Autor Téma: Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí  (Přečteno 30316 krát)

Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« kdy: 27. 06. 2012, 14:42:23 »
Zdravím, neví náhodou někdo jaký je stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí? Na Polensku nemůžu stále nic naladit. Nevíte jestli už je vysílač opraven a rakvička otočena na Jihlavu? Děkuji.
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vašek Nechvátal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #1 kdy: 27. 06. 2012, 15:46:57 »
A má to dosah do Telče?


bojda82

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #2 kdy: 27. 06. 2012, 16:47:01 »
To nevím,ale zdá se mě že to asi nikoho nezajímá


Stanag

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #3 kdy: 27. 06. 2012, 18:38:44 »
Zdravím, neví náhodou někdo jaký je stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí? Na Polensku nemůžu stále nic naladit. Nevíte jestli už je vysílač opraven a rakvička otočena na Jihlavu? Děkuji.

Proc otacet rakvicku, spis pridat dalsi, nee?? Signal nema byt vubec omezen do zadneho smeru! Snad je to zatim jen experimentalni vysilani a jeste na tom zapracuji...


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #4 kdy: 27. 06. 2012, 19:13:08 »
Zdravím, neví náhodou někdo jaký je stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí? Na Polensku nemůžu stále nic naladit. Nevíte jestli už je vysílač opraven a rakvička otočena na Jihlavu? Děkuji.

Proc otacet rakvicku, spis pridat dalsi, nee?? Signal nema byt vubec omezen do zadneho smeru! Snad je to zatim jen experimentalni vysilani a jeste na tom zapracuji...

Protože v jednom článku píšou, že je otočené na Havlíčkův Brod a dálnici D1, ale že měla být otočená na Jihlavu, tak proto. Já se v tom moc nevyznám, proto se ptám a usuzuji podle článku.
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #5 kdy: 27. 06. 2012, 19:28:47 »
Také si nemyslím, že se bude "rakvička" otáčet (i doufám, jsem z Havlíčkova Brodu :) ), jen časem přidávat další. Momentálně se z Větrného Jeníkova nevysílá, vysílač (budič) je spálený. Vysílalo se jen (asi) od půlnoci do večera 25.6.2012 pondělí, signál byl zachytitelný na jihu Havlíčkova Brodu 72/100 a v Novém Městě na M. (asi 65/97). Stejně se nedalo nic naladit (stanice), buď nebyly vůbec přidány do MPX, nebo chyběla identifikace (NIT). Nemyslím si ani, že to bude rychle opraveno, spíš budou dávat do pořádku Prahu a ostatní špatně nakonfigurované vysílače. 


Petr Kružík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #6 kdy: 27. 06. 2012, 19:41:50 »
Zdravím, neví náhodou někdo jaký je stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí? Na Polensku nemůžu stále nic naladit. Nevíte jestli už je vysílač opraven a rakvička otočena na Jihlavu? Děkuji.
Víme..:) A jde o to, že v Jihlavě by to stejně nikdo nezjistil, i kdyby vysílače "nevyhořel". Já zkusil včera odpoledne i večer proladit a čistá nula! Vysílač má v mezinárodní (ITU notifikaci 43dBW všesměrově = 20kW všesměrově). Ten svazeček z jedné rakvičky severním směrem se určitě nedá nazvat všesměrovým. A už vůbec né, "chytatelným na jakoukoliv anténu bez jejího natočení" viz. R.Pařízek
----------------------------------------------------------------------------------------
Zkusil jsem si zagenerovat v RadioMobilu 11.29 a zadat "zkušební 1kW ERP" s anténou Sira UTV-01 (azimut 25° HavlBrod) - doplnil o tuto 1kW a 20kW mapku článek na JIDXC...
Po shlédnutí je každému věřím jasné, že takhle to zkrátka nepůjde...!
http://www.dxradio.cz/jidxc/z037.htm


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #7 kdy: 27. 06. 2012, 20:37:59 »
Zdravím, neví náhodou někdo jaký je stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí? Na Polensku nemůžu stále nic naladit. Nevíte jestli už je vysílač opraven a rakvička otočena na Jihlavu? Děkuji.
Víme..:) A jde o to, že v Jihlavě by to stejně nikdo nezjistil, i kdyby vysílače "nevyhořel". Já zkusil včera odpoledne i večer proladit a čistá nula! Vysílač má v mezinárodní (ITU notifikaci 43dBW všesměrově = 20kW všesměrově). Ten svazeček z jedné rakvičky severním směrem se určitě nedá nazvat všesměrovým. A už vůbec né, "chytatelným na jakoukoliv anténu bez jejího natočení" viz. R.Pařízek
----------------------------------------------------------------------------------------
Zkusil jsem si zagenerovat v RadioMobilu 11.29 a zadat "zkušební 1kW ERP" s anténou Sira UTV-01 (azimut 25° HavlBrod) - doplnil o tuto 1kW a 20kW mapku článek na JIDXC...
Po shlédnutí je každému věřím jasné, že takhle to zkrátka nepůjde...!
http://www.dxradio.cz/jidxc/z037.htm

Ano, článek jsem četl a velice mě zaujal. Sám jsem zvědavej, kdy to dá DB do kupy. Do toho oficiálního 30.6. by mohli :-)
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #8 kdy: 28. 06. 2012, 18:58:01 »
Dneska jsem u babičky naladil multiplex 4 kolem 14 hodiny. Pak jsem se ho pokusil naladit i u mě doma (zhruba o 1 kilometr dál vzdušnou čarou) o hodinu až 2 později a bohužel jsem nic nezachytil. To vysílač zase nejede, nebo jak je to možný? Set-top Box se u kanálu 42 zastaví, rozmyslí si to a bez výsledku pokračuje dál. STB zobrazuje sílu i kvalitu signálu na kanále 42 na 0%. Vy už naladěno máte, nebo to zase nefunguje?
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #9 kdy: 28. 06. 2012, 19:11:58 »
Na jihu Havlíčkova Brodu mi to dělá od včerejšího večera úplně stejně: na TV při ladění se delší dobu hledá (pokud by tam nebyl ani náznak, skončilo by hledání rychle), ale nic to nenaladí. Při kontrole na DVB-T boxu (co mám u PC) se však nezobrazí na 42 ani náznak signálu (0/0) ...


bojda82

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #10 kdy: 28. 06. 2012, 20:00:13 »
No mě dnes kvalitu neukazuje nic ale síla je +- 40% je to divné protože vždy tam kvalita je,ale tady nic,samozřejmě nic ani nenaladím


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #11 kdy: 28. 06. 2012, 23:01:20 »
Před chvílí ladila TV krátce, nyní zase dlouze, vždy ovšem s nulovým výsledkem. Asi také dělají hokus-pokusy ... Škoda, že není aspoň náznak MUXu 72/100, jako tomu bylo do večera 25.6.2012.
« Poslední změna: 28. 06. 2012, 23:06:14 od Niente Nobody »


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #12 kdy: 28. 06. 2012, 23:56:49 »
jestli už tu rakvu nenasměrovali už správným směrem - na Jihlavu :P potom už budete mít smůlu...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #13 kdy: 29. 06. 2012, 00:37:45 »
Tak to by byl právě špatný směr  :P Ale zase to není tak daleko, abych tam nedošel a neotočil si to správným směrem  :D


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav multiplexu 4 v Jihlavě a okolí
« Odpověď #14 kdy: 29. 06. 2012, 09:20:40 »
Tak to by byl právě špatný směr  :P Ale zase to není tak daleko, abych tam nedošel a neotočil si to správným směrem  :D

Správné slovo chlapa  :D  :D  :D
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355