Autor Téma: Skylink & složenky  (Přečteno 30704 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #30 kdy: 15. 06. 2012, 15:52:06 »
Říkám to proto, že Skylink si tady najal agenty, kteří tvrdí, že základní programy v DVB-T budou zpoplatněné, podle mě jsou koordinovaní právě Skylinkem, protože jsem četl stejně argumenty právě od dvou výše zmíněných diskutérů, jako od PR oddělení Skylinku. Důvod je jasný: odradit lidi od rušení satelitů.
No vidíš, myšlenka spiknutí mě nenapadla. Tím se budu zabývat. A nebo vlastně ně. Skylink by své agenty proškolil, aby to dělali šikovně. Asi jako ty. Pokud jsou mezi námi agenti, tipnul bych spíš tebe. A včíl mudruj.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #31 kdy: 15. 06. 2012, 16:04:51 »
Předpokládat že pokud budou další muxy 5,6 atd. asi DVB T2 bezplatné je hodně naivní,náš trh není tak silný jak např.PL kde 1-3 muxy jsou FTA ,mux 4 PAY TV (8 SD programu v IRDETU 3) a připrvované muxy 5,6,7.....  asi v DVB T2 ,ale to není rozhodnuté protože je stále dost zájemcu o FTA mpeg4 SD.

Mimochodem všiml si už někdo že podle webu radiokomunikací jsou v provozu už pouze dva převaděče analogové ČT1 ?

No, když si tak vzpomínám, tak si říkám zlatá ASTRA za analogu. To to krásně běhalo, skoro nic se tam nedělo a pohodička a parádička... V DVB-S binec jak v tanku a s DVB-S2 dvojnásobný, stále někdo přehazuje trp. když už je jim málo putovat po trp. tak si mění kódovací systémy atd. atd.

Ovšem stále je to absolutní pohodička a rybník se stojatou vodou proti šílencům v DVB-T. To už jde úplně mimo mé chápání a přijde mi to jako dokonalý blázinec...

Oni tady mají 4 multiplexy.
Trojku a čtyřku nikdy nenaplnili. Stále to zeje prázdnotou.
Přesto ČRa chtějí pětku.
Tu jim nedají.
Tak ČRa překopou na pětku, trojku, co koupili s CDG.
A žádají si o T2.
Tu jim nedají a ČTÚ žvaní o dvou vlnách mobilního netu.
Ale vzápětí plácne o dalších 3 multiplexech T2
5,6,7
To je země šílenců tohle ?
Čím by proboha kdo chtěl zaplnit tři mpx T2 ?
Vždyť tady není tolik stanic, ani tolik reklamy ani snad tolik zboží ani snad toli lidí...
To už je naprostá cvokařina...
Tady stačily dva mpx v DVB-T, možná tři.
A T2 by stačila tak jedna.
Tedy si myslím.
No nevím, ale fakt mi to přijde šílené...

Zlatá astra i s blbym sky linkem...alespoň trochu klidu...
dvb-t je blázinec...


Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #32 kdy: 15. 06. 2012, 16:24:09 »
Pitomec: Vidím že ti co to o tobě psali měli pravdu. Cpeš se všude a nevíš nic. Ty víš že jsem si nikdy nic neplatil? Ty víš kdo si co někdy platil? Pokud ano tak jsi vševěd /to ale nehrozí poněvadž už v mém případě ses netrefil/ pokud ne tak opravdu pindáš kraviny. P.S. Jinak ti nikdo nebrání,můžeš si platit SP jak je libo i bez těch keců na fórech tak jen do toho.
Volič levice to má nějak v krvi, že čeká všechno zadarmo. A naštěstí si vždycky natluče kebuli, což je jedině dobře  ;D


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #33 kdy: 15. 06. 2012, 16:24:40 »
No ono by stačilo kdyby se Nova zkoukla v Polsatu ( payTV mux4 8 programu 120 kč/měsíčně ) a udělala si svuj mux v DVBT2 PAY TV a naplnila by ho v pohodě.Pokud pomineme Novu a Novu Cinemu,za které platí a mohli by být ve vlastním muxu FTA.

NOVA HD,NOVA SPORT HD,MTV,Fanda (FTA) a jistě by rozšily o další Nova News (FTA) atd.

Je to sice utopie ale kolik kdo by byl ochotný dát za tyto pay tv programy v dvb-t ?
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #34 kdy: 15. 06. 2012, 16:37:06 »
Pamatuj, že čím ostřejší slova použiješ, tím méně ti lidi budou důvěřovat a víc se budou zamýšlet PROČ to říkáš.
Takže, proč to říkáš? Jsi na tom osobně zainteresován? Svěř se, zajímá nás to.
Říkám to proto, že Skylink si tady najal agenty, kteří tvrdí, že základní programy v DVB-T budou zpoplatněné, podle mě jsou koordinovaní právě Skylinkem, protože jsem četl stejně argumenty právě od dvou výše zmíněných diskutérů, jako od PR oddělení Skylinku. Důvod je jasný: odradit lidi od rušení satelitů.
Takže když pomineme ČT, které musí být ze zákona šířena zdarma, proč by Nova, Prima a Barandov měly zájem kódovat svoje programy v DVB-T? Ať mi to Pitomec vysvětlí. Tyto programy mají ekonomický model postavený na příjmech z reklam, nikoliv na příjmech z Pay TV, a ten funguje velmi dobře. Nebo snad Pitomec naznačuje, že ČRa zavede servisní poplatek? Já fakt nechápu, co tím: "dnes není nic zadarmo, nežijeme za komunistů, zvykněte si na to" Pitomec myslí, ať mi teda ukáže, v jakém státu se platí nějaké poplatky za komerční TV živené z reklam. Já neříkám, že nemůžou přijít další stanice, které budou mít ten ekonomický model postavený jinak, ale tvrdit, že Nova a Prima budou placené, to je prostě snůška nesmyslů.
Tento model funguje velmi dobře? Kdes na tom člověče byl, na takový taškařici? Někde v cirkuse s klaunem Rozsívalem, ne? Všechny komerční TV v DVB-T jsou rády, že přežijou, pokud už nejsou rovnou ve ztrátě jako Barrandov a nemají to dotovaný z jiný činnosti. Ale podle tebe to je dobře fungující model... No mít tě ve firmě jako ekonoma, tak už seš dávno na dlažbě  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Clint

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #35 kdy: 15. 06. 2012, 17:00:25 »
Tento model funguje velmi dobře? Kdes na tom člověče byl, na takový taškařici? Někde v cirkuse s klaunem Rozsívalem, ne? Všechny komerční TV v DVB-T jsou rády, že přežijou, pokud už nejsou rovnou ve ztrátě jako Barrandov a nemají to dotovaný z jiný činnosti. Ale podle tebe to je dobře fungující model... No mít tě ve firmě jako ekonoma, tak už seš dávno na dlažbě  ;D
Jestli je Barandov ještě pořád ve ztrátě nevím, to ti vysvětlí Milda, ale u nové TV musíš počítat s počátečníma investicema, každopádně Prima s Novou vydělávaj velmi dobře, že Novu tunelujou rumuni, to je věc jiná. No ale i kdyby chtěli, tak tyto TV nemaj na PayTV licence, nebo jak jsi to s tím placeným DVB-T myslel? To jsi my pořád nevysvětlil. Jako že by se platil nějakej servisní poplatek přímo Radiokomunikácím, nebo jak? To ještě musíte v zákaznickém centru vyšpekulovat co? No já už tě nebudu otravovat, jinak by se Skylink nedoplatil na přesčasech, pozdravuj v ZC a jdi se radši věnovat rodině.


Clint

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #36 kdy: 15. 06. 2012, 17:07:09 »
No vidíš, myšlenka spiknutí mě nenapadla. Tím se budu zabývat. A nebo vlastně ně. Skylink by své agenty proškolil, aby to dělali šikovně. Asi jako ty. Pokud jsou mezi námi agenti, tipnul bych spíš tebe. A včíl mudruj.
A to mě zajímá, to asi budu brát jako pochvalu svých argumentačních schopností.  :)
Ne ale teď vážně, pro koho bych já se svýma pěti příspěvkama na fóru dělal? Pro Radiokumunikace? Nebo pro Primu s Novou? Tohle mě celkem pobavilo, klidně tipuj, mě už nikdo jinej fakt nenapadá.

No každopádně Pitomec pořád neřekl, jestli dělá pro ten Skylink, nebo dělá pitomce zadarmo, jestli oni to nemaj nějak jako policajti, že když se jich zeptáš, tak musí říct pravdu.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #37 kdy: 15. 06. 2012, 17:37:59 »
Tento model funguje velmi dobře? Kdes na tom člověče byl, na takový taškařici? Někde v cirkuse s klaunem Rozsívalem, ne? Všechny komerční TV v DVB-T jsou rády, že přežijou, pokud už nejsou rovnou ve ztrátě jako Barrandov a nemají to dotovaný z jiný činnosti. Ale podle tebe to je dobře fungující model... No mít tě ve firmě jako ekonoma, tak už seš dávno na dlažbě  ;D
Jestli je Barandov ještě pořád ve ztrátě nevím, to ti vysvětlí Milda, ale u nové TV musíš počítat s počátečníma investicema, každopádně Prima s Novou vydělávaj velmi dobře, že Novu tunelujou rumuni, to je věc jiná. No ale i kdyby chtěli, tak tyto TV nemaj na PayTV licence, nebo jak jsi to s tím placeným DVB-T myslel? To jsi my pořád nevysvětlil. Jako že by se platil nějakej servisní poplatek přímo Radiokomunikácím, nebo jak? To ještě musíte v zákaznickém centru vyšpekulovat co? No já už tě nebudu otravovat, jinak by se Skylink nedoplatil na přesčasech, pozdravuj v ZC a jdi se radši věnovat rodině.
Pro tebe je asi moc složitý na pochopení, že třeba Nova může klidně provozovat časem svůj mux v pozemáku tak, že tam jeden program nechá volně a 3 další zakóduje. Nebo třeba zakóduje úplně všechny. A kdo se bude chtít dívat, tak zaplatí. Takže ty svoje oduševnělý proklamace, že bude něco zadarmo, radši moc neříkej. Můžeš se taky pěkně spálit :-)


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #38 kdy: 15. 06. 2012, 17:39:58 »
No vidíš, myšlenka spiknutí mě nenapadla. Tím se budu zabývat. A nebo vlastně ně. Skylink by své agenty proškolil, aby to dělali šikovně. Asi jako ty. Pokud jsou mezi námi agenti, tipnul bych spíš tebe. A včíl mudruj.
A to mě zajímá, to asi budu brát jako pochvalu svých argumentačních schopností.  :)
Ne ale teď vážně, pro koho bych já se svýma pěti příspěvkama na fóru dělal? Pro Radiokumunikace? Nebo pro Primu s Novou? Tohle mě celkem pobavilo, klidně tipuj, mě už nikdo jinej fakt nenapadá.

No každopádně Pitomec pořád neřekl, jestli dělá pro ten Skylink, nebo dělá pitomce zadarmo, jestli oni to nemaj nějak jako policajti, že když se jich zeptáš, tak musí říct pravdu.
Dělat ze sebe pitomce, to tady rád přenechám takovým pytlíkům broukům jako seš ty  ;D ;D ;D


Clint

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #39 kdy: 15. 06. 2012, 17:53:58 »
Pro tebe je asi moc složitý na pochopení, že třeba Nova může klidně provozovat časem svůj mux v pozemáku tak, že tam jeden program nechá volně a 3 další zakóduje. Nebo třeba zakóduje úplně všechny. A kdo se bude chtít dívat, tak zaplatí. Takže ty svoje oduševnělý proklamace, že bude něco zadarmo, radši moc neříkej. Můžeš se taky pěkně spálit :-)

To už je celkem argumentační posun od
Dřív nebo později bude stejnej poplatek i v DVB-T, nikdo nic zadarmo dělat prostě nebude, s tím je potřeba se smířit.

Takže to nebude z iniciativy ČRa, ale rovnou od nějaké TV, no už vidím, jak u konkurence bouchaj šampusy, protože by se všichni inzerenti přesunuli k nim.  ;D
« Poslední změna: 15. 06. 2012, 17:55:39 od Brouk Pytlík »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #40 kdy: 15. 06. 2012, 18:57:48 »
No ono by stačilo kdyby se Nova zkoukla v Polsatu ( payTV mux4 8 programu 120 kč/měsíčně ) a udělala si svuj mux v DVBT2 PAY TV a naplnila by ho v pohodě.Pokud pomineme Novu a Novu Cinemu,za které platí a mohli by být ve vlastním muxu FTA.

NOVA HD,NOVA SPORT HD,MTV,Fanda (FTA) a jistě by rozšily o další Nova News (FTA) atd.

Je to sice utopie ale kolik kdo by byl ochotný dát za tyto pay tv programy v dvb-t ?

Tak teoreticky na papíře by to asi šlo udělat.

T2 jedna = ČT HD, ČT 1, ČT2, ČT 3 dětský, ČT 4, ČT 4 HD, ČT 24, ČT 6 Regional.
T2 dva = Nova , Nova HD, nova Sport, Nova Sport HD, Nova Cinema, MTV, Fanda, Nova News.
T2 tři = Prima family, Prima Family HD, Prima Cool, Prima Love, Viasat HD, Viasat History, Viasat Explorer, Viasat Nature

Takže zaplnit by to tyhle 3 značky asi uměly. Ale nedovedu si představit, kdo by to uživil...

Jednak, když se podíváš třeba na nabídku mini za 149Kč
tak tam máš

Eurosport
Film+
CS Film
Viasat Nature
Viasat Explorer
Viasat History
duck tv
CS Mini
Retro Music Television
Spice

Tak už v tom vidíš třeba filmové kanály CS Film nebo Film+
Dále je tam směs dětský, hudební, sportovní...

Takže podle mne nejsou schopni ty jednotlivé značky toto ani vytvořit, natož takto poskládat, prostě výhoda satelitu a kabelu je v tom, že udělají balíkovou směsku různých značek za přijatelnou cenu...

A druhá věc je, že když by jim takto jely 3 T2 mpx tak nepotřebují ty stávající 1.2,3 DVB-T.

Takže mi to přijde jako zbytečný nadbytek, tak jako tak...

V každém případě nás čeká asi ještě srandy kopec, tíám vypínáním analogu to neskončilo. Tím to začalo. Slétlo to ze satelitu na zem a teď to tady bude dělat bordel.

« Poslední změna: 15. 06. 2012, 19:40:56 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #41 kdy: 16. 06. 2012, 08:48:29 »
Takže to nebude z iniciativy ČRa, ale rovnou od nějaké TV, no už vidím, jak u konkurence bouchaj šampusy, protože by se všichni inzerenti přesunuli k nim.  ;D
No určitě by se všichni přesouvali k nim, ostatně jako dneska, že?  ;D  Jestli ti to ještě nikdo neřekl (a sám žiješ v zajetí Novy, Primy, Barrandova a ČT a nezjistils to), tak trend je zcela jednoznačně v placené TV, na které se vysílá reklama. Což je ostatně případ naprosté většiny televizních stanic na trhu (vyjma HBO) a právě tam míří inzerenti díky nižší ceně. Kdysi nepředstavitelná věc, aby na placeným kanálu byla reklama a dneska naprostá samozřejmost. Tak se probuď, abys pak nebyl zaskočenej s poplatkem jak u Skylinku  ;D


Clint

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #42 kdy: 16. 06. 2012, 09:54:00 »
No určitě by se všichni přesouvali k nim, ostatně jako dneska, že?  ;D  Jestli ti to ještě nikdo neřekl (a sám žiješ v zajetí Novy, Primy, Barrandova a ČT a nezjistils to), tak trend je zcela jednoznačně v placené TV, na které se vysílá reklama. Což je ostatně případ naprosté většiny televizních stanic na trhu (vyjma HBO) a právě tam míří inzerenti díky nižší ceně. Kdysi nepředstavitelná věc, aby na placeným kanálu byla reklama a dneska naprostá samozřejmost. Tak se probuď, abys pak nebyl zaskočenej s poplatkem jak u Skylinku  ;D
No jo, ale tyhle programy by byly šířené ve Skylinku pod klasickým placeným balíčkem, ne pod nějakým 30 Kč poplatkem, kterým jsi tady vyhrožoval, že bude v DVB-T.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #43 kdy: 16. 06. 2012, 13:40:36 »
Jestli ti to ještě nikdo neřekl (a sám žiješ v zajetí Novy, Primy, Barrandova a ČT a nezjistils to), tak trend je zcela jednoznačně v placené TV, na které se vysílá reklama. Což je ostatně případ naprosté většiny televizních stanic na trhu (vyjma HBO) a právě tam míří inzerenti díky nižší ceně. Kdysi nepředstavitelná věc, aby na placeným kanálu byla reklama a dneska naprostá samozřejmost. Tak se probuď, abys pak nebyl zaskočenej s poplatkem jak u Skylinku  ;D
Tyto trendy tady skutečně existují, ale pokud se divák smíří s tím, že si platí programové balíčky a ještě musí sledovat stanice zahnojené reklamou, je to jen jeho svobodná volba, zda na to přistoupí, nebo se na takovou službu vykašle. Poskytovatelé payTV ale riskují, že část diváků se spokojí s veřejnoprávní ČT a základními komerčními stanicemi, které, chtě - nechtě, si musí platit koncesí a cenou za reklamu, promítnutou do ceny zboží.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Skylink & složenky
« Odpověď #44 kdy: 16. 06. 2012, 13:43:23 »
Ono se hezky řekně "vykašle", ale v reálu není stejně nic jinýho. Dneska takto fungují skoro všichni (placená TV+reklama) a jiný výběr - co se TV vysílání týká - není. Leda to HBO, ale to člověka omrzí po tejdnu.