Autor Téma: DVB-T2/HEVC  (Přečteno 15794 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2/HEVC
« Odpověď #15 kdy: 12. 05. 2015, 17:33:49 »
    ..
    Dekódovat plnohodnotně H.265 není a nebude hračka, zvládnou to výkonné procesory se zralými operačními systémy.
Nemam duvod pochybovat o tom, ze HD 1080p H.265 (nikoliv UHD) ta krabicka zvladne, tak jak je uvedeno.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ivan z Kolína

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2/HEVC
« Odpověď #16 kdy: 13. 05. 2015, 13:57:30 »
Ano. V počítači i televizi. Ale zatím zlobí ten gigantický datový tok v obrazu.
I ten UHD? Jaký máte HW a SW v tom počítači? A co znamená, že "zlobí gigantický datový tok"? Buď rozchodil a funguje nebo nerozchodil a nefunguje (funguje blbě beru jako že nefunguje) :)


Ivan z Kolína

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2/HEVC
« Odpověď #17 kdy: 13. 05. 2015, 14:06:58 »
Android neprokázal, že je dostatečně robustní a bezpečný systém pro lineární vysílání

Většina těchhle krabiček (nevím jestli i tahle, ale předpokládám to) funguje tak, že má dva základní módy. Jeden mód je set-top-box, druhý mód je android box a oba spolu nemají nic kromě hardwaru společného. Přepnutí do módu set-top-boxu znamená ukončení Androidu a naopak. Takže na to co přístroj umí navíc kromě funkce set-top-boxu, bych moc nedal ;)

P.S. O téhle dvojakosti jsem se dozvěděl když jsem onehdy sháněl krabičku, která by měla živou televizi jako aplikaci v androidu, se záměrem být při sledování TV zároveň i online na skypu a FB (tak jako to jde na PC, ale bez PC). Zjistil jsem, že je to marnost. Nic takového, pokud vím, na trhu není. Vždycky je to v daný okomžik buď TV anebo Android, nikdy oboje současně.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2/HEVC
« Odpověď #18 kdy: 13. 05. 2015, 15:10:06 »
Jaký máte HW a SW v tom počítači? A co znamená, že "zlobí gigantický datový tok"? Buď rozchodil a funguje nebo…
I UHD. Ale já to nemohu popsat nedokonavě. To je průběžný jev, stále se obměňuje SW i HW, zkoumám, laboruji. Takže: funguje. Když něco nefunguje, zahodím to a použiju něco jiného. Tok zlobí hlavně při střihu, kdy jeho „volnost“ nezná mezí a vyšvihne se „mimo chápání“. Pochopitelně, je to zkušení vysílání, prostoru je dost. Jakmile se multiplexování přiblíží pravidelnému nastavení (použije se aspoň nějaká statistika) bude to pochopitelně jiné. Jestli nastane změna k nižším rozlišením, avizovaná Lukášem, určitě bude zajímavé co se s příjmem stane.