Autor Téma: Stav v multiplexu4  (Přečteno 1427459 krát)

Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #300 kdy: 29. 06. 2012, 08:10:41 »
Pamětník: Óčko už v MPX 4 nevysílá, nebo se pletu? Nyní je v MPX 3.
Ne, nepletete se, ale přesun Óčka do jiného MUXu mu nepomohl, ba naopak.

To, jestli Óčku přechod z MPX4 do MPX3 pomohl nebo ne, musí po nějaké době a po vyhodnocení relevantních dat posoudit management této stanice a ne nějaký diskutér kdesi na webu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #301 kdy: 29. 06. 2012, 08:21:58 »
Pamětník: Óčko už v MPX 4 nevysílá, nebo se pletu? Nyní je v MPX 3.
Ne, nepletete se, ale přesun Óčka do jiného MUXu mu nepomohl, ba naopak.

To, jestli Óčku přechod z MPX4 do MPX3 pomohl nebo ne, musí po nějaké době a po vyhodnocení relevantních dat posoudit management této stanice a ne nějaký diskutér kdesi na webu.

Ono už k tomu prohlášení existuje, že...
cituji:

Rostoucí podíl na publiku zaznamenává od pondělního vstupu do celoplošného multiplexu 3 hudební televize Óčko. Zatímco dosud oslovovala v průměru 0,30 procenta dospělého publika denně, v pondělí to bylo 0,46 a v úterý již 0,60 procenta. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti televizí, které pro Asociaci televizních organizací (ATO) zajišťuje společnost Mediaresearch.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #302 kdy: 29. 06. 2012, 09:19:52 »
Lokalita Kozlovice-Okolí Frenštát pod Radhoštěm,(Kraj Moraskozslezský).Zajímalo by mě odkud vlastně bych jej měl chytat?.Ostrava K63 nemám signál,přitom z Ostravy chytám všechny 3 MUXY1,2,3.Taen vysílač s výkonem do 1KW je ubohost.Ůdajně ještě prý kanál 38 prý z Velkého javorníka-vzdušnou čarou to mám 10 KM a taky nic.Vysílá se z něj vůbec nebo je to to teprve v plánu.Na to že je paN Pařízek z Ostravy a hrál v kapele Citron,kterou jsem poslouchal tak na nás Moraváky uplně kašle.A tak je to i stím rádio HEY-taky se chytá s obtížemi.Zlatý Rádio ČAS ROCK.Ta 38 hraje někomu?Nikde tady ani hláška.

Velký Javorník je v plánu. Zatím se odtamtud mux4 nevysílá. Na K38 se dočasně (do března 2013) vysílá mux 2 z polského vysílače Wisla-Skryczne. Takže je otázkou, jak to s tím VJ bude. Zvažuje se i K42 v SFN se Zlínem. Pak by ovšem byla porušena regionalita.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #303 kdy: 29. 06. 2012, 09:26:08 »
Na Óčko lze nahlížet z pohledu provozovatele a diváka. Pochopitelně jejich hodnocení nemusí být shodná. Současný nárůst sledovanosti může mít podobný průběh, jako premiéra kteréhokoliv TV seriálu. Zpočátku se divák podívá, aby byl v obraze a potom může posoudit to, zda tento pořad (stanice) stojí za další sledování, nebo ne.

Ano jsem jen anonymní diskutér z nějakého webu, ale to ještě neznamená, že nemohu veřejně sdělit do odpovídajícího tématu svůj názor. A, aby tak můj příspěvek vždy vyzněl, to si dávám moc záležet, protože nesnáším prohlášení jménem kterékoliv skupiny, uváděné slůvkem MY.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #304 kdy: 29. 06. 2012, 09:40:38 »
...veřejně sdělit do odpovídajícího tématu svůj názor...
Tak co kdyby sis nějaké odpovídající založil? Snáze budeš sledovat i reakce.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #305 kdy: 29. 06. 2012, 10:03:54 »
Stále více se mi zdá, že chlapi z DB můžou jen číst fóra, a řešit je to, co divákům vadí + se poplácávat po zádech, jak je pan Pařízek dobrý, že nám přinesl 3 HD programy.
Tak mě například vadí, že není správně zadaná NIT (ani na K44 ani K64), navíc na K64 vykazuje 94 % CRC chyb (PAT, PMT, SDT, EIT jsou na nule chyb, částečně pro nízký obsah). To může způsobovat nemalé obtíže při ladění na TV (důvod, proč při ladění K64 stojí velmi dlouho než objeví platnou NITku. Ono čekat na více než 10 otočení karuselu jistou dobu zabere). Ale naopak je dobré, že už tam je aspoň něco, a AVC deskriptor ČT 4HD už nevadí.

Doplněno: zběžnou kontrolou jsem zjistil, že právě chybovost této jedné tabulky je příčinou, proč u televizorů divoce skáče indikátor kvality, zatímco signál je stabilní. Přepnutím na K44, kde je tatáž tabulka bez chyb, sedí indikátor kvality na jednom čísle jako přilepený (jako u všech regulérních multiplexů).
« Poslední změna: 29. 06. 2012, 10:35:49 od Petr Svoboda »


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #306 kdy: 29. 06. 2012, 10:10:55 »
Stále více se mi zdá, že chlapi z DB můžou jen číst fóra, a řešit je to, co divákům vadí + se poplácávat po zádech, jak je pan Pařízek dobrý, že nám přinesl 3 HD programy.
Tak mě například vadí, že není správně zadaná NIT (ani na K44 ani K64), navíc na K64 vykazuje 94 % CRC chyb (PAT, PMT, SDT, EIT jsou na nule chyb, částečně pro nízký obsah). To může způsobovat nemalé obtíže při ladění na TV (důvod, proč při ladění K64 stojí velmi dlouho než objeví platnou NITku. Ono čekat na více než 10 otočení karuselu jistou dobu zabere). Ale naopak je dobré, že už tam je aspoň něco, a AVC deskriptor ČT 4HD už nevadí.
taky to zkouším prolaďovat -k. 44 - a občas mi to naladí skoro vše, krom Novy HD, občas mi to načte jen Novu HD a Pohodu, občas taky úplně vše...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #307 kdy: 29. 06. 2012, 10:13:53 »
...veřejně sdělit do odpovídajícího tématu svůj názor...
Tak co kdyby sis nějaké odpovídající založil? Snáze budeš sledovat i reakce.
Teď naposledy tedy přispěji do tohoto tématu o stavu MUXu 4, ale já jsem jen odpovídal na reakci na můj původní příspěvek, že mi už v Praze konečně HD příjem funguje, ale kvalita Pohody a přesun Óčka do MUXu 3 SD stanicím nedělá dobrou reklamu. Nic víc, nic míň za tím nebylo a košatost snad zbytečné diskuze už přišla i díky jiným. Proto si extra nové téma nechci a nebudu zakládat.  :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #308 kdy: 29. 06. 2012, 10:40:17 »
Teď naposledy tedy přispěji do tohoto tématu o stavu MUXu 4, ale já jsem jen odpovídal na reakci na můj původní příspěvek, že mi už v Praze konečně HD příjem funguje, ale kvalita Pohody a přesun Óčka do MUXu 3 SD stanicím nedělá dobrou reklamu. Nic víc, nic míň za tím nebylo a košatost snad zbytečné diskuze už přišla i díky jiným. Proto si extra nové téma nechci a nebudu zakládat.  :D
Já ti nic nepřikazoval. To byla neobratná žádost.
Mě se toto téma dost vysmeklo, zakládal jsem ho s jiným účelem: dávat vědět co je UVNITŘ multiplexu, který mám v dosahu a zjišťovat od ostatních, co je v jiných regionech. Co tam mají jiní diváci.
Ale asi jsem nezvolil nejvýstižnější název - můžu si za to sám.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #309 kdy: 29. 06. 2012, 11:22:11 »
Petře Svobodo - dík za vaše příspěvky, Vy tady zjevně máte nejlepší a přesné technické připomínky. Ale myslím si, že byste měl dát MUX4 čas, aby ty chyby vychytali. Já věřím, že je vychytají, přeci jen jde o projekt s mnoha novými vysilači, přenosovými trasami  atd. a doba "záběhu a vychytávky" je u všeho naprosto normální. Myslím, že přínos současného mux4 oproti stavu za O2 je už dnes jasný - lepší pokrytí ČR a 3HD programy a k tomu TV pohoda a nejen v Praze,Brně, Ostravě. A hlavně je vidět, že dosud monopolní "kapr" tedy ČRa musí reagovat - začíná taky nabírat do mux3 regionální TV a avizuje HD. Takže p. Pařízkovi je třeba držet palce, zatím se stále zlepšuje a hlavně, aby vydržel finančně.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #310 kdy: 29. 06. 2012, 11:43:52 »
pepanovák:pokrytí oproti o2 asi opravdu lepší je,ale max o 10%, spousta vysílačů mu stále nefunguje a nefunguje ani pořádně ostrava a třeba v opavě to nejde vůbec.
nevím jestli do zítřka spustí všechny vysílače.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #311 kdy: 29. 06. 2012, 12:05:34 »
Já věřím, že je vychytají, přeci jen jde o projekt s mnoha novými vysilači, přenosovými trasami  atd. a doba "záběhu a vychytávky" je u všeho naprosto normální. A hlavně je vidět, že dosud monopolní "kapr" tedy ČRa musí reagovat.
Takže p. Pařízkovi je třeba držet palce, zatím se stále zlepšuje a hlavně, aby vydržel finančně.
Pepo, díky. Já taky vím, že se to zlepší. Ale na nějaké držení palců, to mě neužije. Já spíš vyznávám: dal ses na boj, musíš bojovat. Trh není žádná sociálka. Co jediné zatím na P+Ž+T obdivuji, je, že to diplomaticky dotáhli - tomu jsem nevěřil. Hlavně po tristní zkušenosti s ČRa. Protože, co si budeme vykládat, měli na to, naprosto mux4 utřít dříve i teď. Ale moc tlačili na pilu, a jen tuším, kdy, a kde. Takže tu máme nezáviděníhodný stav: technicky je připravena jedna firma, oficiálně zase její konkurent.

Jen pro objasnění, tak jako tady tepu do technické přípravy muxu4, tak "jinde" klovám do legislativní (oficiální) přípravy ČRa. Zatím z tohoto konkurenčního boje vůbec netěží ten, komu by to, podle mého, mělo být určeno - divák/uživatel. Profitují z něho jen televize. Jsem naprosto přesvědčen, že současný stav se "podpovrchově" kazil několik roků, a podílelo se na něm mnoho osob a vícero institucí. Delší dobu se také bude napravovat (že to bude 30. 6. či jakékoli jiné dohledné datum, by bylo jen lhaním do vlastní kapsy).
Digitalizace naštěstí ne-byla/ne-bude. Digitalizací teď žijeme - ráno i po obědě, v parlamentu, na úřadě, u piva. Konečně, říkám já. Ale to je jistě na jiné fórum. Odborné, řekl, bych.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #312 kdy: 29. 06. 2012, 12:49:09 »
Ostrava MPX4 na K63, cca. od 11.45h OFF...




Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #313 kdy: 29. 06. 2012, 12:57:52 »
Ostrava MPX4 na K63, cca. od 11.45h OFF...
V Ústí to taky ztuhlo.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #314 kdy: 29. 06. 2012, 13:16:37 »
Střední Čechy v tuto chvíli zatím ON , i NIT funkční...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky