Autor Téma: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air  (Přečteno 48944 krát)

pevy

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #45 kdy: 05. 04. 2010, 18:19:24 »
Litomyšl (a okolí), K52 z Ještědu zcela bez problémů, úplně stejné parametry, jako K43 (= bezproblémový příjem). Doufám, že se tam co nejdřív objeví TV Barrandov, programy našeho analogového lídra tam ale rozhodně dřív, než v srpnu nečekám :-)). Jinak příjem z Krásného je tu taktéž bez potíží (K32 i K39), není to sice taková "svářečka", jako K40 z Černé hory, ale problémy nejsou.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ivan z Kolína

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #46 kdy: 05. 04. 2010, 20:02:59 »
Jsem 102 km od Ještědu (Holice) a na rozdíl od pitomýho Krásna který mám 32 Km mě MUX 2 jede. Rád bych, kdyby tam začal vysílat i zbytek, protože NOVU musím chytat na pitomej analog, nebo v dobrým počasí odrazem z Krásna. Prostě nějakej chytrák se rozhod, že bude Krásno vysílat jen na 25%
Tím výkonem to nebude. Ještěd má prostě výjimečný dosah, je vidět fakt z daleka (i vizuálně, když jedete po liberecké dálnici). Kdyby byl spuštěnej jako první, chytla by ho půlka Čech. U Kolína ho spolehlivě chytneme, a to máme anténu (Colorku) na Prahu. Bohužel se s ním od začátku digitalizace moc nepočítalo. Nechápu. Vlastně proč jednoduše když to jde složitě? :)


Martin

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #47 kdy: 05. 04. 2010, 23:15:48 »
Bydlim v LBC primo pod Jestedem a bohzel kanal 52 nechytam ani na LG LCD TV ani na digi tuneru na notebooku (Total Media MSI) na obou chytam pouze CT... Co s tim sakra? :(


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #48 kdy: 06. 04. 2010, 00:43:02 »
:) mně to v praze hraje taky jako víno. 8)
Po návratu z chalupy přišel na řadu pochopitelně test Prim z Ještědu. Tentokrát jsem zvolil za anténu aktivní placku, která u severozápadního okna poskytovala nejlepší signál asi v interakci s tělesem ústředního topení.  ;)
Situace, poloha antény, hledání signálu, jeho úroveň a foto ilustračního pořadu, jsou v připojené fotogalerii.  :D
Závěrečné konstatování? Postupně bude Praha asi obkličována DVB-T vysílači a na DX už moc volných oken nezbyde?  :-[
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Busek.Martin

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #49 kdy: 06. 04. 2010, 07:14:56 »
Ješťěd nezklamal, mám ho vzdušnou čarou asi 40 km a na mé síto otočené na Prahu ho chytám na 98%, ještě o procento víc než mi jde kanál 43. I když na vzdálenější Černou Horu nemá, ta u nás při 50 km vzdušnou čarou hraje i na kabel. Jinak pokud tam začne vysílat i Barrandov budu spokojen, na Novu se nedívám. ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #50 kdy: 06. 04. 2010, 07:34:37 »
Bydlim v LBC primo pod Jestedem a bohzel kanal 52 nechytam ani na LG LCD TV ani na digi tuneru na notebooku (Total Media MSI) na obou chytam pouze CT... Co s tim sakra? :(
Nejste první případ, že přímo pod vysílačem je problém s příjmem. Viděl jsem to ještě v analogu, kde nemohli pod Klínovcem zachytit jeho příjem a vesnice to musela řešit převaděčem.
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),


david.kriz

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #51 kdy: 06. 04. 2010, 07:37:59 »
Bydlim v LBC primo pod Jestedem a bohzel kanal 52 nechytam ani na LG LCD TV ani na digi tuneru na notebooku (Total Media MSI) na obou chytam pouze CT... Co s tim sakra? :(

Pořídit si anténu? Zrevidovat svoji přijímací soustavu?


Josef Kučera

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #52 kdy: 06. 04. 2010, 08:04:19 »
Nejvíc mne překvapilo, že sleduji pravidelně všechny servery o DVB T, ale nikde nebyla ani zmínka o spuštění Primy z Ještědu. Jinak je to příjemné překvapení, příjem 15 km od Ještědu směř jiho-východ velmi dobrý. Jen Barrandov a Nova by nemusely se spuštěním otálet až do srpna. Dále nevím, proč se ty nové programy přilepily na MUX 1. Nebo Nova obsadí MUX 2 celý? Potom by to bylo úplně jinak seřazené než ve zbytku republiky.


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #53 kdy: 06. 04. 2010, 08:32:32 »
Jak přilepily na MPX1? Prima a Prima Cool vysílají z Ještědu na K52 v (zatím "neúplném") MPX2.  MPX1 zde vysílá na K43!


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #54 kdy: 06. 04. 2010, 10:12:22 »
Nejvíc mne překvapilo, že sleduji pravidelně všechny servery o DVB T, ale nikde nebyla ani zmínka o spuštění Primy z Ještědu. Jinak je to příjemné překvapení, příjem 15 km od Ještědu směř jiho-východ velmi dobrý. Jen Barrandov a Nova by nemusely se spuštěním otálet až do srpna. Dále nevím, proč se ty nové programy přilepily na MUX 1. Nebo Nova obsadí MUX 2 celý? Potom by to bylo úplně jinak seřazené než ve zbytku republiky.
Tak to jste asi špatně četl. Zpráva o této skutečnosti vyšla na DigiZone.cz hned 1. dubna, tedy paradoxně na apríla. Dokonce jsme spuštění Dvojky věnovali i nedělní glosu. Nepodceňujte nás. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #55 kdy: 06. 04. 2010, 10:41:05 »
Ano, mohu potvrdit, bylo to v aktualitách skutečně 1. dubna i když si někteří mysleli, že se jedná jen o aprílový žert  :).
« Poslední změna: 06. 04. 2010, 10:42:39 od Miroslav Vlasák »
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),


Vladimir

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #56 kdy: 06. 04. 2010, 10:55:46 »
  Pri problemech s prijmem z Jestedu,event.Usti nebo Trutnova v Liberci poradim a pomohu.Vse z nedostatku jine zabavy .Penzista.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #57 kdy: 06. 04. 2010, 11:09:50 »
Ano, mohu potvrdit, bylo to v aktualitách skutečně 1. dubna i když si někteří mysleli, že se jedná jen o aprílový žert  :).
A proč bychom se nepochlubili? Zprávu jsme přinesli jako první. 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #58 kdy: 06. 04. 2010, 18:29:09 »
  Pri problemech s prijmem z Jestedu,event.Usti nebo Trutnova v Liberci poradim a pomohu.Vse z nedostatku jine zabavy .Penzista.
A kontakt na vás seženu kde? Díky
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


de Peyrak

  • Host
Re: Liberec/Ještěd - multiplex 2 on-air
« Odpověď #59 kdy: 10. 04. 2010, 09:37:02 »
Přestože bydlím v Liberci, jsem z toho lehce zmatený. Podezřívím totiž signál na 52. kanále, že zatím nebude asi zcela standartní. Na třech set-top boxech a LCD Sony mi to jede naprosto bez problémů. Když jsem se ale snažil signál 2. multiplexu naladit na LCD Samsung (na stejné anténě) žádný signál nenaladila. Podobné problémy zaznamenal i kolega v Turnově, který na LCD Sharp signál 52. kanálu z Ještědu sice naladí, ale nehraje mu ani obraz ani zvuk. Doplňuji, že u obou těchto televizí jede multiplex 1 na 43. kanále (včetně všech 3 z Bukovky) naprosto bez problémů. Nemá někdo podobné zkušenosti?