Autor Téma: Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV  (Přečteno 15396 krát)

Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« kdy: 04. 05. 2012, 15:36:58 »
V poslednich nekolika dnech se snazim na internetu vybrat pro sve rodice novou televizi, ale je to tezsi, nez jsem si myslel. :(

Takze to zkousim tady, doufam, ze mi nekdo zkuseny nejakou TV doporuci.

- velikost 40" - 42"
- nejsem si jisty, jestli je lepsi leskla nebo matna obrazovka, kamarad mi rikal, ze leskle maji lepsi kontrast...
- musi umet prehravat .avi .mkv .mp4 z usb flashky/disku + prehledny prehravac/seznam souboru
- jednoduche a prehledne menu
- prakticke dalkove ovladani s vetsimi tlacitky
- hraje u rodicu docela casto, takze s nizsi spotrebou
- v miste pripojeni je analogovy kabel a DVB-T po kabelu, takze musi mit analog/dvb-t tunery
- 3D nepotrebuji, kdyz tam bude, tak se neda nic delat, ale pouzivat ho nebudou :)
- cena +/- 20.000,- Kč, muze byt i mirne pres, pripadne do 25.000,- pokud pujde o nejaky zaruceny model ;)

Snad jsem na nic nezapomnel.

Poradite mi prosim? Nejlepe primo nejaky model v Alze nebo CZC. Predem diky.

Sam si bohuzel nemuzu zajit do nejakeho kamenneho obchodu a vybrat si primo, trosku mi to komplikuje moje zdravi :( a rodice tomu zase nerozumi. ;)
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #1 kdy: 04. 05. 2012, 15:54:59 »
Asi ti neporadím přímo typ, ale názor ti dám aspoň na něco:
lesklá vs. matná
+ lesklá má "větší kontrast" (fyzika, vysvětlení přesahuje rozsah příspěvku)
– lesklá kvůli většímu odrazu VŽDY pojede na větší jas/podsvícení, požadavek na lesklá jde proti požadavku na spotřebu
– lesklá je často kvůli filtru u pasívních 3D
Za mě: matná

nižší spotřeba - u rodičů je horší nebo zhoršující se zrak, vyžaduje větší jas (=spotřeba). Já musel odvézt LEDku a řešil jsem to moderní plazmou (od té doby max. spokojenost)

přehrávání z disku a formáty - přehrávání vždy bude složité, jakmile naroste množství souborů. U mě to skončilo jen na přehrávání fotek metodou - 1. vložím USB/kartu, 2. hláška "Přehrát slideshow", 3. stisk O.K. Filmy se nepřehrávají kvůli "složitosti" a také první hláška o nekompatibilitě kodeku rodiče odradila navždy.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #2 kdy: 04. 05. 2012, 18:02:43 »
Pokud je to na analog a DVB-T, tak nějakou Plazmu od Panasonicu. A ani nemusí být v plným HD, stejně by se to nevyužilo.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #3 kdy: 04. 05. 2012, 18:40:10 »
nižší spotřeba - u rodičů je horší nebo zhoršující se zrak, vyžaduje větší jas (=spotřeba). Já musel odvézt LEDku a řešil jsem to moderní plazmou (od té doby max. spokojenost)
To je zvláštní. Plazma mívá jas menší, zvláště pak ve větších plochách, kdy ho automaticky snižuje kvůli max. výkonu.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #4 kdy: 04. 05. 2012, 18:52:56 »
To je zvláštní. Plazma mívá jas menší, zvláště pak ve větších plochách, kdy ho automaticky snižuje kvůli max. výkonu.
Ano, takže celá obrazovka vyplněná uniformní jedovatě zelenou na Prima Cool není tak jasná (a nevypaluje ti oči) jako na LEDce. Což je jenom dobře. Ve zbylém čase je dojem jasu z plazmy vyšší. Můj závěr - pro mě LEDku, pro rodiče plazmu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #5 kdy: 04. 05. 2012, 19:04:48 »
Ano, takže celá obrazovka vyplněná uniformní jedovatě zelenou na Prima Cool není tak jasná (a nevypaluje ti oči) jako na LEDce. Což je jenom dobře. Ve zbylém čase je dojem jasu z plazmy vyšší. Můj závěr - pro mě LEDku, pro rodiče plazmu.
Mně plazma přijde lepší do tmavé místnosti, ale ve světlé místnosti radši matnou LED/CCFL LCD. Plazma na světle má přecijen malý jas a vypadá podobně jako CRT. Navíc většinou víc trpí na odlesky.


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #6 kdy: 06. 05. 2012, 22:04:34 »
Dekuju vsem za nazory. Kdybych teda zrusil to omezeni na nizsi spotrebu, kterou moderni plazmu byste mi doporucili? :)

TV bude v mistnosti s oknem na severo-zapad, svetlo z okna na ni bude dopadat z praveho boku...
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #7 kdy: 07. 05. 2012, 00:37:43 »
Asi bych se podíval po G řadě od Panasonicu. Minuloroční řadě G30 nebo až se objeví G50, i když letos Panasonic 2D omezuje a tak bude asi jen GT50, případně nižší ST50. Bohužel při uvedení nové modelové řady bývají hodně předražené.
Doporučuji přečíst recenze zde: http://www.avforums.com/reviews/index.php a v krámě zjistit, zda uvedenou 50Hz chybu vnímáte. Pokud ano, tak to zkuste s nějakou plazmou od Samsungu.
Plazma má bohužel tu nevýhodu, že je skleněná a i přes různé filtry se leskne (řada S je na tom na světle nejhůř, G je lepší a V nejlepší). Takže pokud je v místnosti dost světla, radši zvažte nějaké LCD.


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #8 kdy: 07. 05. 2012, 01:08:01 »
tady máš žebříček plazem http://plazmove-televize.heureka.cz/
a zde jsou ledky http://led-televize.heureka.cz/
recenzí je tam spousta, si to pročti a vyber si...
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #9 kdy: 07. 05. 2012, 13:58:01 »
Dik za odkazy, vsechno si to projdu.

Co jsem tak pochytil, tak vetsina TV ma docela prumerny az podprumerny zvuk. :( Daji se k tem televizim dokoupit a pripojit nejake kvalitnejsi bedynky (staci 2.0), aniz bych musel kupovat drahe domaci kino s receiverem? :)
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #10 kdy: 07. 05. 2012, 14:31:53 »
Dik za odkazy, vsechno si to projdu.

Co jsem tak pochytil, tak vetsina TV ma docela prumerny az podprumerny zvuk. :( Daji se k tem televizim dokoupit a pripojit nejake kvalitnejsi bedynky (staci 2.0), aniz bych musel kupovat drahe domaci kino s receiverem? :)
Připojit se dá bohužel jen něco s aktivním zesilovačem, klasický výstup přímo pro reprobedny ty TV nemají. Ale domácí kino to samozřejmě být nemusí. K některým typům dělá výrobce pod TV panel s reproduktory. Je to lepší než samotná TV, ale klasické reprobedny to nenahradí.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #11 kdy: 07. 05. 2012, 14:41:14 »
K některým typům dělá výrobce pod TV panel s reproduktory. Je to lepší než samotná TV, ale klasické reprobedny to nenahradí.
Dobrý tip. Hledej heslo SOUNDBAR.
Existuje to i nezávisle na výrobci televize. Je množství rozmanitých typů, jak stereo zvuk, tak i imitace prostorového zvuku.


Lama Alpaca

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #12 kdy: 07. 05. 2012, 15:14:57 »
Problem asi bude s kvalitou soundbaru za rozumnou cenu. Pokud trochu "kvalitnejsi" zvuk z TV, tak pak jedine Philips nebo Sharp.


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #13 kdy: 07. 05. 2012, 21:06:58 »
http://www.alza.cz/40-samsung-ue40es5500-d308060.htm

Tahle se mi pomerne zamlouva, slusna cena i vybava, nema 3D :) a kamarad mi rikal, ze Samsungy maji pekne ceske menu.

Myslite, ze nic nezkazim, kdyz ji koupim? ;)
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem nové 40" - 42" TV
« Odpověď #14 kdy: 07. 05. 2012, 22:31:24 »
Myslím, že moc nezkazíte. Je to PVA LCD, tak jen pamatujte, že ji nelze pozorovat moc ze strany. TV je tenká, takže zvuk nebude žádný zázrak (u Samsungu nikdy nebyl :-) ).
Píšete, že kabelovka používá DVB-T. Pokud je nekódované, není problém. Pokud je kódované, budete potřebovat CI modul a kartu od kabelovky. Zeptejte se jich, jestli se Samsungy nemají problém.