Autor Téma: STA příjem Dvb-T  (Přečteno 3992 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
STA příjem Dvb-T
« kdy: 01. 05. 2012, 17:41:05 »
Dobrý den, chci se zeptat na koho se mám obrátit když jsem nespokojen s příjmem dvb-t v STA v paneláku, od doby co tu udělaly nový rozvody nás "odřízli" a odkazali jen an 3 freq. z bukovy hory, takže mi tu nejde ani ještěd a ani löbau, musel sem si pořídit anténu, signál z ještědu mám ale z löbau je příliš slabý a STB nestihne signal rozkodovat, nedavno sem na tu antenu "chytil" polske dvb-t z jeleni gory, ale musim jit do jine mistnosti a antenu mit v ruce aby tam "něco bylo" u analogu to bylo něco jineho ale u digitalu bida s nouzí, rád bych věděl na koho se mam obratit aby do toho panelaku pustili těch frekvenci víc ne jen bukovku ale i ještěd a třeba i ten löbau nebo jelenia gora, stačí správce paneláku nebo rovnou družstvo či to mam nahlasit ty firmě co nam ty digitalni STA rozvody dělala. Děkuji
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #1 kdy: 01. 05. 2012, 18:02:32 »
STA má nějakýho majitele, takže se obrátit na něho.


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2012, 18:13:14 »
Správce vám dá určitě info která firma se stará o STA, jak píše pitomec.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2012, 18:51:14 »
......"chytil" polske dvb-t z jeleni gory......
Opravdu? Že by už test Muxu 1?!
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2012, 19:43:37 »
-Dobře napíšu té firmě která vlastní to STA na našem paneláku, snad se dočkam odpovědi.

-Polský mux se testuje jeho kanaly se ještě změní, mohlo by se to ustalit na nějkych rozumných kanálech a výkonu :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #5 kdy: 01. 05. 2012, 20:28:38 »
-Polský mux se testuje jeho kanaly se ještě změní, mohlo by se to ustalit na nějkych rozumných kanálech a výkonu :)
počki, nešiř tu FEJKY! bavíme se zatím o Muxu 1, kde už je výkon a kanál definitivní...Mux 2 bude kanál přechodný! tedy, měl by mít...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


koesh uzgorod

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #6 kdy: 02. 05. 2012, 12:02:26 »
Dobrý den, chci se zeptat na koho se mám obrátit když jsem nespokojen s příjmem dvb-t v STA v paneláku, od doby co tu udělaly nový rozvody nás "odřízli" a odkazali jen an 3 freq. z bukovy hory, takže mi tu nejde ani ještěd a ani löbau, musel sem si pořídit anténu, signál z ještědu mám ale z löbau je příliš slabý a STB nestihne signal rozkodovat, nedavno sem na tu antenu "chytil" polske dvb-t z jeleni gory, ale musim jit do jine mistnosti a antenu mit v ruce aby tam "něco bylo" u analogu to bylo něco jineho ale u digitalu bida s nouzí, rád bych věděl na koho se mam obratit aby do toho panelaku pustili těch frekvenci víc ne jen bukovku ale i ještěd a třeba i ten löbau nebo jelenia gora, stačí správce paneláku nebo rovnou družstvo či to mam nahlasit ty firmě co nam ty digitalni STA rozvody dělala. Děkuji
      Ono cely problem je v tom ze digital jako takovy nema co delat ve vzduchu vubec..vetsina zemi na to prisla...jenom cesi jsou zase blaznivi a vrazi statisice do spolecnych anten a rozvodu.....tahle technologie patri zavrit do dratu...at uz je metalicky nebo opticky to je jedno.sice to stoji par kacek za mesic ale neni to zadna likvidace a lide jsou spokojeni a maji klid....protoze prijem je staly i kdyz venku snezi,prsi,nebo fouka nebo ja nevim co jeste....navic maji moznost videt veci ,ktere normalne  neuvidi......co je lepsi??? Wi-fi net?? nebo drat....drat....co je lepsi?? antena?? nebo drat......No samozrejme ze drat:-)


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #7 kdy: 02. 05. 2012, 13:06:56 »
Honziku, drát je samo lepší. Pokud je... A na samotách to obvykle nebývá. Dokonce i já v Ostravě kabel do bytu nedostanu.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #8 kdy: 02. 05. 2012, 13:15:03 »
Tak pozor, o tom, že je drát v každém případě lepší se budu dohadovat.

U TV je to jasné, pro základní pokrytí státu je prostě pozemní vysílání logickou cestou, a přes kabel/satelit si pak člověk přijde na rozšiřující programy. Cpát třeba placené programy do DVB-T je u nás nesmysl.
Navíc, kdo vám udělá kabelové rozvody, kde pak bude příjem bezplatný? Když si udělám STA, tak mám bez jakýchkoliv poplatků příjem základních programů. Když mám satelitní příjem, musím si už kupovat kartu. Když mám kabel/optiku, musím si platit nějaký balíček.

A u internetu se budu extra hádat. Při naší kabelové "infrastuktuře" a kvalitě síťových prvků mnoha kabelových operátorů je mnohdy kvalitně postavená bezdrátová síť ryclostmi a stabilitou úplně jinde, nemluvě o ceně. Typicky v okolí Prahy, kde je natahané DSL, které jede maximálně 7/0,4 Mbps, je moderní bezdrátová síť s rychlostí 25/25 Mbps a stabilitou kolem 99,95 % s latencí <6 ms opravdu výrazně lepší. Jasně, optika je něco jiného, ale i na té záleží na kvalitě sítě, samotné optické kabely, kterými se často firmy zaklínají, vůbec nemusí znamenat výhru. Jsou i mnohé případy, kdy jsou "optiky" stejně napájeny 5 GHz pojítkem, v lepším případě pak 10 GHz pojítkem... Pokud jsem na kvalitní optické páteři nebo na LAN, která je napojena na optiku, pak je samozřejmě drát v 99 % lepší, ale kolik takových míst u nás je?

Jako ideální kombinace pro bytovky samozřejmě vidím STA + optiku, přičemž v STA může být dostupný i satelit. Pak je výběr opravdu široký. Případně i STA+kvalitní LAN/wifi. Ale říct v dnešní době "máte tu optiku, kašlete na STA" je nesmysl.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #9 kdy: 02. 05. 2012, 13:39:30 »
Pokrytí pozemní cestou je v první řadě dost nákladnej špás, skoro se dá říct, že neadekvátní tomu, kolik lidí to sleduje a firem, který jsou ochotný zadávat reklamu na pozemně vysílající stanice. Proto to taky vypadá, jak vypadá a těch 10 programů skutečně není žádný terno.

Když si uděláš STA, tak si ji taky celou zaplatíš a pak musíš investovat do servisu, příp. rozšíření, technických změn atd. A někdy to může (a taky je) nákladnější, než karta do satelitu za pár stovek.

DVB-T dobře poslouží k distribuci signálu, kdy se do STA šoupnou transmodulátory z DVB-S a jedním kabelem to frčí po baráku. Pak je jak slušnej počet programů (díky primárnímu satelitnímu příjmu), tak jednoduchost v rozvodech (netřeba sólo kabel ke každýmu přijímači a je to možný chytat na čemkoliv s DVB-T tunerem).


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #10 kdy: 02. 05. 2012, 13:47:54 »
Ač v jsem v principu "drátový" člověk, u vysílání lpím na bezdrátu.
Nevím, proč bych měl v moderní době být uvázán ke koncovce drátu jen proto, abych se mohl podívat na sport a zprávy v kvalitě, která moderní době odpovídá. A odpovídající koncovku si o své vůli mohu zřídit jen doma. Dost omezující. Chci přijímat kdekoli jsem, popř. přenášet přijímací zařízení bez oné koncovky drátu.
Pro mě: vysílání=bezdrát.  Naopak připojení drátem mi připomíná rozhlas po drátě  ::)


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:STA příjem Dvb-T
« Odpověď #11 kdy: 02. 05. 2012, 14:07:16 »
Bezdrát se hodí leda k mobilnímu telefonování, ale jinak má naprosto zásadní limity, takže třeba s netem 120Mbps od UPC bych se při použití Wi-Fi degradoval na sotva polovinu. U televizního signálu je pak bezdrát taky spíš utopie, protože pro příjem je potřeba anténa (nebo několik antén a někdy i celá řada dalších komponentů) a pobíhat s televizorem pravděpodobně taky nebude případ příliš častej, takže to jistí připojení kabelem.