Autor Téma: Multiplex 4 v Brně a okolí  (Přečteno 106714 krát)

Jiří Procházka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
    • www.mapavysilacu.cz
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #180 kdy: 26. 09. 2012, 09:47:51 »
Ahoj,

tak další mapa pokrytí dle skutečného osazení vysílače je na světě. Tentokráte pro Barvičovu.
http://www.mapavysilacu.cz/mapcoverage.html?chid=8303

J.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


duhovnik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #181 kdy: 26. 09. 2012, 18:13:10 »
takze na Novomestskej (Reckovice): kablovy rozvod nic, prutova antena na balkone naladi 46 kanal a ma stabilny signal, CT HD mi z casu na cas zakostickovalo ale mozno bude stacit posunut antenu.


duhovnik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #182 kdy: 27. 09. 2012, 10:40:29 »
hm, nie je nejaky tv program, kde je napisane aj ktory program je vysielany v HD (nie upscale) pre Nova HD? CT to ma napisane v programe, ale Nova nie... thnx :)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #183 kdy: 28. 09. 2012, 22:12:14 »
Na TV Pohoda (k64) bezi lista, ze se k64 vypne 13.rijna. V tu doba tak asi prejdou Bohunice z k64 na k46.


Jaromír Válek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #184 kdy: 29. 09. 2012, 10:00:17 »
Zdravím, Brno Dobrovského  po zapnutí na silnější výkon Barvičové, jsem mux4 naladil na vnitřní prutovou anténu, jen trochu zajímavé je, že Nova HD + Fanda OK slušná kvalita bez větších problémů, ale ČT1 HD a Pohoda kostičkuje při rychlejších scénách, nevíte někdo čím to je? Dík

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


František Petrů

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #185 kdy: 29. 09. 2012, 11:34:26 »
Dobrý den, myslíte nebo máte někdo ověřeno, že Barvičova již vysílá plným výkonem 10kW? Měl jsem doposud anténu horizontálně směrem na Kojál, včera jsem ji otočil vertikálně a poupravil směr na Barvičovu a MUXy 1,2,3 jedou úplně v pohodě, MUX 4 se vůbec nechytá.
Bargrafy na TV ukazují u 1,2,3 sílu i kvalitu 90-100%, u 4 síla 40-50%, kvalita 0%.
Upozorňuji, že se nemám provedeno odborné měření a jedná se o polské síto (rozsáhlejší rekonstrukci anténního systému chystám až po přeladění vysílače na FN na Jihlavské), ale i tak mne zaráží ten rozdíl v příjmu.
Jedná se obec Drnholec cca 40km jižně od vysílače.


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #186 kdy: 29. 09. 2012, 15:02:41 »
Dobrý den, myslíte nebo máte někdo ověřeno, že Barvičova již vysílá plným výkonem 10kW? Měl jsem doposud anténu horizontálně směrem na Kojál, včera jsem ji otočil vertikálně a poupravil směr na Barvičovu a MUXy 1,2,3 jedou úplně v pohodě, MUX 4 se vůbec nechytá.
Bargrafy na TV ukazují u 1,2,3 sílu i kvalitu 90-100%, u 4 síla 40-50%, kvalita 0%.
Upozorňuji, že se nemám provedeno odborné měření a jedná se o polské síto (rozsáhlejší rekonstrukci anténního systému chystám až po přeladění vysílače na FN na Jihlavské), ale i tak mne zaráží ten rozdíl v příjmu.
Jedná se obec Drnholec cca 40km jižně od vysílače.

V Drnholci vám na anténu letí všechny vysílače z okolí-tedy Kojál, Hády resp.i 2muxy z Pálavy-a to se částečně děje i pokud směrujete jenom na jeden.Každopádně u vás je Barvičova už dálkový příjem a mux 1-3 na ni letí z těch jiných.Anténu bych rozhodně nahradil,ale K46 by to chtělo proměřit a zřejmě přimímat extra anténou, záleží na naměřeném signálu.Barvičova je už týden v plném režimu.Jihlavská trošku možná pomůže, ale myslím,že ne nijak extra,už jste dost daleko,naštěstí s dobrým terénem. ;)
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


František Petrů

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #187 kdy: 29. 09. 2012, 15:21:39 »
.....a to se částečně děje i pokud směrujete jenom na jeden....

A to i když mám anténu položenou vertikálně a všechny okolní vysílače vysílají horizontálně? U MUX 1,2 bych to dokázal ještě pochopit díky blízké silné Pálavě. Ale myslel jsem, že když vertikálně v pohodě přijímám i MUX 3, že to je signál z Barvičky, nikoliv z Kojálu.
Jak jsem psal, úprava, resp. výměna anténního systému je v plánu, ale počkám ještě ty dva týdny, jak se to "vyvrbí" s Jihlavskou.


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #188 kdy: 29. 09. 2012, 21:32:26 »
.....a to se částečně děje i pokud směrujete jenom na jeden....

A to i když mám anténu položenou vertikálně a všechny okolní vysílače vysílají horizontálně? U MUX 1,2 bych to dokázal ještě pochopit díky blízké silné Pálavě. Ale myslel jsem, že když vertikálně v pohodě přijímám i MUX 3, že to je signál z Barvičky, nikoliv z Kojálu.
Jak jsem psal, úprava, resp. výměna anténního systému je v plánu, ale počkám ještě ty dva týdny, jak se to "vyvrbí" s Jihlavskou.

Pokud je silný signál, polarizace antény někdy nehraje roli.Mě na kopci třeba Slováci taky hrají na horizontál...
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #189 kdy: 29. 09. 2012, 22:53:14 »
to jsou ale prohlášení, bez toho, že by tu kdokoli cokoli změřil :D


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #190 kdy: 30. 09. 2012, 08:40:23 »
to jsou ale prohlášení, bez toho, že by tu kdokoli cokoli změřil :D
Takové prohlášení má vypovídací hodnotu o tom, že polarizace signálu se při odrazech může pozměnit.
A k zachycení signálu vysílaného svisle na horizontální anténu tak amatér nepotřebuje měřák. Stačí, aby to zkusil.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #191 kdy: 04. 10. 2012, 15:16:15 »
Na TV Pohoda (k64) bezi lista, ze se k64 vypne 13.rijna. V tu doba tak asi prejdou Bohunice z k64 na k46.
Na liste bezi novy termin - 20.rijna.


Jan Z

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #192 kdy: 06. 10. 2012, 22:22:26 »
Furt to prodlužovat je o ničem. Chci už vědět jestli to toho 20tého chytnu tu na Břeclavsku a nebo nee...... Podle všecho by se měl navýšit i výkon.... :o


Jan Z

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #193 kdy: 19. 10. 2012, 13:26:10 »
Nechytáte někdo pohodu jestli tam stále uvádí toho 20 tého ? Jsem zvědav jestli to naladím ( město Podivín u Břeclavi) ! Uherské Hradiště k 42 bohužel kvalita 0%, tak kdyby toto neklaplo, tak už zbývá jen ten Hodonín...   ???


rh01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #194 kdy: 19. 10. 2012, 21:07:24 »
Nechytáte někdo pohodu jestli tam stále uvádí toho 20 tého ? Jsem zvědav jestli to naladím ( město Podivín u Břeclavi) ! Uherské Hradiště k 42 bohužel kvalita 0%, tak kdyby toto neklaplo, tak už zbývá jen ten Hodonín...   ???

Chvíli jsem dnes koukal na Pohodu a Fandu (K64). Na Pohodě nic, na Fandovi běžela lišta, že vypnou až 21. 10.
U vás je UH slabé, na mapavysilacu.cz to vypadá, že tam nějaký signál máte. Doufám, že máte pořádnou anténu. Nezkoušel jste Brno K46?