Autor Téma: DVB-T v Polsku.  (Přečteno 903661 krát)

Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1410 kdy: 07. 11. 2012, 20:19:23 »
Hm, tak to bude u nás útrum. Náhodou, znalí věci - jak je na tom příjem mux1,2 SJ po úpravách AS v lokalitách od Skutče nahoru?
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Moravec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1411 kdy: 07. 11. 2012, 20:49:07 »
Hm, tak to bude u nás útrum. Náhodou, znalí věci - jak je na tom příjem mux1,2 SJ po úpravách AS v lokalitách od Skutče nahoru?

V Holicích aktuálně chytám stabilní signál obou na anténu umístěnou na střeše paneláku.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1412 kdy: 08. 11. 2012, 15:08:46 »
... pouze na kopci Kozlovský kopec 600 m.n.m. a to ještě kostičkuje .
Na Kozlovském kopci u paty rozhledny chodí bez problémů oba MUXy z Klodzka na pasivní proutek dodávaný k přenosným TV.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1413 kdy: 08. 11. 2012, 16:39:04 »
Jen poslušně hlásím, že teď jsem naladil a jede nádherně.
Od včera tedy v Liberci dostupné již DVA polské multiplexy.
Tři německé multiplexy a
1,2 a 4 z českých multiplexů.

Kdy se bude pouště polská trojka ?
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1414 kdy: 08. 11. 2012, 16:49:46 »
José, nezbývá než neupřímně závidět. :D Ode mě samozřejmě gratulace. ;) Já jsem v tu "sedmatřicítku" hodně věřil, protože je nyní úplně volná a vidíte to - nic. V Kladně ji ale kdosi chytil. Nedá se holt svítit. S koncem analogu v Polsku se budu moci také definitivně rozloučit s tamními programy. Digitál zkrátka nezachytím, i když bych se na hlavu stavěl... :(
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1415 kdy: 08. 11. 2012, 17:20:53 »
Lukáši, tobě nejedou v Praze MUXy z Löbau? Že nejde ta 37 z Polska může být tím, že se tluče s ZDF MUXem na K36. Ve Tvém případě nebude rozdíl v azimutu tak veliký.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1416 kdy: 08. 11. 2012, 17:48:39 »
Lukáši, tobě nejedou v Praze MUXy z Löbau? Že nejde ta 37 z Polska může být tím, že se tluče s ZDF MUXem na K36. Ve Tvém případě nebude rozdíl v azimutu tak veliký.
Teď už je nechytám, protože jsem sundal anténu pro vertikál, ale třeba 27k s regionálními kanály německé veřejnoprávní televize chodil naprosto bez problémů. Vertikální anténu pro DVB-T jsem vyměnil za vertikál pro DAB kvůli Sasku a Bavorsku.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1417 kdy: 08. 11. 2012, 18:00:16 »
No jo, teď mi došlo, že Löbau vysílá vertikálně. Mě totiž němci docela stabilně "parazitují" na H anténu nasměrovanou na Ještěd.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1418 kdy: 08. 11. 2012, 22:12:13 »
José, nezbývá než neupřímně závidět. :D Ode mě samozřejmě gratulace. ;) Já jsem v tu "sedmatřicítku" hodně věřil, protože je nyní úplně volná a vidíte to - nic. V Kladně ji ale kdosi chytil. Nedá se holt svítit. S koncem analogu v Polsku se budu moci také definitivně rozloučit s tamními programy. Digitál zkrátka nezachytím, i když bych se na hlavu stavěl... :(

Tak jako 8 multiplexů, krásný přijem, za jakéhokoli počasí, není špatné. To už je dobré, neztěžuji si...

Nic méně jsem nenažraný a upřímně řečeno, doufal jsem ve víc...

1/ Už když začali Němci a Češi tady vůbec nebyli, doufal jsem, že chytím ten třetí zemský mux ještě z jiného vysílače.
A tam se to lišilo o jeden program, nevím už místo čeho, tam bylo hessensko-vestfálsko, takže ten jsem nechytil...
2/  V některých oblastech SRN běží komerční mux s běžnými komerčními stanicemi jako RTL, Eurosport apod.
Ovšem v Sasku nevysílá. Bohužel.
3/ Nepředpokládal jsem ani v tom nejhorším snu tu zhovadilost, co tu spáchaly ČRa, kdy spustili rušičku na Ještědu
a ta začala rušit mux 3 z Černé hory.
4/ Nepředpokládal jsem, že lokální mux ReVi bude dán na tak pitomý kanál, že nebude moci být dodržen
původně plánovaný výkon z důvodů možné kolize s Krásným a díky tomu to nepůjde chytit.
Tak mimo RTM je tam i Šlágr a Noe. Takže, když by to bylo bývalo chodilo opět obohacení o 3 stanice.

Takže mohlo toho být víc. No je to, jak to je. 1,2,4 česká. Tři německé. Dva polské. Není to špatné, stačí to.
Výhledově by mohla přijít polská trojka. A to už asi bude všechno.

Čili ze tří zemí, z každé 3 multiplexy. Ovšem když by ti Češi nebyli banda debilů, tak těch českých mohlo být 5.
Teoreticky, když by do Saska přišlo v DVB-T RTL atd. Tak i německé mohli být 4.

No a na konec se uvidí.Poláci do toho už pěkně šlápli a je možná, možné, tedy není to nemožné,
že na konec budou 4, ty polské. Třeba. Uvidíme.
A třeba taky ne a bude to tady v Trojmezí prostě 3 : 3 : 3.
Tedy celkově 9 a Poláci spustí ten třetí multiplex.

« Poslední změna: 08. 11. 2012, 22:36:05 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1419 kdy: 09. 11. 2012, 07:35:34 »
... pouze na kopci Kozlovský kopec 600 m.n.m. a to ještě kostičkuje .
Na Kozlovském kopci u paty rozhledny chodí bez problémů oba MUXy z Klodzka na pasivní proutek dodávaný k přenosným TV.

Zdravím na pasivní proutek u rozhledny 600m.n.m.  na Kozlovském kopci není možné spíše na nějakou anténu se zesilovačem , pokud by šlo PL Klodzko na pasivní prut pak dole o nějakých 180 m níž ( m.n.m) na sídliště 420m.n.m. by už musel jet na obyčejní drát .

Jinak jste také všude na forech okolních státu třeba Polsko (  CZ - Ceska Trebova: Neustále píšete své problémy do různých diskuzí, ale nereagujete na rady, které jste už dříve dostal. Máte problémy s příjmem polských i českých vysílačů, ale odmítáte si přiznat, že je chyba u vás. Řešil jste už konečně nějak tu přítomnost BTS CDMA Ufon (420MHz) v blízkosti Vašeho bydliště, když používáte 30dB širokopásmový zesilovač? Pozval jste si už konečně odborníka, aby Vám proměřil a zhodnotil možnosti příjmu z jednotlivých vysílačů? Pokud tak neučiníte, budete furt na stejném místě ) .

 Takže když tak tomu excelentně rozumíte těm příjmum tak poradte ?! , tady anténa bez zesilovače je na dvě věci ( pasivní má malí příjem ) jsou tu kopce v okolí ne jak PA , Praha a okolí  .  8), UFON je umístěn na ul. Semanínská a dle zprávy od spol. nemá vliv na rušení DVB-T at naše nebo z PL ,prý  další nějaká kuří nožka stoji v okolí Dolní Dobrouč nač je nevím .


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1420 kdy: 09. 11. 2012, 08:20:55 »
Slovensko: Vím jak vypadá Česká Třebová, Kozlovský kopec i Semanínská ulice, možná lépe než byste si mohl myslet. Dokonce tyto lokality mám zmapované s profesionálním měřícím přístrojem. Nejsem člověk, co by veřejně na internet plkal bez místních znalostí.
Ad Kozlovský kopec: příště výsledek měření třeba uložím - nebo možná spíše vyfotím Eska TV s bargrafem   ;D

EDIT: Máte SZ
« Poslední změna: 09. 11. 2012, 08:28:31 od Aleš Pipek »


MarioF87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • Asterixův blog číslo 1
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1421 kdy: 09. 11. 2012, 10:06:08 »
...je tam i Šlágr a Noe.

Tomu nějak nerozumím. Pravděpodobně máte DVB-T příjem doplněný o satelitní příjem FTA stanic, ne. Protože Šlágr vysílá na Astře 3 a Noe vlastně taky, a to nekódovaně. Noe je v DVB-T jen v Praze, ale Šlágr nikde. Teprve v posledních dnech se objevila zpráva, že Šlágr uvažuje o vstupu do DVB-T, viz http://www.digizone.cz/clanky/slagr-tv-uvazuje-o-vstupu-do-celoplosneho-zemskeho-vysilani/



Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1422 kdy: 09. 11. 2012, 11:20:32 »
Šlágr aj Noe sú vysielané napr. v rámci Regionální síť 1 - http://cs.wikipedia.org/wiki/Region%C3%A1ln%C3%AD_s%C3%AD%C5%A5_1
« Poslední změna: 09. 11. 2012, 11:54:01 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1423 kdy: 09. 11. 2012, 11:50:49 »
José ale přijímá Regionální síť 3 http://cs.wikipedia.org/wiki/RTM_TV, kde je Šlágr a Noe také.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:DVB-T v Polsku.
« Odpověď #1424 kdy: 09. 11. 2012, 12:04:41 »
Pánové, já myslel, že je tu diskuse o Polsku, tak proč tu řešíte Šlágr a Noe? :P
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/