Autor Téma: Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí  (Přečteno 30323 krát)

David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #15 kdy: 29. 06. 2012, 09:26:07 »
Tak to by byl právě špatný směr  :P Ale zase to není tak daleko, abych tam nedošel a neotočil si to správným směrem  :D

Správné slovo chlapa  :D  :D  :D
takového toho z hospody s pivem před sebou? :D silné nesmyslné řeči nemají s chlapstvím moc společné...  ???

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #16 kdy: 29. 06. 2012, 10:17:21 »
Signál v Havl.Brodě oproti "zkušebnímu" pondělku skutečně poklesl,ale přesto na dlouhou colorku hraje
mux4 bez problémů a bez EPG,signál podle Philipsky TV má hodnoty - intenzita 93/kvalita100/BER 0,0x1E-6,
signál absolutně stabilní,takže MER odhaduju bohatě přes 25dB.
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #17 kdy: 29. 06. 2012, 10:22:28 »
tý jo, že by fakt s tou rakvou hnuli?  ??? ???
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #18 kdy: 29. 06. 2012, 10:24:42 »
Signál v Havl.Brodě oproti "zkušebnímu" pondělku skutečně poklesl,ale přesto na dlouhou colorku hraje
mux4 bez problémů a bez EPG,signál podle Philipsky TV má hodnoty - intenzita 93/kvalita100/BER 0,0x1E-6,
signál absolutně stabilní,takže MER odhaduju bohatě přes 25dB.
odhadovat MER z takovýchto podkladů, tak to vidím prvně :D asi nová metoda...


i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #19 kdy: 29. 06. 2012, 10:35:25 »
Žádnou novou metodu v tom nehledej.Jestliže teoretické poučky mi jako laikovi říkají,že pro bezproblémový
příjem by měla hodnota MER dosahovat minimálně 22dB a uskutečněný příjem bezproblémový je,zcela logicky
z toho jako laik usoudím,že dosažená hodnota MER bude zřejmě ještě "vyšší,kurva vyšší".
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #20 kdy: 29. 06. 2012, 11:03:03 »
Signál v Havl.Brodě oproti "zkušebnímu" pondělku skutečně poklesl,ale přesto na dlouhou colorku hraje
mux4 bez problémů a bez EPG,signál podle Philipsky TV má hodnoty - intenzita 93/kvalita100/BER 0,0x1E-6,
signál absolutně stabilní,takže MER odhaduju bohatě přes 25dB.
Ten odhad by mohl sedět. Je otázka přesnosti, daný přijímač je zřejmě na mezi rozlišení, takže skutečná hodnota může být jiná, i menší.
Ovšem zásadní je, že pokud se vůbec VBER pohybuje v řádu 10-6, je to "velmi slušné" pro příjem.


Siski

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #21 kdy: 29. 06. 2012, 20:24:22 »
Jihlava,Březinky:máme STA,příjem samozřejmě nulový.Zkusil jsem oprášit starou pokojovou anténu,konkrétně Evolve Shark.Kupodivu mux4 nalezen,příjem všech čtyř programů naprosto v pořádku,síla signálu sto procent.


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #22 kdy: 29. 06. 2012, 23:47:58 »
Tak to by byl právě špatný směr  :P Ale zase to není tak daleko, abych tam nedošel a neotočil si to správným směrem  :D

Správné slovo chlapa  :D  :D  :D
takového toho z hospody s pivem před sebou? :D silné nesmyslné řeči nemají s chlapstvím moc společné...  ???
Pivo je pro kojence, to jsem přestal pít ve 13 a na hospody nemám ani čas, ani náladu. V pondělí jsem to chytal na mizernou anténu a ještě "zadkem", jestli to zůstane na této úrovni signálu, tak rozhodně nebudu kvůli MUX 4 anténu otáčet. Stačí mi freeSAT a Skylink, + hafo FTA (přes 40 družicových pozic).


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #23 kdy: 30. 06. 2012, 00:49:47 »
Signál v Havl.Brodě oproti "zkušebnímu" pondělku skutečně poklesl,ale přesto na dlouhou colorku hraje
mux4 bez problémů a bez EPG,signál podle Philipsky TV má hodnoty - intenzita 93/kvalita100/BER 0,0x1E-6,
signál absolutně stabilní,takže MER odhaduju bohatě přes 25dB.
Ten odhad by mohl sedět. Je otázka přesnosti, daný přijímač je zřejmě na mezi rozlišení, takže skutečná hodnota může být jiná, i menší.
Ovšem zásadní je, že pokud se vůbec VBER pohybuje v řádu 10-6, je to "velmi slušné" pro příjem.
"Při přímé viditelnosti a signále 63 dBuV za anténou byl MER kolem 15-20 dB! Pro srovnání, u normálních multiplexů, tedy těch od ČRa, byl signál 81 dBuV za anténou a MER 35 dB u Žižkova. "

Stačí? Citace Kuby Melína z diskuse pod článkem http://www.digizone.cz/clanky/multiplex-4-odstranil-problemy-se-synchronizaci-prazskych-vysilacu/.
Takovéto parametry se prostě neodhadují...


danioel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #24 kdy: 30. 06. 2012, 08:04:38 »
Ahoj, jen se chci zeptat jestli je možné v součastné době mux4 naladit v Pelhřimově a okolí. TV ukazuje intenzitu signálu 42%, ale kvalitu 0%


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #25 kdy: 30. 06. 2012, 18:56:12 »
Bydlím v Polné u Jihlavy, barák máme v ďolíku a signál s kvalitou jsou na nule. To už asi lepší nebude, co?
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355


Michal Navratil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #26 kdy: 01. 07. 2012, 09:59:01 »
take jsem z polne a vubec nic nechytam, no hold jejich minus, aspon ze daly ocko do multiplexu 4, jinak antenu mam namirenou na javorie a nikam jinam ji namirit nemuzu


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #27 kdy: 01. 07. 2012, 11:36:01 »
Teda tady je Poleňáků ;D  Posílám pozdrav z vedlejšího Dobronína. Úplně se to stydím napsat, ale já tady ten 10 km vzdálený vysílač taky prostě nechytnu, marně si lámu hlavu jestli nedělám něco špatně ;D 

Javořice tu chodí na kus drátu, Krásné na namočený provázek (tedy ať nežeru - kromě muxu 3 - na ten, aby byl celý den stabilní, je už potřeba dipólek ustřižený z placaté TV dvojlinky :D),  na venkovní anténu chodí Kojál jako z praku, chytnu tu i jihočeskou Kleť, Středočeské SFN, Praděd, Černou horu... ale Pařízkův 4. mux prostě ne... a to to dle něj mělo hrát na jakoukoliv a kamkoliv otočenou anténu ;D  - to tady možná tak ta Javořice a Krásné - to skutečně chodí na "jakoukoliv a kamkoliv natočenou venkovní anténu" a to i na VKV - FM anténu, anténu na III. pásmo i na KV směrovku pro pásmo 16m... 
Kdybych byl hodně jedovatý, zeptal bych se jestli trio Pařízek, Železný, Roztočil budou za složité ulovení jejich muxu také posílat QSL lístky?

No nic, tak hezkou neděli a já se místo DVB-T DXingu zase budu věnovat svému oblíbenému AM DXingu - tam narozdíl od několik km vzdáleného vysílače aspoň hraje i Afrika a Amerika ;D


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #28 kdy: 01. 07. 2012, 15:26:20 »
take jsem z polne a vubec nic nechytam, no hold jejich minus, aspon ze daly ocko do multiplexu 4, jinak antenu mam namirenou na javorie a nikam jinam ji namirit nemuzu

Asi jsi chtěl napsat, že dalo Óčko do multiplexu 3, ale to je jedno :). Jednu anténu máme natočenou na Krásné, to chytáme v pohodě a druhou na Kateřinov (dokrývač) a tam to taky chytáme, ale mux 4 prostě nikde. Ale jak jsem psal, babička bydlí o kilometr dál v ulici Packýho a tam mux 4 na 42. kanále chytají 50/50, nechápu.
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #29 kdy: 01. 07. 2012, 15:38:18 »
take jsem z polne a vubec nic nechytam, no hold jejich minus, aspon ze daly ocko do multiplexu 4, jinak antenu mam namirenou na javorie a nikam jinam ji namirit nemuzu

Asi jsi chtěl napsat, že dalo Óčko do multiplexu 3, ale to je jedno :). Jednu anténu máme natočenou na Krásné, to chytáme v pohodě a druhou na Kateřinov (dokrývač) a tam to taky chytáme, ale mux 4 prostě nikde. Ale jak jsem psal, babička bydlí o kilometr dál v ulici Packýho a tam mux 4 na 42. kanále chytají 50/50, nechápu.
1/ když máte anténu otočenou na Krásné, těžko něco můžete přijmout s opačného směru
2/ off topic - odkdy jede u vás na Vysočině ještě analog? pokud se nemýlím, ale opravte mě - žádný jiný DVB-T dokrývač u vás není..
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky