Autor Téma: Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv  (Přečteno 19096 krát)

maidenVT

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« kdy: 16. 05. 2012, 15:40:00 »
Česká pobočka samsungu nám potvrdila, že Hbbtv jak pro český tak pro slovenský trh nemají tyto televize zabudovaný dekodér pro příjem Hbb tv :( Samsung jasně zaspal. jo a to se všichni prodejci dušujou, že je to nejprodávanější televize, která nemá Hbb tv.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jen tak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2012, 17:25:41 »
a k cemu to hbbtv je, ze o tom vsichni tak básní, a delají z toho must have? me to prijde stejný hype nesmysl, jako dvb-t2 .)


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2012, 18:17:28 »
Mám TV Samsunga a taky mě to netrápí že to neumí nějaké Hbb ....  :D K čemu je to ostatně dobré?


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #3 kdy: 17. 05. 2012, 00:58:37 »
Mám TV Samsunga a taky mě to netrápí že to neumí nějaké Hbb ....  :D K čemu je to ostatně dobré?

Hlavně, že se převážná část kupců Samsung televizí nechává masírovat nesmyslnými marketingovými šaškárnami. Už proto ty televize nemusím. HbbTv je poměrně velký krok dopředu a důležité informace v něm vysílá již převážná část něměckých stanic na satelitu. O HbbTv bylo napsáno už mnoho, stačí trochu hledat. http://www.digizone.cz/hbbtv/
« Poslední změna: 17. 05. 2012, 01:04:59 od Butes »
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #4 kdy: 17. 05. 2012, 06:36:05 »
a k cemu to hbbtv je, ze o tom vsichni tak básní, a delají z toho must have? me to prijde stejný hype nesmysl, jako dvb-t2 .)

Hbbtv opravdu nesmysl je, tedy je to o tom aby ti mohli cpát shopping a reklamu z netu přímo do tvého televizoru,
ta obyčejná ve vysílání už jim nestačí, tak přitvrzují a rozšiřují to o tu na netu.

Naprosti tomu T2 nesmysl není. To je prostě další, lepší způsob využití a vysílání DVB.


Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #5 kdy: 17. 05. 2012, 08:12:50 »
Hbbtv opravdu nesmysl je, tedy je to o tom aby ti mohli cpát shopping a reklamu z netu přímo do tvého televizoru,
ta obyčejná ve vysílání už jim nestačí, tak přitvrzují a rozšiřují to o tu na netu.
Promiň José, ale napřed se na to HbbTV podívej a pak vynášej soudy.
Já si myslím, že HbbTV je dobrá univerzální cesta. Naopak slepá cesta je čekání, až ta která televize se dohodne s výrobcem, že jim tam dá "widget" nebo mezi sebou uzavřou smlouvu o přístupu do archívu. Nechci čekat a pročítat internet, jestli už konečně je widget na můj televizor a místo toho dostanu jen rádio Impuls nebo kýho čerta.
Když máme už jednou standard, tak proč jít nestandardní cestou? Já ten důvod neznám.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2012, 08:28:03 »
Hbbtv opravdu nesmysl je, tedy je to o tom aby ti mohli cpát shopping a reklamu z netu přímo do tvého televizoru, ta obyčejná ve vysílání už jim nestačí, tak přitvrzují a rozšiřují to o tu na netu.
HbbTV v základu funguje i bez netu a lze ji brát jako vyšší verzi teletextu. Takže minimálně z tohoto hlediska užitečná je, s TTX v HD jsou jinak problémy.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #7 kdy: 17. 05. 2012, 08:33:27 »
Citace
Promiň José, ale napřed se na to HbbTV podívej a pak vynášej soudy.
Já si myslím, že HbbTV je dobrá univerzální cesta. Naopak slepá cesta je čekání, až ta která televize se dohodne s výrobcem, že jim tam dá "widget" nebo mezi sebou uzavřou smlouvu o přístupu do archívu. Nechci čekat a pročítat internet, jestli už konečně je widget na můj televizor a místo toho dostanu jen rádio Impuls nebo kýho čerta.
Když máme už jednou standard, tak proč jít nestandardní cestou? Já ten důvod neznám.

Jak víš z jiné diskuze také momentálně naháním novou televizi. Vřera jsem navštívil další dvě velké místní prodejny.
Zcela a naprosto s tebou souhlasím do písmenka, že přes nějaké APLIKACE cesta nikam NEVEDE. Zde mi mluvíš z duše, zcela...přesně tak, jen opruz a hnus Impuls a Evropa 2 a nic kloudného... Ovšem tak to měly všechny TV ve zmíněných obchodech. Z celých zásob široko daleko se lišily 2. Jeden nový Panasonic a jeden už výběhový typ Sony. Ty měly obě zcela otevřený NET, čili Skype, Operu, jakou adresu jsi zadal, na tu se to připojilo. Ano to bylo o něčem. Ovšem nikoli Hbbtv. Tedy  zase něco jejich, jen nějaký seperteletext a superepg a kraviny a kraviny a půjčovny a reklamy... Nepotřebuji. Stejně zavrženíhodné jako to s těmi aplikacemi. jediné, co jsem ochoten uznat, je plný normální net, jako to bylo u těch dvou typů, jinak nějaké hybridní vysílání a nějaké widgety, to mi opravdu nezajímá...To už potom raději zcela bez LAN a bez Wi-Fi aby mne to nelezlo na nervy a nemusel jsem na to denně nadávat.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


alfi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #8 kdy: 17. 05. 2012, 09:41:40 »
HbbTV v základu funguje i bez netu a lze ji brát jako vyšší verzi teletextu. Takže minimálně z tohoto hlediska užitečná je, s TTX v HD jsou jinak problémy.
to by mě zajímalo, jak HbbTV bez netu funguje?

o teletextu v HD je tu jiné téma.. a používají ho skoro všechny německé stanice. tam zdá se mají jiné dvb-s2 a všichni jiné přijímače, když se problémy nekonají.. :)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #9 kdy: 17. 05. 2012, 10:08:20 »
to by mě zajímalo, jak HbbTV bez netu funguje?

o teletextu v HD je tu jiné téma.. a používají ho skoro všechny německé stanice. tam zdá se mají jiné dvb-s2 a všichni jiné přijímače, když se problémy nekonají.. :)
Funguje stejně jako TTX, v DVB-T je vysílán malý datový stream pro zobrazení základní podoby "webu" HbbTV. O TTX v HD vím, přes UPC ho přijímám, ale pořád je to záležitost s rozlišením 320*200 a nulovou grafikou, byť TV v HD fonty vykreslí ostře.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #10 kdy: 17. 05. 2012, 10:22:30 »
TXT vůbec nepoužívám ani ten současný ... takže Hbb mi opravdu chybět nebude  ;) Kdyžtak mám TXT z ČT na internetu  :) EPG by mi chybělo teda mnohem víc.


Lama Alpaca

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #11 kdy: 17. 05. 2012, 11:20:34 »
Opet se potvrdilo, ze lidi vubec netusi, co je HbbTV schopny nabidnout, ale tlachaj. Clanky na DZ jsou a je tam vse dostatecne vysvetleno. Pominu skupinu lidi, kteri o to nemaji zajem, stejne jako napr. o TXT, nahravani na USB, timeshift, widgety, ... nebo treba DVB-T2 (staci si vybrat) ;)


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #12 kdy: 17. 05. 2012, 11:38:11 »
Česká pobočka samsungu nám potvrdila, že Hbbtv jak pro český tak pro slovenský trh nemají tyto televize zabudovaný dekodér pro příjem Hbb tv ...

Komu nám potvrdila? Co je to dekodér HbbTV? Snad se jedná pouze o firmware!
Podle příspěvků na jiných fórech postačuje změnit zemi na Německo a HbbTV je funkční...


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #13 kdy: 17. 05. 2012, 12:48:27 »
to by mě zajímalo, jak HbbTV bez netu funguje?
Jak uz vyplyva z jinych odovedi, ve vysilani muzou byt i data pro zobrazeni Hbbtv, tedy krome nelinearniho videa, to musi jit pres internet. Takze pouzitelnost bez internetu je. Vse ale zavisi na tom jak je to nastaveno, kolik se tomu obetuje datoveho toku. Je to zmineno i tady: http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/dodatkove-sluzby/hbbtv/

V soucasne dobe CT vysila v DVB-T HbbTV jen asi 1.5 Kbps. Vic neni treba, protoze CT vysila pouze obycejny odkaz na http://hbbtv.ceskatelevize.cz/start/

...s TTX v HD jsou jinak problémy.
To bych opravil na "s TTX v HD jsou v CT problemy". :-)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung nemá zabudovaný dekodér na Hbb tv
« Odpověď #14 kdy: 17. 05. 2012, 12:58:55 »
To bych opravil na "s TTX v HD jsou v CT problemy". :-)
To bych ještě opravil na s TTX v HD jsou v ČR problémy :-) Nevím, jak na satu, ale v DVB-T i UPC není teletext ani u Novy a Primy HD.