Autor Téma: Multiplex 4 v Brně a okolí  (Přečteno 106716 krát)

Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #120 kdy: 05. 09. 2012, 22:36:25 »
Multiplex 4 měl v Brně cca 3 týdny výpadek, ale včera jsem ho na Vinohradech znovu naladil na 48. kanálu (690MHz). Nechápu co se děje. Proč 48. kanál? Nemá přejít z 64. na 46.? Jsem zvědavej jak dlouho vydrží vysílat než zase nepojede...  >:(
Žádný výpadek jsem nezaznamenal.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #121 kdy: 20. 09. 2012, 20:56:58 »
Zdravím Brňáky.
K46 (V) z Barvičky od dnešního večera je v provozu.Příjem v Deblíně na Pl.síto je hraniční,ale nekostečkuje.Zdraví J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


Pavel Zelinka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #122 kdy: 20. 09. 2012, 21:40:28 »
A jaký je rozdíl oproti K64??Nevíte někdo, zda to je všesměr??díky


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #123 kdy: 20. 09. 2012, 22:05:05 »
Tak jsem ted zkoušel příjem k46 a musím říct, že jsem od toho čekal víc. Lokalita Brno-Jih, příjem k46 je mnohem horší než z Bohunic na k64. Na anténu log per směrovanou přesně na vysílač Čra Barvičova (vysílač na Bigy je v zákrytu s Barvičovou) signál vypadává a neustále kostičkuje síla signálu 36dB, kdežto na tu samou anténu (bez přesměrování ) mi jde k64 z Bohunic se sílou 64dB. Zajímavé je, že na pokojovku se zesilovačem k46 jde lépe než na tu LOG PER na střeše.  Otázkou je jestli mají všesměr, nebo opět jednu rakvičku. Snad to není finální stav.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #124 kdy: 20. 09. 2012, 22:23:07 »
Po třech anténách nad sebou do 3 směrů, čtvrtý směr je neosazen (západ).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #125 kdy: 21. 09. 2012, 01:02:33 »
Zdravím.
Ať to mají jakkoliv,z Bohunic K 64 do dneška 0/0 a od večera stabilně K 46 z Barvičové 80/70 bez výpadku.23km na západ od Brna to "svítí" dobře.Zdraví J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #126 kdy: 21. 09. 2012, 02:15:35 »
Ano, Barvicka k46 jede. Obsah stejny jak  k64,  jen odlisne identifikatory. Na k64  je jeden skryty prazdny program, taky se na k64 zmenily PIDy, tak mozna nekdo bude muset k64 znovu ladit.  Dle osazeni anten by mel byt zapad potlacen.
@Mar D - je ta logper vertikalne polarizovana?


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #127 kdy: 21. 09. 2012, 05:21:14 »
@Mar D - je ta logper vertikalne polarizovana?

Ano, anténa logper je vertikálně orientovaná. Ale nezdá se mi, že by vysílali plným výkonem dle koordinace, tedy 10kW.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #128 kdy: 21. 09. 2012, 07:56:30 »
@Mar D - je ta logper vertikalne polarizovana?

Ano, anténa logper je vertikálně orientovaná. Ale nezdá se mi, že by vysílali plným výkonem dle koordinace, tedy 10kW.
a to jste změřil nasliněným prstem?


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #129 kdy: 21. 09. 2012, 08:09:46 »
@Mar D - je ta logper vertikalne polarizovana?

Ano, anténa logper je vertikálně orientovaná. Ale nezdá se mi, že by vysílali plným výkonem dle koordinace, tedy 10kW.
a to jste změřil nasliněným prstem?

Tvrzení podloženo měřením nemám, jen vycházím z toho, že vysílač Radiokomunikací má výkon 10kW a k46 by měl mít také 10kw a výška vysílacích antén Pařízka a radiokomunikací je +/- stejná a oba vysílače mám v jedné línii. Další z čeho vyvozuji moje tvrzení je to, že když chytím lépe i FN Bohunice k64 o výkonu 3kW a to není anténa na Bohunice ani nasměrovaná tak se mi něco na vysílači Biskupské gymnázium k46 nezdá...


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #130 kdy: 21. 09. 2012, 08:22:38 »
@Mar D - je ta logper vertikalne polarizovana?

Ano, anténa logper je vertikálně orientovaná. Ale nezdá se mi, že by vysílali plným výkonem dle koordinace, tedy 10kW.
a to jste změřil nasliněným prstem?

Tvrzení podloženo měřením nemám, jen vycházím z toho, že vysílač Radiokomunikací má výkon 10kW a k46 by měl mít také 10kw a výška vysílacích antén Pařízka a radiokomunikací je +/- stejná a oba vysílače mám v jedné línii. Další z čeho vyvozuji moje tvrzení je to, že když chytím lépe i FN Bohunice k64 o výkonu 3kW a to není anténa na Bohunice ani nasměrovaná tak se mi něco na vysílači Biskupské gymnázium k46 nezdá...

"Ale nezdá se mi, že by vysílali plným výkonem"
"tak se mi něco na vysílači Biskupské gymnázium k46 nezdá..."

Ptal jsem se čím jste to měřil, abyste tu podložil tvrzení, že vysílá nižším výkonem? Ne jestli se Vám něco zdá nebo nezdá... to jsou pak sny, ty v radiotechnice nemají žádnou jednotku :-) A to co uvádíte v dB nemá smysl, protože je to poměrová jednotka. Navíc digitální vysílání se neměří jen co se týká úrovně.


Karel 09

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #131 kdy: 21. 09. 2012, 11:37:17 »
Masarykova čtvrt, vzdušnou čarou 1,15 km. Bohužel z kopce směrem k městu. Bohunice nikdy nic, BiGy nyní také ani ťuk (napájená pokojovka).


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #132 kdy: 21. 09. 2012, 11:42:24 »
To se ani nedivím, když se snažíš to přijímat na šrot a ne na anténu  ::)


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #133 kdy: 21. 09. 2012, 11:51:56 »
@Mar D - je ta logper vertikalne polarizovana?

Ano, anténa logper je vertikálně orientovaná. Ale nezdá se mi, že by vysílali plným výkonem dle koordinace, tedy 10kW.
a to jste změřil nasliněným prstem?

Tvrzení podloženo měřením nemám, jen vycházím z toho, že vysílač Radiokomunikací má výkon 10kW a k46 by měl mít také 10kw a výška vysílacích antén Pařízka a radiokomunikací je +/- stejná a oba vysílače mám v jedné línii. Další z čeho vyvozuji moje tvrzení je to, že když chytím lépe i FN Bohunice k64 o výkonu 3kW a to není anténa na Bohunice ani nasměrovaná tak se mi něco na vysílači Biskupské gymnázium k46 nezdá...

"Ale nezdá se mi, že by vysílali plným výkonem"
"tak se mi něco na vysílači Biskupské gymnázium k46 nezdá..."

Ptal jsem se čím jste to měřil, abyste tu podložil tvrzení, že vysílá nižším výkonem? Ne jestli se Vám něco zdá nebo nezdá... to jsou pak sny, ty v radiotechnice nemají žádnou jednotku :-) A to co uvádíte v dB nemá smysl, protože je to poměrová jednotka. Navíc digitální vysílání se neměří jen co se týká úrovně.

Ptal jste se čím jsem měřil, odpověděl jsem že moje tvrzení (asi jsem měl spíš napsat dohad) nemám potvrzen žádným měřením, ale vycházel jsem z výše uvedeného. :-) Jinak mnou uvedené db měly být dbuV. Samozřejmě že vím, že pro digitální vysílání jsou důležité i jiné parametry jako BER,MER, atd..., ale můj měřák ukazuje pouze úroveň signálu, proto jsem uvedl pouze tu úroveň.

Ale zeptám se Vás jinak máte nějaké informace,pokud tedy nejsou tajné ohledně vysílače na Biskupskéím gymnáziu? Například zda jedou skutečně plným výkonem a je zapojen definitivní antenní systém a jedná se o finální stav. Případně co bude s vysílačem na FN Bohunice, zda se bude pouze přelaďovat z K64 na K46 a jak to bude s polarizaci, popřípadě antenním systémem(výměna/zůstane stávající).

Děkuji.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 4 v Brně a okolí
« Odpověď #134 kdy: 21. 09. 2012, 15:12:45 »
U mě se situace nezměnila signál stále není a ani procentíčko signálu nepřibylo.Hlavně že mě tady v pohodě hraje na prutovou anténu jejich slavný rádio ČAS který je mě k ničemu. :(
To vše 32km severně od BRNA vduchem.