Autor Téma: HbbTV a koupe STB  (Přečteno 4956 krát)

stenlik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
HbbTV a koupe STB
« kdy: 01. 05. 2012, 13:46:31 »
Ahoj,

Uz uze sem si sel koupit satelitni prijimac, ale ted koukam, ze CT bude od 4.kvetna nabizet HbbTV pres DVB-T. Doporucite nejaky STB?

Diky
STeN

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:HbbTV a koupe STB
« Odpověď #1 kdy: 01. 05. 2012, 13:55:17 »
A to ho jako nebude nabízet na satelitu? Já kdybych teď zvažoval koupi satelitní STB vs. terestrický STB, tak je volba jasná. Máte tam XY kanálů zadarmo a dát přednost pozemáku (sry Štěpáne) přednost jenom kvůli tomu, že tam také bude HbbTV, to mi přijde trochu škoda...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


stenlik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HbbTV a koupe STB
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2012, 14:44:12 »
Ahoj,

Diky moc za odpoved, ja hadam, ze na DVB-S to bude dal...  Proste sem jen hledal jednodussi a levnejsi variantu, nicmene at sem se snazil jak chtel nenasel sem zadnej STB (dostupnej na trhu), ktery by kombinoval DVB-T a HbbTV, pritom me prijde, ze v Nemecku to musi docela valit...

Ohledne satelitu - vim, ze to zni divne, ale me vazne zajima jen HbbTV - nemam zadne vybaveni ani zkusenosti - mozna byste mi mohl pomoct s vyberem vybaveni (pokud tedy neni nic pro DVB-T):

* Parabola (asi libovolna?)
* HBBTV prijimac - co treba Technisat Digit ISIO S1 (http://www.dvbportal.cz/prijimace/prijimace.php)?
* Dekodovaci modul (http://www.omko.cz/modul-irdeto-eurocam/)
* Skylink karta (http://www.skylink.cz/web/structure/49.html)


Diky za radu
STeN


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:HbbTV a koupe STB
« Odpověď #3 kdy: 02. 05. 2012, 08:24:47 »
Čistě technicky:
pro HbbTV potřebuješ vhodný přijímač a připojení do internetu (nemusí být rychlé). Karta a modul potřeba nejsou - ty využiješ jen pro jiné programy. Se set-top boxy to asi nebude slavné, zvláště pro pozemní příjem (lokalizace vs. malý trh), přece jen HbbTV začíná. Lepší to bude s televizory, ty už existují. Ověř si, zda zamýšlený přijímač má možnost uživatelského upgradu softwaru - míra implementace standardu se rychle rozvíjí. Rychlost připojení do internetu stačí velmi malá pro načítání textů, pokud se objeví streamované video, potřebuješ už lepší (několik Mbit/s).
Ovšem pořád je rozdíl mezi tím, co běží v Německu (ZDF, Erste, ap.), ti jsou nejdál s množstvím informací i streamů v HbbTV a u nás, teprve se to rozbíhá (pozítří?). Uvidíme, co připraví Poláci k fotbalu.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HbbTV a koupe STB
« Odpověď #4 kdy: 03. 05. 2012, 21:12:54 »
A to ho jako nebude nabízet na satelitu? Já kdybych teď zvažoval koupi satelitní STB vs. terestrický STB, tak je volba jasná. Máte tam XY kanálů zadarmo a dát přednost pozemáku (sry Štěpáne) přednost jenom kvůli tomu, že tam také bude HbbTV, to mi přijde trochu škoda...

Ano,to zřejmě je i moje volba a to rozšířit satelitní reciver o další možnost příjmu hbbTV s možností NETu na RJ-45,tomu rozumím a touto cestou bych šel i já,jen je otázkou času kdy dojde k samotné realizaci výměny satelitního reciveru
Zatím bych využíval i-vysílání,tam je ta možnost taky shlédnout jakékoliv archivní záznam =)  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HbbTV a koupe STB
« Odpověď #5 kdy: 03. 05. 2012, 22:20:30 »
Počkejte,k tomu netřeba žádný spešn sw ? pojede to i na aligátoru-net přípojku to má,to samé hdd recordér ellion 700a,dokonce to má nějaký ovladače v základu ???děkuji
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HbbTV a koupe STB
« Odpověď #6 kdy: 04. 05. 2012, 08:30:08 »
 :) N a sledování z netu tedy I-vysílání nepotřebujete speciální SW jen PC či notebook a prohlížeč a standarní vybavení,tato technologie je novinkou a zatím jí nabízí Technisat isio na satelitním reciveru a možná některé zobrazovače,ale to mně příjde dost silný kafe kvůli tomu měnit zobrazovač kvůli hbbTV,to možná ten satelitní reciver vyměnit je přijatelnější =)  :D
Zatím přehrávám na netu tedy I-vysílání nebo na tabletu hbbTV na satelitním reciveru později,přece je to vyšší cena než standartní HDčkové recivery na sat příjem!  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)