Autor Téma: Příšerná (a pro mne nepochopitelná) kvalita agenturních příspěvků  (Přečteno 2843 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
http://uloz.to/xvqGuRk/video-nahravky-rar

Tyto skvosty jsem nedávno zachytil ve vysílání ČT. Oboje z PAL zemí. Možná jsem technický negramota, ale nejsem schopen pochopit, proč ta kvalita je jak z kabiny Apolla. To je schválně? Nebo se ty agenturní příspěvky získávájí nějakými předpotopnimi způsoby a přestava o tom, že třeba exsituje nějaký chárněný FTP server, odkud si televizní společnosti jednoduše stáhnou videosoubor s agenturním příspěvkem v (třeba) XDCAM HD formátu (50 Mb/s) je značně naivní?

Pokud je vina na straně agentur, tak by se některá TV společnost měla jednoduše nasrat a na protest si třeba ten tenis nahrát z normálního DVB vysílání EuroSportuHD, sestříhat a pustit do éteru.  :P

Tohle prostě nemá logiku.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
dej tam prosím delší nahrávky. Kratičké, až nepřehratelné soubory nelze posoudit.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Soubory jsou v pohodě přehratelné v MPC. Nic zvláštního mi na nich nepřijde, čekal jsem horší. I když je pravda, že je mi někdy taky záhadou, jak se dá z původního kvalitního SDI signálu vyrobit taková patlanina. Nejspíš jsou za tím jen prachy - zadarmo do výměnné sítě se pustí patlanina, pokud chce TV něco lepšího, tak ať si připlatí.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
tak to bylo opravdu přehrávačem. Já nikdy nepřišel na to, k čemu je MPC dobré, vyjma záběru místa na disku. Toto bude první případ. Á propos: na čem to nahráváš, že s tím má i VLC potíže?

Jinak k věci. Na SD mě to neuráží. Není to sice maximum, co se dá předat (srovnání s logem a vloženou grafikou je obžaloba), ale na předání informace to stačí. Horší by bylo, kdyby toto šlo na HD. Tam už by snad mělo být upozornění "amatérský VHS záznam".


mrsalieri

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mě to přijde jak zpracované analogovou cestou... A tohle se normálně děje i v TN na Nově, které jsou vysílané v HD, to je potom podívaná  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail


I s ES logem. Doufám, že i tak je to od agentury a ES tam svoje logo z nějakýho důvodu ponechává. Jestli si to ČT sama nahrává a pak sama stříhá, tak je to na vyhazov...

Lukáši, Jane a spol. - Nebyla by tristní kvalita agenturních příspěvků i zajímavým tématem pro nějaký článek? Ano, zpravodajství není věcí, kde je HD nutné, nicméně nějak mám pocit, že už není rok 2006, kdy si člověk z netu stahoval videa květin, zvířat, karnevalů, oceánu a pod a pouze se unášel tím, že je to HD. Čili už by HD mělo pronikat i tam, kde dříve nebylo. Navíc zrovna u sportu by teoreticky s příspěvky v HD měl být menší problém, jelikož se v HD natáčí. A když to vezmu z globálu, tak už vlastně by se dalo brát za sukces to, kdyby to bylo v kvalitě normy PAL, příp. kvalitě NTSC převedené do PAL...

Jenže ČT není schopna v HD odyvsílat ani reportáž z MS v LH, jenž sama v HD vysílala. Snad by ani pořady jako Události či BBV něměla avizovat jako HD. Jako neřikám, že Barunce to nesluší, ale to je trochu málo...

« Poslední změna: 21. 05. 2012, 05:10:59 od blueflash . »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak na tenhle příspěvek jsem taky koukal. To má všechny chyby zpracování v kompozitním PAlu. Což nechápu, i analogová beta nahrává složkově.

Události opravdu s HD nemají moc společného, tam je HD akorát grafika a kamera ze studia. Je vidět, že celá změna byla spíchnutá narychlo a zbytek vybavení technicky nestačí. Nejen, že příspěvky jsou v SD, ale dokonce jsou v SD upoutávky (i na Události) běžící mezi Událostmi a BBV. Pořád mi přijde, že změna ČTHD na ČT1HD nebyla zatím plnohodnotně dokončena, v HD se sice odbavují signály ze studií, ale selfy, reklamy a podobné věci se odbavují SD.