severnií část středních čech . to by byl sakra blbej , kdyby do jablonce a liberce pustil 10kW a jen 10kW do zbytejch směrů. to s žádnejma decibelama EIRP ziskem ani výkonem natož ukončenou střední školou nemá ani zbla společnýho."
Kterýkoliv vysílatel musí nyní (a i v budoucnu) využít hlavně potenciál své prkenice! Když nemáš chechtáky, nemáš ani pokrytí, to je jednoduchá rovnice! A DB chtěl za málo penízků, velké pokrytí a to jaksi nejde dohromady! Ostatně, jak to dopadlo nám Pařez předvedl (a stále předvádí) se svým MPX4 od 25. června dodnes!! A to neberu v potaz technické záležitosti, např. nezálohované TXy, zřejmě chybně zapojené napájecí trakty AS, nesprávně umístěné AJ (případ Jihlavy) atd.!!!

« Poslední změna: 29. 06. 2012, 11:51:35 od Libor L »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta Finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #16 kdy: 29. 06. 2012, 11:46:12 »
Libor L
tak to je vcelku jasný, že peníze a čas jsou tím hybatelem celý akce. pokud na trhu není dostatek HW , tak nemaj co instalovat. pokud nejsou lidi, tak není kdo by to instaloval a kdo by to odladil. mě nějak uniká co je na tom podle těch internetovejch trolů který to furt řešej divnýho. Radiokomunikace stavěli síť nekolik let s podporou spousty bankovek a tadle parta v tom frčí pár tejdnů a tomu zatím odpovidá výsledek.
to se týká i černý, kde je vcelku jasný že časem další rakvičky do dalších směrů budou, ale rozhodně se nyní nebude pálit 20kW do jablonce aby si při rozšíření AS musel výkon na jabko snižovat. daleko logičtější a návratnější je další rakvičku nasměrovat na JJZ a pokrejt turnov,hradiste,boleslav aspol což je dalších minimalně 150.000 lidí neli víc.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #17 kdy: 29. 06. 2012, 11:53:46 »
čéče já nechápu co je na tom co píšu gulášoidního. to že ty máš nějakou představu mě opravdu vůbec nezajímá. na mých tvrzeních není nic co by kolidovalo s realitou. pokud jseš z toho tepla podrážděnej , tak se jdi schladit, podle mě máš totiž nemale připálenou cibulku v tom guláši kterej mi podstrkuješ.
ono totiž 20kW vypalenejch všesmerově a sektorově je sakra rozdíl ! a to je to o čem tady píšu !
laskavě si přečti na co sem reagoval ! na těch vyspekulovanejch 10kW od diskutérů nad tebou. pochybuju totiž, že vysílatel je takovej blb aby nevyužil potenciál ČS kterou pokreje nejen celý podkrkonoší až někam k Trutnovu, ale i severnií část středních čech . to by byl sakra blbej , kdyby do jablonce a liberce pustil 10kW a jen 10kW do zbytejch směrů. to s žádnejma decibelama EIRP ziskem ani výkonem natož ukončenou střední školou nemá ani zbla společnýho.

PS: aby si věděl o čem tady plkáš , tak tady si prohlídni potenciál toho kopce: http://www.heywhatsthat.com/?view=MHP8ESJN na mapě klikni na visibility cloak :)))
když napíšeš že 5kW krát 4 antény, každá do jednoho směru, je 20kW tak je to prostě nesmysl a o tom se bavím, Jestli je provozovatel blb nebo není neposoudím a ani mne to nezajímá, s uvedenou formulací to totiž nesouvisí.


Franta Finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #18 kdy: 29. 06. 2012, 12:11:43 »

[/quote]
když napíšeš že 5kW krát 4 antény, každá do jednoho směru, je 20kW tak je to prostě nesmysl a o tom se bavím, Jestli je provozovatel blb nebo není neposoudím a ani mne to nezajímá, s uvedenou formulací to totiž nesouvisí.
[/quote]

5kW, ať na výstupu zesilovače nebo vyzářenejch anténou bude furt 5kW. krát 4....
někdo to holt chápe, někdo z toho dělá guláš ....


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #19 kdy: 29. 06. 2012, 12:18:53 »

když napíšeš že 5kW krát 4 antény, každá do jednoho směru, je 20kW tak je to prostě nesmysl a o tom se bavím, Jestli je provozovatel blb nebo není neposoudím a ani mne to nezajímá, s uvedenou formulací to totiž nesouvisí.
[/quote]

5kW, ať na výstupu zesilovače nebo vyzářenejch anténou bude furt 5kW. krát 4....
někdo to holt chápe, někdo z toho dělá guláš ....
[/quote]
a to se právě šeredně pleteš :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta Finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #20 kdy: 29. 06. 2012, 12:39:11 »
vážně? tak mi to vysvětli, rád se nechám poučit od někoho kdo má maturitu z fyziky a matematiky


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #21 kdy: 29. 06. 2012, 12:45:36 »
Říkají ti něco pojmy jako útlum koax. napáječe, dělič výkonu, zisk antény a další??? Tady "kamaráde" běžné kupecké počty 4 x 5 = 20 NEPLATÍ! Připomínáš mi svými "odbornými znalostmi" osobu jistého západočeského hudebníka!  :( :(


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #22 kdy: 29. 06. 2012, 13:07:15 »
vážně? tak mi to vysvětli, rád se nechám poučit od někoho kdo má maturitu z fyziky a matematiky
nemám ambice kdekomu vysvětlovat věci, které asi stejně nepochopí, už jsem to psal o 2 příspěvky výše. A nemám na to ani čas (ty někoho vyučuješ zdarma?). Jen tu dementuju zcestná prohlášení, která matou ostatní.


Franta Finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #23 kdy: 29. 06. 2012, 13:14:46 »
Říkají ti něco pojmy jako útlum koax. napáječe, dělič výkonu, zisk antény a další??? Tady "kamaráde" běžné kupecké počty 4 x 5 = 20 NEPLATÍ! Připomínáš mi svými "odbornými znalostmi" osobu jistého západočeského hudebníka!  :( :(
neplatí ? 4 zesilovače po 5kW nemaj dohromady 20kW?


Franta Finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #24 kdy: 29. 06. 2012, 13:46:32 »
vážně? tak mi to vysvětli, rád se nechám poučit od někoho kdo má maturitu z fyziky a matematiky
nemám ambice kdekomu vysvětlovat věci, které asi stejně nepochopí, už jsem to psal o 2 příspěvky výše. A nemám na to ani čas (ty někoho vyučuješ zdarma?). Jen tu dementuju zcestná prohlášení, která matou ostatní.
pokud jakožto maturant z matematiky a fyziky nedokážeš někomu slušně, jednoduše a polopaticky vysvětlit v čem se mýlí, tak o něm laskavě nerozhlašuj že něco nechápe, má guláš a podobně, zvlášť když ten nechápající můžeš být právě ty sám.
o tom, že bych si watty nemohl jen tak sčítat opravdu slyším poprvé a pokud ty máš na věc jiný názor a tedy můj názor rozporuješ nezbude ti nic jiného než mi ho zdarma vysvětlit.
2 zarovky 40W maj dohromady 80W. pokud ty si myslis neco jineho asi nejen mě budeš muset tu skrytou abstrakci vysvětlit. a nepiš že nemáš čas. kdyby si ho neměl jak tvrdíš, tak sem nepíšeš.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #25 kdy: 29. 06. 2012, 14:21:17 »
U vysialcu se neuvadi kolik zarovky sezerou, ale kolik "svetla" daji ve smeru kam nejvic sviti.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #26 kdy: 29. 06. 2012, 16:17:06 »
Říkají ti něco pojmy jako útlum koax. napáječe, dělič výkonu, zisk antény a další??? Tady "kamaráde" běžné kupecké počty 4 x 5 = 20 NEPLATÍ! Připomínáš mi svými "odbornými znalostmi" osobu jistého západočeského hudebníka!  :( :(
neplatí ? 4 zesilovače po 5kW nemaj dohromady 20kW?
asi bude problém v tom, co si představuješ pod pojmem "zesilovače" a také to, jak jsou zapojeny.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #27 kdy: 29. 06. 2012, 16:30:23 »
vážně? tak mi to vysvětli, rád se nechám poučit od někoho kdo má maturitu z fyziky a matematiky
nemám ambice kdekomu vysvětlovat věci, které asi stejně nepochopí, už jsem to psal o 2 příspěvky výše. A nemám na to ani čas (ty někoho vyučuješ zdarma?). Jen tu dementuju zcestná prohlášení, která matou ostatní.
pokud jakožto maturant z matematiky a fyziky nedokážeš někomu slušně, jednoduše a polopaticky vysvětlit v čem se mýlí, tak o něm laskavě nerozhlašuj že něco nechápe, má guláš a podobně, zvlášť když ten nechápající můžeš být právě ty sám.
o tom, že bych si watty nemohl jen tak sčítat opravdu slyším poprvé a pokud ty máš na věc jiný názor a tedy můj názor rozporuješ nezbude ti nic jiného než mi ho zdarma vysvětlit.
2 zarovky 40W maj dohromady 80W. pokud ty si myslis neco jineho asi nejen mě budeš muset tu skrytou abstrakci vysvětlit. a nepiš že nemáš čas. kdyby si ho neměl jak tvrdíš, tak sem nepíšeš.
nedokážu a nemám čas, nejsem škola ani učitel. Už jsem ti to psal. Odkdy si nafoukaní diskutéři na internetu myslí, že když zaperlí nějakým nesmyslem tak je někdo povinen jim vysvětlovat jak to ve skutečnosti je? Ty děláš svoji práci zadarmo? Tvůj čas je zadarmo? Stále nejsi schopen pochopit, že to není o 3 větách, když navíc vůbec netuším nakolik co znáš, chápeš, v čem se vyznáš.

Můžeš mít 50 let celoživotní zkušenosti v podobném oboru a mít jen špatnou přeedstavu tady o tomto, pak stačí ťuknut (když vím kam, což nevím protože nevím co jsi zač) a pochopíš to. Nebo můžeš mít roků libovolně kolik chceš, nedochozenou základku a já se tu budu snažit úplně zbytečně.

Sorry ale nejsi cílová skupina mého snažení se. Jen to tu píšu (a opakuji to poněkolikáté), aby to ostatní nemátlo a aby sis to někde našel a dovzdělal se. Pokud pohrdáš touto radou, je to tvoje věc, ale nikde není psáno, že když vyvracím tvoje nesmysly, jsem povinen ti vysvětlovat jak to je doopravdy.

Napsat tyto řádky mne stojí 2 minuty času, napsat univerzální popis a vysvětlení jak se co v tomto počítá pro zcela neznámou osobu o níž netuším, jestli vůbec ví kolik je 1+1, je na hodiny. Nemám vstupní podmínky a hodnoty (jestli rozumíš tomuto matematickému zápisu), abych z toho mohl udělat závěry. Stejně jako Pařez se pustil do stavbu muxu4 aniž by o tom kdokoli z jeho nohsledů cokoli věděl (a mysleli si že když umí dláždit chodníky (bubláčky VKV) tak můžou stavět dálnice (celá síť DVB-T včetně SFN)) a pouští se do stavby takových rozměrů. Podle toho to dopadá.

Pošlu ti číslo účtu, zaplatíš mi předem několik hodin a máš v mailu obsáhlý popis "jak, co a proč" v této věci funguje a jak se to počítá s mým počátečním odhadem že umíš násobilku a přímou úměru. Ale neustále dokola nepiš prosím svoji pomýlenou představu, že jsem povinen ti něco vysvětlovat když to neznáš a bude mne to stát pár minut (což nemůžeš tušit, když o tom evidentně nic nevíš)
« Poslední změna: 29. 06. 2012, 16:32:52 od David Kříž »


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #28 kdy: 29. 06. 2012, 16:52:35 »
No pokud vím tak 5kW x4 směry = stále 5kW. anebo ne?  :D Ta rakvička je snad o vyzářeném určitém plošném pokrytí (směru, vyzářeném úhlu) či o sytosti pokrytí když jsou ty rakvičky třebas pod ssebou. (2,3 či více) nebo se pletu? Na něco se snad logicky i dojít možná dá ... Chápu že jsou pak i jiné mody, kdy se to možná nějak sčítá nebo tak když je těch rakviček víc, ale tomu nerozumím. Doufám že jsem znalé opět mile pobavil svojí úvahou  ;)

PS: Koukám že už se zde dokonce nabízejí lekce za nějaký peníz.  :D


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Černá studnice
« Odpověď #29 kdy: 29. 06. 2012, 16:54:59 »
Ne, ty jsi nezklamal! Ostatně sem to prorokoval už o pár postů výše!