Autor Téma: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air  (Přečteno 48933 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #30 kdy: 02. 04. 2010, 12:22:38 »
Už se redakci DZ ozval Kratochvíl (jak včera sliboval) z Barrandova se stanoviskem co a jak??
ještě jsem s ním nemluvil. s panem kratochvílem je v tomhle docela potíž. vždy slíbí, že se ozve a nějak na to zapomene...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #31 kdy: 02. 04. 2010, 12:27:29 »
To o něm vím, ještě z dob kdy jsem s ním jednával.


jaromír rybka

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #32 kdy: 02. 04. 2010, 13:50:45 »
Z Lanškrouna to je do Liberce poměrně štreka proto mě překvapil MUX2 na 52.kanálu,je sic na prahu sledovatelnosti ,objevují se malé výpadky,kostičky,ale JE TAM!!!   :) MUX1 se objeví pouze občas při zhoršeném počasí.Náladu mi kazí MUX1a2 z Pardubic které jsou mnohem blíž!? >:(


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #33 kdy: 02. 04. 2010, 14:21:13 »
Tak to vás může těšit. Lanškroun? Pěkně... :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #34 kdy: 02. 04. 2010, 17:47:49 »
Parádně, jak jinak?  8) (příjem LBC). Jsem zvědav na GenusTV.
Tak R1 Genus (nejspíš zatím) pouze v analogu. V DVB-T běží pražská Prima.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


╟╫┼┼┼┤

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #35 kdy: 02. 04. 2010, 20:01:50 »
Snad to brzo napraví a muxnou tam i Genus. BTW Mám teď k dispozici 3 verze Primy, přinejmenším v 17.40 - pražská (K52), ústecká (K58) a liberecká (K60)  ;D . Nebo by tam v rámci testu mohli zařadit klidně něco jiného místo Novy/Barr.
Ještěd, Černá Studnice, Löbau, Śnieżne Kotły


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #36 kdy: 02. 04. 2010, 20:16:01 »
No, jo, já vlastně 2. Tedy pražskou na 52 a libereckou analogovou na 60. A vlastně až pojede Černá hora, tak bych měl mít teoretický 3. Tedy pražskou z DVB-S, libereckou z Ještědu a východočeskou z Černé hory. Jinak tu ústeckou mám pro změnu na chatě, kam stejně na Velikonoce pojedu. Takže tam bude taky pražská z Ještědu 52 a analogová z 60 a ústecká z 58...To je sranda.To mě ani nenapadlo.

Ale to s tou dočasností mě pro změnu napadlo, že by tam mohli do srpna pustit třeba Z1, Public TV a Óčko a bylo by to plné a byla by legrace. Ale jinak je to blbost ani jeden z těch subjektů nemá peníze a cuká se už takhle dost a nikdo neví jestli vydrží nebo nevydrží, ale sranda by to byla. Leda, že by jim to ČRa fakt pustili zadara, jen jako testík aby trochu pošťouchli hošíky z Novy, to by mne doopravdy neuvěřitelně pobavilo, ale jinak asi trochu drahý žertík. Ale pobavil by mne a jsem rád, že nejsem sám koho ta kravina napadla, ale také Vás. Hehe. Fakt by to bylo zábavné.

« Poslední změna: 02. 04. 2010, 21:01:49 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


╟╫┼┼┼┤

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #37 kdy: 02. 04. 2010, 23:16:45 »
Upřímně pochybuji, že Prima něco momentálně ČRa platí... vždyť jde o test, možná od 1.5. nějaké € pošle za ostrý provoz. Spíš jde o vstřícné gesto ze strany ČRa za problémy způsobené výměnou AS, ale díky za něj.
Ještěd, Černá Studnice, Löbau, Śnieżne Kotły


Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #38 kdy: 03. 04. 2010, 09:06:40 »
Takový malý poznatek. Mám anténu Supercolorku s předzesilovačem natočenou na Prahu Cukrák či Strahov, kde chytám navíc Multiplex 3, avšak bez problémů přijímám na 2 seteboxy též vysílače Bukovku i Ještěd, které jsou v jiném směru, což kdysi na analog nešlo. Signál je ze všech zmiňovaných vysílačů všech multiplexů absolutně v dostatečné kvalitě. Jenom dodám, že jsem z Litoměřicka.
« Poslední změna: 03. 04. 2010, 09:42:29 od Miroslav Vlasák »
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),


Germi

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #39 kdy: 03. 04. 2010, 17:50:15 »
Jsem 102 km od Ještědu (Holice) a na rozdíl od pitomýho Krásna který mám 32 Km mě MUX 2 jede. Rád bych, kdyby tam začal vysílat i zbytek, protože NOVU musím chytat na pitomej analog, nebo v dobrým počasí odrazem z Krásna. Prostě nějakej chytrák se rozhod, že bude Krásno vysílat jen na 25%


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #40 kdy: 04. 04. 2010, 08:14:24 »
Jsem 102 km od Ještědu (Holice) a na rozdíl od pitomýho Krásna který mám 32 Km mě MUX 2 jede. Rád bych, kdyby tam začal vysílat i zbytek, protože NOVU musím chytat na pitomej analog, nebo v dobrým počasí odrazem z Krásna. Prostě nějakej chytrák se rozhod, že bude Krásno vysílat jen na 25%
Časem se dočkáte. A co se týká toho Ještědu, vůbec mě to nepřekvapuje. :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #41 kdy: 04. 04. 2010, 08:25:46 »
Jsem 102 km od Ještědu (Holice) a na rozdíl od pitomýho Krásna který mám 32 Km mě MUX 2 jede. Rád bych, kdyby tam začal vysílat i zbytek, protože NOVU musím chytat na pitomej analog, nebo v dobrým počasí odrazem z Krásna. Prostě nějakej chytrák se rozhod, že bude Krásno vysílat jen na 25%
V Holicích NENÍ a ani NEMůŽE být problém s příjmem digitálního vysílání z Krásna - tedy pokud ve směru nemáte vyloženě nějakou překážku (panelák, atp.) Začal bych u antény, pokračoval svodem a končil konektory. Přitom bych vyřadil všechny aktivní prvky. Možná Vám přestane jít Ještěd, ale půjde Krásno i s rezervou.


Germi

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #42 kdy: 04. 04. 2010, 13:10:17 »
To sem včera dělal, asi je něco v cestě, prtože z Krásna nechytnu ani analog, ještě sem si přinesl buzolu, abych měl jistotu směru. Taky sem kvuli tomu o 2 metry zvedal anténu, ale kdepak. Jde mě Černá Hora i Ještěd, ale Krásno prostě 0, takže v anténě a rozvodech to nebude.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #43 kdy: 04. 04. 2010, 21:08:24 »
Germi: jestli můžete, zadejte souřadnice GPS, lokalitu znám velmi dobře (Holice).


╟╫┼┼┼┤

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #44 kdy: 05. 04. 2010, 17:49:24 »
Takže podle jisté tabulky je cena 1 programu a smlouvou na 10 let za Ještěd 241 tis.

Obětuje Nova 2×4×241=1 928 000 Kč za své diváky? Můžete začít tipovat.
Kolik minut reklamního času to je? Pakatel...


[1] http://www.radiokomunikace.cz/cs/download/smlouvy-dvb-t/10-let-fixni-cena-licencovany-program.pdf
Ještěd, Černá Studnice, Löbau, Śnieżne Kotły