Autor Téma: ANGA Cable 2012  (Přečteno 6945 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
ANGA Cable 2012
« kdy: 14. 06. 2012, 12:18:47 »
V Kolíně probíhá/proběhla ANGA Cable - největší evropská výstava o DVB, digitálním vysílání, broadbandu a contentu.
Můžete se podělit o dojmy, kdo jste tam byli?
Mohou redaktoři napsat článek o výstavě?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2012, 14:06:52 »
Pokud bychom tam byli, milerádi vás budeme informovat. Obávám se ale, že ani nikdo ze čtenářů tam nebyl. Při té příležitosti jsem viděl pouze DAB přijímače od TechniSatu, které nevypadají špatně.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2012, 15:48:00 »
Pokud bychom tam byli, milerádi vás budeme informovat. Obávám se ale, že ani nikdo ze čtenářů tam nebyl. Při té příležitosti jsem viděl pouze DAB přijímače od TechniSatu, které nevypadají špatně.
Teď jsem to úplně nepochopil. Tedy nebyli jste tam, ale viděli jste (tam?) DAB přijímače?

Mě zajímají významné trendy, kterých tam bylo vidět hodně, a vydalo by to určitě na článek. Značky, a co představily. Značky, které tam, kupodivu, vůbec nebyly. Trendy ve vysílání. Jak se rozbíhá mé oblíbené T2. Trendy v parabolách, mě zaujaly. Vztah Astra-Eutelsat. Scramblovací systémy. Hybridní televize a její postup. A největší šok - DVB-C2.

Protože jsem nestihl projít vše, zajímalo mě, zda tam někdo byl a stihl to.
Pokud ale nebude žádná reakce, téma brzy smažu, ať tady nezabírá místo zbytečně.
Ale protože výstava končí až dnes, ještě se třeba někdo ozve.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #3 kdy: 14. 06. 2012, 17:22:41 »
Ne, nebyli jsme tam. Redakce DigiZone.cz bohužel nefunguje s takovými rozpočty, aby si mohla dovolit jezdit po těchto evropských veletrzích.

Co se týká nových přijímačů TechniSatu, viděl jsem je pouze na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=hpz91wMV184&feature=g-all-u
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #4 kdy: 14. 06. 2012, 17:39:03 »
DABu nerozumím, nemůžu komentovat. Ale jinak byl stánek Technisatu pro mě zklamáním - ne velikostí, ta byla značná, ale obsahem a kvalitou. Šel jsem natěšen a zmasírován českou reklamou a na místě mě Technisat zklamal. Oproti např. Humaxu...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #5 kdy: 15. 06. 2012, 09:39:36 »
Anga už skončila, ještě chvilku vydržím, zda někdo zareaguje. Ale už ne dlouho, chtěl jsem diskutovat.
Neživé téma nebudu udržovat.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #6 kdy: 15. 06. 2012, 10:43:59 »
K tématu, ke kterému nemá nikdo co říct, se pochopitelně nebude vyjadřovat. Pochybuji o tom, že někdo z diskutujících na tomto veletrhu byl.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #7 kdy: 15. 06. 2012, 11:04:17 »
To mě právě mrzí. Tolik názorů, trendů a novinek v oblasti vysílání a hlavně příjmu se skoro nedá jinde vidět. A přitom není až tak daleko. A je to veřejná výstava, nejen sympozium odborníků - oproti IBC, třeba. A taková IFA, to je babylón, kde se skutečné zajímavosti neuvidí, a hlavně tam na odborníka na stánku nenarazí, jen nafintěné hostesky, kterých se nedá na nic zeptat.


sartori

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #8 kdy: 15. 06. 2012, 11:27:37 »
Co chcete slyset... bylo to mensi nez loni, nektere zajimavosti se na stancich taky nasly (neverejne demo Motoroly napriklad), bylo mozne si primo popovidat s product managery ruznych zarizeni...


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ANGA Cable 2012
« Odpověď #9 kdy: 15. 06. 2012, 12:35:10 »
Právě ta změna mě vyprovokovala k založení tématu. Zatímco po několik let byla Anga ustálená, nyní - méně značek, mnohem méně číny (výrobci) ale propracovanější (kvalita nám roste), větší zastoupení koreje (výrobci), slabá prezentace hybridu (snad se víc ukáže na IBC). Lepší zastoupení technologií (studia, přenosy), Eutelsat se pouští do boje s Astrou,... A ten odborný program snad má v podtextu - je klid před bouří, kterou strhne broadband a mobilní internet.
Jo, jsem Angou hodně překvapen a ještě přesně nevím, co to bude znamenat. Proto jsem o tom chtěl mluvit.