reklama

Autor Téma: Skylink karta "Výměna"  (Přečteno 50196 krát)

Míša Kulička

• Stálý člen
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
Re:Skylink karta "Výměna"
« Odpověď #15 kdy: 18. 06. 2012, 13:48:31 »
Docela by me zajimalo, jestli se i k te karte zdarma vaze ten bonus 2 mesice zdarma pri registraci do konce cervence nebo do kdy to bylo? :)
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4

Reklama

• Stálý člen

reklama

PIT0MEC

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 18. 06. 2012, 13:54:08 »
A proč by neměl? To je normální karta Výměna (dokonce ji ani nemusíš měnit přímo za tu kartu, místo který ti byla poslaná jako náhrada) a pravidla jsou stejný jako při vlastním nákupu.

José

• Profík
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
« Odpověď #17 kdy: 18. 06. 2012, 16:06:15 »
Narazili jste tady na zajímavou věc, kterou bych osobně označil jako kancelářského šotka nebo jako špatnou synchronizaci, či špatné načasování jednotlivých kroků nebo-li neví prává, co dělá levá a opačně...

Podívejme se na situaci takto.
Měl jsem 4 karty Sky Link. 2 nové ICE a dvě staré CWR.
Protože pro svoji potřebu nepotřebuji 4 karty.
A protože nechci platit 4x 29,-
Rozhodl jsem se postupovat následovně.
Jednu ICE kartu si ponechat a co si si na ní platit, třeba HD Plus nebo Kombi, patrně to budu i střídat. Tedy např. půl roku jedno, potom zase třeba půl roku jiné apod. K tomu třeba nějaký filmový. Dle nálady chutě a potřeb.
Tak a ostatní 3 karty, tedy jednu ICE a dvě CWR darovat známým, kteří přislíbili, že je budou používat, tedy platit ten servisní poplatek 29,- a na druhou stranu tím ušetřili 2 000 kč vstup, protože karty dostali zadarmo...
Tak karta ICE byla převedena ihned. Tedy už je registrace na nového majitele. Už je i papírově jeho a je vše OK. Tedy tu už papírově nemám. Ovšem karty CWR zatím převedeny nebyly. Ač o všechny 3 převody jsem zažádal stejně, tedy v jeden den.
Tak a nyní se vmysleme do situace, že by mi přišla do schránky jakási karta výměna.
Tak samozřejmě nevidím důvod proč bych na to měl reagovat ? Karty už fyzicky nemám. A už vůbec nemíním chodit někam na nějakou poštu. Takže samozřejmě na to nezareaguji. Pak tedy zmíněné karty těm lidem propadnou ? Pak mají nejspíše smůlu. A s nimi i Sky Link neboť se zbytečně připravil o 2 platící lidi.
Takže dle mého názoru správný postup měl být ten, že napřed měli udělat převody...
A pak začít rozesílat karty.
Ale oni do poslední chvíle tajili informaci o poplatku a pak ho oznámili. S tím, že platí od září.
Ale zároveň začali rozesílat karty.
Já si myslím, že měli nechat čas do toho září aby to lidé stačili převést mezi sebou a pak teprve už novým majitelům měli rozesílat karty. Tedy řekl bych, že se to oznámení o poplatcích někde příliš pozdrželo nebo se rozesílání karet nepředloženě uspíšilo apod. No nic méně ať dělají, jak míní a jak umí.
U mne je situace taková, že já svoji placenou kartu ICE mám.
Jeden můj známý ode mne jednu ICE kartu dostal a ta už je jeho, od platby 29,- je tam na 2 roky osvobozen.
No a dvě karty CWR čekají na převod. Čili je na Sky link zda je převede na nové majitele nebo bude rozesílat nějaké nesmysly bývalým majitelům.

« Poslední změna: 18. 06. 2012, 16:09:32 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

PIT0MEC

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 18. 06. 2012, 17:23:19 »
Naprostá blbost je to, že dáš někomu kartu jenom tak, když je regnutá na tebe. Napřed převod, pak fyzický předání karty (což obdarovanýmu nemůže vadit, když to má grátis) a nikdy nenastane situace, jakou popisuješ.

José

• Profík
  • Vivat RADIO 1 !
    • Zobrazit profil
    • DAB
« Odpověď #19 kdy: 18. 06. 2012, 17:29:11 »
Naprostá blbost je to, že dáš někomu kartu jenom tak, když je regnutá na tebe. Napřed převod, pak fyzický předání karty (což obdarovanýmu nemůže vadit, když to má grátis) a nikdy nenastane situace, jakou popisuješ.

Tak oni ji nemají od teď. Oni už ji mají několik let, jen nebyla potřeba je na ně převádět. Ta vznikla až teď. Na co mi to mělo ležet v šupliku, tak to měli půjčené na tom nevidím nic zvláštního a neobyčejného...teď se pouze zapůjčení změnilo na darování ale rozhodně to k vůli poplatku nepojedu 100km a více vyndavat z přijímače... adresy jsem na kontech naeditoval na jejich ihned jak jsem se na DZ dočetl o poplatku... jim zavolal, co se děje a jestli to chtěj nebo nechtěj...a tím to pro mne zhaslo...je na sky linku aby tam dal správná jména, což jsem jim řekl, tedy zažádal o převod...ICE už převedli... zbývá převést dvě CWR...
« Poslední změna: 18. 06. 2012, 17:39:02 od José »
Philips 40PFL5007K/12

Reklama

• Stálý člen

reklama

PIT0MEC

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 18. 06. 2012, 17:47:06 »
Že se chce Skylink zbavit všech starých karet a využije k tomu všechny prostředky (což je i stopka pro převod), to je snad jasný a určitě mu nelze vyčítat, že by někdo z tebou obdarovaných lidí o cosi přišel, pokud jim to nezařídíš ty sám. Defacto by Skylink ani nemusel karty přeregistrovávat obecně, to je spíš jeho dobrá vůle, že tak činí. Notabene zadarmo (nebo je tam už taky poplatek za převod?  ;D ).

José

• Profík
  • Vivat RADIO 1 !
    • Zobrazit profil
    • DAB
« Odpověď #21 kdy: 18. 06. 2012, 17:50:00 »
Že se chce Skylink zbavit všech starých karet a využije k tomu všechny prostředky (což je i stopka pro převod), to je snad jasný a určitě mu nelze vyčítat, že by někdo z tebou obdarovaných lidí o cosi přišel, pokud jim to nezařídíš ty sám. Defacto by Skylink ani nemusel karty přeregistrovávat obecně, to je spíš jeho dobrá vůle, že tak činí. Notabene zadarmo (nebo je tam už taky poplatek za převod?  ;D ).

No to nevím jak by to jinak chtěl Sky Link zařídit. Ale je to věc prodejná a převoditelná úplně stejně jako auto, dům nebo židlička od stolu. Naopak mám pocit, že s tou byrokracii to zbytečně přehánějí. Když by se do toho blbě nesrali šlo by to 3x rychleji, jako by tam vedle editace ulice nemohla být rovnou i editace jména nebu uživatele...

Ostatně o STOPCE pro převod slyším teď zcela prvně ! Zatím jsem slyšel jen o tom, že jim zkolaboval systém. Což jsem také uvedl, že se dalo očekávat !

Ovšem jestli chtějí dělat šaškárničky a opičky. Můžou. Přišli tím pádem o 2 karty a dva zákazníky. Já na poštu k vůli jejich zlatým očím rozhodně nepoběžím.

« Poslední změna: 18. 06. 2012, 17:54:45 od José »
Philips 40PFL5007K/12

PIT0MEC

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 18. 06. 2012, 17:56:08 »
Prodejná je, ale nárokově převoditelná nikoliv, protože tam vzniká smluvní vztah v elektronických komunikacích, stejně jako např. při vzájemném prodeji SIM karty do mobilu s požadavkem na změnu vlastníka telefonního čísla. Je tedy pouze na rozhodnutí operátora, jestli tu kartu přeregistruje nebo ne a pokud ne, tak ji sice budeš mít koupenou, ale max. jako škrabku na sklo.

José

• Profík
  • Vivat RADIO 1 !
    • Zobrazit profil
    • DAB
« Odpověď #23 kdy: 18. 06. 2012, 18:22:57 »
Prodejná je, ale nárokově převoditelná nikoliv, protože tam vzniká smluvní vztah v elektronických komunikacích, stejně jako např. při vzájemném prodeji SIM karty do mobilu s požadavkem na změnu vlastníka telefonního čísla. Je tedy pouze na rozhodnutí operátora, jestli tu kartu přeregistruje nebo ne a pokud ne, tak ji sice budeš mít koupenou, ale max. jako škrabku na sklo.

No nárokově převoditelné to asi nebude. Nic méně pokud není závažný důvod neměli by převodu bránit. Tedy měli by ho umožnit. Samozřejmě pokud si do toho spustili rozesílání karet, tak je možné, že mohou převodům bránit a převádět jen ty, co jsou bez servisních poplatků tedy už vyměněné nebo zcela nové, tedy Irdeto a ICE. Zatím co CWR převádět nemusí. To je možné. V tom případě se ovšem připraví o zákazníky. Což je ovšem jejich problém. Zrovna v tomhle případě jde o típky, co by si to za 2 tisíce nekoupili, ovšem mít to půjčené nebo darované jim nevadilo a 3 pětky by platili. Ovšem novou si koupit nepůjdou. Prostě to zahodí a budou používat DVB-T doplněné zahraničními DVB-S/S2.
Philips 40PFL5007K/12

PIT0MEC

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 18. 06. 2012, 19:07:47 »
Ti týpci si klidně mohli sami koupit za 600Kč Výměnu, prodejce by jim to přeregistroval a bylo by to vyřešený (i bez tebe). A 600Kč je míň, než kolik stojí servisní poplatek na 2 roky.

José

• Profík
  • Vivat RADIO 1 !
    • Zobrazit profil
    • DAB
« Odpověď #25 kdy: 18. 06. 2012, 19:28:17 »
Ti týpci si klidně mohli sami koupit za 600Kč Výměnu, prodejce by jim to přeregistroval a bylo by to vyřešený (i bez tebe). A 600Kč je míň, než kolik stojí servisní poplatek na 2 roky.

Jo, to vím, plus by jim tam šla 2 měsíce plná nabídka. Bylo by to ideální řešení pro všechny. Možná zvýším aktivitu v této oblasti je k tomu dokopat, zatím se cukají z principu, tedy žijí v presvědčení, že výměna karty bude bezplatná...

Jenže, Sky Linku zkolabuje systém, což už se stalo... Pak to pošle na adresu, která neexistuje, tedy jejich adresa a moje jméno...
Pak to Sky Linku pošta vrátí....

Mně naskočí na účtu pohledávka 29,-... Pak to odmítnou převézt dokud se nezaplatí....
Tak se zaplatí...
A snad to převedou a jim to pojede za dalších 29,- bez bonusu, dokud jim potom nepřijde konečně ta jejich karta...
Takhle nějak to asi bude probíhat počítám...
Když by vyplázli 6 kilo, bylo by to převedené třeba ještě dneska a byl by klid...

Jenže ono se jim nechce, že to má být převedeno zadara... No takže problém. Uvidíme. Asi je budu více mlsat na 2 měsíční nabídku. Uvidíme... Zkusím to.

Philips 40PFL5007K/12

Stefan Bukovan

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 18. 06. 2012, 19:56:29 »
A ste si istý že ešte stále komunikujete s firmou, ktorá vlastní značku Skylink? Pretože tá firma nemá v ČR a SR nič.
Celú agendu okolo vysielania a zákazníkov má objednané u iných firiem.

Predaj a distribúcia kariet - spoločnosť Jovi
Zákaznícky servis - ACS
Satelitná distribúcia programov - E4C Group
Marketing - Eviso CZ a EVISO SK

Je otázne ako majú tieto firmy riešený prístup do databázy - kto databázu zákazníkov a kariet spravuje (je to ACS, alebo materská firma?), aké údaje pre distribúciu kariet používa Jovi (majú prístup do online databáze, alebo dostávajú offline údaje platné ku konkrétnemu dátumu?) a pod.

Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380

José

• Profík
  • Vivat RADIO 1 !
    • Zobrazit profil
    • DAB
« Odpověď #27 kdy: 18. 06. 2012, 20:06:36 »
A ste si istý že ešte stále komunikujete s firmou, ktorá vlastní značku Skylink? Pretože tá firma nemá v ČR a SR nič.
Celú agendu okolo vysielania a zákazníkov má objednané u iných firiem.

Predaj a distribúcia kariet - spoločnosť Jovi
Zákaznícky servis - ACS
Satelitná distribúcia programov - E4C Group
Marketing - Eviso CZ a EVISO SK

Je otázne ako majú tieto firmy riešený prístup do databázy - kto databázu zákazníkov a kariet spravuje (je to ACS, alebo materská firma?), aké údaje pre distribúciu kariet používa Jovi (majú prístup do online databáze, alebo dostávajú offline údaje platné ku konkrétnemu dátumu?) a pod.

Tak to je celkem fuk, kdo to zařizuje, prostě pro mne je konto zde

https://registrace.skylink.cz/cms_eshop/GOB_ChangeLang.do?language=CZ

a přes to běží komunikace a jestli už to zajišťuje petr nebo pavel je mi v podstatě fuk...
Ale tohle je pro mne komunikační kanál...

/ koukám, že tam mají frajeři v tom horním obrázku s tou ženskou už hezky dlouho neexistující Z1, no jsou opravdu aktuální /
« Poslední změna: 18. 06. 2012, 20:08:27 od José »
Philips 40PFL5007K/12

Dan Rozsíval

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 18. 06. 2012, 20:46:21 »
José skromný informativní dotaz na tu přeregistraci. Včera jsem prodal moji první ICE kartu. Jak dlouho ti u ní ta přeregistrace trvala? O nic sice nejde,SP až od 10/2013 takže je mi celkem fuk jestli to bude trvat týden nebo tři měsíce,spíš se ptám se zajímavosti jak je to tedy s tím "zkvalitňováním" služeb.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

PIT0MEC

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 18. 06. 2012, 20:51:21 »
Změna mezi CZ>>CZ byla do týdne a mezi CZ>>SK do 14 dnů.

reklama