Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1325074 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1770 kdy: 13. 08. 2019, 08:38:56 »
Čau, v nedělu sem byl u Rudice trochu polovit :-)
A co jsi nového ulovil?
Pěkná DAB krychle.
Jaké jsou parametry?
Co ty prvky na tom spojovacím ráhně, ty mají jaký význam?
Já jsem lovil týden v Krušných horách, ještě to nemám zpracované.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1771 kdy: 13. 08. 2019, 09:03:47 »

[/quote]
A co jsi nového ulovil?
Pěkná DAB krychle.
Jaké jsou parametry?
Co ty prvky na tom spojovacím ráhně, ty mají jaký význam?
Já jsem lovil týden v Krušných horách, ještě to nemám zpracované.
[/quote]


Docela hodně toho bylo, hlavně němci. Tady je to napdr, že sem jde dávat jen málo fotek a malý.


Ortik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1772 kdy: 13. 08. 2019, 16:27:50 »
Pěkný lesik antén. Sháním logáro jenom na VHF.Nebo nemá někdo rozměry. Používal bych to na cesty je celkem skladná. 😀

Cestovní skládací do "pytlíku" můžeš vyrobit z Kovolpastky nějaké co má dipol 74cm ( 0511, 0811,1411 apod.).
         
Díky za snahu. Fakt mne jde o to logáro, má to vyrovnaný zisk přes celé pasmo. 😀😀 😀
DAB rádia: Pure One mini + anténní konektor,SILVERCREST® Rádio DAB + anténní konektor,RTL-SDR (RTL2832U),DENSION DAB+U, Rotátor,15 prvek TČ, K5-12, zisk 12,5dBi, místo příjmu Jihlava(5C-D,5D-CZ,9A-D,10A-D,11D-D,11C-PL-AT,12A-SK,12C-CZ,12D-CZ


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1773 kdy: 13. 08. 2019, 20:31:15 »

A co jsi nového ulovil?
Pěkná DAB krychle.
Jaké jsou parametry?
Co ty prvky na tom spojovacím ráhně, ty mají jaký význam?
Já jsem lovil týden v Krušných horách, ještě to nemám zpracované.

Docela hodně toho bylo, hlavně němci. Tady je to napdr, že sem jde dávat jen málo fotek a malý.

ty .ole, na tom prvním print screenu máš Slovinsko; tá mapa dolu co ukazuje tu zelenou mazanici u Grazu je miš maš

tos jel bez zesíku? co máš za USB tyčinku? obecně tyhle tyčinky potřebují dobrý signál, jinak ho spolehlivě zatlučou

P.S. nějak zde blbnou ty citace quote/quote a špatně se to zobrazuje
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1774 kdy: 13. 08. 2019, 20:38:27 »
Citace AndrejH:
je tu jedna naděje; Teleko jede v Brně L-band, snad to někdy překlopí do trojky; konec konců Liberec a Olomouc snad indikují  trend aktivity, takže to Brno by mohlo být další trendové překvápko

L-band můžeš testovat na komplu s SRD a Welle.io. Aspoň teda doufám :-) ještě sem to neměl možnost vyzkoušet :-)
[/quote]

L-band testovat nebudu protože je to "an ancient race" jak pravil Harmonica ve filmu Tenkrát na západě
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1775 kdy: 13. 08. 2019, 20:47:47 »

A co jsi nového ulovil?
Pěkná DAB krychle.
Jaké jsou parametry?
Co ty prvky na tom spojovacím ráhně, ty mají jaký význam?
Já jsem lovil týden v Krušných horách, ještě to nemám zpracované.

Docela hodně toho bylo, hlavně němci. Tady je to napdr, že sem jde dávat jen málo fotek a malý.

ty .ole, na tom prvním print screenu máš Slovinsko; tá mapa dolu co ukazuje tu zelenou mazanici u Grazu je miš maš

tos jel bez zesíku? co máš za USB tyčinku? obecně tyhle tyčinky potřebují dobrý signál, jinak ho spolehlivě zatlučou

P.S. nějak zde blbnou ty citace quote/quote a špatně se to zobrazuje

Ty v.le :-) dal sem sem jen ty dva nejvzdálenější úlovky, víš, že je to tady s těma fotkama na p.ču, 4 a malý, to bych sem vkládal týden všechno. Musel sem zmenšovat a teď je tam hovno vidět :-) Musíš si to stáhnout a pak zvětšit. Zajímavý bylo třeba 9A MDR-Sachs SFN 4 vysílačů.
« Poslední změna: 13. 08. 2019, 21:08:48 od Xmux »


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1776 kdy: 13. 08. 2019, 21:11:16 »
Nebo TELEKO z Práglu.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1777 kdy: 13. 08. 2019, 21:37:00 »
Nebo TELEKO z Práglu.

no ty .ole to snad nee...si děláš zadek...v Práglu má Teleko 11A jenom 200W! To spíše Příbram kde je 1 kW; to že ta mapa na print screenu ukazuje Prágl může být hoax, tedy chtěl jsem říct "nedostatek podkladů tvůrce softu".
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1778 kdy: 13. 08. 2019, 22:31:55 »
Nebo TELEKO z Práglu.

no ty .ole to snad nee...si děláš zadek...v Práglu má Teleko 11A jenom 200W! To spíše Příbram kde je 1 kW; to že ta mapa na print screenu ukazuje Prágl může být hoax, tedy chtěl jsem říct "nedostatek podkladů tvůrce softu".

Mapa je jen doplněk, identifikace vysílače je z T II.


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1779 kdy: 13. 08. 2019, 22:34:00 »
Počkej až příští rok nasadím tohle :-)))


Jardal2

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1780 kdy: 14. 08. 2019, 00:27:18 »


[
pokud ta chybovost bude stabilní tak budiž. Neodpustím si ale poznámku: já taky občas porušuji pravidla, ale vše má své hranice, na DAB se sítem je i na mně dost.

Jen na vysvětlenou-psal jsem na co to síto užívám, ale někdy mi to nedá a zkouším. Abych uklidnil, tak stabilně, již třetí den, na příjem mám dipól. Chybovost je v tomto případě ale kolem 30, síla kolísá. 


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1781 kdy: 14. 08. 2019, 12:34:14 »
Pěkný lesik antén. Sháním logáro jenom na VHF.Nebo nemá někdo rozměry. Používal bych to na cesty je celkem skladná. 😀

Cestovní skládací do "pytlíku" můžeš vyrobit z Kovolpastky nějaké co má dipol 74cm ( 0511, 0811,1411 apod.).
         
Díky za snahu. Fakt mne jde o to logáro, má to vyrovnaný zisk přes celé pasmo. 😀😀 😀

Když myslíš a věříš malůvkám na netu výrobců a prodejců


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1782 kdy: 14. 08. 2019, 12:37:45 »
Ono to s tou "vyrovnaností" zisku logper není tak růžové, jak byste si představovali :-) O dalších parametrech nemluvě.


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1783 kdy: 14. 08. 2019, 13:15:07 »


[
pokud ta chybovost bude stabilní tak budiž. Neodpustím si ale poznámku: já taky občas porušuji pravidla, ale vše má své hranice, na DAB se sítem je i na mně dost.

Jen na vysvětlenou-psal jsem na co to síto užívám, ale někdy mi to nedá a zkouším. Abych uklidnil, tak stabilně, již třetí den, na příjem mám dipól. Chybovost je v tomto případě ale kolem 30, síla kolísá.

Nechte, chlapci, síto žít, obzvláště to polské. Když si odečtete ztráty nepřizpůsobením, tak na "DABU" je na tom tak nějak jak dipól, možná trochu líp, jelikož nevíme, co??? má vlastně za "dipól". A pokud máš tedy polský v něm širokopásmovej zes, kterej nic nerozkmitává, tak to prostě funguje líp než nějakej "pofiderní" dipól.


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1784 kdy: 14. 08. 2019, 13:27:33 »
A jinak, "ostříhaný" polský síto je "superanténa" pro nový zúžený pásmo pod 700MHz a DVB-T2, lepší než všecny logperky, trojráhnovky atp., která bude chodit téměř všude a všem.