Autor Téma: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?  (Přečteno 102327 krát)

Enik.

  • Host
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #45 kdy: 02. 04. 2010, 08:53:19 »
Já se přiznám, že z té změny příliš nadšený nejsem. Po otevření stránky se na mně vyvalí obrovské množství textu, a já musím pátrat která část je obsahem příspěvku, a která část je nicneříkající balast. Stejně tak najít tlačítko pro odpověď je trochu rébus. Vždycky bylo pod příspěvkem, teď tomu tak není. Nějak v tom chybí logika, a je to příliš načančané. Zatím si nejsem jistý tím, jestli budu ochoten si zvyknout. Za posledních pár týdnů je tohle už druhý případ kdy mi někdo znepříjemňuje přístup na web. Určitě by stálo za to, popřemýšlet nad tím jak podstatné zvýraznit, a balast potlačit. Jelikož se mi na stránku vejde vždy jen jeden příspěvek, tak ztrácím přehled o návaznostech. Jednoduše bych tak řekl, že se to zatím moc nepovedlo. Takže spíš se mi to nelíbí než líbí. Dále mi docela vadí, že musím odpovídat na nějakou přihlouplou otázku a neustále něco do kola vyplňovat!!! Jsem registrovaný člen, tak proč mně musíte pořád dokola otravovat takovými hloupostmi. Může mi to prosím někdo objasnit?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #46 kdy: 02. 04. 2010, 08:58:56 »
Eniku, změna je život a tu fórum DigiZone potřebovalo. Osobně jsem toho názoru, že je to změna k lepšímu, i když některé věci mi tu také vadí. Ale má to také své výhody. Nové příspěvky můžete odebírat např. pomocí RSS čtečky. S těmi otázkami už by vás to snad otravovat nemělo. Stačí, když se dáte přihlásit, a pak zaškrtnete přihlásit trvale. Každá inovace může na začátku způsobovat problémy, jde jen o to si zvyknout. Mimochodem, teď vás vidím jako hosta.
« Poslední změna: 02. 04. 2010, 09:03:48 od Lukáš Polák »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Jarek M

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #47 kdy: 02. 04. 2010, 08:59:57 »
Děkuji moc za odkaz na RSS.  :)


Brtnik

  • Host
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #48 kdy: 02. 04. 2010, 09:07:40 »
No, mně osobně nejvíce vadí, odejití z diskuse, kdy dříve jsem mohl přejít na jinou diskusi daleko rychleji a pohodlněji. Teď jsem v jedné větvi diskuse a nemuhu zpět na strom diskusí a přejít plynule do další. Takže to zatím řeším tak, že odejdu zcela a vrátím se znovu na hlavní stranu serveru a vyberu jinou diskusi, to mi přijde, více, nežli jen nepohodlné, to mi přijde zcela nefungující. Jinak, co se týče přehlednosti, dobře to popsal Enik. Souhlasím. Je to celé dost divně poskládané. Též bych se přikláněl k jeho slovům, ne, zrovna, příliš logické.


Enik.

  • Host
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #49 kdy: 02. 04. 2010, 12:56:04 »
Takže už jsem tu podruhé, a opět tu mám jakousi otázku pro "Ověření." Nevím co se tu a jak ověřuje. Stejně tak jsem si všimnul, že na celé stránce jsou dvě tlačítka pro odpověď. Pak by mě ovšem zajímalo jak mám odpovědět na nějaký konkrétní příspěvek. Těch pitomostí je tu docela dost, a jak to tak vypadá, tak jsem ještě všechny neobjevil. Například se marně snažím z diskuse vrátit na hlavní stránku. Už jsem vyzkoušel snad všechno ale nepodařilo se mi to. Jelikož jsem pouhý uživatel, pak pojem "RSS" mi nic nehovoří, a po stisknutí tohoto tlačítka jsem v "troubě" misto v diskusi. Proto bych prosil, aby webmaster napsal ještě podrobný návod k používání tohoto vebu, a nebo se šel bodnout. Pokud má existovat nějaká změna co znamená život, pak bych uvítal, aby byla k lepšímu. Já to takhle ovšem nevidím. Zatím je pohyb v diskusi pouze pro machry v oboru IT, což já rozhodně nejsem. Diskuse tak zatím není ani pro mně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik.

  • Host
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #50 kdy: 02. 04. 2010, 13:01:26 »
No prosím. Pane Poláku. Radil jste mi, že se mám přihlásit. Tak jsem se přihlásil, a opět jsem tu jako host, a musím odpovídat na přihlouplé otázky. Několikrát jsem to kontroloval, a přihlášená jsem!!! Takže mi prosím pošlete nějaký ten podrobný návod k používání. Já si ho po večerech nastuduju, a pak se sem zase možná vrátím. Do té doby je to tu pro mně jako v minovém poli. Děkuji. S pozdravem Enik.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #51 kdy: 02. 04. 2010, 13:11:11 »
Nepovažuji se za znalce IT, ale zdejší fórum jsem ještě zvládl. Teď trocha ironie na Vaší hlavu pane Eniku. Zkuste se obrátit na nějakého IT profesionála, jak to propagujete v anténařině. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #52 kdy: 02. 04. 2010, 13:18:38 »
ENIK: Toto je skoro standardní fórum běžně používané na internetu. Vzhledově i funkčně velmi podobné PHPBB. Takže pokud to nezvládáš tak jsi asi nováček na internetových fórech. Fakt drtivá většina fór má obdobnou funkčnost.

Jinak díky moc digizone! Konečně normální "standardní" fórum  :) Tisíckrát lepší než původní "školácké" fórum.
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #53 kdy: 02. 04. 2010, 16:35:37 »
Ale prdlačku. Dopadl jsem včera stejně. Prostě tady teď běží ty systémy dva. Zvlášt je PŘIHLÁŠENÍ a něco jiného na SERVER DIGI ZONE a zvlášť je přihlášení a něco jiného do zdejšího Fóra. Takže čistě teoreticky je možné zde nyní mít zcela dva odlišné profily atd. Jeden pro jednu část a druhý pro druhou část.

Možná by nebylo od věci, pro ,,ty pitomce" do které to kategorie, jsem spadl. Ale koukám, že se mnou i taková osobnost, jako Enik. Aby se to výrazně odlišilo. Tedy ten odkaz na funkci byl evidentně jasný, např. u jednoho ,,Přihlášení do Fóra". A u druhého ,,Příhlášení k příspěvkům pod članky". Nebo, nějak, tak...

Konečně, jsem se od změny, dostal k tomu abych se v tom patřičně prohrabal. Takže, celkem to jde a je to funkční a dá se na to zvyknout. Měl bych pouze nějaké výhrady nebo poznámky.

Za prvé pochvala. Potěšilo mne, že konečně funguje můj AVATAR ve formátu gif. V tom prvním, profilu nefunguje.

Tak a  nyní ty kritické poznámky. Zklamalo mne nebo-li nepotěšilo, že jsou tady možné ,,kdejací kecálkové" rozuměj komunikační programy, jako MSN Messenger a Yahoo Messenger atd. Ale v ČR velmi oblíbené a používané SKYPE, zde není. Takže by bylo dobré asi SKYPE přidat !
/pozn. Mimochodem všiml jsem si, že některým uživatelům ICQ nefunguje, číslo ICQ je nutné zadávat bez pomlček ! Pak je to OK a v pohodě. Funkčnost plně ověřena./

Dále jsem nepochopil, proč je tam IKONKA PROFIL a přitom kliknutím na jméno se zobrazí zcela totéž, čili opět shodný PROFIL. Pitomost a obyčejný DVOJÁK. Doporučuji jedno z toho zrušit. Na co to tam je ? / Šlo by možná smyslplněji využít pro něco jiného.../

Jinak jsem byl s možnostmi nastavení víceméně spokojen, jen bych uvítal více SKINŮ, jako letní, zimní, kovový, přírodní atd. nějaké barvičky, možnosti, z tohoto hlediska, celkem nic moc. Na výběr 2 mizerné možnosti a jinak nic.

Jo, ještě chválím velmi, možnost, dodatečné editace příspěvku.

Jinak odvolám všechny své dosavadní výhrady, jako ,,dotazník z přísloví" pomalost přechodu z jedné diskuse do druhé atd. Vše se zaktivní a funguje zcela normálně, ale pouze pro přihlášeného uživatele. Hostům to není dostupné. Takže jsou dosti výrazně proti přihlášenému uživateli znevýhodněni, ale to je normální a používá se to běžně aby se uživatelé registrovali a přihlašovali.

Vše.
« Poslední změna: 02. 04. 2010, 22:07:45 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #54 kdy: 02. 04. 2010, 17:57:40 »
No prosím. Pane Poláku. Radil jste mi, že se mám přihlásit. Tak jsem se přihlásil, a opět jsem tu jako host, a musím odpovídat na přihlouplé otázky. Několikrát jsem to kontroloval, a přihlášená jsem!!! Takže mi prosím pošlete nějaký ten podrobný návod k používání. Já si ho po večerech nastuduju, a pak se sem zase možná vrátím. Do té doby je to tu pro mně jako v minovém poli. Děkuji. S pozdravem Enik.

Pane Poisle, vaše User ID i heslo je rezervováno z minulého fóra. A jak psal José, přihlášení na server DZ i zde do fóra je nezávislé na sobě. Takže zachovejte klid a přihlašte se sem pod svým jménem a heslem. Bude to fungovat.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #55 kdy: 02. 04. 2010, 22:15:03 »
Přiznám se taky nejsem z této nové diskuze nadšen,spíše naopak.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #56 kdy: 02. 04. 2010, 22:33:06 »
No, největší ,,zradou" je v každím případě ta nutnost DVOJÍHO přihlášení. S tím to jsem se setkal pouze na Torrentových serverech  :) tam je vskutku snad na všech, zvlášť přihlášení na server a zvlášť přihlášení do Fóra. Jinak, všude, kde jsem, kdy v životě byl, stačilo vždy přihlášení, jedno, jediné a to po té, umožňovalo PŘIHLÁŠENÝ POHYB po zcela celém serveru. Takže zde je takové použití, opravdu velmi, NEOBVYKLÉ, ale mám dojem, že jde o provizorium, tedy jestli si to nepletu, tak by se měl snad předělávat celý server zde, mám dojem a toto je asi jen vskutku, provizorní situace.
« Poslední změna: 02. 04. 2010, 23:12:56 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #57 kdy: 02. 04. 2010, 22:37:54 »
Nějak nechápu proč je tu dvojí přihlášení. Když jsem přihlášený na server, tak jsem snad přihlášený i do diskuse, a pokud tomu tak není, tak by na to mohl aspoň někdo upozornit. Pořád ale nevím, jak odpovídat na nějaké konkrétní příspěvky. Reakce se řadí chronologicky ale nikoliv jako reakce na předchozí.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #58 kdy: 02. 04. 2010, 22:43:20 »
Pořád ale nevím, jak odpovídat na nějaké konkrétní příspěvky.

To ve své podstatě nikterak nevadí, viz. tato ukázka. Používá se to zcela všude a zcela jasně z toho plyne, komu odpovídám a na co.  /Tedy použití odkazu ,,citace" a následně umazání, co je nepotřebné a ponechání zcela konkrétního, na co reaguji.../
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


david.kriz

  • Host
Re: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #59 kdy: 02. 04. 2010, 23:10:14 »
proč chceš Enika "dojit"?  ;D