Autor Téma: Stav v multiplexu4  (Přečteno 947878 krát)

petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #975 kdy: 10. 11. 2012, 18:12:59 »
Ahoj.  Pořád řeším rozpad obrazu u hd kanálů.  Dnes jsem si půjčil odbznámého stb a zjistil jsem,  že mi kvalita signálu často na chvilku hodně spadne.  Jinak se drží na 95 procentech.  Ale občas dojde k pádu kvality a tím i rozpadu hd obrazu.  Dělá to při vertikálním i horizontálním natočení antény.  Do přeladění Prahy minulý týden bylo vše Ok.  Má někdo nějaký nápad?  Petr N.  Libčice nad Vltavou.

Na naší STA se dělo přesně totéž. Bylo to způsobeno ovlivněním sousedních kanálů 41 a 42.
A někdo prosím nějaké řešení ohledně poklesu kvality signálu na 42. kanále?  Ostatní kanály jsou v pohodě.  Pomohla by výměna antény?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #976 kdy: 10. 11. 2012, 18:45:27 »
Moc bych na to nesázel, ale i to je možné. Těžko vám to někdo vyvěští bez konkrétních údajů o vaší současné anténě. :)


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #977 kdy: 10. 11. 2012, 18:51:19 »
Moc bych na to nesázel, ale i to je možné. Těžko vám to někdo vyvěští bez konkrétních údajů o vaší současné anténě. :)
Je to klasické polské síto.  Na jedné tv to jde celkem v pohodě,  na druhé je rozpad velice častý.  Zajímavé je,  že do přeladění novodvorské a olšanky to jelo v pořádku.  Zkusím ještě kontaktovat provozovatele muxu.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #978 kdy: 10. 11. 2012, 19:21:21 »
 Je to jedna z nejhorších antén, která se nachá pořídit, ale měl jsem na mysli sílu a kvalitu signálu v relevantních jednotkách. Procenta z TV, nebo STB jsou v takovémto případě naprosto k ničemu. Jediné co byste mohl zkusit a mohlo by něco málo napovědět je prohodit navzájem zařízení.


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #979 kdy: 10. 11. 2012, 19:47:48 »
Ta zařízení jsou obě na stejné anténě.  Zkusil jsem i vyřadit rozbočovač,  přesto je výsledek stále stejný.  Problémové zařízení je televize samsung béčkové řady,  tak snad by mohlo alespoň částečně pomoci vyřešení rozpadu hd kanálu ze strany provozovatele.  ale i tak to do minulého úterý jelo v pořádku. Připojení antény přímo do tv má také pořád stejný negativní výsledek.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #980 kdy: 10. 11. 2012, 20:20:02 »
Dnes se mi dostala do ruky k otestování "zázračná" anténa Fracarro 6HD. Tak jsem ji jen namátkou zamířil z oblasti Novodvorské do centra Prahy (zhruba sever) a USB tuner nanoStick T2 našel celkem 78 TV a rozhlasových stanic na 12 kanálech. Bohužel na tomto tuneru není jednoznačně zobrazováno, který kanál je právě analyzován. Ale přírůstky postupně činily 4, 5, nebo 11 stanic. Mám dojem, že byly detekovány stanice i na kanálech 40, 41, 42 a 43, z Černé hory, Ještědu a pražské oblasti a vůbec si navzájem nevadí. Ani u sousedních kanálů 58 a 59 z Bukovky a Prahy nedochází k problémům.

Další test jsem prováděl na monitoru s vestavěným TV tunerem. Ten už našel "jen" 41 TV stanic. Ani zde sousedství kanálů na kmitočtech 626, 634 a 642, dále dvojice 722 a 730, ani 770 a 778 si navzájem nevadí.

Proč to vlastně píšu? Prostě proto, že dost dobře nechápu stesky některých diskutujících, kteří si stěžují na přechod MUXu 4 z kanálu 64 na 42, nebo na vzájemné rušení sousedních kanálů. Co asi dělají špatně, nebo v čem je zakopaný pes?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jeremy.Ofarrell

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #981 kdy: 10. 11. 2012, 20:53:15 »
Asi nemají tak ideální příjmové podmínky jako ty  ::)


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #982 kdy: 10. 11. 2012, 21:01:32 »
A třeba ani tolik financí.  Já třeba na to síto chtám i 33. kanál.  a jak říkám do minulého týdne bylo vše ok.  a to už byl mux2 na 41. kanále a mux4 na 42. Problém nastal při přeladění zbylích 2 pražských vysílačů.  máme 3 malé děti a peníze na anténu za 1400 Kč opravdu nemám.  přijde mi divné,  že to vedle sebe fungovalo. hezký večer.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #983 kdy: 10. 11. 2012, 21:31:50 »
Pokud dochází k rozpadu pouze u HD kanálů a SD Fanda nebo Pohoda žádné vady neprojevují, tak bych nehledal problém v anténě. O problémech B řady Samsungů s HD v Mux4 se už tady psalo dost. Je možné, že při přeladění zas něco nezvládli.


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #984 kdy: 10. 11. 2012, 21:43:32 »
Bohužel cca 1 za hodinu dojde k rozpadu i u fandy.  ale je to opravdu minimální.  je zajímavé,  že obraz i u hd kanálů jde třeba 5 minut v pořádku a najednou se třeba několikrát rozsype.  přitom síla signálu se ukazuje stále stejná. občas i když minimálně se rozsype hd i na druhé tv.  to je samsung nové řady.  tam to do přeladění šlo ok.  také se mi nezdá,   že je problém v anténě,  to by přeci zlobil i fanda,  ne?   jsem z toho už celkem nešťastný.
« Poslední změna: 10. 11. 2012, 21:46:19 od petuna »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #985 kdy: 10. 11. 2012, 21:57:39 »
Asi nemají tak ideální příjmové podmínky jako ty  ::)
Ano, severním směrem mám příznivý horizont. Proto a abych byl více v obraze, jsem ještě oprášil svůj oblíbený STB Maximum T-1300FTA, u kterého lze ladit ručně, jednoznačně zobrazuje číslo analyzovaného kanálu, názvy stanic a pomocí bargrafů se dá orientovat i o síle a kvalitě signálu. Ale proč se ani u něho mezi sebou neperou sousední kanály 41 a 42? Proč celkem načetl a zobrazuje 57 TV a 30 rozhlasových stanic? A na kanále 50 identifikoval i DVB-T2, které neumí bohužel zobrazit. Přitom s náhodně stacionárně směrovanou anténou určitě nemá optimální podmínky pro současný příjem z Bukovky, Černé hory, Ještědu a dokonce MUXu 4 až z Černé Studnice? Spolu s pražskými vysílači přijímá 4 x MUX 1, 4 x MUX 2, 2 x MUX 3, 2 x MUX 4 a jednou pražský regionální MUX 4 s TV Metropol.

Přitom to určitě není jen testovanou "drahou" anténou. Se správně orientovanou i levnější anténou (třeba husté síto), by jistě zachytil to samé, nebo ještě více. Možná má tento STB lepší citlivost, selektivitu? To nemůže být jen štěstí, nebo náhoda.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #986 kdy: 10. 11. 2012, 22:19:06 »
Tak nakonec přiznáváte, že se vám vlastně rozpadá Mux 4 na obou TV. Mohlo by to být i signálem na hranici použitelnosti, pak i malý rozdíl signálů na jednotlivých větvích může dělat větší problém na jedné TV, nebo je velký rozdíl síly signálu,  41- 42, s kterým si TV tuner nezvládá poradit, nebo nějaké echo, nebo taky problém provozovatele na straně vysílání, softveru atd. Osobně bych pár týdnů počkal, údajně se provozovatel snaží vysílání MUX 4 doladit. Na K64 mu sladění trvalo několik měsíců.


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #987 kdy: 10. 11. 2012, 22:30:57 »
díky všem za rady.  asi bude nejlepší počkat několik týdnů a poté začítvpřípadně problém řešit.  uvidíme,  ještě zkusím v pondělí zavolat do ostravy.  všem přeji hezký večer.


Njuska

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #988 kdy: 11. 11. 2012, 04:21:33 »
Proč to vlastně píšu? Prostě proto, že dost dobře nechápu stesky některých diskutujících, kteří si stěžují na přechod MUXu 4 z kanálu 64 na 42, nebo na vzájemné rušení sousedních kanálů. Co asi dělají špatně, nebo v čem je zakopaný pes?

Ach jo, podobné příspěvky mám opravdu moc rád. Jasně, jednomu človíčku to prostě jede (protože má novou "čupr" anténu z kosmíru a nebo bydlí pod vysílačem...), tak to musí těm ostatním taky, né? ::)
Příteli Pamětníku, chtěl bych Tě ujistit, že než jsem se "se steskem" obrátil na fórum, opravdu jsem zkoušel možné i nemožné. Různé antény, různé tunery, zesilovače, různá místa v okolí, dokonce jsem zakoupil i předraženou, 4x stíněnou kabeláž... A představ si: Mám přímo z DB potvrzeno, že na Olšanské se po přelazení z k64 na k42 vyskytl technický problém s konfigurací SFN. Výkon vysílače byl snížen. Zde je dokonce oficiální vyjádření z DB, které mi předevčírem dorazilo na mail:
Dobrý den,o problému víme, na vysílači Olšanská dojde během příštích dnů k servisnímu zásahu, který by měl nynější problémy odstranit, mějte prosím pár dnů strpení.
Digital Broadcasting s.r.o. Vám přeje příjemný den


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #989 kdy: 11. 11. 2012, 09:36:47 »
Proč to vlastně píšu? Prostě proto, že dost dobře nechápu stesky některých diskutujících, kteří si stěžují na přechod MUXu 4 z kanálu 64 na 42, nebo na vzájemné rušení sousedních kanálů. Co asi dělají špatně, nebo v čem je zakopaný pes?
Ach jo, podobné příspěvky mám opravdu moc rád. Jasně, jednomu človíčku to prostě jede (protože má novou "čupr" anténu z kosmíru a nebo bydlí pod vysílačem...), tak to musí těm ostatním taky, né? ::)
Omlouvám se těm, kteří opravdu udělali pro úspěšný přechod z kanálu 64 na 42 všechno a stejně neuspěli. Beru za objektivní důvod i přiznané problémy s doladěním SFN ze strany provozovatele. Ale není to z mé strany posmívání jen proto, že jsem asi hodinu namátkově testoval relativní novinku na našem trhu s anténami. Žádné problémy jsem totiž nezaregistroval ani na své klasické testovací anténě pro DVB-T, což je miniaturní teleskopické véčko AverMedia s délkou ramen 10cm, halabala zavěšené na řetízku od žaluzií. Přesto i na tuto "pokojovku" přijímám všechno dostatečně, včetně silných vysílačů ze severu Čech. A to i v minulosti (při pěstování sazenic rajčat), i dnes, po "revoluci" v MUXu 4.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další