Autor Téma: DVB-T v Polsku.  (Přečteno 903647 krát)

Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #105 kdy: 14. 08. 2010, 18:50:29 »
Tyhle info máš odkud??

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #106 kdy: 15. 08. 2010, 08:04:53 »
W odpowiedzi na Pański e-mail uprzejmie informuję, że zgodnie z
warunkami rezerwacji częstotliwości dokonanej na rzecz spółek:
Telewizja Polsat S.A., TVN S.A., Polskie Media S.A., Telewizja Puls Sp. z
o.o. w decyzji Prezesa UKE nr DZC-WTV-5157-14/10 (91) z dnia 7 lipca 2010
r. na rozpowszechnianie programów: POLSAT, TVN, TV4, PULS oraz czterech
programów wskazanych w decyzjach Przew. KRRiT w multipleksie 2 (MUX2),
rozpoczęcie nadawania wspomnianych programów na obszarze wykorzystania
częstotliwości WISŁA powinno nastąpić nie później niż 30 września
2010 r. a na obszarze KATOWICE nie później niż od dnia 31 lipca 2011 r.
Z kolei z godnie z informacjami udzielonymi przez TVP rozpoczęcie emisji
programów Telewizji Publicznej na terenie województwa śląskiego powinno
nastąpić nie później niż 1 sierpnia 2011 r.
(http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6).
Częstotliwości możliwe do wykorzystanie w rejonie woj. śląskiego do
emisji programów w ramach MUX1, MUX2 i MUX3:

KATOWICE/Kosztowy:
MUX1 - kanał TV nr 55 (100 kW)
MUX2 - kanał TV nr 49 (100 kW)
MUX3 - kanał TV nr 51 (na okres przejściowy); kanał TV nr 41
(docelowo)
WISŁA/Skrzyczne
MUX1 - kanał TV nr 62 (10 kW; na okres przejściowy - do 31 lipca 2013
r.); kanał TV nr 55 (100 kW; docelowo)
MUX2 - kanał TV nr 38 (1 kW lub 5 kW przy odpowiednich ograniczeniach
mocy promieniowanej w kierunku Słowacji; na okres przejściowy do 31 lipca
2013 r.); kanał TV nr 58 (100 kW; docelowo)
MUX3 - kanał TV nr 42 (na okres przejściowy); kanał TV nr 41
(docelowo). ;)


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #107 kdy: 15. 08. 2010, 09:07:54 »
Kéž by to byla pravda! Podle info na PL fórech, ale tato informace nemá příliš šancí na úspěch, protože právě kolem MPX2 se zase "strhla" lavina administratívních "zádrhelů", jak už je v PL dobrým zvykem!


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #108 kdy: 15. 08. 2010, 11:13:00 »
v Polsku je jisté akorát to, že ráno vyjde slunce a večer zapadne
Honda Enduro Team


zdenek stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #109 kdy: 16. 08. 2010, 10:24:08 »
Nejlepsi je kdyz je amatersky televizak jako ja v polsku postaven pred ukol rekonstruovat antenu na baraku. 30km od ukrajinskejch hranic. Jeste stesti ze ve meste byl TV servisak s malym obchodem. Takze jsem chtel antenu sito, zesik a koax. Antenu mel klasickou polskou z tenkodratu s dirama ze by tim proleteli holubi. Na dotaz jestli nema kvalitnejsi se na me dival dost divne. No nastesti jsem videl i hruznejsi sita, tohle jeste uslo. Pak jakej zesik, to netusim, tak mi dal ten stejnej jako byl ve stary schnily antene. Docela me prekvapilo ze ho tam predemnou vyzkousel jestli funguje. Pak ze chci koax, tak prinesl neco co melo snad 6mm s asi 0.7mm dratem. Na dotaz ze tohle nechci ze chci kvalitni koax aspon 7.5mm se dival jeste divnejc nez predtim. Ze lepsi nema, ze tenhle je bezvadnej, protoze ma certyfykat. Fakt na kabelu bylo napsano "certyfykat".

Chytal jsem analog z Przemyslu, z Krosna uz pry vysila digital, ale ze o nem nic nevim, ze v tom meste neni signal a ja byl stejne v kopcich, kde na krosno byly kopce a stromy.

No zapojil jsem to a nachytal jsem (razeno dle kvality) TVP1, TVP1, TVP Rzeszów, polsat, tvn.

Toliko zazitek z praxe. Jelikoz to v poslku nevi snad ani prezident, nevim jestli to bude nekdo vedet tady. Je planovano DVBT z Przemyslu?

Zdenek

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #110 kdy: 16. 08. 2010, 17:49:30 »
Nejlepsi je kdyz je amatersky televizak jako ja v polsku postaven pred ukol rekonstruovat antenu na baraku. 30km od ukrajinskejch hranic. Jeste stesti ze ve meste byl TV servisak s malym obchodem. Takze jsem chtel antenu sito, zesik a koax. Antenu mel klasickou polskou z tenkodratu s dirama ze by tim proleteli holubi. Na dotaz jestli nema kvalitnejsi se na me dival dost divne. No nastesti jsem videl i hruznejsi sita, tohle jeste uslo. Pak jakej zesik, to netusim, tak mi dal ten stejnej jako byl ve stary schnily antene. Docela me prekvapilo ze ho tam predemnou vyzkousel jestli funguje. Pak ze chci koax, tak prinesl neco co melo snad 6mm s asi 0.7mm dratem. Na dotaz ze tohle nechci ze chci kvalitni koax aspon 7.5mm se dival jeste divnejc nez predtim. Ze lepsi nema, ze tenhle je bezvadnej, protoze ma certyfykat. Fakt na kabelu bylo napsano "certyfykat".

Chytal jsem analog z Przemyslu, z Krosna uz pry vysila digital, ale ze o nem nic nevim, ze v tom meste neni signal a ja byl stejne v kopcich, kde na krosno byly kopce a stromy.

No zapojil jsem to a nachytal jsem (razeno dle kvality) TVP1, TVP1, TVP Rzeszów, polsat, tvn.

Toliko zazitek z praxe. Jelikoz to v poslku nevi snad ani prezident, nevim jestli to bude nekdo vedet tady. Je planovano DVBT z Przemyslu?

Zdenek

http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=35
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


Trevi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #111 kdy: 21. 08. 2010, 14:40:17 »
dvb-t warszawa - kvalita 98% ale zadny kanal:

Jsem momentalne ve Warszawe a pokousim se na STB Ferguson FT 8100 HD naladit mistni 58. kanal s vykonem 100 kW, resp. 48. kanal. Dochazi zde casto k zmene parametru. Dam manualni vyhledavani 58. kanalu, prijimac mi ukaze kvalitu 98%, nicmene po vyhledani nenajde ani jeden kanal. Stejne tak, pokud prohledam cele spektrum, ne jen jeden kanal. Pripojena je klasicka dvb-t pokojova antena. Ma nekdo zkusenosti, kde by mohl byt zakopany pes?

Diky


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #112 kdy: 23. 08. 2010, 15:16:04 »
Podle posledních info z dnešního dne, MPX2-PL neodstartuje v plánovaném termínu 30. 09. 2010, jak se předpokládalo!

Podrobnosti viz:

http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7

Polský "DVB-T cirkus" pokračuje..... ;D ;D ;D

Opět "zasáhla" satelitní lobby!


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #113 kdy: 23. 08. 2010, 16:23:40 »
Díky za tip, Lumíre, i když koho tato zpráva potěší, že? :'(
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Lankosher

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 138
    • MSN komunikátor - igorlank@hotmail.com
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #114 kdy: 23. 08. 2010, 16:56:25 »
Díky za tip, Lumíre, i když koho tato zpráva potěší, že? :'(

Jesteśmy wszyscy zmęczeni tym bałaganem i wiecznymi przepychankami w instytucjach odpowiedzialnych. Rządowe Centrum Legislacji, UKE i KRRiT najwyraźniej nie umieją współpracować ze sobą i skutecznie blokują cyfryzacje powołując się na przepisy prawne. Nadawcy też już mają dość a kto wie czy taka sytuacja nie jest im na rękę?, w końcu wszyscy mają swoje platformy satelitarne.

R.I.P polskie DVB-T
« Poslední změna: 23. 08. 2010, 16:58:14 od Lankosher »
Polska, Kraków


Lankosher

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 138
    • MSN komunikátor - igorlank@hotmail.com
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #115 kdy: 26. 08. 2010, 11:42:04 »
Dla odmiany nieco bardziej optymistyczny news. Czy tym razem już na prawdę coś się ruszy?

 Naziemna telewizja cyfrowa bliżej? Wkrótce konkurs na częstotliwości
Polska, Kraków


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #116 kdy: 26. 08. 2010, 16:44:46 »
Zajímavé počteníčko, týkající se MPX3-PL je v tomto PDF dokumentu. Např. na str. 10 je pokrytí z vysílače Katowice - Myslowice na K51 s V polarizací.

Link zde (pozor má to 25 mega):

http://www.przeklej.pl/plik/mux3-tvp-pdf-001cn3c0pagh


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #117 kdy: 26. 08. 2010, 22:23:14 »
ale o Sněžných Jámách ani zmínka :( >:(
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #118 kdy: 27. 08. 2010, 05:30:43 »
Je tam vysílač Jelenia Gora K37, ale jedná se o městský vysílač, umístěný někde dole ve městě. Celý tento materiál je o prozatímních kanálech pro MPX3-PL, takže proto tam o Sněžných Jámách nic není! V závěru se píše, že třeba Katowice K51-V lze spustit okamžitě (jedná se o jednu z nejlidnatějších oblastí v PL), ale Emitel to má v plánu až v termínu 10/2011. Je vidět, jak silná "satelitní lobby" v Polsku je!! Přišli by o statisíce klientů v této oblasti, kteří by ze sat platforem okamžitě přešli na DVB-T! A to si operátoři jen tak nenechají líbit!


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T v Polsku.
« Odpověď #119 kdy: 27. 08. 2010, 07:17:34 »
A v ČR to je jinak?? ;) Na vysílačích spouštět až za 12 měsíců další muxy po ČT je od začátku .... Stejně tak zbrzdění zahájení vysílání, až když ..... nalákají klienty a ti nyní zjišťují, že neplacené programy mohou sledovat na anténu při podstatně nižších pořizovacích nákladech ;DMožná můj názor, jelikož nevím, kolik majitelů sat si předplácí pay nabídku. Pokud je to stejné číslo jako prodaných karet CS link a Sky link, pak je to o něčem jiném - lidé mají zájem o tématické programy a základní nabídka je samozřejmostí "bonus" k placené. :)