Autor Téma: STB s MPEG-4 s citlivým tunerem  (Přečteno 44178 krát)

Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #30 kdy: 28. 06. 2012, 16:22:48 »
... kdyz mi nestaci RAMka v pocitaci taky si nekoupim rovnou cely pocitac, kdyz vim ze mi staci upgrade jedne casti.

Jo, ovšem pokud už nejsi NYNÍ  na tom maximu, že jo  ;)  :D Jinak pak už musí následovat min. výměna základní desky. Jenže ze staršího stroje ti nezbyde téměř nic a musíš koupit nové stejně skoro vše krom HDD či Optické mechaniky  ;)  :D No já např. jedu stále na staré platformě (AMD socket A) a sil to má stále dost když je to nadupané na max.  8) (processor 3000+ či 3200, 3G RAM 400MHz, HDD SATA II omezeno na provoz jako Sata1) Mimo HD streamů to zvládá kdeco.  :)

Tady se řeší citlivost a selektivita tunerů a ne nějaké tvoje prehistorické PC, co si našel kdysi někde u popelnice!  >:(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #31 kdy: 28. 06. 2012, 16:56:38 »
... kdyz mi nestaci RAMka v pocitaci taky si nekoupim rovnou cely pocitac, kdyz vim ze mi staci upgrade jedne casti.

Jo, ovšem pokud už nejsi NYNÍ  na tom maximu, že jo  ;)  :D Jinak pak už musí následovat min. výměna základní desky. Jenže ze staršího stroje ti nezbyde téměř nic a musíš koupit nové stejně skoro vše krom HDD či Optické mechaniky  ;)  :D No já např. jedu stále na staré platformě (AMD socket A) a sil to má stále dost když je to nadupané na max.  8) (processor 3000+ či 3200, 3G RAM 400MHz, HDD SATA II omezeno na provoz jako Sata1) Mimo HD streamů to zvládá kdeco.  :)

Tady se řeší citlivost a selektivita tunerů a ne nějaké tvoje prehistorické PC, co si našel kdysi někde u popelnice!  >:(

Ty tu děláš admina anebo si jen na něho blbě hraješ?   ;) Já reagoval pokud sis jako nevšiml, no nevšiml. Příště čti lépe. Taky reaguj až položím dotaz tobě nebo do placu. Cizích rozhovorů si nevšímej když se ti nelíbí a navíc když nejsou ani tobě určeny, jo? Jinak PC jsem nikde u popelnice nenašel, to si komplet stavím a servisuju plně sám už roky.  ;) Ty si sám neděláš PC a jeho komplet instalaci?


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #32 kdy: 28. 06. 2012, 17:13:25 »
Pred nekolika roky byl tady na digizone test citlivosti STB. Citlivost u ruznych STB sice byla srovnatelna, ale byly tam rozdily i o 2 dB. A to u DVB-T uz muze znamenat rozdil hraje bez problemu - nehraje.
2 dB se bohatě ztratí ve fluktuaci radiového signálu. Vůbec uvažovat v jednotkách decibelů na straně přenosu je základní nepochopení digitalizace. To se mohlo zůstat u analogu. I když jsem přesvědčen, že víš o co jde, když toto uvedeš, nahráváš jen bezbřehým disputacím těch, kteří to neví.

Tohle neni pravda. STB je zarizeni signalove a zpracovani signalu je jeho hlavni casti. Pokud se datovou casti mysli zpracovani od transportniho toku dal, je to taky dulezite ale rozhodne ne nejdulezitejsi.
NE.
(mám za to, že obdobnou diskusi jsme někde už vedli, a unaveně se rozešli s tím, že se neshodneme. To mám za dobrý výsledek.)

Podstatne parametry STB/TV jsou citlivost, minimalni odstup C/N, selektivita, schopnost zpracovat signal s odrazy / SFN.
Na vsechny tyto parametry ma vliv cely retezec v STB: VF zesilovac, smesovac, MF filtr, A/D prevodnik, COFDM demodulator.
Pokud bychom se sešli za jedním stolem u měřáků, uměl bych z archívu snést řádově desítky přístrojů, jejichž analogové parametry a digitální parametry a výsledky jejich měření snižovaly váhu těchto tvrzení a zvyšovaly váhu tvrzení mých.
Například u citlivosti bychom mohli vidět dopad na příjmové a dekódovací schopnosti u dílů se základním rozsahem 50 dB i špičkových 75dB.

Tohle je sice pravda. ALE to nevylucuje, ze mezi prijimaci muzou byt podstatne rozdily ve schopnosti prijimat signal vyjadrene vyse zminenymi parametry.
Teoreticky můžou, jistě. Prakticky ale nejsou. Technika i technologie analogových částí pokročila natolik, že rozdíly jsou postřehnutelné jen měřením, pro laika nedostupným

Nekdy se antenni system uz vylepsit neda nebo by byl neumerne drahy.
Pak samozřejmě není změna STB řešením. Řešením je jiný způsob příjmu.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #33 kdy: 28. 06. 2012, 17:28:43 »
No a v podstatě jsem dopadl tak, že prodavač mi řekl, že všechny co měli kdy na prodejně si otestovali a že jdou v podstatě rozdělit pouze do dvou skupin. Málo citlivé a hodně citlivé. Obě skupiny jsou zhruba stejně velké. A potom v té jednotlivé skupině už je to zhruba stejné a není mezi tím v rámci té skupiny výrazného rozdílu.
Tedy defacto jen dvě hromádky. A stačí jen šáhnout do té správné a nikoli do té druhé.
Dobře si to pamatuju. Tehdy vstupní díly neměly potřebný rozsah použitelného vstupního napětí přes obě pásma a různě se to obcházelo. Dneska už naštěstí jednak jsou lepší vstupní díly (bez výjimky) a jednak další rozšiřování rozsahu připadá v úvahu jen směrem nahoru, k silnějším signálům (opět bez výjimky). Při stávající míře pozadí a rušení je rozumné dno okolo 30 dBµV a rozumný strop 85 dBµV. A na strop se nyní tlačí, aby se posunul k 92-93 dBµV. A v dohledu začíná být i hranice 100 dBµV!
Díky, naši mobilní operátoři, že nám děláte takovou pakárnu!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #34 kdy: 28. 06. 2012, 21:08:46 »
Do minulých dnů jsem se domníval, že STB MAXIMUM T-1300 FTA, který vlastním, má citlivý a odolný tuner. Ale několik dnů v Praze nebyl schopen přijímat nové vysílání MUXu 4. Chyba nebyla naštěstí v přijímači, ale ve vysílání. Dnes opět přijímá vše ve výborné kvalitě a tak si troufám ho doporučit do nepříznivých podmínek, ale asi novější model z řady MAXIMUM.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #35 kdy: 29. 06. 2012, 06:51:30 »
Do minulých dnů jsem se domníval, že STB MAXIMUM T-1300 FTA, který vlastním, má citlivý a odolný tuner. Ale několik dnů v Praze nebyl schopen přijímat nové vysílání MUXu 4. Chyba nebyla naštěstí v přijímači, ale ve vysílání. Dnes opět přijímá vše ve výborné kvalitě a tak si troufám ho doporučit do nepříznivých podmínek, ale asi novější model z řady MAXIMUM.

O tom to přijímači jsem kdysi vážně uvažoval též. I na základě Vaší dvou dílné minirecense

http://www.digitalnitelevize.cz/forum/vyber-vhodneho-dvb-t-prijimace/maximum-t-1300-fta-minirecenze-59742/?retezec=Maximum

http://www.digitalnitelevize.cz/forum/dvb-t-prijimace-set-top-boxy-idtv-ostatni/maximum-t-1300-fta-minirecenze-cast-2-72452/?stranka=

Ovšem Poláci měli zpoždění. Telefonica O2 nedělala vůbec nic. A tak to došlo až do roku 2012, kdy konečně přišli Poláci s TVP 1 HD
a za chvilku po nich i.Pařízek s Mux 4 a ČT 1 HD, ČT 4 HD a Nova HD a to už v době, kdy jsem měl nový zobrazovač s tunerem pro mpeg4. Takže už ke koupi nějakého takovéhoto STB nikdy nedošlo. A dnes už ho tedy na nic  nepotřebuji.

Nic méně je možné, že se situace bude časem  opakovat cca za 5 let, až tu spustí DVB-T2. Momentálně to uložili, ale  k takovému ledu a do tak evidentní a úmyslné nechtěnosti, že ač jsem měl možnost koupě zobrazovače s tunerem pro DVB-T2, na trhu již jsou.Vykašlal jsem se na to, čta všude ty averze a předpojatosti a úšklebky vůči této novější věci v pozemním vysílání. Počítám, že do 5 let současný zobrazovač asi nedoslouží. Takže pak STB DVB-T2 asi bude řešením. Ale opravdu to vypadá, v této chvíli, že až za těch 5 let. Bohužel.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #36 kdy: 29. 06. 2012, 07:31:03 »
Celé tohle vlákno považuji za vcelku zbytečné. Tazatel i mnozí jiní totiž považují citlivost tuneru u digitálního přijímače za zcela základní parametr. Je to určité postižení analogovou minulostí. To, že některé přijímače v daném místě fungují a jiné nikoliv totiž není dáno citlivostí tuneru ale demodulátorem a následnou korekcí chyb. Příjem "na hraně" je u digitálu pochybný právě kvůli fluktuaci signálu, takže i to je pozůstatek z dob analogu. Jedinci, kteří nemají možnost měřit parametry přijímaného signálu pak trpí představou, že příčinou neúspěšného příjmu je síla signálu. Jenže to je omyl. V naprosto drtivé většině případů se jedná o problém s primární chybovostí (C-BER). Některé přijímače toti zvládají příjem i s C-BER 10-2, jiné vyžadují minimálně 10-3!!! Podobně to platí i o MER.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #37 kdy: 29. 06. 2012, 07:48:09 »
Jistě máte Eniku absolutní pravdu. Ale, jen vyjímečně STB ukazuje hodnoty BER, MER a pod., charakterizující podmínky příjmu a úspěšnost DVB-T přijímače se s horšími podmínkami vyrovnat. Proto opravdu neznamená, že postačující čísla v jedné lokalitě budou vyhovovat i příjmu za odlišných podmínek v jiné lokalitě. Potom by ale zbyla jediná možnost, mít k dispozici desítku "lepších" STB a v konkrétních podmínkách vyzkoušet ten nejvhodnější a ten nakonec použít.

Pokud tedy DVB-T profesionál změří na svém měřícím přijímači nějakou hodnotu C-BER, neznamená to automaticky, že zákazníkův STB, či televizor, bude mít stejné, postačující hodnoty. Nebo snad výrobci, prodejci, uvádí u svých produktů minimální hodnoty C-BER? Asi ne a jistě nejsou tyto hodnoty totožné ani u různých kusů stejného modelu přijímače.

Proto se původnímu dotazu nedivím, ani ho nekritizuji, ale nelze ani očekávat, že rady z internetu, bez znalosti místních podmínek, přinesou zaručený výsledek. bohužel...
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #38 kdy: 29. 06. 2012, 08:59:53 »
jen vyjímečně STB ukazuje hodnoty BER, MER
Ano. Já jsem viděl zatím jenom jeden box, nějaký Sagem, který ukazoval tuším V-BER, ale to už je drahně let. ("Ještě ho mám schovanej"..., někde)

Pokud tedy DVB-T profesionál změří na svém měřícím přijímači nějakou hodnotu C-BER, neznamená to automaticky, že zákazníkův STB, či televizor, bude mít stejné, postačující hodnoty.
Profesionál nebude operovat vůči zadavateli s jakoukoli hodnotou. Prostě navrhne přijímací soustavu tak, aby "fungovala". Případně sdělí, že ji nelze realizovat do doby, než se změní vnější podmínky - pokrytí, kvalita signálu, výstavba nového vysílače,...

Asi ne a jistě nejsou tyto hodnoty totožné ani u různých kusů stejného modelu přijímače.
Uklidním tě. Technologická opakovatelnost současné výroby je tak dobrá, že rozdíly mezi kusy stejné série (obvykle jeden typ) jsou spolehlivě pod hranicí uživatelského rozlišení. Tedy uživatelsky jsou stroje identické.

Proto se původnímu dotazu nedivím, ani ho nekritizuji,...
Nesouhlasím. Pokud s neznalostí a neobratností nebudeme bojovat, budeme stále jen parta podivínů, která se nakonec snaží ty poctivé normální lidi jen podvést. Werichovými slovy: Boj s blbostí nelze vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat.



Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #39 kdy: 29. 06. 2012, 09:13:54 »
Asi ne a jistě nejsou tyto hodnoty totožné ani u různých kusů stejného modelu přijímače.
Uklidním tě. Technologická opakovatelnost současné výroby je tak dobrá, že rozdíly mezi kusy stejné série (obvykle jeden typ) jsou spolehlivě pod hranicí uživatelského rozlišení. Tedy uživatelsky jsou stroje identické.

Proto se původnímu dotazu nedivím, ani ho nekritizuji,...
Nesouhlasím. Pokud s neznalostí a neobratností nebudeme bojovat, budeme stále jen parta podivínů, která se nakonec snaží ty poctivé normální lidi jen podvést. Werichovými slovy: Boj s blbostí nelze vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat.
Uživatelsky mohou být stroje identické, ale občas má jeden model STB odlišné tunery a proto možná i zaregistrovatelně jiné technické parametry. Na konkrétních typech to ale nebudu dokazovat, to mi za to nestojí.

Jistě se vypořádá opravdový profík s komplikovanou příjmovou situací rychleji a snáze, ale skutečně není ve všech návodech k televizorům a STB uvedena podmínka funkce jen za předpokladu, že instalaci a zprovoznění bude dělat profesionál. To je také fakt, vedle reality, že divácké zkušenosti z analogu v DVB-T vždy neplatí. Nedělejme vždy z příjmu DVB-T něco zbytečně mysteriozního a amatérsky nezvládnutelného. A to s blbostí, neznalostí a neobratností už vůbec nesouvisí.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #40 kdy: 29. 06. 2012, 09:29:42 »
Uživatelsky mohou být stroje identické, ale občas má jeden model STB odlišné tunery a proto možná i zaregistrovatelně jiné technické parametry.
Jasně. Ale to už záleží na disciplíně té-které značky, jestli si uhlídá, že jeden typ přístroje je skutečně JEDEN typ. Změna podstatné náležitosti je důvod ke změně typového označení. Sám jsem nedodržení sestavy zaznamenal jen výjimečně.


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #41 kdy: 29. 06. 2012, 10:11:24 »
Jasně. Ale to už záleží na disciplíně té-které značky, jestli si uhlídá, že jeden typ přístroje je skutečně JEDEN typ. Změna podstatné náležitosti je důvod ke změně typového označení. Sám jsem nedodržení sestavy zaznamenal jen výjimečně.
A)
1 znacka, 1 typ, 1 sarže vyrabejici ve 2 tovarnach, resp montujici ve 2 montovnach = nesrovnatelne vyrobky. Viz Samsung na Slovensku.
B)
1 znacka, 1 typ, 1 sarže podle toho jak splnuje normy = distibuce USA, Zapadni Evropa nebo Vychodni Evropa (tam se radime bohužel i my). Cim vic na vychod tim nizsi naroky.
Muzeme na to nadavat ale to je tak vse. Tvrdit ze to tak neni může jen ten nejvetsi optimista.

A duhá věc, netuším proč se tady někteří vyjadřují o digitalu jako o nějakém polobohu? Když digitální signál je praktiky pouze zprzněný analog a z fyzikálního hlediska nikdy nedosáhne jeho kvality. To, že tím, že u digitální informace řízneme část spektra, které oko nevidi nebo ucho neslyší a získáme tak místo pro "jiné" informace, které oko vidí a slyší je věc druhá (HD pak skutecne pro lidske oko prinasi vizualne vyssi kvalitu nez analog, ale to uz je zase uplne jine tema). Rozdíl ve fyzickém zpracování mezi analogovým a digitalním signálem je pouze "t" oproti "delta t", všechny výpočty jsou analogické. Co se tyče "digitálního vysílání", tam jsou samozřejmě rozdílné přístupy při modulaci a demodulaci informace, kterou chceme prenest. Coz je predpokládám to "polobožství", o které se někteří opírají, takze pánové, vyzdvedáváte něco poněkud jiného nez mozna zamyslite a osocujete neco co s tim nesouvisí... :), navic najdete si definici citlivosti, ta udava ponekud neco jineho nez jen pomer k sile signalu.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #42 kdy: 29. 06. 2012, 10:26:22 »
Uživatelsky mohou být stroje identické, ale občas má jeden model STB odlišné tunery a proto možná i zaregistrovatelně jiné technické parametry.
Jasně. Ale to už záleží na disciplíně té-které značky, jestli si uhlídá, že jeden typ přístroje je skutečně JEDEN typ. Změna podstatné náležitosti je důvod ke změně typového označení. Sám jsem nedodržení sestavy zaznamenal jen výjimečně.
Uživatelsky mohou být stroje identické, ale občas má jeden model STB odlišné tunery a proto možná i zaregistrovatelně jiné technické parametry.
Jasně. Ale to už záleží na disciplíně té-které značky, jestli si uhlídá, že jeden typ přístroje je skutečně JEDEN typ. Změna podstatné náležitosti je důvod ke změně typového označení. Sám jsem nedodržení sestavy zaznamenal jen výjimečně.
Běžný spotřebitel stejně nepozná, jaký je rozdíl mezi jen málo odlišným označením modelu, pokud tím výrobce skutečně avizuje, že použil odlišné komponenty. Většinou se ale diskutuje o značkách, výrobcích, zemích původu, jak se lze přesvědčit i v mnoha diskuzích na tomto webu. Nikdy jsem nezaregistroval, že by bylo změněno obchodní označení třeba televizoru, který měl osazeny různé zobrazovače. A to i v dobách CRT.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #43 kdy: 29. 06. 2012, 13:53:43 »
Nevymýšlejte nesmysly a kupte si novou TV.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #44 kdy: 29. 06. 2012, 14:45:02 »
Nevim na kolik ma smysl pokracovat, kazdy vime svoje.
2 dB se bohatě ztratí ve fluktuaci radiového signálu. Vůbec uvažovat v jednotkách decibelů na straně přenosu je základní nepochopení digitalizace. To se mohlo zůstat u analogu. I když jsem přesvědčen, že víš o co jde, když toto uvedeš, nahráváš jen bezbřehým disputacím těch, kteří to neví.

Pokud bychom se sešli za jedním stolem u měřáků, uměl bych z archívu snést řádově desítky přístrojů, jejichž analogové parametry a digitální parametry a výsledky jejich měření snižovaly váhu těchto tvrzení a zvyšovaly váhu tvrzení mých.
Například u citlivosti bychom mohli vidět dopad na příjmové a dekódovací schopnosti u dílů se základním rozsahem 50 dB i špičkových 75dB.


.. muzou byt podstatne rozdily ...
Teoreticky můžou, jistě. Prakticky ale nejsou. Technika i technologie analogových částí pokročila natolik, že rozdíly jsou postřehnutelné jen měřením, pro laika nedostupným

Fluktuace - jo muze byt, ale pro cloveka s jednou antenou na strese a bez zesilovacu chytajici vzdaleny vysilac jsou ty 2 dB v citlivosti podstatny rozdil.

Analogove a digitalni parametry a podpora tvrzeni - to je malo konkretni. Te vete s citlivosti a 50/75 dB nerozumim vubec. Citlivost je jeden parametr a selektivita druhy.

Nepostrehnutelne rozdily - Laik je nekdy schopen postrehnout rozdily docela silne - jede obraz/nejede. A staci kolikrat 1-2 dB.