Autor Téma: Titulky u ČT HD  (Přečteno 10843 krát)

Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Titulky u ČT HD
« kdy: 31. 03. 2010, 18:04:01 »
Zdravím. Po zprovoznění nové verze TV portálu  u IPTV od spol. Rio Media jsem zaznamenal titulkovou sadu u programu ČT HD(jedná se vlastně o skryté titulky co lze v SD verzi najít na teletextové straně 888). Ve starší verzi portálu se mi titulky nikdy nezobrazovaly, tudíž nevím jestli ty titulky nefungovaly předtím. A také nevím zdali jdou pustit i ze satelitu.

U NovyHD, PrimyHD, ani BarandovHD tyto titulky vysílány nejsou. U HBO HD titulky taky nejsou nabízeny. Třeba seriál Pacific by v originále s titulky byl asi nejlepší(ač dabing je dle mne taky kvalitní).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tatik

  • Host
Re: Titulky u ČT HD
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2010, 19:27:52 »
jj mam RIO a jsou tam pls jak ti jedou ty HD kanaly? Mne se nechutne sekaj:-( driv uplne v pohode:-( Olomouc


Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Titulky u ČT HD
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2010, 22:00:44 »
jj mam RIO a jsou tam pls jak ti jedou ty HD kanaly? Mne se nechutne sekaj:-( driv uplne v pohode:-( Olomouc

No HD mi jede korektně.V promoakci mi sem tam kostičkovalo HBO HD a trochu i ČT HD(tehdy běžely Duety) tak to snad bylo přetížené. Teď s tím novým portálem je to daleko lepší. Tedy zatím jsem nezaregistroval dig.artefakty. Jinak pro úplnost. Frýdek-Místek


Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Titulky u ČT HD
« Odpověď #3 kdy: 08. 08. 2010, 16:02:44 »
Oživuji toto téma. Nechci kvůli tomu zakládat téma nové. Od té doby co napevno jede u RIO Media nový TV portál, zmizely u ČT HD ony titulkvé sady. Podle známých co mají ČT HD u Netboxu titulkové sady fungují. Na dotaz kde zmizely tyto titulky mi Rio po čase odpovědělo toto? Cituji "Bohužel v tuto chvíli od dodavatele nedostáváme žádný teletext ani titulky."

Chtěl bych se tedy zeptat ostatních, třeba na satelitu, máte titulkové sady nebo ne? Odkud to tedy maníci z Ria berou? Myšleno signál co dále šíří.

Díky za info


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Titulky u ČT HD
« Odpověď #4 kdy: 08. 08. 2010, 16:16:48 »
ČT HD-ze satelitu/cs link/-dvb titulky jedou ,teletext nejede !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: Titulky u ČT HD
« Odpověď #5 kdy: 08. 08. 2010, 16:21:49 »
V tuto chvíli na ČT HD ze satelitu: obraz a zvuk ČT1, DVB titulky ČT2  :P


sartori

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Titulky u ČT HD
« Odpověď #6 kdy: 09. 08. 2010, 09:47:31 »
Ono u HD uz se v normach s teletextem nepocita, jedina moznost by mely byt DVB titulky.


Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Titulky u ČT HD
« Odpověď #7 kdy: 10. 08. 2010, 20:07:49 »
No nedalo mi to a kromě Rio Media jsem napsal i do ČT. A dneska jsem dostal odpověď. Možná to pro někoho bude taky zajímavé, tak ji tady překopíruji.

Dobrý den od zimní olympiády na ČTHD probíhá na tomto vysílacím kanále v rámci satelitní distribuce zkušební provoz titulkování pořadů tzv. DVB podtitulky. Ty jsou charakteristické právě jen pro vysílání digitální. V HD režimech - a tudíž ani na kanále ČT HD - se už naopak nepočítá s vysíláním teletextu a tudíž ani s podtitulky na str. 888. Pro řádné vysílání DVB podtitulků potřebujeme nejprve instalovat novou technologii, příprava tohoto kroku již probíhá.
Je důležité, ze kterého zdroje bere operátor programy, které pak umísťuje ve svých distribučních sítích. Zmíněné DVB podtitulky lze přebírat právě z distribuce satelitní - DVB-S, naopak nelze je třeba přebírat z pozemní distribuce. Záleží také na dalším vybavení operátora, které podrobně neznáme.
O zahájení řádného vysílání DVB podtitulků se později dozvíte z vysílání České televize, našich webových stránek i z tisku. V té době by již provozovatelé sítí měli být připraveni dodávat svým klientům veškeré služby související s vysíláním České televize.
Ing. Lubor Otáhal
Tohle vysvětlení je dost srozumitelné snad každému. Takže brácha(který hůře slyší,ale o to lépe vidí, si prostě musí na ČT HD s DVB titulky počkat)