Autor Téma: STB s MPEG-4 s citlivým tunerem  (Přečteno 44133 krát)

ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« kdy: 26. 06. 2012, 15:04:50 »
Zdravím,
prosím o tip na STB, který zvládá MPEG4 a má dostatečne citlivý tuner pro příjem na hraně. HDMI je podmínkou, nahrávání z TV a přehrávání MKV z USB výhodou, ale není nutné.
Mám špatné zkušenosti s Evolve Galaxy, tam kde ostatní TV a MPEG-2 STB jednou, tento nejede.

Dále jsem našel:
Evolve Andromeda
Fergusson Ariva T65
Maximum  T105
Optex Starcom 8893 HD
Golden Media Mania HD

Kromě Evolve a Fergusson mi ty ostatní značky nic nerikaji a ohledně citlivosti, kromě Andromedy, která podle některých diskusí nemá tuner taky nic moc jsem dalších moc info nenašel.

Předem děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2012, 15:14:57 »
Potřebuji auto na dálnici, aby mělo velký volant. Poptával jsem se, ale nikdo nechce nic říct. Nemáte nějaké zkušenosti? Upozorňuji, že mám škodovku a ta má malý volant, a tam kde ostatní jedou dobře, tato jede špatně.

Kdy už konečně pominou snahy, narážet příjem "digitálního" vysílání na analogová kopyta?
Citlivost tuneru: co tam s tím?


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #2 kdy: 26. 06. 2012, 15:32:49 »
Obávám se že nikdy. Pokud k tomu nemáte co říct, prosím zdržte se, snad se najdou jiní, kteří mají zkušenosti, přehled, mohli být v podobné situaci atd. a budou umět nasměrovat. Děkuji.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #3 kdy: 26. 06. 2012, 16:36:56 »
Zkus pohledat na netu značku M.ton.


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #5 kdy: 26. 06. 2012, 17:12:15 »
Na dobře udělané anténě pojede každý box (pokud to není nějaký extra šunt, či vada výrobku) je na to ale stejně přeci záruka kdyby byl špatný. Honit se za extra citlivými boxy je úplná zbytečnost - to je spíš vhodné pro lovce slabých signálů z velké dálky. (záliba lovení) Zda doma box ukazuje 72% či jiný 65% je přeci úplně jedno, stejně to nesouhlasí mezi ssebou. Spíš je důležitější u boxu, jak si poradí s echem pokud se nacházím v takovém místě kde to SFN topí z vícero stran.
« Poslední změna: 26. 06. 2012, 17:25:18 od pozemák »


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #6 kdy: 26. 06. 2012, 17:34:37 »
Víš ty vůbec o čem plácáš? Zase mícháš hrušky s jabkama a do toho ještě švestky a kedlubny! Jdi se věnovat cvičení na ten tvůj nástroj!!  >:( >:(


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #7 kdy: 26. 06. 2012, 17:44:16 »
Pozemak: No to není uplně pravda. Pokud máte signál na hraně a 2 televizích vám jede bez problemu a na STB vypadává, samozřejmě, že to jde vyřešit  že si koupím kanálovou anténu, slučovač, zesilovač a nejlépe nechám někoho at to nastaví, aby to jelo na nejmizernějsím STB, ale proč to hrotit, když se to dá vyřešit tím, že si koupím přístroj, který mi aktuální signál zpracuje bez problému, protože evidentně jsou tunery co to zvládají.

"Ostatní": Díky za tipy, podívam se na to.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #8 kdy: 26. 06. 2012, 17:46:44 »
Libor.L :

Taky se musíš ke všemu vyjadřovat , vid' ...  !!! Já to píšu soukromě tazateli a je to moje soukromá myšlenka a zkušenost. Zda se to tobě nelíbí mě vůbec ale ani trošku nezajímá  ;)  :P
« Poslední změna: 26. 06. 2012, 17:49:13 od pozemák »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #9 kdy: 26. 06. 2012, 17:48:26 »
Kdy už konečně pominou snahy, narážet příjem "digitálního" vysílání na analogová kopyta?
Citlivost tuneru: co tam s tím?
Já bych to zas tak nezavrhoval. Vstupní díl je stále analogová záležitost a citlivost, selektivita a odolnost vůči přebuzení tak stále zůstávají důležitými parametry. K tomu se pak přidávají parametry digitální části.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #10 kdy: 26. 06. 2012, 17:58:28 »
Na dobře udělané anténě pojede každý box (pokud to není nějaký extra šunt, či vada výrobku) je na to ale stejně přeci záruka kdyby byl špatný. Honit se za extra citlivými boxy je úplná zbytečnost - to je spíš vhodné pro lovce slabých signálů z velké dálky. (záliba lovení) Zda doma box ukazuje 72% či jiný 65% je přeci úplně jedno, stejně to nesouhlasí mezi ssebou. Spíš je důležitější u boxu, jak si poradí s echem pokud se nacházím v takovém místě kde to SFN topí z vícero stran.
Dobrý příspěvek, je příjemné zjistit, že sem přispívají i lidi, kteří mají zkušenosti.


Zdeněk Jaroš

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #11 kdy: 26. 06. 2012, 18:06:13 »
;Mam Evolve Andromeda.
A zatim všechny od Evolove měly nadprůměrný tuner!!??
Antenu směruji na Javorinu (SR) a zezadu asi tak z úhlu 90° mi přijímá v 90% kvalitě všechny tři muxy.Slováci totéž.
Je to na 21prvkovou  Yaginu se zesilovačem "Ivo" a je polarizovaná vertikálně kvůli slov.!!Dle teorie bych tedy měl mít s příjmem našich kanalů problém,ale nemám.
Pokud jsem zkoušel Hyundai,Philips (i tv),Strongy,Sencory tak ty toto nezvládly.
Na MPEG-4 se teprve chystám,jestli se konečně  ten Pařízkův mux4 u nás objeví (se Zlina nebo Olomouce) ?!!!!!!!!!!!!!!
Jinak nahrávání OK, ale štve mne to DO.Musím několikrát silnějc mačkat,než poslechne povel !!A to už jsem ho čistil za půl roku asi 2x ??


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #12 kdy: 26. 06. 2012, 18:06:44 »
Kdy už konečně pominou snahy, narážet příjem "digitálního" vysílání na analogová kopyta?
Citlivost tuneru: co tam s tím?
Já bych to zas tak nezavrhoval. Vstupní díl je stále analogová záležitost a citlivost, selektivita a odolnost vůči přebuzení tak stále zůstávají důležitými parametry. K tomu se pak přidávají parametry digitální části.
Teoreticky - naprostý souhlas. Pokud se budeme bavit odborně. Ale to podle charakteru dotazu tazatel zřejmě neočekává.
Prakticky - naprostý nesouhlas. Dnes používané vstupní díly jsou na velmi podobné kvalitě (návrhu, konstrukce i parametrů) a to mě jich už něco prošlo rukama. Téměř veškeré rozdíly se dějí na digitální části.

Ptá-li se někdo a očekává rozlišení nejlepší/nejhorší, bomba/shit (a za tím si stojím - dotaz na citlivost), nic podrobnějšího stejně nevysvětlíš. Zůstane to pod jeho "rozlišovací schopností".
Prostě ta analogová minulost nás bude pronásledovat do té doby, dokud nás okolnosti nedonutí pohnout zadkem a ten digitál pochopit.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #13 kdy: 26. 06. 2012, 19:35:20 »
V bazarech mají běžně za 400 kč stboxy od O2.Já jsem s nimi pro MPEG4 spokojen.Horší je to s komfortem obsluhy.


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STB s MPEG-4 s citlivým tunerem
« Odpověď #14 kdy: 26. 06. 2012, 19:54:17 »
Kdy už konečně pominou snahy, narážet příjem "digitálního" vysílání na analogová kopyta?
Citlivost tuneru: co tam s tím?
Já bych to zas tak nezavrhoval. Vstupní díl je stále analogová záležitost a citlivost, selektivita a odolnost vůči přebuzení tak stále zůstávají důležitými parametry. K tomu se pak přidávají parametry digitální části.
Teoreticky - naprostý souhlas. Pokud se budeme bavit odborně. Ale to podle charakteru dotazu tazatel zřejmě neočekává.
Prakticky - naprostý nesouhlas. Dnes používané vstupní díly jsou na velmi podobné kvalitě (návrhu, konstrukce i parametrů) a to mě jich už něco prošlo rukama. Téměř veškeré rozdíly se dějí na digitální části.

Ptá-li se někdo a očekává rozlišení nejlepší/nejhorší, bomba/shit (a za tím si stojím - dotaz na citlivost), nic podrobnějšího stejně nevysvětlíš. Zůstane to pod jeho "rozlišovací schopností".
Prostě ta analogová minulost nás bude pronásledovat do té doby, dokud nás okolnosti nedonutí pohnout zadkem a ten digitál pochopit.
Aniz bych vas chtel urazit jako to delate vy a reagoval na neco co je "pod moji rozlisovaci schopnost" a vy jste tak znaly v rozdílech zpracovani a prenosu digitalniho aspojiteho signalu, proc tu vykladate o analogove minulosti a bombe se shitem? I když si myslite, ze jste odborník, evidentne vam chybí zbytek vzdelani protoze odpovidate na neco na co se nikdo neptal. Abych vas neprudil citlivosti neboli "prezitkem", ktery jak to tak vypada u digitalu neuznavate (coz je skoda protoze to vasi odbornost ponekud snizuje na prodavace v elektru), ja se tedy zeptam detailneji na neco na co jste vlastne odpovedel. Ceho z analogu se podle vas lide stale neumi zbavit?