Autor Téma: DVB-T v Polsku.  (Přečteno 903756 krát)

Jiří Krppec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #645 kdy: 14. 10. 2011, 13:17:19 »
Zajímalo by mě jak daleko se dá tohle chytit-Mux-3 Katowice kanál 51.
Výkon je pouhých 2,5 kW,moje lokalita jsou kozlovice,Mux 2 na kanále 49 chytám ůplně bez problému.Je ten výkon 2,5 kW dočasný nebo trvalý?Zajímalo by mě kolik má výkon ten Mux 2 z Katowic na 49 kanále abych to mohl porovnat s Muxem 3 na 51 kanále.Předem děkuji za odpovědi.


Z Katowic odstartoval nový DVB-T multiplex. Signál doletí i do ČR
http://www.digizone.cz/aktuality/z-katowic-odstartoval-novy-dvb-t-multiplex/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #646 kdy: 14. 10. 2011, 13:26:57 »
Zajímalo by mě jak daleko se dá tohle chytit-Mux-3 Katowice kanál 51.
Výkon je pouhých 2,5 kW,moje lokalita jsou kozlovice,Mux 2 na kanále 49 chytám ůplně bez problému.Je ten výkon 2,5 kW dočasný nebo trvalý?Zajímalo by mě kolik má výkon ten Mux 2 z Katowic na 49 kanále abych to mohl porovnat s Muxem 3 na 51 kanále.Předem děkuji za odpovědi.

698,00      49   MUX-2   RTCN   Katowice *Kosztowy*   KAT   SLK    63,000KW   H   ND   MPEG-4   
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


pista150 pista150

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
EĚĚ
« Odpověď #647 kdy: 14. 10. 2011, 13:56:10 »
MUX 3 PL na 51 k som naskenoval na kopci Žiar(n.v.869)okres Kys.nové mesto ,ale len na jednom mieste.Na 51 k je aj signál z Ostravy a Jeseníku.Po otočení antény na Praděd ide aj MUX 3 CZ.Po vypnutí Hošťálkovic na 51 k očakávam menej problémov z Pradědom aj z Kosztowy.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #648 kdy: 14. 10. 2011, 21:49:40 »
Zesilovač má své naměřené hodnoty a formulace, že za předpokladu vyrovnanýc vstupních úrovní je něco dobré je totálně netechnická.
Mimochodem, Petře, už jste v důchodu?? Nebo předčasném...?


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #649 kdy: 15. 10. 2011, 11:31:40 »
Zesilovač má své naměřené hodnoty a formulace, že za předpokladu vyrovnanýc vstupních úrovní je něco dobré je totálně netechnická.
Mimochodem, Petře, už jste v důchodu?? Nebo předčasném...?

Aha, takže opět začneme z tohoto diskuzního fóra dělat sofistikovanou, nejlépe mezinárodní konferenci s tématem dejme tomu Televizní příjem v pásmu UHF ve druhé dekátě XXI. století? S důrazem na principy, vysílací a přijímací zařízeních, jejich technické parametry..., aby opět byly nakonec vygenerovány zcela zbytečné přestřelky s vypovídající schopností nula od nuly pojde... ? Ve své základní podstatě je přece tato diskuze "lidová", má být nápomocná i těm, co hledají, co se ptají, takže naprosto nic chybného nespatřuji na tom, že o nějakém zesilovači napíši, že za předpokladu vyrovnaných vstupních úrovní je dobrý. On totiž onen konkrétní typ ASZ 02 je skutečně k ničemu, respektive "nedobrý", nepoužitelný, když podmínka vyrovnaných vstupních úrovní není splněna. Tím spíše v éře "digitálu". Sotva ho lze srovnávat se zesilovači současnými. Dejte si mou reakci do kontextu s předešlými příspěvky. A nebo máte pocit, že jsem pánovi z Opavy nic nenapověděl, případně, že jsem mu měl začít vysvětlovat technické parametry zesilovače počínaje připojovacími "nekonektory", útlumovými články, pásmovými propustmi, použitými tranzistory, odpory, kondezátory... s bonusem výstupních technických (změřených či garantovaných) parametrů? A k čemu by to bylo dobré?
 
Nevím, na co narážíte, zda jsem v důchodu, či dokonce předčasném. Odpovězte si sám, nehledě k tomu, že takovéto dotazy jsou zcela mimo dané téma. 



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #650 kdy: 15. 10. 2011, 12:10:34 »
Nezlobte se na mne, Petře, ale připadá mi poněkud mimo mísu zeširoka někomu radit ve stylu "pokud bude cesta po rovině, výkon motoru není podstatný".  Buď musíte "lidově", ale bez záludných zjednodušování dotyčnému polopatě vysvětlit, co kam má nasměrovat, jak to sloučit a zesílit (pokud to je třeba), anebo napsat, že jeho požadavek na informace je nad rámec možností následné realizace laikem. Mezi tím musí být tlustá čára, ledva byste byl na důchodu a nemusel svou prací vydělávat a živit rodinu. Tolik na vysvětlenou k mé jízlivé poznámce o Vašem důchodu. Pokud jsem Vás urazil, omlouvám se, primárně to nebylo záměrem.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #651 kdy: 16. 10. 2011, 10:55:15 »
 Možná, Amosi, budete překvapen - s Vaším vysvětlením zcela souhlasím. Ztotožňuji se s ním. Jen jsem k těmto již docela podrobnostem nechtěl přistoupit do doby, pokud dotyčný pán nepotrvdí, že signál DVB-T, jak předpokládám z Katowic, zachytil. Pak bych se mu samozřejmě snažil poradit, pokud by měl zájem, jak postupovat dále. Nadto je ovšem zcela jisté, že v určitých "konstelacích" končí jakákoliv poradna na dálku, protože člověku, který se daným oborem nezabývá, lze sotva písemně vysvětlovat, jak (i proč) všechny tv. stanice nacházející se v pozemním DVB, dostat do jednoho svodu tak, aby jejich příjem byl kvalitní a stabilní. V dané situaci jsem se mimo jiné pokusil alespoň o nepřímé upozornění, že problémy může způsobovat i použitý zesilovač - viz věta: ...zkuste svod od antény odpojit od slučovače i zesilovače, zkrátka vyloučit vše, co by mohlo signál z PL jakýmkoliv způsobem degradovat.  Že jsem před touto větou napsal pár slov, či jakýsi obecný "soud" o předmětném zesilovači, to opravdu nepovažuji za závažnou "botu". Koneckonců uvidíme, zda se pán Hugo Tom ještě ozve. Třeba se pak k diskuzi připojíte také, proč by ne :)

A propos - za urážlivého člověka se nepovažuji. Jinými slovy - vůbec jste mne neurazil, jen překvapil, neboť od Vás není zvykem "navážet se" do jiných zde na fóru.  Ostatně o den dříve jste okomentoval právě mou přestřelku s Liborem L "Vím-nepovím", která byla svým způsobem, uznávám, notně ujetá. Ale já ji nezačal, není mým zvykem ironicky označovat lidi různými, rádoby vtipnými nálepkami, na druhé straně ale nekončící urážky sotva lze ponechat zcela bez povšimnutí. A to jste si zřejmě nepřečetl nejpeprnější pasáže, které redakce DZ vymazala. Ani se nedivím. Takže abyste měl jistotu, že se na Vás skutečně nezlobím: Vydělávám a živím (samozřejmě společně se ženou) rodinu. Jinak řečeno - vážím si Vaší omluvy, ony se v dnešní době příliš nenosí, asi nejsou IN... 


Hugo Tom

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #652 kdy: 20. 10. 2011, 08:53:41 »
radám jsem rozuměl zřetelně. Asi počkám týden až spustí všechny MUX z Pradědu a zkusím příjmat vše z pradědu, pokud to bude ok i bez zesilovače pustím se na vyhledávání polských MUX (třeba i z Wisly, když už nebudu příjmat z Hošťálkovic). Jsem sice laik, ale mám hodně o tom "nastudováno" takže základní věci jsou mi jasné, jako třeba, že nejde slučovat více antén, bez selektivního oddělení kanálu, že velké zesílení může být i na škodu, čím více spojení sloučení a rozdělení tím horší signál atd. Určitě přidám své postřehy začátkem listopadu po spuštění Pradědu. Zatím díky moc za rady.

Jinak nerad vidím, že jsem tu vyvolal takovou při,ale rad Petr PetrK si cením, díky takovým i my laici to zvládnem a nebojte se, kšeft nikomu nebere, já bych se stejně na odborníka asi neobratil jsem v tomhle docela tvrdohlavý ;-)
« Poslední změna: 20. 10. 2011, 09:01:48 od Hugo Tom »


adchron

  • Host
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #653 kdy: 20. 10. 2011, 15:34:40 »
Uz je harmonogram vypnutia analogu v Polsku:


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #654 kdy: 20. 10. 2011, 15:59:39 »
Díky, je to v podstatě to, co už jsem psal jako aktualitu z Gazety. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #655 kdy: 20. 10. 2011, 17:30:37 »
Vážení,

měl bych dotaz ( možná nejspíš na Lumíra ). Jsou nějaké bližší informace o "spuštění" vysílače Skrzyczne po výměně systému. Lítám po polských webových stránkách - a nic.


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #656 kdy: 20. 10. 2011, 17:33:34 »
Ještě jednou otravuji a upřesňuji. Termín měl být 10.10.2011.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #657 kdy: 20. 10. 2011, 19:17:59 »
Je v tom chaos ,neb nikdo nechce odpovědět na otázku/emitel/,jestli už přišla nová sestava anten,výrobní firma má skluz-najetí tím pádem taky,fascinuje mě jak nejvíc řvou poláci vzdálení 20-30 km od vysilače,že jim to nejede,mě/Havířov/to jede v pohodě-ať to vydrží !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #658 kdy: 20. 10. 2011, 20:16:00 »
Vážení,

měl bych dotaz ( možná nejspíš na Lumíra ). Jsou nějaké bližší informace o "spuštění" vysílače Skrzyczne po výměně systému. Lítám po polských webových stránkách - a nic.

Bohužel Lumír se zde už nevyskytuje, tak se pokusím odpovědět já. Podle info přímo z Emitelu (pro zájemce mám i tel. kontakt přímo na TX Skrzyczne, ale nechci ho takhle veřejně "vylepit" na net) by se tak v případě dodání nového AS Kathrein do konce tohoto týdne měla stihnout jeho montáž na věž do 31. 10.! Pokud se dodávka opět opozdí (zde mě zaráží do očí bijící "šlendrián" při plánování rekonstrukce tak významného TXu, ze strany investora, když si vzpomenu, jak vše "klapalo" při rekonstrukcích AS na TXech ČRa u nás doma), tak údajně "nejzašší" termín je 15. 11.! Ovšem, jak bude vyvíjet instalace v tomto termínu a v klimatických podmínkách, které na takovýchto kótách v těchto obdobích panují, to ví asi jen ten "nejvyšší z nejvyšších"!


adchron

  • Host
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #659 kdy: 20. 10. 2011, 20:37:29 »
Vážení,

měl bych dotaz ( možná nejspíš na Lumíra ). Jsou nějaké bližší informace o "spuštění" vysílače Skrzyczne po výměně systému. Lítám po polských webových stránkách - a nic.
Tu su uz davno informace ked bude umestneny novy antenny system na vysielacu Wisla-Skrzyczne http://www.super-nowa.pl/art.php?i=21941
« Poslední změna: 20. 10. 2011, 20:47:43 od ad. /Polsko »