Autor Téma: ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?  (Přečteno 4456 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Co myslíte, mohla by se s kanálem ČT3 otevřít možnost pro sekundární sportovní kanál?

Osobě mám dojem, že možná bude trochu problém s tim, co na ČT3 vysílat. A právě zde bych viděl dobrou možnost, jak tu a tam ho využít pro vysílání sportu. Souběhy prostě jsou s myslím, že by bylo skvělé, kdyby se opět vrátila ta "zlatá éra sportu na ČT" kolem let 2006-09, kdy byl sport na ČT2 i ČT4...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #1 kdy: 11. 05. 2012, 08:28:04 »
Je už nějak moc přesportováno, takže radši ať to zůstane jenom na ČT4...


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #2 kdy: 11. 05. 2012, 08:40:35 »
Je už nějak moc přesportováno, takže radši ať to zůstane jenom na ČT4...

Já jsem ale psal jen o příležitostném vysílání. Ne aby sport běžel 24 hodin na ČT4 a 12 hodin na ČT3...

Máte vůbec představu o tom, že ty dny, kdy prostě ty souběhy významných událostí, z nichž obě by si zasloužili přímý přenos, skutečně jsou?

A tedy, pokud vám vadí sport, tak vám asi vadí to, že by byl vysílán místo něčeho jiného. A co by to tak bylo na tom ČT3? Tipuju tak 20. reprízu papundeklové TV pohádky z 80. let....

Myslím si, že by bylo daleko příhodnější, kdyby třeba ČT4 byl Davis Cup a ČT3 Buly hokej živě.

Beztak na ty pohádky ještě zbývá ČT1 a ČT2 ze kterých by asi ani po spuštění ČT3 nevymizely...
« Poslední změna: 11. 05. 2012, 08:44:38 od blueflash . »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #3 kdy: 11. 05. 2012, 08:55:15 »
Problém vidím jinde. ČT3 akorát odčerpá z ČT další peníze, takže naopak budou chybět třeba pro nákup práv na sport. Za chvíli tak bude problém naplnit něčím slušným i samotnou ČT4. Přitom místo toho by ČT mohla vysílat v HD všechny tři programy na satu a kabelovkách a ještě by dost peněz zbylo.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #4 kdy: 11. 05. 2012, 10:14:27 »
Je už nějak moc přesportováno, takže radši ať to zůstane jenom na ČT4...

Já jsem ale psal jen o příležitostném vysílání. Ne aby sport běžel 24 hodin na ČT4 a 12 hodin na ČT3...

Máte vůbec představu o tom, že ty dny, kdy prostě ty souběhy významných událostí, z nichž obě by si zasloužili přímý přenos, skutečně jsou?

A tedy, pokud vám vadí sport, tak vám asi vadí to, že by byl vysílán místo něčeho jiného. A co by to tak bylo na tom ČT3? Tipuju tak 20. reprízu papundeklové TV pohádky z 80. let....

Myslím si, že by bylo daleko příhodnější, kdyby třeba ČT4 byl Davis Cup a ČT3 Buly hokej živě.

Beztak na ty pohádky ještě zbývá ČT1 a ČT2 ze kterých by asi ani po spuštění ČT3 nevymizely...
Mně sport nevadí, ale u veřejnoprávního média snad stačí, aby mu byl vyhrazen jeden kanál a ne se to cpalo ještě na další. Sportovní fanda si jistě chybějící události rád předplatí u kabelovýho nebo satelitního operátora, jenž mu nabídne min. 10 sportovně zaměřených programů.

A pokud jde o ČT3, tak v první řadě si nemyslím, že by tento program měl vůbec vzniknout. Pak ani nemusím řešit, co se na něm (ne)bude dávat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiři Marek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #5 kdy: 11. 05. 2012, 10:50:50 »
Je už nějak moc přesportováno, takže radši ať to zůstane jenom na ČT4...

Já jsem ale psal jen o příležitostném vysílání. Ne aby sport běžel 24 hodin na ČT4 a 12 hodin na ČT3...

Máte vůbec představu o tom, že ty dny, kdy prostě ty souběhy významných událostí, z nichž obě by si zasloužili přímý přenos, skutečně jsou?

A tedy, pokud vám vadí sport, tak vám asi vadí to, že by byl vysílán místo něčeho jiného. A co by to tak bylo na tom ČT3? Tipuju tak 20. reprízu papundeklové TV pohádky z 80. let....

Myslím si, že by bylo daleko příhodnější, kdyby třeba ČT4 byl Davis Cup a ČT3 Buly hokej živě.

Beztak na ty pohádky ještě zbývá ČT1 a ČT2 ze kterých by asi ani po spuštění ČT3 nevymizely...
Mně sport nevadí, ale u veřejnoprávního média snad stačí, aby mu byl vyhrazen jeden kanál a ne se to cpalo ještě na další. Sportovní fanda si jistě chybějící události rád předplatí u kabelovýho nebo satelitního operátora, jenž mu nabídne min. 10 sportovně zaměřených programů.

A pokud jde o ČT3, tak v první řadě si nemyslím, že by tento program měl vůbec vzniknout. Pak ani nemusím řešit, co se na něm (ne)bude dávat.


Hlavne ze se neinspiroval Dvorak v nemecku. To ze KIKA vysila od 21 do 6 velice inteligentni smycku s jejich maskotem  je opravdu placani datovym tokem. Velice se mi libi britsky model jejich BBC3 vysila jenom v noci a pres den jede na stejne pozici CBBC.
CZ: Mux1 K29, Mux2 K40, Mux3 K59, Mux4 K46;
SK: Mux1 ----, Mux2 K56, Mux3 K27;
AT: MuxA K24, MuxB K34;
SAT: 19,2°E + 23,3°E + 28,5°E


ksilt

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 137
    • ICQ komunikátor - 2326654
    • Zobrazit profil
    • last.fm
    • E-mail
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #6 kdy: 11. 05. 2012, 11:40:14 »
Kategoricke NE. Sport je dnes jiz vyhradne komercni zalezitosti. Patri na komercni televize a placene kanaly kde si jej sponzori radi zaplati. Samozrejme plati vyjimky.. Uz tim, ze na verejnopravni televizi vznikl dedikovany kanal venovany sportu je z pohledu divaka udelana dostatecna ulitba sportovnim fanouskum a je asi spravne, ze na CT4 ma byt vetsina prostoru venovana mensinovym zalezitostem. Ostatne vysilani pro mensiny je ci ma byt naplni verejnopravni televize. Myslenka vecpani sportu jeste do planovaneho kanalu detem, je primo obludna. Jakasi forma vychovy ke sportu pro deti na "jejich" kanalech je prijatelna, ale sportovni komerce?. Proc?
_ksilt.
| A2 28,2 |Prodelin 1244 | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #7 kdy: 11. 05. 2012, 11:47:09 »
Samozřejmě že drtivá většina sportu si na sebe nevydělá. A pravdou je, že kvůli nezájmu komerčních tv jsme nemohli live sledovat hodně sportovních událostí, kde šlo o medailová umístění českých sportovců. Stačí, aby byl Davis Cup nebo Fed Cup a je zabitý celý den.
Kdyby ty sporty byli tak komerčně zajímavé, tak proč je komerční televize nevysílají?


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #8 kdy: 11. 05. 2012, 12:37:03 »
Nevysílají? Zrovna tenis někdy běží na obou Eurosportech současně (samozřejmě každý utkání jiný). Ale pokud někdo čeká, že to bude zadarmo, tak to má asi smůlu a musí si holt ten ESP zaplatit (nebo koukat na německej, kterej vysílá volně).


Lama Alpaca

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #9 kdy: 11. 05. 2012, 12:50:17 »
Sport sleduji, ale CT3 je nesmysl a proto i sport na nem je nesmysl. Mrhani penezma. Souhlasim, ze volny sportovni kanal, navic v HD, je velika ulitba divakum.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ĆT3 a otevření možnosti pro sekundární kanál pro sport?
« Odpověď #10 kdy: 11. 05. 2012, 13:47:41 »
Nevysílají? Zrovna tenis někdy běží na obou Eurosportech současně (samozřejmě každý utkání jiný). Ale pokud někdo čeká, že to bude zadarmo, tak to má asi smůlu a musí si holt ten ESP zaplatit (nebo koukat na německej, kterej vysílá volně).

Koukám, že je pod vaší rozlišovací schopnost odlišit reprezápas Davis Cupu / Fed Cupu od komerčních WTA/ATP turnajů...