Autor Téma: Stav v multiplexu4  (Přečteno 947679 krát)

Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #630 kdy: 24. 09. 2012, 10:28:52 »
Ahoj,

o víkendu jsem si jel vyfotit Olomoucký Slavonín a zde je pravděpodobná mapa pokrytí http://www.mapavysilacu.cz/mapcoverage.html?chid=7701

J.
otázka je, kdy a jestli vůbec tam bude všesměr, který by tam měl teoreticky i prakticky být, abyste tu mapu nemusel znovu předělávat....jinak, díky moc :-)

Aktualizovaná mapa pokrytí mux 4 z Olomouce je podle mého názoru velice přesná a odpovídá objektivní realitě. Ta původní, alespoň směrem na Hranicko, neseděla. Totiž i přes nepříznivý terénní profil je signál z olomouckého vysílače v Hranicích poměrně dobře zachytitelný díky jeho intenzitě, avšak vzhledem k mizerným parametrům MER a BER nesledovatelný. Ve výsledku tedy přijímatelný signál na Hranicku neexistuje. Pokud by ovšem mistři z DB vysílač v Olomouci dodělali s tím, že má mít vyzařování ND, pak se úspěšně "procpe" i do Hranic. A zřejmě s tím vysílačem hodlají něco podnikat (protože vysílač na Velkém Javorníku u Frenštátu p.R. je v nedohlednu z důvodu nedostatku rádiového kanálu), neboť na těchto stránkách  http://fanda.nova.cz/clanek/zajimavosti/fanda-v-dvb-t-kdy-se-zlepsi-pokryti-lokalit-prijmu.html  byly Hranice až do aktualizace 19.9. uvedeny ve sloupci 3, tedy bez možnosti příjmu, od 19.9. jsou ovšem uvedeny ve sloupci 2.  Čili na vysílači by měly být v dohledné době umístěny další antény, aby měl deklarované ND vyzařování. Pak určitě obstojně za předpokladu výkonu "jen" 10 kW dorazí i za terénní překážky do Hranic, a nejenom do Hranic, nýbrž i na Přerovsko, Prostějovsko apod.  Otázkou ovšem zůstává, jaké bude mít signál ostatní parametry...  Mimochodem - dnes jsem na konkurenčním webu četl info o tom, že na vysílači v Olomouci bude zvýšen výkon na 100 kW!? Údajně se jedná o informaci z DB...   
« Poslední změna: 24. 09. 2012, 10:34:09 od Petr PetrK »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #631 kdy: 24. 09. 2012, 10:37:23 »
EPG opet jede.
Ale zase už nejede ve správném kódování ISO6937, ale Latin-2 a také se pokazily názvy programů, už notoricky známým problémem s úvodními hexaznaky. Testováno: V. Popovice (K44), Olšanská (K64)
« Poslední změna: 24. 09. 2012, 10:46:39 od Petr Svoboda »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #632 kdy: 24. 09. 2012, 11:32:58 »
EPG opet jede.
Ale zase už nejede ve správném kódování ISO6937, ale Latin-2 a také se pokazily názvy programů, už notoricky známým problémem s úvodními hexaznaky. Testováno: V. Popovice (K44), Olšanská (K64)
Ano, stale tam delaji zmeny, rano byly v poradku nazvy i EPG, potom jen EPG ale bez nazvu a ted ani nazvy ani EPG (mysleno bez spravneho kodovani).


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #633 kdy: 24. 09. 2012, 11:57:22 »
Ano, stale tam delaji zmeny, rano byly v poradku nazvy i EPG, potom jen EPG ale bez nazvu a ted ani nazvy ani EPG (mysleno bez spravneho kodovani).
To je teda řádný guláš. To zase budeme čekat, kdy se co vyvrbí...


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #634 kdy: 24. 09. 2012, 12:19:36 »
Ahoj,

o víkendu jsem si jel vyfotit Olomoucký Slavonín a zde je pravděpodobná mapa pokrytí http://www.mapavysilacu.cz/mapcoverage.html?chid=7701

J.
otázka je, kdy a jestli vůbec tam bude všesměr, který by tam měl teoreticky i prakticky být, abyste tu mapu nemusel znovu předělávat....jinak, díky moc :-)

Aktualizovaná mapa pokrytí mux 4 z Olomouce je podle mého názoru velice přesná a odpovídá objektivní realitě. Ta původní, alespoň směrem na Hranicko, neseděla. Totiž i přes nepříznivý terénní profil je signál z olomouckého vysílače v Hranicích poměrně dobře zachytitelný díky jeho intenzitě, avšak vzhledem k mizerným parametrům MER a BER nesledovatelný. Ve výsledku tedy přijímatelný signál na Hranicku neexistuje. Pokud by ovšem mistři z DB vysílač v Olomouci dodělali s tím, že má mít vyzařování ND, pak se úspěšně "procpe" i do Hranic. A zřejmě s tím vysílačem hodlají něco podnikat (protože vysílač na Velkém Javorníku u Frenštátu p.R. je v nedohlednu z důvodu nedostatku rádiového kanálu), neboť na těchto stránkách  http://fanda.nova.cz/clanek/zajimavosti/fanda-v-dvb-t-kdy-se-zlepsi-pokryti-lokalit-prijmu.html  byly Hranice až do aktualizace 19.9. uvedeny ve sloupci 3, tedy bez možnosti příjmu, od 19.9. jsou ovšem uvedeny ve sloupci 2.  Čili na vysílači by měly být v dohledné době umístěny další antény, aby měl deklarované ND vyzařování. Pak určitě obstojně za předpokladu výkonu "jen" 10 kW dorazí i za terénní překážky do Hranic, a nejenom do Hranic, nýbrž i na Přerovsko, Prostějovsko apod.  Otázkou ovšem zůstává, jaké bude mít signál ostatní parametry...  Mimochodem - dnes jsem na konkurenčním webu četl info o tom, že na vysílači v Olomouci bude zvýšen výkon na 100 kW!? Údajně se jedná o informaci z DB...
pak to bude zcela jistě nesmysl :-)
z takové "výšky" nemá 100kW vůbec smysl... i když, u DB a Pařeza bych se nedivil. Zas na druhou stranu, už teď to přece všichni chytí na "jakoukoli anténu a indoor outdoor portable" :-D takže na co zvyšovat výkon???  8)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #635 kdy: 26. 09. 2012, 09:56:10 »
Od pondelka je v muxu4 stale nestandardni kodovani nazvu programu a EPG, takze nektere prijimace naladi programy bez nazvu pripadne vubec a take bez EPG.


Pavel Budín

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #636 kdy: 27. 09. 2012, 08:17:31 »
Nevíte někdo jestli zvíšili výkon na vysílači Větrný Jeníkov k42? Nyní je v pohodě i ve Velkém Meziříčí (na kopci).


Roman Čech

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
  • 49°56'27.596"N, 15°5'52.295"E-místo příjmu(GPS)
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #637 kdy: 27. 09. 2012, 21:40:26 »
Popovice a nebo Benešov-Kozmice mi v Červeném Hrádku jedou na 100%...po včerejších 5ti a méně % je to veliký úspěch,mám informace pro kolíňáky v Ovčárech to šlape bez kostičkování a výpadků,jen nevím jak na nymbursku.Pokud někdo čtete z nymburska dejte vědět.
Snad jsme se již dočkali po tom dlouhodobém běhání po střechách a půdách  :D
R.Č.
1x tv Samsung UE50ES5500+1x tv Samsung UE40ES5500
1X anténa ColorSupra naklopená na 45°
Zesilovač na svorkách Teroz 453+rozbočovač
Svod max.18m
Přijímané kanály č:33,37,42,46,47,51,55,57,58,59,60
Za inverze německé muxy na kanálech č.22,27-nekódované,28-kódován


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #638 kdy: 27. 09. 2012, 22:01:01 »
Polabí - Nymbursko beze změny, tj. mux 4 stále bída, s extra nasměrováním na Velké Popovice na K44, z Prahy je K64 stále příliš slabý. Takže vlastně jedinou změnou je perfektní příjem regionálního muxu na K46, který jede bez chyb.
Snad že by vyzařování bylo více na východ než k severu. Více by věděli ladiči z Kolína či Poděbrad.

UPDATE: Ještě mi to nedalo a zkusil jsem znovu pro srovnání a ne že by došlo ke zlepšení, ale naopak je to horší než bylo před několika týdny. Dnes už nejde ten K44 zachytit skoro vůbec, zatímco dříve šel sledovat celkem dobře a stabilně.
« Poslední změna: 27. 09. 2012, 22:44:25 od pajas2 »
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Ondřej Dostál

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #639 kdy: 27. 09. 2012, 22:05:51 »
Polepy u Kolína ani tuk  :(


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #640 kdy: 27. 09. 2012, 22:19:28 »
Nevíte někdo jestli zvíšili výkon na vysílači Větrný Jeníkov k42? Nyní je v pohodě i ve Velkém Meziříčí (na kopci).
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1919.msg30649;topicseen#new


Leoš E.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • ICQ komunikátor - 333413814
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #641 kdy: 28. 09. 2012, 00:14:08 »
Jsem z Rozdalovic severovychod Nymburska a dosud jsem tady mel uroven signalu z K44 Velke Popovice na 48 a kvalitu 30 kostickovalo to. Nyni pozoruji velkou zmenu uroven je 64 a kvalita 100.


sikula 83

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #642 kdy: 28. 09. 2012, 02:06:07 »
Možná navýšili výkon. Chtěl jsem to vyzkoušet, ale momentálně je K44 na Praze východ úplně mrtvej. Asi už jim to stihlo shořet.


Jura Cara

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #643 kdy: 28. 09. 2012, 09:45:24 »
Dnes jsem si na digizone přečetl že byl spuštěn vysílač v Benešově, tak jsem z legrace zkusil K44 proladit a byl jsem mírně v šoku, síla 80% kvalita 80% bez výpadků, předtím ani ťuk. Bydlím v Berouně 270 m n. m anténa Color super (dlouhá) nasměrovaná na Cukrák (přibližně ve stejném směru jako Benešov), širokopásmový zesilovač ( kvůli čtyřem Tv a STB). Ještě před měsícem a půl mi z muxu 4 psali že s pokrytím Berouna se letos nepočítá.
Tak kdo máte alespoň teoretickou šanci zkuste to.
« Poslední změna: 28. 09. 2012, 15:10:01 od Jura Cara »


Ondřej Dostál

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #644 kdy: 28. 09. 2012, 09:52:04 »
Polepy u kolína nic ani tuk  :(