Autor Téma: Multiplex 4 v Brně a okolí  (Přečteno 106656 krát)

rkolbabek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #225 kdy: 07. 05. 2013, 12:54:08 »
...na K46 z Bohunické nemocnice byl někdy po novém roce navýšen výkon na 10KW,tak že by Vám to mělo jet takhle stabilně.
Jojo. Nedávno (při příležitosti spuštění "kanálu 47" jsem otočil anténu (malinká YAGI) na horizontální polarizaci a přesměroval ji z Barvičové na Jihlavskou (je to u nás jen pár stupňů rozdíl). Mux 4 mi teď jede ještě líp jak dřív a naprosto v pohodě chytnu na stejnou anténu i ten "mux 1a".

Ale mám takový zajímavý problém.

Na třech TV v domácnosti (SONY + 2x Panasonic) mi jede mux 4 bez problémů. Na jedné TV (Telefunken) se nepravidelně v intervalu zhruba každou vteřinu "sekne" Fanda. Na mžik se zastaví obraz i zvuk a pak to zase pokračuje dál. Jsem přesvědčen, že to dříve nedělalo. TV jsem resetnul a kompletně znovu naladil, ale nepomohlo to.

Jsem laik, ale předpokládám, že to není signálem, když Telka, Smíchov i Pohoda jede dobře. Není tu někdo zkušený, kdo by se podíval, jestli třeba z té Jihlavské něco na Fandovi "nesedí"?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #226 kdy: 07. 05. 2013, 16:22:48 »
Mně zase po změně nastavení MUX4 (ta změna, která se týkala EPG) se začal rozcházet zvuk s obrazem (synchro) Telky a Smíchova (u ostatních to nemůžu 100% potvrdit, protože se tam povětšinou dabuje). Včera jsem ale sledoval Tele Tele a mylsím, že už to je vpořádku. podivné věci
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #227 kdy: 08. 05. 2013, 23:08:43 »
...na K46 z Bohunické nemocnice byl někdy po novém roce navýšen výkon na 10KW,tak že by Vám to mělo jet takhle stabilně.
Jojo. Nedávno (při příležitosti spuštění "kanálu 47" jsem otočil anténu (malinká YAGI) na horizontální polarizaci a přesměroval ji z Barvičové na Jihlavskou (je to u nás jen pár stupňů rozdíl). Mux 4 mi teď jede ještě líp jak dřív a naprosto v pohodě chytnu na stejnou anténu i ten "mux 1a".

Ale mám takový zajímavý problém.

Na třech TV v domácnosti (SONY + 2x Panasonic) mi jede mux 4 bez problémů. Na jedné TV (Telefunken) se nepravidelně v intervalu zhruba každou vteřinu "sekne" Fanda. Na mžik se zastaví obraz i zvuk a pak to zase pokračuje dál. Jsem přesvědčen, že to dříve nedělalo. TV jsem resetnul a kompletně znovu naladil, ale nepomohlo to.

Jsem laik, ale předpokládám, že to není signálem, když Telka, Smíchov i Pohoda jede dobře. Není tu někdo zkušený, kdo by se podíval, jestli třeba z té Jihlavské něco na Fandovi "nesedí"?
Já mám problém na obou PC přijímačích Technisat AirStar (mám jeden USB a jeden v PCI slotu). Obraz se v pohyblivých scénách zcela rozkostičkuje. Dělá to na programech Fanda, Smíchov a Telka, na programu Pohoda jsem to zatím nezaznamenal. Zjistil jsem ale, že je to záležitost SW a kodeku. Zmíněné přijímače používají DVBViewer a CinePlayer Decoder Pack. Když jsem zkoušel použít ProgDVB, jede to v pořádku, stejně tak záznam přehraný na jiném SW. Ale od toho 2.května museli něco změnit. Třeba je to něco podobného, jako byly příliš dlouhé délky GOPů u multiplexu ČT a analyzátoři streamu něco objeví.