Autor Téma: Skylink alternativa  (Přečteno 10557 krát)

Veronika Nováková

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Skylink alternativa
« kdy: 10. 06. 2012, 16:51:46 »
Dobrý den,

Jen bych chtěla na začátek napsat, že nejsem nijak zainteresovaná v této oblasti a jsem naprostý laik.

Takže chtěla bych se zeptat jaké mám možnosti resp. jaké existují jiné technologie kromě digitálního vysílání? Nyní máme set-top box značky Topfield s kartou od Skylinku. Nedávno nám přestali jít programy, které by měli být zdarma ČT1, ČT2 atd., po kontaktování servisního technika nám bylo oznámeno, že je potřeba vyměnit kartu za novou a to ještě před 1.9.2012, důvodem je prý, že po tomto datu bude účtováno cca 30Kč měsíčně, když nemáte žádný balíček a nezaplatíte tuto částku tak prý budete odsřihnuti. Naštěstí se mě to prý netýká v případě že si kartu zakoupím před uvedeným datem, tak budu od toho poplatku osvobozena na 2 roky. Tak jsem začala přemýšlet nad jinými alternativami, ale jelikož tomu vůbec nerozumím tak se obracím na toto forum, kde mi snad doporučíte nebo poradíte nějaké jiné alternativy. Ještě nevím jestli hraje nějakou roli v jaké oblasti bydlím, myslím tím jestli to není jako s internetem, který taky nejde do všech míst. Další věc je že když trochu prší tak se začíná obraz sekat a nebo nejde vůbec, takže pokud je nějaká alternativa ve které se to obejde bez sekání když prší tak by to bylo super.

Děkuji moc za pomoc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2012, 17:39:30 »
Neuvedla jste zda bydlíte ve vlastním rodinném domku nebo v činžovním, či panelovém domě.
Pokud platí to druhé, může být pozemní příjem, nikoli bez poplatku, ale naopak s pěkně mastnými poplatky,
vyššími nežli je 29,-, platí se tam totiž za STA. Pokud ovšem bydlíte ve vlastním domě a používate ITA, tak se Vás takové poplatky netýkají. Ovšem bude Vás něco stát, si tam nechat nějakou ITA zřídit, pokud ji na domě nemáte.

Též s nakvalitním příjmem tedy kostičkováním a vypadáváním obrazu za špatného počasí jsem se setkal podstatně častěji u tohoto pozemního typu příjmu nežli u přijmu satelitního, který byl naopak zcela bezproblémový. Vypadá to tedy, že máte špatně nastavenu anténu a na to by se vyplatilo někoho zavolat aby Vám to překontroloval, případně porovnal, protože to by se dít rozhodně nemělo.

K již vyčteným satelitním službám mezi kterými si můžete zvolit

http://cz.upcdirect.com/satelitni-televize/

http://www.cz.digi.tv/?skip=1

bych ještě doplnil tuto také satelitní

https://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/televize/t-mobile.tv

a též pokud máte pevnou linku tak bývá většinou i dostupná tato IPTV služba

http://www.o2.cz/osobni/digitalni-televize/


« Poslední změna: 10. 06. 2012, 18:13:04 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #3 kdy: 10. 06. 2012, 19:07:37 »
Ten technik vás trochu mystifikoval,ale pravdou je,že k zmíněnému dojde,ovšem teď ty programy musí jít-zatím se nic nezměnilo,pokud jste si neobjednávali placenou nabítku-je nejjednodušší vyměnit kartu za tzv.kartu výměna za 600,pozor má problém s některými přístroji a hlavně moduly !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #4 kdy: 10. 06. 2012, 19:47:41 »
Příjem bez kostičkování musí jít pozemní i satelitní cestou. Pokud teď máš příjem občas s kostičkami, co nejrychleji vyměnit technika! Nový technik poradí, jestli je vhodnější cesta příjmu DVB-T nebo DVB-S. Pro prvotní orientaci poslouží nejspolehlivější zdroj - sousedé. Nejdříve se rozhlédni po anténách na okolních domech (převažují paraboly?), pak se někoho zeptej na spolehlivost příjmu.
Pozn: je pravda, že pokud zůstaneš u satelitu, je užitečné vyměnit kartu do konce prázdnin.
A ještě, připrav se, že možná nový technik bude doporučovat u satelitního příjmu, dřív nebo později, výměnu přijímače za novější. Někdy má pravdu, někdy ne. Málokdy je to nezbytné, ale užitečné skoro vždy. Čím otevřenější bude, tím lépe pro něj. Výměna antény, kabelu, ap. už může být nezbytná - záleží na průzkumu současného stavu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #5 kdy: 10. 06. 2012, 19:52:58 »
Po Výměně karty se navíc servisní poplatek 2 roky neplatí a ještě tam jede 2 měsíce plná nabídka jako bonus.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #6 kdy: 10. 06. 2012, 19:53:44 »
Ten technik vás trochu mystifikoval,ale pravdou je,že k zmíněnému dojde,ovšem teď ty programy musí jít-zatím se nic nezměnilo,pokud jste si neobjednávali placenou nabítku-je nejjednodušší vyměnit kartu za tzv.kartu výměna za 600,pozor má problém s některými přístroji a hlavně moduly !!! 8)

Přesně tak oni trochu lžou a zneužívají toho, že tam došlo k přeladění na jiné frekvence. Tak se snaží uživvatelům poněkud přidrzle podsouvat, že je nutné měnit kartu. Občas se jim povede jim podsunout ještě i modul atd. Osobně už jsem se s tím to setkal, tedy snažila se takto jedna zrůda oblbovat jednoho mého příbuzného. Reagoval jsem tak, že jsem na něj poslal stížnost na Sky Link s tím, že jeho služby nejsou kvalitní a dále standardně před nimi varuji jiné uživatele na netu a ty co znám osobně. Je potřeba si na podobné zloděje dávat pozor.

Ovšem od té doby se poněkud situace změnila, takže to není až tak horké v tomto uvedeném případě, proto jsem na to už nereagoval. Za prvé lze předpokládat, / dle příspěvku / že dotyčná má Topfield 6000, ten s ICE kartami potíže nemá.

Dotyčná má 2 možnosti. Buď vyměnit za svých 600,- Kč  kartu Sky Link CryptoWorks za kartu ICE, čímž 2 měsíce ji pojedou všechny programy, tedy i placené a po té ji další dva roky nebude nikdo s ničím otravovat.

Anebo nic měnit nebude, ponechá si v klidu původní kartu. Jen si tam zavolá někoho, kdo ji sešteluje anténu aby jí to za deště nepadalo a také jí naladí ty programy, které jí nejdou. Protože ZDARMA ji musí jít 26 československých programů.

Ale bohužel od 1.9.2012 bude zavedený servisní poplatek a bude za některé z těchto progamů / nikoli za všechny/ platit těch 29,- Kč měsíčně a nová karta jí po té bude vyměněna na náklady Sky Linku, kteří ji někdy později zašlou sami novou kartu ICE.,

To se musí sama rozhodnout, co z těch dvou možností jí vyhovuje více. Plus samozřejmě jiné alternativní možnosti.

Tedy použvat digitální vysílání ze země. Používat jiné satelitní nebo kabelové služby atd.

« Poslední změna: 10. 06. 2012, 19:58:55 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #7 kdy: 10. 06. 2012, 20:27:55 »
Souhlas José s jednou jedinou připomínkou. Pokud má opravdu TF 6000CR a bude chtít vyměnit kartu tak je potřeba do té mašinky nahrát fw verzi 1.00.86.
Jinak toho "technika" bych chtěl vidět,ještě jsem neviděl jednu jedinou CW kartu na které by nešli ČT1 a ČT2. Myslím pěkně povedený ptáček. Jestli navíc tazatelce tento expert registroval i původní kartu tak tě pic,pokud by si ji registrovala sama přes web tak by příp. mohla zkusit i refresh. O fušeráckém nastavení antény nemluvě.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #8 kdy: 10. 06. 2012, 21:02:36 »
Pokud má opravdu TF 6000CR a bude chtít vyměnit kartu tak je potřeba do té mašinky nahrát fw verzi 1.00.86.

Tam je otázkou jestli by to nechtělo už nějaký HD přijímač... http://www.skylink.cz/web/structure/62.html
Už i z toho pohledu, že na tomhle křápu si té dvou měsíční plné nabídky moc neužije...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #9 kdy: 10. 06. 2012, 21:19:52 »
Bylo by dobré, kdyby paní napsala, co má za přijímač, jestli chytá 1 družici nebo 2, jestli skutečně oželí větší nabídku programů (slovenské, apod.). Obvykle u běžného uživatele je nesnadný přestup na jiný způsob příjmu - najednou je všechno jinak, jiný ovaladač, jiné chování, jiný seznam programů, jiný způsob nahrávání, jiný způsob upomínak na pořad, který nechci zmeškat, apod. A pokud není v domácnosti aspoň jeden trochu technicky nadaný člověk, který se vše naučí hned a naučí to časem i ostatní, po nové instalaci následuje rozčarování. Takže zásadní bude její rozhodnutí zda zůstat u satelitu nebo přejít jinam. A to bude právě na novém technikovi, kterého si pozve, jak přesně a pravdivě ji bude informovat. Sám vím, že přijít do "dosavadním stavem příjmu naštvané domácnosti" není lehké.


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #10 kdy: 11. 06. 2012, 22:32:33 »
Pokud nemáte žádnou rezervu v potřebné velikosti paraboly, pak se při zhoršené příjmové situaci (sníh, déšť, mraky) projeví výpadky - kostičkování a zamrzání.


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #11 kdy: 12. 06. 2012, 00:05:28 »
při silně zatažené obloze mně to rovnou hodí "žádný signál" (mám stařičkou parabolu od UPC, zřejmě 60 cm)
je možným důvodem tohoto, že parabola je malá? příjem Astra 23,5°E
« Poslední změna: 12. 06. 2012, 00:07:27 od dejvak »
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #12 kdy: 12. 06. 2012, 01:04:45 »
Určitě by byla lepší větší/al85/,ale i tak by ten signál měl jít vylepšit přesným nastavením !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Skylink alternativa
« Odpověď #13 kdy: 12. 06. 2012, 06:50:17 »
při silně zatažené obloze mně to rovnou hodí "žádný signál" (mám stařičkou parabolu od UPC, zřejmě 60 cm)
je možným důvodem tohoto, že parabola je malá? příjem Astra 23,5°E

Oni u pozice 23,5°E udávají, že je třeba 70cm... Ovšem ty paraboly od UPC Direct byly mimořádně přesné a kvalitní, takže je to zřejmě schopne na nich běžet ač mají jen 60cm... Ovšem 70cm je udávané za optimálního počasí, na špatné počasí se počítá tak asi 10cm - 15cm na víc....Takže řekněme takových 80cm - 85cm.... Já měl roky 85cm Al Mascom a chodilo to na ní i za hustého sněžení. Nyní mám neznačkovou 105cm Al, to už je zbytečně moc, kdybych to měl jen na tohle, ale těch 80-90cm určitě. Většinou známým říkám aby si na to koupili 90cm, pak může sněžit, cokoli a pojede jim to.
« Poslední změna: 12. 06. 2012, 07:19:24 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL