Autor Téma: Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD  (Přečteno 5182 krát)

T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« kdy: 20. 06. 2012, 17:38:47 »
Zdravím všechny  :) Mám menší problém.  :-\ Chtěl bych si pořídit opravdu kvalitní anténu pro příjem DVB-T, protože se potýkám z velmi špatným signálem a rozhoduji se mezi anténami Televes DAT HD a Ikusi FlasHD co myslíte která je vhodnější a kvalitnější pro příjem? Byl bych rád kdyby ste mi popsali zkušenosti popřípadně problémy s těmito anténami. Jsem z Loučné nad Desnou tj. víska u Šumperka :D je tu i možnost vzdáleného příjmu PL DVB-T z Klodzka, Opole a Kaliszu. Momentálně mám malou Colorku a signál je velmi nestabilní a rozkolísaný.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #1 kdy: 20. 06. 2012, 18:00:37 »
Ani jedna z těchto dvou antén není vhodná pro dálkový respektive slabý příjem. Ten udávaný zisk je v hodnotách dBi a navíc ještě značně nadsazený. Jinak mechanicky by měly něco vydržet, ale těžko říct, co se stane s tím plastem za 10-15 let.

Na dálkový příjem použijte třeba soustavy 4x TVa 21-60 nebo Kathrein AOT 65(případně Color Super XL91BL) + kvalitní nízkošumový zesilovač 2-5m od antény.     


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #2 kdy: 20. 06. 2012, 18:28:07 »
Takže anténa Kathrein AOT 65 je tou nejlepší na trhu? Co sem se na ni díval tak má zisk 12 - 18 dB pokud jsou hodnoty pravdivé. Ale je tu meší problém jelikož jsem v paneláku a naše STA je katastrofální, tak anténu mám docela problém umístit - je poměrně rozměrná, hledám něco skladnějšího ale nic mini tak do 1,5m, ale chápu že jen tak dosáhne kvalitních vlastností. Hodí se takové typy antén i do hornatého údolí a členitého terénu? Co se týká Poláků docela dobře chytám analog K52 K38 Klodzo a Kalisz k37 a 57K Opole chtěl bych je naladit i digitálně. Zrovna teď koukám na nádrž Dlouhé stráně kterou mám přímo pod okny takže členitost terénu je opravdu vysoká.


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #3 kdy: 20. 06. 2012, 19:02:50 »
Do hodně členitého terénu mám ověřené husté síto od Vatenu. http://www.televiznianteny.com/sito-velke-huste-zn.-p12714.html
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #4 kdy: 20. 06. 2012, 19:34:55 »
Při špatným příjmu je zcela nesmyslný hledat jednu univerzální (a nejlíp i zázračnou) anténu. To se řeší zásadně kanálovkama, příp. doplněno předzesilovačem pro danej kanál. A ještě líp satelitem, ale to je snad jasný.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #5 kdy: 20. 06. 2012, 19:48:25 »
Myslím si že v mém případě kanálovka není zrovna nejvhodnější..... satelit ten vlastním ale ne na větší počet TV a vrtat se mi do toho nechce. Právě proto se pooháním po kvalitní anténě  ;)


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #6 kdy: 20. 06. 2012, 20:15:53 »
Pokud není místo a nacházíte se v kopcovitém terénu, pak tyto požadavky splňuje například TVa 21-60(síto). Velmi kvalitních výsledků lze pak dosáhnout sfázováním více těchto antén. Více o ant. soustavách tady: http://www.digizone.cz/clanky/anteny-a-antenni-soustavy-pro-prijem-digitalni-televize/


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #7 kdy: 20. 06. 2012, 20:27:53 »
Pokud nezjistíte opravdový důvod vašich problémů s příjmem, tak vhodnou anténu nenajdete.

Jen tak od oka můžete mít problémy ze těchto důvodů: slabý signál, přebuzení, nehomogenita, odrazy a vše co souvisí z echoanalýzou, rušení (CDMA, GSM, wifi . . . ),  průlez střídavé složky ze zdroje (pokud zesilujete), problém v kabeláži a pospojování atd. atd. atd.

Takže až zjistíte proč? Tak lze pořídit vhodnou anténu a příslušenství.

BTW: tuším že tam ve vašem kraji se najde jeden opravdový machr, který je zárukou kavlity. Ale nechci dělat reklamu :-)
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #8 kdy: 20. 06. 2012, 23:23:19 »
Myslím si že by se u mě několik roblémů určitě našlo, akorát nevím jestli bych na všechny přišel - nevím moc tomu nerozumím ale něco na tom bude... Jen by mě ještě zajímalo jak tak koukám na ty antény co sem uvedl výše, jaký je rozdíl mezi nimi nebo jeli rozdíl mezi nimi když jedna má direktory spojené do špičky a u druhé se zase rozbíhají...? Zatím sem na to nepřišel a nikde jsem nenašel jednoduché vysvětlení.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televes DAT HD vs Ikusi FlasHD
« Odpověď #9 kdy: 21. 06. 2012, 07:17:16 »
A proč máte STA "v katastrofálním stavu"? Na stožárech STA bývá dostatek místa na jakoukoliv vhodnou anténu (i tu nejvýkonnější) a jelikož je i současně nejvyšší bod domu, bývá (ne úplně vždy) zde i nejlepší signál. Netrapte se s výběrem něčeho, co tady nikdo ani posoudit nemůže - jelikož nezná Vaše příjmové podmínky a bez měření není vědění, platí stále. Takže - zkuste se v domě domluvit, pozvěte nějakou odbornou firmu a bude vymalováno. Snad těch pár tisíc se ve fondu domu najde...