Autor Téma: Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada  (Přečteno 6509 krát)

pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« kdy: 26. 06. 2012, 01:29:09 »
Poprosím o obecnou radu.
Která anténa bude nejvhodnější pro blízky (cca 7 km) přijem Ještědu skrz stromy? Neraďte mi prosím Husqvarnu apod. Jiná možnost prostě není. Ještě je možná důležité uvést, že směr přijmu bude podél celého paneláku, skoro rovnoběžně, pod úhlem max. cca 20°.
Chtěl bych něco z tohoto:
Logaritmicko-periodická anténa Schwaiger P18DTT http://www.omko.cz/antena-uhf-21-69-kanal-zisk-9db/
Síto malé hustší http://www.omko.cz/sito-male-hustsi-21-60k-9-11db/
Color DIGI http://www.omko.cz/color-digi-21-69k-7-10db/

Co by se dalo všeobecně doporučit do těchto podmínek?
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2012, 08:39:37 »
poradit jedině: změřit odborně signál!!! anténa se neradí na webu!
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #2 kdy: 26. 06. 2012, 08:47:03 »
Poprosím o obecnou radu.
Která anténa bude nejvhodnější pro blízky (cca 7 km) přijem Ještědu skrz stromy?
Hodně vysoká.
Co by se dalo všeobecně doporučit do těchto podmínek?
Buď vytáhnout nad stromy nebo se na to vykašlat. To nebude příjem, ale trápení. Představ si, co to udělá za deště, sněhu, když po období vegetačního klidu přijde vegetační růst...

Ale jinak: někoho si pozvi s měřákem, jen ten dokáže vyloučit příjem. Peníze na změření ti ušetří víc peněz na zbytečně koupené antény.


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #3 kdy: 26. 06. 2012, 09:10:25 »
Schválně jsem to v úvodu neuvedl, ale již přes rok Ještěd úspěšně přijímám na Fracarro LP-45. 3 MUXy z vrcholu přijímám bez problémů, občas mi ale zlobí regionální MUX ReVi ze skokanských můstků. Jde o to, že chci tu LP-45 použít na příjem Černé studnice odrazem od ještědského hřebenu, momentálně to nouzově celkem stabilně chytám na polské síto, co se mi doma válelo a přemýšlím, čím tu LP-45 na Ještěd nahradit. Pokud by například malé síto nebo colorka měly skrz ty stromy lepší zisk, šel bych do toho.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #4 kdy: 26. 06. 2012, 09:51:47 »
"schválně jsi to neuvedl..."
Tak proč se ptáš, když už dopředu víš jak na to, zkoušej a přijímej.
Myslím, že tady narazíš jen na "blbce", kteří ti poradí měření.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #5 kdy: 26. 06. 2012, 10:16:00 »
Tak doufal, jsem že se třeba někdo s podobnou situací setkal a osvědčil se mu třeba nějaký konkrétní typ antény.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #6 kdy: 26. 06. 2012, 21:32:38 »
Drahý pinto finto,
tvůj dotaz je tak na úrovni - které auto bude nejlepší na dojíždění do 7 km vzdálené práce, když ale musím vyjet z garáže pod úrovní terénu a dále přes dva retardéry. Chápeš na jakou blbost se nás tu ptáš? Vtluč si (Ty i ostatní), že pro nepřímou těžko definovatelnou viditelnost vysílače prostě neexistuje obecně nějaká vhodná anténa. A bez měření opravdu není vědění, zde to platí dvojnásob.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #7 kdy: 26. 06. 2012, 21:45:47 »
Tak doufal, jsem že se třeba někdo s podobnou situací setkal a osvědčil se mu třeba nějaký konkrétní typ antény.

jasně můžu, proč né ...  ;) Chytám durch přes řadu stromů + odraz od paneláku a dobře mi funguje logáro. Musí to být ale větší typ, malá se mi moc nechytala. P-28DTT tato se u mě osvědčila. Možná by byla ještě lepší ta P2845 nevím, nezkoušel jsem. Zůstal jsem na té P-28DTT. Kupodivu malé husté síto Vaten se moc nechytalo, ač jsem si myslel že bude o dost lepší nežli to logáro. No bohužel opravdu nebylo  :) Velké síto jsem nezkoušel, už nemám volné a je už použité v akci.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #8 kdy: 26. 06. 2012, 22:23:49 »
To je rada k nezaplacení.... NO COMMENT  :o
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #9 kdy: 26. 06. 2012, 22:36:16 »
No ona ta LP anténa asi vážně nebude tak špatná. Mířím na ještědský hřeben kvůli MUX4, který chytám odrazem ze Studnice a hraje mi tu docela stabilně i MUX1 z Černé hory odrazem a dokonce asi i PLZEŇ a k mému překvapení ještě líp, jak ta Černá hora. Nechápu, jak to sem do toho ďolíku doleze, ale každopádně je to na K34, což mi sedí na ten Krašov. Nic jiného podle mě nepřipadá v úvahu.
« Poslední změna: 26. 06. 2012, 22:42:02 od pinta finta »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #10 kdy: 27. 06. 2012, 12:15:21 »
Alespoň trochu znalí ví, že existuje několik základních typů TV antén. Minimálně Yagi, LP, síto, ... Většinou nejsou vzájemně zastupující, každá má svá specifika, hodí se pro odlišné prostředí a použití. Nikdy jsem ale nezaregistroval, že by byla některá anténa určena pro příjem skrz stromy. Ale co není, může být, jako třeba anténa označená speciálně pro DVB-T.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #11 kdy: 27. 06. 2012, 12:21:29 »
Nevíte,proč tak nemám rád blbce,kteří vědí prd, ale radí každému? Vraťte se hoš do svého mládí a sledujte pohádky typu Pat a Mat ... a je to...


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #12 kdy: 28. 06. 2012, 10:11:27 »
Pokud by například malé síto nebo colorka měly skrz ty stromy lepší zisk, šel bych do toho.
tak z tohoto je jasně vidět jaké máš pomýlené představy, takže vysvětlovat ti jak to jde nebo nejde, nemá smysl.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Příjem skrz stromy - typ antény - obecná rada
« Odpověď #13 kdy: 28. 06. 2012, 10:13:33 »
Nevíte,proč tak nemám rád blbce,kteří vědí prd, ale radí každému? Vraťte se hoš do svého mládí a sledujte pohádky typu Pat a Mat ... a je to...
však Štěpán Stráník alias "pozemák" je Pat i Mat dokopy :)