Autor Téma: vedení kabelů k (od) TV  (Přečteno 24095 krát)

Miloš Ferkl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
vedení kabelů k (od) TV
« kdy: 05. 06. 2012, 10:32:15 »
Zdravím všechny odborníky,
chtěl bych poprosit o informace, jak vedete všechny kabely k a od TV (napájení, anténa, HDMI, scart, koax, DVD,...)... Zajímá mě především situace TV na stěně. Lišta? Volně? Díky za názory

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:vedení kabelů k (od) TV
« Odpověď #1 kdy: 05. 06. 2012, 11:14:01 »
1) k plánovanému umístění (středu) televize zasekáš do zdi 2 husí krky aspoň 23/29. To děláš jen jednou a ta trocha nepořádku se ti vyplatí v budoucnu. Vyvedeš je do propojovacího místa (naprosto minimálně 1 m daleko) - větší krabice nebo volný prostor u podlahy, který můžeš schovat za nábytkem.
2) do jednoho krku natáhneš všechny kabely, které umíš následně zakončit sám nebo odborník (odizolovat vodiče a připojit/nacvaknout konektory). Tedy silový přívod, antény, ethernet, repro.
3) druhý husák necháš volný pro protažení HDMI kabelu. Konektor máš napevno a jeho rozměr cca 18 mm podmiňuje nejmenší vnitřní průměr krku 23 mm. Tento husák bude i v budoucnu dost prázdný.
4) lokální zdroje (kamera, foťák, mediální přehrávač, blu-ray) budou i nadále lokálně propojené. Aby to dobře vypadalo, zalištuješ je. Kromě tradičních hranatých "objemových" lišt má IKEA hezké "plošné" oblé lišty v bílé barvě (prostě na zdi pak máš celkem vzhlednou vybouleninu, ve které se nechá schovat několik signálových kabelů)
5) a co nepořešíš výše popsaným způsobem, zvládneš pomocí Wi-Fi - a budeš nové přístroje vyhledávat s ohledem na možnost Wi-Fi, než si to pořádně vyzkoušíš a vrátíš se opět ke kabelům  ;)


Zabag

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vedení kabelů k (od) TV
« Odpověď #2 kdy: 23. 11. 2012, 09:40:46 »
I když už je to docela dlouho kdy se toto téma řešilo, ale myslím, že by mohlo být zajímavé i pro další lidičky, kteří vedení kabelů řeší , když pověsí televizi na zeď. Minulý týden jsem podobnou situaci musel při rekonstrukci obaváku řešit a při hledání na netu jsem narazil na plastové prodlužovací krytky, které by se podle prodejce měli pouze jednoduše přivrtat na zeď a pak v nich vést veškeré kabely k TV. http://www.mkeshop.cz/produkt/prodluzovaci-kryt-pro-vedeni-kabelu-stile-line-cover-46.html
Nakonec jsem ale situaci vyřešil zajímavým a praktickým stojanem Ghost Design 2000, který mne upoutal právě na jijich webu.
http://www.mkeshop.cz/produkt/stojan-na-televizi-ghost-design-2000-piano-black-sestava-2-policky-zdarma-univerzalni-dalkovy-ovladac-62.html  Stojan se mi moc líbí, všechny kabely jsou schovány a vedeny vnitřkem a navíc to vypadá moc dobře.  Pokud tedy někdo bude řešit podobnou situaci, můžu vřele doporučit, navíc i když jsem u nich nakupoval poprvé, jsem naprosto spokojen s přístupm a rychlostí vyřízení objednávky.
« Poslední změna: 23. 11. 2012, 09:48:58 od Zabag »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vedení kabelů k (od) TV
« Odpověď #3 kdy: 23. 11. 2012, 15:22:31 »
Ano, stojan je estetické a technické řešení. Jen může mít někdo smůlu, že cena stojanu může přesáhnout cenu samotného televizoru. :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Zabag

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vedení kabelů k (od) TV
« Odpověď #4 kdy: 26. 11. 2012, 14:08:04 »
to s tou cenou souhlasím, ale to pak můžou zvolit ltu levnější variantu s tema krytkama. Tam by se neměl nikdo dostat s cenou na více než pár stokorun. ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0