Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1325100 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1620 kdy: 05. 07. 2017, 11:31:19 »
64 kbps  :'( ? Když ladím webová rádia,tak takový tok mám vyfiltrovaný a u nás se za to vyhazují peníze do luftu ?
Tohle ale není empétrojka... ;-)
To sice není, ale pokud by mělo být pro 64 kbit/s etalonem např. to, co se line z muxu ČRa na 10D v Praze (Blaník, City 937, Impuls, ...), tak děkuji nechci. ::)
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1621 kdy: 05. 07. 2017, 12:21:18 »
Sice to neni "mpétrojka", ale i v tom kodovani je to nedostatecne a hraje to jak castecne zavrene v hrnci nebo roure.Je to humus.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1622 kdy: 06. 07. 2017, 21:57:32 »
doma si stěžuji, že jsme otrhánci s příjmem jenom Kamzík a Vídeň, no a zde ve Slavonicích jsem chytil jenom mux RTI kanál 5D z Kluk - Č. Budějovice. Ovšem mimo město ve výšce 630 m.n.m, rádio Pure; Tesco jsem na první pokus ani nebral. Nedá mi to, ještě to průbnu na jiné kótě, ale jsem skeptický.
--------------------
poté:

má fenka je zraněna s omezenou možností pohybu proto omezené zkoumání Slavonic; Rakušák ani Němec ani rána; pro mux 5D RTI jsem našel místo pár metrů za městem, 530 m.n.m. kde hraje i Tesco intenzita 2-3-4 dílky, chybovost 20-30 dle období dne; kousek výše o 20 m, těsně před západem slunce, chybovost dokonce pod 10.

Podmínky dovolené mi neumožňují průbnout nadějnou kótu v okolí brzo ráno nebo po západu slunce; ráno se mi nechce vstát a večer již nesplňuji pravidla řízení automobilu :) 
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


lkozakl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1623 kdy: 07. 07. 2017, 07:48:29 »
Já nikde o mp3 nepíšu,něco jsi vymýšlíš. Já píšu o nízkém datovém toku. Něco jako u TV vysílání SD. Taky je nekoukatelné,jako nízký datový tok v muzice v rádiu neposlouchatelný. Je to zbytečné zavádět.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1624 kdy: 08. 07. 2017, 14:53:49 »
nevím kam to dát, tak here we go :)

na ja, Slavonice, neuvěřitelná studnice historie, renesance par-exellence, kouzelné uličky;   co mně dostalo v jedné z nich, dechberoucí výloha jakoby obchodu, viz foto v příloze; ta výloha je na podporu webové stránky radios.cz, názor na web si udělejte sami. Druhé foto je varující, říká že:

Pamatuj,

že poslouchání  zahraničního rozhlasu je zakázáno a trestá se káznicí nebo i smrtí.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1625 kdy: 08. 07. 2017, 17:01:58 »
nevím kam to dát, tak here we go :)

na ja, Slavonice, neuvěřitelná studnice historie, renesance par-exellence, kouzelné uličky;   co mně dostalo v jedné z nich, dechberoucí výloha jakoby obchodu, viz foto v příloze; ta výloha je na podporu webové stránky radios.cz, názor na web si udělejte sami. Druhé foto je varující, říká že:

Pamatuj,

že poslouchání  zahraničního rozhlasu je zakázáno a trestá se káznicí nebo i smrtí.

Jednou mě zastavili policajti a ja měl puštene radio lausitz a a zrovna najela znelka a mluvili nemecky a tak a pak začli zase hrat a vubec je to nezajimalo :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1626 kdy: 08. 07. 2017, 21:31:42 »
Já nikde o mp3 nepíšu,něco jsi vymýšlíš. Já píšu o nízkém datovém toku. Něco jako u TV vysílání SD. Taky je nekoukatelné,jako nízký datový tok v muzice v rádiu neposlouchatelný. Je to zbytečné zavádět.
Ale píšeš. Píšeš o webových rádiích a ty jsou většinou v MPEG1 lay III., tedy v empétrojce. Tady se jedná o jiný kodek, který je v tomto datovém toku s přivřením obou očí i poslouchatelný. Ale měli by fakt přidat, aspoň na těch 74kbps, nejlépe 96kbps.
Poznámka o SD rozlišení je mimo mísu...
Loudness War zabijí hudbu!


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1627 kdy: 08. 07. 2017, 22:07:30 »

Pamatuj,

že poslouchání  zahraničního rozhlasu je zakázáno a trestá se káznicí nebo i smrtí.

Jednou mě zastavili policajti a ja měl puštene radio lausitz a a zrovna najela znelka a mluvili nemecky a tak a pak začli zase hrat a vubec je to nezajimalo :D

měls spekla štěstí, o fous tě minula oprátka :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1628 kdy: 14. 07. 2017, 09:34:57 »
No to me potes, Teleko to ma za kuriozitu :( :
"Na Slovensku v DAB MUXu Towercom mají kuriózně vysoké bitrates! Z 10-ti programů mají PTY ale jen u jednoho. A u některých stanic nevysílají radiotext DLS ani radioobrázky SLS"
https://www.facebook.com/teleko.cz/posts/10155561476263281

Naopak tise zavidim, protoze preferuji lepsi zvuk nez nejake omalovanky na displayi radia (u radia ocekavam poslouchatelny zvuk, na obrazky se muzu divat v televizi nebo na webu).


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1629 kdy: 14. 07. 2017, 18:24:07 »
Klasika Teleko, to dělá DAB největší ostudu a předvádí zvukově jak to nemá vypadat.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1630 kdy: 14. 07. 2017, 20:50:47 »
Podle informací, které jsem získal při návštěvě jejich provozovny v Příbrami, je vysílání DABu jen koníček šéfa firmy. Čili žádný zisk negeneruje, spíše naopak. Ale, nebýt TELEKA, tak to u nás bude s DABem ještě horší a možná by se ještě ani vysílat nezačalo.

Kritizovat a mluvit o ostudě je snadné, ale něco pro dobro DABu udělat je složitější a dražší. Nebo by se BeatJ do správné distribuce DABu, s chválihodným datovým tokem, mohl pustit sám. Jistě by to zvládl.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1631 kdy: 14. 07. 2017, 21:15:57 »
Kdyby to byl jeho koníček, tak v životě nemůže pouštět a obhajovat tak hnusnou kvalitu a provozovat takový prasácký datový tok.Mohl se ucit u pana Kropacka z RTI.Teleko prave dela spatnou reklamu DAB+ svym zvukem.
Dost lidi me rika a k cemu je to dobre nebo lepsi nez FM, kdyz to tak hrozne zni.Ne kazdy je hluchy jak ty.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1632 kdy: 14. 07. 2017, 22:07:25 »
Podle informací, které jsem získal při návštěvě jejich provozovny v Příbrami, je vysílání DABu jen koníček šéfa firmy. Čili žádný zisk negeneruje, spíše naopak. Ale, nebýt TELEKA, tak to u nás bude s DABem ještě horší a možná by se ještě ani vysílat nezačalo.

Kritizovat a mluvit o ostudě je snadné, ale něco pro dobro DABu udělat je složitější a dražší. Nebo by se BeatJ do správné distribuce DABu, s chválihodným datovým tokem, mohl pustit sám. Jistě by to zvládl.  ;)
Sice to asi nebyla reakce na mě, ale i tak, pro dobro DAB jsem jej nákupem několika různých přijímačů už podpořil jakožto posluchač ;) .
Za hranicemi mají v DAB někde kvalitu, jinde kvantitu s různorodostí, u nás momentálně bohužel ani jedno :( .


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1633 kdy: 14. 07. 2017, 22:23:29 »
...Kritizovat a mluvit o ostudě je snadné, ale něco pro dobro DABu udělat je složitější a dražší....

souhlasím, že před každou iniciativou v tomto směru klobouk dolů, ale bohužel v tomto případě má uživatel DT-amater pravdu.

Začalo si nesmyslně Teleko; jenom vyvolalo staré dobré rčení "potrefená husa zakdákala"; že toto DAB dělá šéf Teleka jako koníček z nadšení pro novou technologii je chválihodné (abstrahujme nyní od pohnutek aby mi vlak/peníze neutekly), ale jak to jde dohromady s posměšky na jiného operátora, který má základní podmínku - slušný bitrate - splněnou lépe a prohrává ve směšném  PTY a (užitečném bonusu) DSL.

Před 2 roky jsem zde někde psal, že na německém muxu jede mluvená info stanice o dopravě tokem tuším 128 kbps, tedy ne "kuriózně vysoký bitrate" (cituji Teleko), ale bizarní bitrate na mluvenou stanici; to Teleko přehlédlo anebo se bojí kopat do Němců.

Teleko nemám v dosahu tak nevím co tam mají; pro zajímavost jsem tedy jukl na ten Towercome a nejnižší datový tok je 96 kbps, nejvyšší 136 kbps; PTY má jenom jedna stanice (z 10) Junior; zobrazení interpreta mají 3 stanice.

Pro pořádek:

136 kbps; 2 stanice
128 kbps; 1 stanice
112 kbps; 1 stanice
104 kbps; 4 stanice
96 kbps; 2 stanice
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1634 kdy: 15. 07. 2017, 01:17:49 »
já jsem si ověřil v praxi dosah DAB+ 5D Kluk, při cestě do Rakous. 12C ze Žižkova hrál až k Mezivratům, pak se rádio přeladilo na 5D z Kluku, který měl nejprve výpadky, a až od Soběslavi hrál stabilně až do Dolního Dvořiště. Autorádio Kenwood KDC-DAB41U + okenní anténa.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky