Autor Téma: Multiplex 4 v Brně a okolí  (Přečteno 106658 krát)

DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #15 kdy: 25. 06. 2012, 18:24:46 »
No moment antenu mám horizontálne na Zlin a neco už načitalo, aká je vlastne polarizácia pre Zlin a UH ked BRNO je vertikál ?
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #16 kdy: 25. 06. 2012, 19:23:38 »
Zdravím všechny.
Dle posledních tel.informací od MUXU 4,vysílač Brno Barvičova K 46 polarizace V,na vysílači prý se pilně pracuje a chtěli by ho zapnout po 17 hod.Slečna mě nechtěla zanic říci výkon,jen tvrdila,že to určitě pojede i v okolí Brna.
Kdo ti dal informaci v tom směru, že vysílač Českých Radiokomunikací bude šířit konkurenční mux 4???


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #17 kdy: 25. 06. 2012, 20:09:53 »
Dobrý večer.
Tu informaci jsem získal Já dnes v poledne po zavolání na uveřejněnou linku Muxu 4 č.tel.596969111.Slečna na druhém konci mě ujistila,že ještě dnes po 17 hod.spustí Pohodu z Barvičovy ulice v Brně ve vertikální polarizaci na K 46.Výkon prý nesmějí říkat,ale 30km od Brna prý to určitě pojede.Ptal jsem se jí dost nechápavě jestli to má ověřené.Znovu mě ujistila,že tomu tak je.Zatím mám po zkoušení příjmu do této chvíle v Deblíně ještě stále 0/0 jak z FN Bohunice (K64),tak z Barvičovi (K46).Zdá se mě to celé divné a do této chvíle nikdo nenapsal,jestli to opravdu v Brně jede.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


Jiři Marek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #18 kdy: 25. 06. 2012, 20:15:55 »
Kolega z brna mi psal ze jedou bohunice na k64
CZ: Mux1 K29, Mux2 K40, Mux3 K59, Mux4 K46;
SK: Mux1 ----, Mux2 K56, Mux3 K27;
AT: MuxA K24, MuxB K34;
SAT: 19,2°E + 23,3°E + 28,5°E


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #19 kdy: 25. 06. 2012, 21:20:03 »
Dneska ráno sem to nechytl ani na přímou viditelnost na FN Bohunice.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #20 kdy: 25. 06. 2012, 22:07:54 »
Momentálně v Brně MUX 4 na k64 jede. Obsahuje ČT1 HD,ČT4 HD, NOVA HD a TV POHODA. Mám přímý výhled na budovu Nemocnice (vzdušnou čarou cca 4km). Na stávající anténu (malé síto) bych řekl, že je příjem uplně stejný jako dřív. Nicméně pokud by byly pravdivé informace z infolinky o vysílání na k46 ve vertikálu z Barvičky, troufnu si tvrdit, že by se prvavděpodobně příjem ještě zlepšil, protože teď mám to síto nasměrováno na kompromis mezi Barvičku a Bohunice navíc horizontálně.
     Ted čistě teoreticky. Nemusí jít o vysílač Barvičova v majetku ČRa. Mohlo by se třeba jednat o vysílač umístěny na budově Biskupského gymnázia na ulici Barvičova. Od tam totiž už vysílá Rádio Čas stejného majitele, Radima Pařízka.

Jinak jsem narazil ještě na jednu věc na některých STB se nenaladí program ČT4 HD,respektive, většina přístrojů co vlastním naladí z MUXU 4 pouze ČT1 HD, NOVA HD a TV pohoda. ČT4 HD mi naladila jenom TV karta v PC a přenosná LCD, DVD rekrodér ani žádný ze tří STB ho nenaladí. Pravděpodobně problémy s indentifikátory jednotlivých stanic.
« Poslední změna: 26. 06. 2012, 09:38:44 od Mar D »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #21 kdy: 25. 06. 2012, 22:46:03 »
k64 jel v Brne v puvodnim slozeni do asi 17h. Pak asi od 18h jede v nove modulaci a slozeni stanic vcetne TV Pohoda. Vysilac bude pravdepodobne stejny (FN Bohunice).

Informace o k46 bude asi kachna. Pokud by to chteli spustit uz na k46, neuvadeli by 64/46. Kachna bude i Barvicova (vysilac CRa), ale myslim si ze je celkem pravdepodobne nejake umisteni pobliz, jak uvedene Biskupske gymnazium, tak treba O2 Lerchova apod. Druhe kolecko (vysilac) maluje Digital broadcating v Brne az pro dalsi etapu, takze ani z toho duvodu to na dnesni spusteni z tohoto mista nevypada.

To, ze multiplex4 nejde na nekterych prijimacich naladit neni nic noveho. Zda se ze multiplex 4 je v tomto nepoucitelny a opet kasle na normy, kdyz nevysila tabulku NIT.  >:(

Mux4 zatim nevysila EPG. Navic se zda, ze maji problem koderem obrazu, pripadne s nejakym prvkem v jejich prenosovem retezci. Obcas jim koder osklive kolabuje, viz obrazky. Ale snad to panove jeste poladi. Taky by si mohli doplnit oznaceni providera, u dvou programu ho vysilaji (DB), u dvou ne.
« Poslední změna: 25. 06. 2012, 22:49:21 od ivovi »


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #22 kdy: 25. 06. 2012, 23:49:28 »
k64 jel v Brne v puvodnim slozeni do asi 17h. Pak asi od 18h jede v nove modulaci a slozeni stanic vcetne TV Pohoda. Vysilac bude pravdepodobne stejny (FN Bohunice).

Informace o k46 bude asi kachna. Pokud by to chteli spustit uz na k46, neuvadeli by 64/46. Kachna bude i Barvicova (vysilac CRa), ale myslim si ze je celkem pravdepodobne nejake umisteni pobliz, jak uvedene Biskupske gymnazium, tak treba O2 Lerchova apod. Druhe kolecko (vysilac) maluje Digital broadcating v Brne az pro dalsi etapu, takze ani z toho duvodu to na dnesni spusteni z tohoto mista nevypada.

To, ze multiplex4 nejde na nekterych prijimacich naladit neni nic noveho. Zda se ze multiplex 4 je v tomto nepoucitelny a opet kasle na normy, kdyz nevysila tabulku NIT.  >:(

Mux4 zatim nevysila EPG. Navic se zda, ze maji problem koderem obrazu, pripadne s nejakym prvkem v jejich prenosovem retezci. Obcas jim koder osklive kolabuje, viz obrazky. Ale snad to panove jeste poladi. Taky by si mohli doplnit oznaceni providera, u dvou programu ho vysilaji (DB), u dvou ne.

Další možnost, je ta,že po změně kanálu začnou vysílat ze stanoviště na Biskupském Gymnáziu, nebo Lerchové a opustí nemocnici. Dobrá zpráva by byla i ta vertikální polarizace-možný příjem na jednu anténu. Jinak podle té mapky co Pařízek zveřejnil to vypadá,že bude druhý vysílač na Jana Babáka. (Pokud se tedy dají brát ty jeho čmáranice vážně) . Jinak mě docela překvapilo Pařízkovo prohlášení, že není třeba aby diváci věděli odkud a jakým výkonem se vysílá.


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #23 kdy: 26. 06. 2012, 08:24:39 »
To, ze multiplex4 nejde na nekterych prijimacich naladit neni nic noveho. Zda se ze multiplex 4 je v tomto nepoucitelny a opet kasle na normy, kdyz nevysila tabulku NIT.  >:(
Bez tabulky NIT některé přijímače (např. Grundig) nenaladí vůbec nic.
Citace
Taky by si mohli doplnit oznaceni providera, u dvou programu ho vysilaji (DB), u dvou ne.
PC tuner Technisat (při volbě ladění "Sort by provider") zařadí 2 programy pod příslušného providera a další dva pod "unknown". Takže u některých programů chybí příslušný údaj a přijímače, které tento údaj potřebují, neuloží tyto programy.



Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #24 kdy: 26. 06. 2012, 08:40:17 »
Dobrý den.
Všechny zdravím.Tak teď jsem ze všeho rozčarován.Myslel jsem si,že když zavolám na Pařízkovu linku,dostanu ty nejpravdivější informace.To co píši v tomto vláknu nahoře je doslovná pravda.Takové informace mě ta slečna podala.Neznám však její jméno,ale přesto tam dnes zavolám a řeknu jim k tomu své.Pohoda zatím 0/0 a už tomu nevěřím,že se signál i na vyšší místa za Brno dostane.Možná jen někam blízko. 3 KW z Bohunic je málo.Pokud spustí něco z té Barvičky,nebude to o moc pro mě lepší.Zdraví J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #25 kdy: 26. 06. 2012, 09:52:01 »
A jeste vysilaji u CT4HD nejaky podivny  AVC Video Descriptor, takze nektere prijimace naladi jen ct1hd,novahd,pohodahd.


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #26 kdy: 26. 06. 2012, 10:17:16 »
No moment antenu mám horizontálne na Zlin a neco už načitalo, aká je vlastne polarizácia pre Zlin a UH ked BRNO je vertikál ?
mux 4 je komplet Horizontál
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #27 kdy: 26. 06. 2012, 10:26:00 »
A jeste vysilaji u CT4HD nejaky podivny  AVC Video Descriptor, takze nektere prijimace naladi jen ct1hd,novahd,pohodahd.
Každý program má jiné nastavení video deskriptoru. To bude ještě restartů multiplexoru...


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #28 kdy: 26. 06. 2012, 18:12:27 »
Do aktuálního hlavního článku o problémech multiplexu 4 bylo doplněno čerstvé vyjádření Radima Pařízka (poslední tři odstavce):

http://www.digizone.cz/clanky/multiplex-4-se-stale-potyka-s-problemy-na-rade-mist-ho-vubec-nejde-naladit/

Uvnitř textu se taky vyjadřuje ke konkrétní situaci s vysílačem muxu 4 v Plzni.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #29 kdy: 27. 06. 2012, 18:50:43 »
V Brne se tabulka NIT stale nevysila.
To je informace pro ty, kterym drive mux4 k64 z Brna fungoval a ted nemuzou naladit nove programy tohoto multiplexu. Dokud to neopravi, je zbytecne tocit antenou a podobne.