Autor Téma: Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV  (Přečteno 15397 krát)

PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #15 kdy: 08. 05. 2012, 09:06:05 »
http://www.alza.cz/40-samsung-ue40es5500-d308060.htm

Tahle se mi pomerne zamlouva, slusna cena i vybava, nema 3D :) a kamarad mi rikal, ze Samsungy maji pekne ceske menu.

Myslite, ze nic nezkazim, kdyz ji koupim? ;)
Podobnou LCD TV od Samsungu mám a docela ujde. Sice je fakt, že rychlý scény (hokej) se zobrazují poněkud trhaně, ale u ničeho jinýho (filmy, dokumenty apod.) to nedělá. Horší je u Samsungu třídění programů, protože těch 115 z kabelovky třídit ručně, to je práce na tejden (naštěstí existuje prográmek do PC). S DVB-T takovou starost mít nebudeš :-) Co mě ale štve je to, že u HD stanic ten obraz "dejchá" neboli na světlejších plochách (typicky bílý logo stanice) je vidět neklid. To ovšem u DVB-T opět nehrozí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


marek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Philips TV
« Odpověď #16 kdy: 08. 05. 2012, 12:02:12 »
Nazdar človeče, nie som žiadny naslovovzatý odborník, ale riešim presne to isté čo ty, TV pre rodičov do 42 palcov. Pochodil som hafo datartov, electroworldov a podobne, bol som tak nejak rozhodnutý pre plazmu od panasonicu 42G30E len som ju chcel vidieť naživo. Nehrá vôbec zle a hlavne je zrovna tento týždeň v akcii v elctroworlde za 12000, to je bezkonkurenčná cena, dopredávajú sa posledné kusy.

Ale čo ti chcem poradiť, medzi všetkými tými telkami čo tam hrali vyčnievala jedna o triedu, až neskutočne ostrý obraz a prirodzené farby, čierna lepšia ako na plazme, pohyb bez jediného rozmazania (pozeral som na tom hokej a dal som si to schválne prepnúť do sd i hd), proste paráda, bol to philips 7666. Žiadne veľké reklamy a marketing ako u samsungu ale tá telka hrá na prvý pohľad o kategóriu lepšie. Ja teda kupujem philips, síce nie túto 7666, ktorá má pre mňa zbytočné 3D a ambilight, ale 6606, mal by to byť rovnaký panel len bez 3D, wifi a ambilight. Majú ho na alze aj czc do 14000 ale odkazy sem dávať nebudem, nájdeš v heureke. Ak riešiš spotrebu tak proti plazme skoro tretinová (60w proti 170w), pozeranie v presvetlenej miestnosti výrazne komfortenjšie, jediná vada philipsu je užívateľsky neprívetivé menu a diaľkový ovládač, ale to mne moc nevadí, sledujem cez satelitný prijímač. Dizajn úžasný, tá telka vypadá fakt luxusne, rám z lešteného hliníku, není to plast - skúšal som.
Ak chceš je tu na digizone slušná recenzia http://www.digizone.cz/clanky/philips-40pfl6606h-pro-rok-2011-extremne/
Toť len môj nezávislý názor, možno ti pomôže vo výbere, budúci týždeň je doma, pre kľud v duši beriem aj tú plazmu a do 14 dní horší z nich dvoch vrátim, ale tak nejak mi je už teraz jasné, ktorý to bude  ;D
Tak dobre vyber a ahoj.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #17 kdy: 08. 05. 2012, 12:05:01 »
Co mě ale štve je to, že u HD stanic ten obraz "dejchá" neboli na světlejších plochách (typicky bílý logo stanice) je vidět neklid. To ovšem u DVB-T opět nehrozí.
Tohle "dejchání" je interference podsvícení s TV rozkladem. Displej se obnovuje nezávisle na blikání podsvícení. Líp z toho vycházejí staré CCFL modely, které při vyšší intenzitě podsvícení mají dostatečnou setrvačnost a PWM puls je široký, takže neblikají. LED jsou moc rychlé. Je zajímavé, že u jiných značek jsem to nepozoroval, nedělá to samozřejmě i u vyšších typů, které mají podsvícení synchronní s rozkladem a používají backlight scanning.


Lama Alpaca

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips TV
« Odpověď #18 kdy: 09. 05. 2012, 15:46:16 »

Je to tu uz offtopic, ale Philips 6xxx a 7xxx nejsou stejne TV. Rada 6 ma panel od Sharpu, kdezto 7xxx ma panel od LG. Da se rici, ze ta tva TV je uplne stejna jako Sharp Lx630 (v pripade, ze by se resila cena). Vnitrnosti by ale mely byt dost podobne (zdroj, tuner ...).


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Philips TV
« Odpověď #19 kdy: 09. 05. 2012, 18:41:58 »
Je to tu uz offtopic, ale Philips 6xxx a 7xxx nejsou stejne TV. Rada 6 ma panel od Sharpu, kdezto 7xxx ma panel od LG. Da se rici, ze ta tva TV je uplne stejna jako Sharp Lx630 (v pripade, ze by se resila cena). Vnitrnosti by ale mely byt dost podobne (zdroj, tuner ...).
Docela mě překvapuje, že vyšší modelová řada má displej s mnohem menším kontrastem. Byť IPS má samozřejmě jiné výhody.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lama Alpaca

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #20 kdy: 10. 05. 2012, 09:01:58 »
Ano, 7 ma IPS panel. Duvod asi bude pasivni 3D? To Sharp nemohl u toho panelu nabidnout.


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #21 kdy: 21. 05. 2012, 14:54:24 »
Tak jsem nakonec koupil tuhle: http://www.alza.cz/40-samsung-ue40es5500-d308060.htm

Rodice jsou spokojeni, takze diky vsem za pomoc. Mel bych jeste nekolik dotazu:

- utahne USB konektor v televizi 2.5" kapesni USB disk? Napr. WD MyPassport 1TB, pripadne mensi, pokud by treba utahl 500GB a 1TB uz ne... ;)

- jdou nejak sjednotit analogove a digitalni kanaly, abych treba na "1" mel CT1HD a na "2" analogovy CSFilm?
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #22 kdy: 21. 05. 2012, 15:02:52 »
Ne, to sis měl koupit nějakýho Sharpa, ty to umí.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #23 kdy: 21. 05. 2012, 15:03:22 »
Mám starší Samsung a tam sjednotit analog a digitál nejde. Obojí se naladí od čísla 1 nahoru, takže zmáčknu jednou jedničku, je tam digitální verze, když ji zmáčknu podruhé, je tam zase analog. A tak dokola. Pravda, už nevím, co se stane, když je dané číslo v něčem neobsazeno, ale mám pocit, že napoprvé se to nepřepne.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #24 kdy: 21. 05. 2012, 17:29:12 »
Tak jsem to zkoušel. Když v digitálu vynechám nějaké číslo a na stejném mám něco v analogu, tak se to po jeho navolení přepne. To by bylo OK. Bohužel z analogu zpět do digitálu se to přímo přepne až po zadání třímístného čísla. Všechna jedno a dvojmístná jsou totiž v analogu obsazena, i když na nich nic není naladěno. Navolím-li tedy krátké neobsazené číslo, zobrazí se mi analogový šum a až po jeho opětovné volbě se to přepne na digitál. Vynechat je mi to nenabízí, ale asi by to šlo obejít přes oblíbené.


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #25 kdy: 21. 05. 2012, 19:48:04 »
Zajimalo by me, ktery blbec tohle u Samsungu vymyslel.  >:(

Pripadne proc v nasem kabelu je CS Film jen v analogu... ::) Analog bych uz uplne zakazal.

A s tim USB diskem nemate nekdo zkusenosti?
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #26 kdy: 22. 05. 2012, 08:26:25 »
USB disk musí mít malou spotřebu, do 500 mA. To asi ten Western nebude (nějaký jsem zkoušel, nevím už typ). I disky od Samsungu mají 0,85A. Vyzkoušen Maxell Tank 500, funguje vcelku obstojně, ale občas se nepřipojí - roztočí se, ale asi to nestihne než Samsung připojuje periférie.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #27 kdy: 22. 05. 2012, 11:19:20 »
Zajimalo by me, ktery blbec tohle u Samsungu vymyslel.  >:(

Pripadne proc v nasem kabelu je CS Film jen v analogu... ::) Analog bych uz uplne zakazal.

A s tim USB diskem nemate nekdo zkusenosti?
Ty seš fakt srandista, protože jenom analogovejch TV je pořád naprostá většina, než těch s digitálním tunerem. Takže za zákaz analogu by ti majitelé starších TV nejspíš nakopali zadnici :D  V každým případě se zeptej kabelovýho operátora, proč CSF nešíří souběžně i v digitálu.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #28 kdy: 22. 05. 2012, 11:41:11 »
Ty seš fakt srandista, protože jenom analogovejch TV je pořád naprostá většina, než těch s digitálním tunerem. Takže za zákaz analogu by ti majitelé starších TV nejspíš nakopali zadnici :D  V každým případě se zeptej kabelovýho operátora, proč CSF nešíří souběžně i v digitálu.
Velké kabelovky už v analogu nechaly jen základní nabídku a taky je nikdo nenakopal. Ale tohle je divná kombinace, aby něco bylo v analogu a v digitálu ne. Spíš bych čekal, že v digitálu je to součástí nějaké nebídky, která není objednána, v analogu už se to kabelovce nevyplatí filtrovat a tak v něm rozlišuje jen základní a rozšířenou nabídku.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #29 kdy: 22. 05. 2012, 11:59:23 »
Velká kabelovka ti ale dodá minimálně jeden set-top-box, takže digitál nemusíš u starýho televizoru řešit. Naopak menší kabelovky na toto prostředky nemají. Každopádně by se měl zeptat svýho kabelovýho operátora.