Autor Téma: VÝZVA VŠEM, CO SE NEÚSPĚŠNĚ SNAŽÍ O PŘÍJEM MULTIPLEXU 4 PANA PAŘÍZKA!!!!!!!!!  (Přečteno 31268 krát)

Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Vážení,

to, že nemůžete přijmout MUX 4, má řadu příčin:

1/ Vysílání MUXu 4 se od vysílání ostatních MUXů liší v řadě důležitých parametrů, které můžou váš receiver/TV zmást, tedy, nemusí se naladit. Není to vysílání podle obvyklých vysílacích standardů.

2/ Pokrytí - to je kapitola sama o sobě. Mapy, uveřejněné na DigiZone i jinde, jsou kresleny pro vyzařování ve všech směrech od vysílače. Realita je momentálně úplně jinde - vysílání v omezeném směru - cca 60° výseč - a omezeným výkonem.

3/ Vysílače jsou neplánovaně vypnuté, i když by měly být zapnuté

4/ Nefunkční SFN v Praze - to mluví samo za sebe....

Kdybych na něco zapomněl, tak mě, prosím, doplňte...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Já nevím co tu všichni pořád vyšilují. První fáze pokrytí by měla být komplet až k 30. 6. 2012, takže do té doby bych zbytečně neplašil. Pokud to ani po 1.7. nepojede, jak by mělo, stěžujte si panu Pařízkovi.  ;)
« Poslední změna: 27. 06. 2012, 11:59:40 od pinta finta »


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
já tu nijak nevyšiluju, jen jsem shrnul rozdíly mezi teorií, která byla oficiálně prezentována panem Pařízkem a spol. a  praxí, která obnáší výše zmíněné zásadní nedostatky, které brání příjmu...ale máte pravdu, pane kolego, že do konce června je ještě čas, ale otázka je, co se vůbec změní do toho termínu, aby bylo vše tak, jak má být...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
To už záleží na DB jak se s tím poperou. Tak jim držme palce, ať to dají dokupy. :)


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mám pocit, že tady u některých lidí vzniká tak trochu hysterie. V jižních Čechách, alespoň podle mých zkušeností, to pokrytí do značné míry sedí. Samozřejmě ve vztahu k tomu, že se zatím vysílá do jednoho, nejhustěji osídleného, směru. A že nefunguje vše na 100%? No a co? Kdo má o této technice aspoň základní povědomí, ten ví, že vše vybudovat za tři měsíce a perfektně vyladit snad ani není možné. Já jsem již trochu dříve narozen a pamatuji, když se zaváděl stereofonní rozhlas. Každou chvíli měli na Hošťálkovicích (Ostrava) přehozené kanály a nebo byly v protifázi. Taky nějakou dobu trvalo, než se to vychytalo. Zklidněte se prosím a buďte trpěliví. Ono se to rozjede a po nějaké době nikdo ani nevzdechne, že byly nějaké problémy na začátku.
A mám ještě jednu prosbu. Mohu ke komukoliv mít jkékoliv výhrady. A mohou být třeba i oprávněné. Ale i ve sporu bych se měl chovat slušně. Jak je vidět i zakladatel tohoto vlákna se slušnosti drží a přitom je seriózně kritický (děkuji Vám). Zesměšňování jména kohokoliv se mi opravdu nelíbí. Takže pro ty, kteří to nepostřehli: majoritním vlastníkem DB je pan Pařízek a ne nějaký Pařez. Minoritním vlastníkem je pan Železný a nějaký Železňák. Toto zesměšňování jmen říká něco slušnosti člověka, který jej používá. Pokud se vám to nelíbí a budete hodlat zveřejnit invektivy na moji adresu rovnou říkám, budu vás ignorovat.
Všem slušným lidem přeji krásný den.
« Poslední změna: 27. 06. 2012, 12:01:09 od Bohumír Džubej »
Planar IT-15T2.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Pařez, bylo Pařízkovo krycí jméno ve svazku vedeném na jeho osobu u StB! A nelze srovnávat zavádění stereofonního rozhlasu v době před čtyřiceti a více roky (tehdy bylo všechno jinak než je teď a dá se říct, že vše pořádně fungovalo mnohdy jen díky obětavosti zaměstnanců tehdejší SR Praha a jednotlivých oblastí), nyní je to vše komerční provoz a pokud by tam měl Pařez řádně platící zákazníky, tak by mu asi funkčnost a pokrytí MPX4 otřískali o palici! Jeho jediné štěstí, je, že HD programy šíří "zdarma" jako promo na svůj MPX a Pohoda, to pouze jakási smyčka-tv a navíc rovněž ve vlastnictví Pařeza & comp!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
... majoritním vlastníkem DB je pan Pařízek a ne nějaký Pařez. Minoritním vlastníkem je pan Železný a nějaký Železňák. Toto zesměšňování jmen říká něco slušnosti člověka, který jej používá...
Někomu se komolí jméno kvůli zesměšnění, pro někoho je to projev důvěrnosti. Ale, jak se kdo zařadí, to záleží i na jeho oblíbenosti a činech. Proto jste se rovnou mohl zastat Bohdalky, Goťáka, Bardotky, ....  ;)

A není zkratka DB jen monogramem Bohumíra Džubeje????   :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Zesměšňování jména kohokoliv se mi opravdu nelíbí.
No tak se ti to nelíbí, co naděláme.
Jinak zesměšňování by mělo vyloudit aspoň náznak smíchu a to ani jedna přezdívka nevyluzuje.

A nelíbí se kritika, někdy i dost ostrá? Tak to si měli autoři muxu4 a přívrženci rozmyslet:
- na začátku něco slíbit, a opakovaně
- sliby nesplnit
- nic nevysvětlit (věcně, bez politických "keců")
- neomluvit se
- nenabídnout řešení.

Tohle je PRÁCE S VEŘEJNOSTÍ (žádné vyučování ve škole, kde můžeš žáka-neposlušňáka vykázat na chodbu).
Kdo to neumí, ať do toho nestrká nos, jinak přes něj dostane (a ať se pak nediví. Byl varován).
Vlézt do něčeho, čemu vůbec nerozumí, tento národ zatím toleruje jen politikům.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Opravdu se dějí zajímavý věci.V Novosedlicích jde Mux 64 z Prahy.100 km ,lokalita Teplice.Vystrčil jsem na klacku polský síto,namířil na Milešovku a kvalita je o 1 procento lepší než z Ústí.Před tím to nikdy nešlo.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
asi jste v prostoru vyzařování z Popovic, odkud by to mělo jet teoreticky 40 kW, podle databáze ČTÚ, pokud se nepletu..
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jen tak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Soška: sklidni hormon. Tahle hysterie je uplne zbytečná. Oficiální termín vysílání je až za čtyři dny, do té doby se milion věcí může změnit.

Co se týče odstavce "1" ... Nějaké podrobnosti, nebo ti to vyvěštila křištálová koule?


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Díky Miloslave za takové téma, bylo to potřeba.
V ostatních tématech se běžný čtenář těžko zorientuje, aby získal "použitelnou informaci".
Ovšem pokud se to tady zaneřádí emocema a PR muxu4, bude asi vhodné téma smazat a založit nové.

Naprosto mě nerozčílí, když zmizí i můj příspěvek.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
pokud odběratelé hodnotí či si sdělují zkušenosti s "výrobkem" je to určitě normální, tak jako je diskuze jinde třeba ke kvalitě nějakého piva nebo auta. Takže osobně považují za ok, technická sdělení či sdělení či komentáře k vyhlášením vysilatele., ale ne osobní urážky.

Hlavně - vysílání na MUX4 příjemci neplatí, platí ho firma p. Pařízka, tedy aspoň doufám, že nemá na to dotace. Komu se tohle vysílání nelíbí, má možnost si pořídit satelit, kabel atd.

Věřím tomu, že jsme ve fázi "záběhu" a vychytávání prvotních potíží, a lze si jen přát, aby to bylo brzo vychytáno. Nabídka "zadarmo" 3 HD i dalšího TV programu Pohoda (uvidíme co to bude) je jistě pro mnoho lidí bez satelitu či kabelu něčím novým a zajímavým.
Takže MUX4 držím palce, určitě je to lepší perspektiva než za O2.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
To je bezesporu pravda. Ale způsob prezentace zprovozňování muxu 4 zavání diletantismem na n-tou. Je zbytečné opakovat všeliké neprofesionální, ba naivní "výkřiky" pana Pařízka. Za spoustu negativní a podle mého názoru zcela oprávněné kritiky si může naprosto sám. A je úplně jedno, že v multiplexu mají být (či jsou) tři HD programy. Zatím na ně "došáhne" tak 30% obyvatel republiky, pro ostatní jsou nedostupné. Přitom vše se mohlo připravit a poté udělat jinak, komunikaci s veřejností laickou, ale i odbornou, p. Pařízek neskutečně podcenil. Takže zatím stále a stále mnoho povyku docela pro nic...


Jen tak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
a není spíše problém u jednotlivých medií, že ačkoliv se defakto jedná stále o zkušební, resp. neoficální, provoz, tak o tom referují jako o "hotové" a zfinalizovné věci, a pomýlení laici pak plní diskuse, a protože to u nich náhodou nefunguje, dělají kvůli tomu přihlouplá témata s ještě přihlouplejšími nadpisy? jako je např. toto - o muxu 4 tady jsou minimálně další dvě nebo tři diskusní témata ..