Autor Téma: Stav v multiplexu4  (Přečteno 947230 krát)

Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #240 kdy: 26. 06. 2012, 18:16:54 »
Vyjádření ke stavu Vysílací sítě 4 od zahájení jejího postupného rozšiřování, tedy od pondělí, dne 25. června 2012

Operátor Vysílací sítě 4, společnost Digital Broadcasting s.r.o., začal toto pondělí  25. června t.r. postupně rozšiřovat stávající šíření signálu této sítě, které je realizováno z dosavadních čtyř lokalit v Praze (dvě), Brně a Ostravě, o dalších 11 lokalit v jednotlivých krajích České republiky včetně jedné nové lokality pro Prahu.

Tento týden řešíme celou řadu standardních, úvodních technických problémů, odpovídajících složitosti uvedených technických úprav.

Nejvýznamnější v tuto chvíli je dosažení optimálního chodu vysílačů v SFN PHA 64K z lokalit Praha – Olšanská, Praha – Novodvorská a Velké Popovice Bartošky, kde je díky obtížnému nastavení synchronizace zatím spuštěn  jeden vysílač. Ostatní budou postupně připojeny do pátku 29. června.

Zároveň řešíme i ostatní konkrétní technické problémy včetně měření s cílem zlepšit pokrytí v jednotlivých lokalitách, takže se neubráníme případným výpadkům do 30. 6. 2012, kdy chceme optimalizovat provoz sítě a v rámci této úvodní etapy.

V následující nejbližší etapě během července (nejlépe do začátku OH 2012) předpokládáme postupné zvyšování ERP na jednotlivých lokalitách až k limitům stanoveným regulátorem (ČTÚ), čímž naplníme rozsah 1. etapy uvedené na našich webových stránkách.

RNDr. Radim Pařízek
Digital Broadcasting s.r.o.
jednatel
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #241 kdy: 26. 06. 2012, 18:21:37 »
Kurňa co ta Ostrava a hlavně okolí?


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #242 kdy: 26. 06. 2012, 18:24:50 »
Tož já bych prosil navýšit ERP z Holomóca k nám do Přerova tak, aby se u nás zvedla úroveň aspoň o 15-20 dB, můžete jim to tam prosím Vás někdo vzkázat?  :)
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


Artur Stremen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #243 kdy: 26. 06. 2012, 18:50:21 »
A co Fryšták u Zlina už to jede?


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #244 kdy: 26. 06. 2012, 19:20:52 »
Jan Potůček: Děkuji pane Potůčku za dobrou informaci.  :)
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #245 kdy: 26. 06. 2012, 19:36:26 »
Vyjádření ke stavu Vysílací sítě 4 od zahájení jejího postupného rozšiřování, tedy od pondělí, dne 25. června 2012

Operátor Vysílací sítě 4, společnost Digital Broadcasting s.r.o., začal toto pondělí  25. června t.r. postupně rozšiřovat stávající šíření signálu této sítě, které je realizováno z dosavadních čtyř lokalit v Praze (dvě), Brně a Ostravě, o dalších 11 lokalit v jednotlivých krajích České republiky včetně jedné nové lokality pro Prahu.

Tento týden řešíme celou řadu standardních, úvodních technických problémů, odpovídajících složitosti uvedených technických úprav.

Nejvýznamnější v tuto chvíli je dosažení optimálního chodu vysílačů v SFN PHA 64K z lokalit Praha – Olšanská, Praha – Novodvorská a Velké Popovice Bartošky, kde je díky obtížnému nastavení synchronizace zatím spuštěn  jeden vysílač. Ostatní budou postupně připojeny do pátku 29. června.

Zároveň řešíme i ostatní konkrétní technické problémy včetně měření s cílem zlepšit pokrytí v jednotlivých lokalitách, takže se neubráníme případným výpadkům do 30. 6. 2012, kdy chceme optimalizovat provoz sítě a v rámci této úvodní etapy.

V následující nejbližší etapě během července (nejlépe do začátku OH 2012) předpokládáme postupné zvyšování ERP na jednotlivých lokalitách až k limitům stanoveným regulátorem (ČTÚ), čímž naplníme rozsah 1. etapy uvedené na našich webových stránkách.

RNDr. Radim Pařízek
Digital Broadcasting s.r.o.
jednatel
A co globální problém - chybějící tabulka NIT? Bez ní některé přijímače nic nenaladí!


Petr Sirotka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #246 kdy: 26. 06. 2012, 19:36:50 »
Chytá někdo multiplex 4 v Mladé Boleslavi? Podle tý jejich šílený mapky by to mělo jít, ale 10 kW z Černý Studnice mi moc naději nedává.
V Mladé Boleslavi přijímám multiplex 4 z Prahy na 64. kanále, ovšem na STA asi 30m vysoko.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #247 kdy: 26. 06. 2012, 19:40:32 »
tak ještě stav z večera 26. 6.
TV Pohoda (V 3.5 Mbit/s, A 263 kbit/s)
Nova HD (V 5.2, A 198, A-AC3 394 kbit/s)
ČT 1HD (V 5.6, A 198)
ČT 4HD (V 5.6, A 263) "exotický" kodek AVC (díky ivovi)

Onen kodek "AVC video descriptor" sice VLC hodí do kategorie H.264, ale znamená, na rozdíl od skutečného H.264, že TV mohou mít potíže program rozpoznat a vydají ho jako neznámý (ani TV, ani R).

Přidávám pár obrázků, o které žádal Jaroslav Novák. Z VLC je i nějaký popis streamů. Stále chybí aspoň NIT.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #248 kdy: 26. 06. 2012, 19:41:16 »
a jako pátý obrázek slíbený přehled z VLC.


Hloupý Honza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #249 kdy: 26. 06. 2012, 21:18:58 »
tak ještě stav z večera 26. 6.
TV Pohoda (V 3.5 Mbit/s, A 263 kbit/s)
Nova HD (V 5.2, A 198, A-AC3 394 kbit/s)
ČT 1HD (V 5.6, A 198)
ČT 4HD (V 5.6, A 263) "exotický" kodek AVC (díky ivovi)

Onen kodek "AVC video descriptor" sice VLC hodí do kategorie H.264, ale znamená, na rozdíl od skutečného H.264, že TV mohou mít potíže program rozpoznat a vydají ho jako neznámý (ani TV, ani R).

Přidávám pár obrázků, o které žádal Jaroslav Novák. Z VLC je i nějaký popis streamů. Stále chybí aspoň NIT.

Pane Svobodo, můžete konkretizovat kde vysílání z Novodvorské (to je pěkně zavádějící označení, když jsou to Nové Dvory...) chytáte? U nás na Kačerově ani ťuk - síto na domě směr cca Žižkov (doposud byl Multiplex 4 OK, ale jak jsem pochopil, Olšanská nevysílá), plus vnitřní anténka u okna pro změnu směr Dvory - ani jedna anténa ani na TV či STB prostě nic. Tak přemýšlím, kde se ten vysílač vlastně dá zachytit...


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #250 kdy: 26. 06. 2012, 21:59:38 »
Pane Svobodo, můžete konkretizovat kde vysílání z Novodvorské (to je pěkně zavádějící označení, když jsou to Nové Dvory...) chytáte? U nás na Kačerově ani ťuk - síto na domě směr cca Žižkov (doposud byl Multiplex 4 OK, ale jak jsem pochopil, Olšanská nevysílá), plus vnitřní anténka u okna pro změnu směr Dvory - ani jedna anténa ani na TV či STB prostě nic. Tak přemýšlím, kde se ten vysílač vlastně dá zachytit...
Jak vypadá vysílač nevím přesně. Mám to podle směrování antény a i z údajů schválení je to na pozici 14°27'04"E 50°00'59"N. Olšanská mi dávala horší signál vždy, tak směr mám víceméně napevno.


STANO STASKO

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #251 kdy: 26. 06. 2012, 22:13:12 »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #252 kdy: 26. 06. 2012, 22:19:24 »
... můžete konkretizovat kde vysílání z Novodvorské (to je pěkně zavádějící označení, když jsou to Nové Dvory...) chytáte? U nás na Kačerově ani ťuk - síto na domě směr cca Žižkov (doposud byl Multiplex 4 OK, ale jak jsem pochopil, Olšanská nevysílá), plus vnitřní anténka u okna pro změnu směr Dvory - ani jedna anténa ani na TV či STB prostě nic. Tak přemýšlím, kde se ten vysílač vlastně dá zachytit...
Na několika místech bylo uvedeno, že se momentálně řeší nefunkčnost SFN v Praze a snad to bude v pořádku do pátku?

Označení vysílače "Novodvorská" považuji za optimální. Nové Dvory je původní usedlost, před pár lety zrevitalizovaná, ale s vysíláním MUXu 4 nemá nic společného. V sousedství Nových Dvorů, v ulici Novodvorská, stojí již delší dobu 3 panelové věžáky a na střeše jedno z nich je mnoho let TV vysílací anténa. Původně se z ní vysílalo i analogově, tuším na kanále 25, potom se zde zkoušela SFN v DVB-T, nějakou dobu se odtud nevysílalo nic, před časem bylo obnoveno vysílání MUXu 4 na kanále 64, které bylo nedávno opět vypnuto. Ač bydlím v sousedství, zatím jsem při prolaďování nenarazil na dobu, kdy by z této lokality bylo nově vysíláno pod hlavičkou P+Ž.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Kružík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #253 kdy: 26. 06. 2012, 23:36:02 »
Tady jsem zaslechl někoho z Jihlaváků, že je vysílač vypnutý, ale není..tady je vysvětlení. Samozřejmě AMATERISMUS prvního rangu ze strany provozovatelů MUXu4 ..když jsem ten článek četl, fakt jsem nevěřil. http://www.dxradio.cz/jidxc/z037.htm
Tak co vím, jeden člověk z Jihlavy a já z Havlíčkova Brodu jsme včera MUX 4 chytali na slušné úrovni (72/100), ale bez programů. Včera k večeru byl v Jeníkově signál vypnut a dosud nebyl zapnut ...

P.S.: Tak co teď čtu - http://www.digizone.cz/clanky/multiplex-4-se-stale-potyka-s-problemy-na-rade-mist-ho-vubec-nejde-naladit/ - tak jim tento vysílač v Jeníkově vyhořel.

Jde o to, že v Jihlavě by to stejně nikdo nezjistil, i kdyby vysílače "nevyhořel". Já zkusil odpoledne i večer proladit a čistá nula! Vysílač má v mezinárodní (ITU notifikaci 43dBW všesměrově = 20kW všesměrově). Ten svazeček z jedné rakvičky severním směrem se určitě nedá nazvat všesměrovým. A už vůbec né, "chytatelným na jakoukoliv anténu bez jejího natočení" viz. R.Pařízek :)
----------------------------------------------------------------------------------------
Zkusil jsem si zagenerovat v RadioMobilu 11.29 a zadat "zkušební 1kW ERP" s anténou Sira UTV-01 (azimut 25° HavlBrod) - doplnil o tuto 1kW a 20kW mapku článek na JIDXC...
Po shlédnutí je každému věřím jasné, že takhle to zkrátka nepůjde...!
http://www.dxradio.cz/jidxc/z037.htm


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #254 kdy: 26. 06. 2012, 23:57:01 »
zajímalo, jaká je konfigurace rakví v Popovicích, kam svítí a kolik jich tam je...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky