Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324759 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1275 kdy: 24. 04. 2014, 16:01:52 »
Díky za info. Doufám, že to hodí i do archivu.
Není problém naladit v Praze a poslouchat přímo.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1276 kdy: 24. 04. 2014, 16:07:10 »
Nic nového bohužel nezaznělo.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1277 kdy: 24. 04. 2014, 16:12:17 »
Lautr nic.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1278 kdy: 24. 04. 2014, 16:14:10 »
Není problém naladit v Praze a poslouchat přímo.
Pokud člověk nepracuje a nepotřebuje se soustředit...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1279 kdy: 24. 04. 2014, 23:25:27 »
Není problém naladit v Praze a poslouchat přímo.
Pokud člověk nepracuje a nepotřebuje se soustředit...
Těch 106,7 MHz je tak silných, že se to FM dá chytit i v Liberci. Nevím proč zrovna tímhle zaplevelují
zcela nesmyslně DAB, místo toho aby tam vysílali něco, co na FM dostupné není, třeba WAVE, JAZZ apod.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1280 kdy: 27. 04. 2014, 23:41:31 »
Zatím, co v ,, komunistickém " ČR, je poslech DAB / DAB+ ještě stále menšinou záležitostí.
Velice se bavím soudobými filmy ze ,,západu", kde jsou přijímače DAB / DAB+,
zcela běžnou záležitostí a viditelné snad v každém druhém z nich.

Zde fotky z World War Z s Brad Pittem, vysílaném dnes večer na HBO, kde zcela evidentně vidíte přijímač DAB

PURE EVOKE 3S.


« Poslední změna: 27. 04. 2014, 23:44:39 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1281 kdy: 28. 04. 2014, 02:39:12 »
Tady evidentně to BLOCKuje někomu to vadí v podnikání  8)  analog mají do roku 2025 tak proč DAB,DAB+ když analog máme ještě 11 let a máme v něm MONOPOL prakticky a posluchači nám jdou vstříc když nemají $ na digitální DAB,DAB+ přijímač a zatím jim vyhovuje a stačí ten analogovej FM přijímač  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1282 kdy: 28. 04. 2014, 09:32:37 »
Tady evidentně to BLOCKuje někomu to vadí v podnikání  8)  analog mají do roku 2025 tak proč DAB,DAB+ když analog máme ještě 11 let a máme v něm MONOPOL prakticky a posluchači nám jdou vstříc když nemají $ na digitální DAB,DAB+ přijímač a zatím jim vyhovuje a stačí ten analogovej FM přijímač  :D

Tak samozřejmě. Vždyť si stačí porovnat výsledky TV Nova za analogu.
A výsledky TV Nova za DVB-T.

Takže samozřejmě stejný propad jako postihl TV Nova za DVB-T.
By postihl i F1 a E2 za DAB+.
U Impulsu je to pak dnes již dokonce i vyloženě politická záležitost,
po té, co si ho zakoupil agent StB s krycím jménem Bureš,
který je tedy provozovatelem firmy ANO.

Jinak já se momentálně snažím vzpomenout, jaké, že přijímače PURE,
to používá, ve své televizní domácnosti, vrchní inspektor Tom Barnaby
v televizním seriálu, Vraždy v Midsomeru.

Určitě vím, že tam v kuchyni, měl Pure Evoke Flow.

Ale určitě jsem tam viděl ještě jeden nebo dokonce dva další modely Pure.
Ale nemohu si vzpomenout které.

Možná, tam bylo v ložnici, na nočním stolku, Pure One Mini
nebo tam měla, jeho televizní manželka, Pure Siesta.
Již si nejsem, přesně jist...

Chtělo by to, jako důkaz fotku...
Ale nevím, zda se mi to podaří někdy ofotit
ač na ten seriál koukám celkem pravidelně.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1283 kdy: 28. 04. 2014, 11:37:03 »
Milý José,

zprvu jsem s vaším názorem souhlasil. Ale zkuste se zamyslet, jakou úspěšnou televizi digitalizace přinesla. Kam odešly peníze z reklamy, příp. diváci, od stanic, které tu působily už v době analogu. Na Barrandov? Neřekl bych. Kolik diváků přibylo Primě díky stejně kvalitnímu pokrytí, jako má Nova?

Proč na našem trhu působí čím dál méně stanic? Proč dochází k dalšímu a dalšímu síťování? Úspěšných stanic je jen pár. Bojím se, že ani snazší vstup do éteru by Impuls, F1, E2... nevymazal z rozhlasové mapy. Nemají se až tak čeho bát. Jsou to profesionálové. Pamatujete na Rádio Alfa? Mělo celoplošnou licenci. Proč nebylo úspěšné?

Kdo umí vyrobit kvalitní (komerčně úspěšný) program, cestu do éteru si najde už dnes. Díky DAB se do éteru dostanou alternativní programy, na které se moc těším. Ale proč by někdo přeladil na jiný Impuls, jinou Frekvenci? Alternativní programy nedělají díru do světa ani dnes. R1, Spin, Free... Nic proti těmto programům. Zájem o ně ale má své mantinely. Stávající rádia se podle mého DAB bát nemusejí. Už dnes si můžeme naladit řadu programů na internetu. Proč mají nulovou poslechovost? Kdyby nabízely něco nového, lidi by si je pustili.

DAB nepřinese nic převratného. Snad jen lepší technickou kvalitu. Doufejme!!! Ale lidem je to asi stejně jedno. Všichni poslouchají nějaké krystalky. Dokud to aspoň trochu chrčí, nic neřeší.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1284 kdy: 28. 04. 2014, 17:45:19 »
Milý José,

zprvu jsem s vaším názorem souhlasil. Ale zkuste se zamyslet, jakou úspěšnou televizi digitalizace přinesla. Kam odešly peníze z reklamy, příp. diváci, od stanic, které tu působily už v době analogu. Na Barrandov? Neřekl bych. Kolik diváků přibylo Primě díky stejně kvalitnímu pokrytí, jako má Nova?

Proč na našem trhu působí čím dál méně stanic? Proč dochází k dalšímu a dalšímu síťování? Úspěšných stanic je jen pár. Bojím se, že ani snazší vstup do éteru by Impuls, F1, E2... nevymazal z rozhlasové mapy. Nemají se až tak čeho bát. Jsou to profesionálové. Pamatujete na Rádio Alfa? Mělo celoplošnou licenci. Proč nebylo úspěšné?

Kdo umí vyrobit kvalitní (komerčně úspěšný) program, cestu do éteru si najde už dnes. Díky DAB se do éteru dostanou alternativní programy, na které se moc těším. Ale proč by někdo přeladil na jiný Impuls, jinou Frekvenci? Alternativní programy nedělají díru do světa ani dnes. R1, Spin, Free... Nic proti těmto programům. Zájem o ně ale má své mantinely. Stávající rádia se podle mého DAB bát nemusejí. Už dnes si můžeme naladit řadu programů na internetu. Proč mají nulovou poslechovost? Kdyby nabízely něco nového, lidi by si je pustili.

DAB nepřinese nic převratného. Snad jen lepší technickou kvalitu. Doufejme!!! Ale lidem je to asi stejně jedno. Všichni poslouchají nějaké krystalky. Dokud to aspoň trochu chrčí, nic neřeší.

To je naprosto špatně pochopeno. Tak mně nejde o peníze. Je mi vuřt komu půjdou peníze z reklamy. Mně jde o kulturu, respektive o styl. Rozšíření ČT, jistě stále je to jedna firma ČT, ale máte tam dnes sportovní speciálku ČT Sport, máte tam zpravodajskou specialku ČT 24, máte tam dětský a kulturní kanál D / Art. Prima, máte tam speciálku pro ženy Love, máte tam spoeciálku pro mladé Cool a máte tam speciálku na dokumenty Zoom. Co se týče Novy je tam specialka na staré filmy Cinema a specialka pro mladé Fanda. čili nemusím se otravovat ani se starým programem ČT ani se starým programem Novy.

Tak a teď si to vezměme rádiově. Tady zapáchali 15 let po revoluci v éteru jen komunisté a nějací disco teplouši, či co. Prostě normální stanice se nedala naladit. Nebylo ji možné chytit. Pak přišel BEAT. A najednou tu někdo hrál normálně, to, co jsem zvyklý poslouchat denně od 13 let do svých 53 let. Najednou prostě někdo hrál, to, co chci. Ale trvalo to nějak zhruba 15 let od revoluce. S Country a folkem to bylo ještě horší, to přišlo sem na sever až 20 let po revoluci. Až teď. Do té doby byl tento styl zde vymazán z mapy stylů a teď už zde je. Tedy to byly dva úspěchy FM. Jeden trval 15 let, druhý dokonce 20 let.

Tak a nyní si vezměme DAB / DAB+. Máte zde ČRo WAVE, ČRo JAZZ, ČRo PLUS, ČRo JUNIOR, RADIO 1.
Na FM stanice mluveného slova neexistuje, pokud nebudu počítat BBC World Service. Jazzová stanice tam též neexistuje.
Alernativní stanice RADIO 1 má vysílač pouze v Praze. Dětské radio Pigi vysílá pouze v Praze. Takže kulturně, stylově, je to přínos už ted. Mně je vuřt jestli půjdou prachy dál Lagardere, tady jde o to, že nebudou prudit s těmi svinstvy E2 a F1.
F1 má jako klon třeba Tramperskou osadu. E2 má jako klon E2 Heavy. To jsou jiné styly, jiná kultura. O to, tu jde.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1285 kdy: 29. 04. 2014, 08:51:08 »
"Dnes na Radiožurnálu od 10:05 o digitalizaci rozhlasu s Filipem Rožánkem!" Předpokládám, že toho řekne tentokrát více než pan Kropáček na vlnách ČRo Plzeň.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1286 kdy: 29. 04. 2014, 13:39:09 »
To bylo snad ještě horší než v Plzni. Zmotali úplně všechno dohormady. Takový dort od pejska a kočičky. :-)))
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1287 kdy: 29. 04. 2014, 20:36:25 »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Příjem DAB v Plzni
« Odpověď #1288 kdy: 10. 05. 2014, 19:13:13 »
Včera jsem vystoupal na rozhlednu Sylván v Plzni a proladil. Ve výšce 405 m + 20 m (vyhlídková plošina) se naladí místní RTI, německé muxy a jako milé překvapení Teleko z Černé hory ze vzdálenosti 197 km. Signál je sice slabý a stanice nehrají, ale mux se aspoň naskenuje. Doufal jsem, že se objeví signál muxu MDR z Auerbachu, ale nestalo se. Ladil jsem na Imperial Dabman 20.

178 DR Německo
180 Teleko Černá hora - 197 km
209 RTI Plzeň
222 BR
229 Bavorsko

Poprvé jsem slyšel technickou kvalitu muxu RTI. Kvalita Radia 1 je radost. Vyrazilo mi to dech.

Viděl jsem také staveniště nového stožáru RTI. Zatím žádný posun.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1289 kdy: 10. 05. 2014, 20:17:49 »
a já jsem zjistil, po nedávné výluce ČH, že se mi nějak více zlepšil signál, na západ od ČH, kdežto třeba v HK a dále na východ, je to horší, nebo se mýlím?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky