Autor Téma: Znovu na orbitu  (Přečteno 4070 krát)

spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Znovu na orbitu
« kdy: 27. 05. 2012, 18:33:28 »
Vážení dnes v 18.15 se mi rozjely všechny kanály na obou cslink kartách/irdeto 1r.+gital/po 2 měs.přestávce-zatím bez motoru a přes lešení,ale už jsem to prostě nemohl vydržet,zateplování končí-parabola na stojanu,montáž -děs, hrůza a šilenství,nevěřili byste jaký brajgl v signálu udělá lešeňová trubka,vše bez jakéhokoliv měřiče !!! ;D
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Znovu na orbitu
« Odpověď #1 kdy: 27. 05. 2012, 19:40:02 »
Pro mě jako redaktora tohoto webu a závisláka na zahraničních platformách by takováhle situace znamenala pohromu, takže gratulace, že jste opět on-air. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Znovu na orbitu
« Odpověď #2 kdy: 28. 05. 2012, 04:56:24 »
Vážení dnes v 18.15 se mi rozjely všechny kanály na obou cslink kartách/irdeto 1r.+gital/po 2 měs.přestávce-zatím bez motoru a přes lešení,ale už jsem to prostě nemohl vydržet,zateplování končí-parabola na stojanu,montáž -děs, hrůza a šilenství,nevěřili byste jaký brajgl v signálu udělá lešeňová trubka,vše bez jakéhokoliv měřiče !!! ;D

Také se u nás zateplovalo. Takže také asi po 1 měsíci se signálem. Ještě jsem při té příležitosti přešel z SD na HD, tedy odstavil svůj letitý stroj Humax 5400 a spustil to jenom na televizoru Philips. V době, kdy jsi to psal jsem řadil asi posledních 40 rádiových stanic.
Motor jsem zlikvidoval. Ponechal jsem jen 19,2+23,5 s tím, že na víc stejně nemám čas. Mimochodem nyní nahraji dévébéťákům a něco řeknu. Před zateplením zde viselo 5 parabol s monoblocky a moje dvě, jedna s motorem, jedna s pevnou pozicí na UPC. Protože na STA jdou 3 muxy z NSR. 2 muxy z ČR a 1 mux z Polska, tj. celkem 28 televizních stanic.  Což je tak v podstatě skoro obsah bývalé analogové Astry +/-  tak po zateplení došlo z toho všeho, k obnově, pouze u jedné dámy monoblock a u mne monoblock, zbytek parabol prostě zmizel tj 4. plus ta jedna moje. Tedy ta s motorem šla do pryč a ta s pevnoiu pozicí na UPC byla přehozena na pevnou pozici na 23,5 a byl místo single LNB dán monoblock na 23,5+19,2. Takže celkově na dům solidní redukce. Ale 28 TV v STA je 28 TV v STA, škoda, že tu nechodí mux 3 CZ a lokalní mux ReVi. To by bylo ještě o 6 více. Tedy 34.
No, nic takže také znovu na Astře. A ještě něco. Neexistuje nějaký editor settingu pro ty televizory Philips ? Plácat se se srovnáním v přijímači, tak to je docela očistec... Tedy humus a dřína. Nic méně srovnal jsem to. Všechno. Zajímavé je, že televizor umožńuje udělat zálohu settingu do souboru a tuto zpětně nahrát do přijímače. Ale není možné se do této zálohy podívat a editovat je v PC, což mne překvapuje, že od Philipsu něco jako editor settingu, pro tyto televizory, není. Za použití monoblocku Astra-Astra to naladí 1 500 stanic... Ty nejdou odmazat, pouze přerovnávat... Je tedy třeba z toho vyzobat asi 250 použitelných TV stanic a asi 200 použitelných rádiových stanic, tedy zhruba kolem 450 položek, které pak je třeba tématicky a smyslplně porovnat. Takto upravený setting lze po té již uložit na případné budoucí použití. Ale upravit ho v PC nelze. Tedy například zcela odmazat nežádoucí položky atd. Automatické dolaďování dalších nepotřebných stanic lze po té vypnout. Implicitně je zapnuté. Maximum použitelných LNB jsou 4. Motor to neumí,.
Nic méně, to se mi zdá dostačující, stejně, tu maximum lidí používá jen monoblocky Astra-Astra a více LNB nebo motor má opravdu málokdo. Za výhodu pak považuji to, že jsem se nyní zbavil dvou krabiček. Tedy STB DVB-T MPEG2 a STB DVB-S MPEG2 a vše je nyní pouze a přímo v televizoru. čili dvě krabičky byly vyhozeny se starým televizorem. Na víc byl proveden přechod z SD na HD tedy z DVB-S na DVB-S2 a u DVB-T z DVB-T MPEG2 SD na DVB-T MPEG4 SD. Dům je zateplen a ze 7 parabol zůstaly 2. Což je slušné. Bohužel určitým zklamáním se pro mne stala 14 prvková anténa na VHF tedy III.pásmo pro radia DAB/DAB+, kterou jsem také při této příležitosti použil. Příjem se nezlepšíl ani o 1 čtvereček oproti minulé jen asi 5 prvkové anténě. Nemělo to tedy žádného významu, kvalita zůstala stejná.
« Poslední změna: 29. 05. 2012, 14:50:35 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Znovu na orbitu
« Odpověď #3 kdy: 29. 05. 2012, 11:41:26 »
Zažil jsem dnes pohovor zesíleným hlasem /stav.dozor/z obou stran,za umístění sat.,hold si nedají pokoj,pravdou je že jsem to uspěchal,protože jsem to nemoh vydržet,ale na druhou stranu se budu muset poptat primátora jak je to vlastně s exkluzivitou smlouvy s nejmen.operátorem a městem,už lozili po bytech a snažili se uzavírat smlouvy ! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Znovu na orbitu
« Odpověď #4 kdy: 29. 05. 2012, 13:44:39 »
Operátor se jmenuje Poda, že! Ten je nám dobře "známý"!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Znovu na orbitu
« Odpověď #5 kdy: 30. 05. 2012, 00:14:34 »
Ano je to poda,snaží se vytlačit i upc,dokonce mají i malinko lepši nabítku,pokud jde o internet,takže -bonzák nejsem,ale hlásit se to musí,neb mi u upc končí 6.let prodlužováná smlouva-co na to asi řeknou !Poda už pár lidí co se lekli přemluvila aspoň k základu ! :o
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D