Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324708 krát)

jorktomas

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1095 kdy: 26. 11. 2013, 06:24:15 »
tak jsem si pořidil také,,,,imperial Dabman 20 ,,,prijem DAB ,,je vynikajcí,,,oproti lingu ,,dokonce tu i zachytim prahu 11A. a hraje ,což denver -43 nikdy nezachytil ,,,,,ale co mě zarazilo je že má jen 30.předvoleb Dab a 50.Fm ,,,A přitom ,Conrad inzeruje,,,99. Dab a 30. Fm ..I v návodu a na krabiče to je napsáno ,,',,Tak jsem napsal ,f.Conrad at se vyjadřej jak je to možne .......,Fm .přijem bych hodnotil jako průměrný,,, jinak dab 5c,9c,8d ,,,,,třikrat teleko,,5d,10a,11a,,; přijem ,Usti.n.l,,,

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1096 kdy: 26. 11. 2013, 06:58:03 »
tak jsem si pořidil také,,,,imperial Dabman 20 ,,,prijem DAB ,,je vynikajcí,,,oproti lingu ,,dokonce tu i zachytim prahu 11A. a hraje ,což denver -43 nikdy nezachytil ,,,,,ale co mě zarazilo je že má jen 30.předvoleb Dab a 50.Fm ,,,A přitom ,Conrad inzeruje,,,99. Dab a 30. Fm ..I v návodu a na krabiče to je napsáno ,,',,Tak jsem napsal ,f.Conrad at se vyjadřej jak je to možne .......,Fm .přijem bych hodnotil jako průměrný,,, jinak dab 5c,9c,8d ,,,,,třikrat teleko,,5d,10a,11a,,; přijem ,Usti.n.l,,,
Dovolte zvědavost. Kde v Ústí ladíte? Na Terase?
Já jsem v Mojžíři (pro neústecké: přímo u Labe) zachytil jen Milešovku. A na Mírovém náměstí (hlavní náměstí v Ústí) mi Milešovka nehrála.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


jorktomas

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1097 kdy: 26. 11. 2013, 07:13:59 »
Ano ,Severní terasa blizko ,,Okay,,,,,přijem Milešovky v centru bohužel nic moc, ale po sidlišti to hraje bez problemu,,,,


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1098 kdy: 27. 11. 2013, 18:29:16 »
tak jsem si pořidil také,,,,imperial Dabman 20 ,,,prijem DAB ,,je vynikajcí,,,oproti lingu ,,dokonce tu i zachytim prahu 11A. a hraje ,což denver -43 nikdy nezachytil ,,,,,ale co mě zarazilo je že má jen 30.předvoleb Dab a 50.Fm ,,,A přitom ,Conrad inzeruje,,,99. Dab a 30. Fm ..I v návodu a na krabiče to je napsáno ,,',,Tak jsem napsal ,f.Conrad at se vyjadřej jak je to možne .......,Fm .přijem bych hodnotil jako průměrný,,, jinak dab 5c,9c,8d ,,,,,třikrat teleko,,5d,10a,11a,,; přijem ,Usti.n.l,,,

To je docela zajímavé :-) Musím mít nějaký vadný kus. Stanice v T-DABu mi občas při ladění vynechávají, i když je 100 % signál. Je nutno rádio 2x vypnout a pak zase běží.

V Praze Němce vůbec nechytnu ani na stanovištích, kde by jasně měly hrát. Kde se mi to podařilo, tak pouze na Kozích hřbetech (mezi Horoměřicemi, Suchdolem a Uněticemi) na skalách, pod nimi už ne. Na skalách hrají i všechny 3 české multiplexy, pod nimi už pouze pražský. Obdobně je to i na ostatních vyvýšených polohách, kde občas "škytne" buď Milešovka nebo Černá hora.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1099 kdy: 28. 11. 2013, 09:34:25 »
Citace
i když je 100 % signál.

Je dulezita take kvalita signalu.To, ze je 100% signal nestaci,navic podle nejakeho bargrafu radia.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1100 kdy: 28. 11. 2013, 11:42:33 »
tak jsem si pořidil také,,,,imperial Dabman 20 ,,,prijem DAB ,,je vynikajcí,,,oproti lingu ,,dokonce tu i zachytim prahu 11A. a hraje ,což denver -43 nikdy nezachytil ,,,,,ale co mě zarazilo je že má jen 30.předvoleb Dab a 50.Fm ,,,A přitom ,Conrad inzeruje,,,99. Dab a 30. Fm ..I v návodu a na krabiče to je napsáno ,,',,Tak jsem napsal ,f.Conrad at se vyjadřej jak je to možne .......,Fm .přijem bych hodnotil jako průměrný,,, jinak dab 5c,9c,8d ,,,,,třikrat teleko,,5d,10a,11a,,; přijem ,Usti.n.l,,,

To je docela zajímavé :-) Musím mít nějaký vadný kus. Stanice v T-DABu mi občas při ladění vynechávají, i když je 100 % signál. Je nutno rádio 2x vypnout a pak zase běží.

V Praze Němce vůbec nechytnu ani na stanovištích, kde by jasně měly hrát. Kde se mi to podařilo, tak pouze na Kozích hřbetech (mezi Horoměřicemi, Suchdolem a Uněticemi) na skalách, pod nimi už ne. Na skalách hrají i všechny 3 české multiplexy, pod nimi už pouze pražský. Obdobně je to i na ostatních vyvýšených polohách, kde občas "škytne" buď Milešovka nebo Černá hora.

Bojím se, že to, co popisujete, je standardní stav. Můj Dabman 20 funguje stejně. Německé stanice sice někde v Praze hrají, ale určitě to není standard. To, že vám Černá hora a Milešovka hraje na skále a pod ní ne, je naprosto normální. Snad jsem vás tím moc nezklamal.

Jestli si chcete udělat "výlet" za signálem, doporučuju Koloděje. Nad hřbitovem je zrekultivovaná skládka. Tam s Dabmanem Němce chytnete:

5C DR Deutschland
5D Teleko
9C Sachsen
10A Teleko
11A Teleko

Neříkám, že je to příjmový pupek světa. Ale pro porovnání to místo poslouží velmi dobře.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1101 kdy: 28. 11. 2013, 17:14:52 »
Nejzajimavejsi misto pro DAB nebo DVB-T DXing co nejblize Praze je Radimovka, http://www.mapy.cz/#!t=s&x=14.651584&y=49.957396&z=11&d=user_14.626028%2C49.935143%2CRadimovka%2C%20okres%20Praha-v%C3%BDchod~_1&l=16


V DVB-T tam krome vsech moznych CZ vysilacu lze zachytit:
k. 31 Rakousko
k. 28 Hoher Bogen
k. 27 Loebau
k. 29 Dresden
k. 39 Loebau

dale i polske vysilace

v DAB i na teleskop:
5C Deutschland
5D CH
8D Sachsen
9C Sachsen
10A Milesovka
11A Praha/Pribram
11D Bayern
12A Sachsen
12D Bayern
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1102 kdy: 28. 11. 2013, 18:36:13 »
Nejzajimavejsi misto pro DAB nebo DVB-T DXing co nejblize Praze je Radimovka, http://www.mapy.cz/#!t=s&x=14.651584&y=49.957396&z=11&d=user_14.626028%2C49.935143%2CRadimovka%2C%20okres%20Praha-v%C3%BDchod~_1&l=16


Děkuju za tip na výlet! Rodina má taky radost, jenom o tom ještě neví. :-)
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1103 kdy: 29. 11. 2013, 19:59:28 »
Nejzajimavejsi misto pro DAB nebo DVB-T DXing co nejblize Praze je Radimovka, http://www.mapy.cz/#!t=s&x=14.651584&y=49.957396&z=11&d=user_14.626028%2C49.935143%2CRadimovka%2C%20okres%20Praha-v%C3%BDchod~_1&l=16


V DVB-T tam krome vsech moznych CZ vysilacu lze zachytit:
k. 31 Rakousko
k. 28 Hoher Bogen
k. 27 Loebau
k. 29 Dresden
k. 39 Loebau

dale i polske vysilace

v DAB i na teleskop:
5C Deutschland
5D CH
8D Sachsen
9C Sachsen
10A Milesovka
11A Praha/Pribram
11D Bayern
12A Sachsen
12D Bayern

Výborně! Díky za informaci. Na jakém přijímače jsi ladil ? S jakou anténou ?
U T-DAB se jedná s prutovou anténou o skvělý výkon a přesně takový příjem bych očekával od běžného přijímače.
« Poslední změna: 29. 11. 2013, 20:02:24 od Pvtr »


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1104 kdy: 29. 11. 2013, 20:06:55 »
Ladil jsem na merak, Sony XDR-S56DBP a TechniSat Digitradio 200.

Ono je tam do vsech smeru vynikajici opticky vyhled, takze to neni zadne prekvapeni. Za dobre viditelnosti je navsteva teto koty nejzajimavejsi, je tam videt vse od Krusnych hor vcetne Klinovce pres Ceske Stredohori, Bezdez, Jested a Jizerky az po Krkonose, dale cela Praha, a z jinych smeru cast Ceskomoravske Vysociny (treba kopec Straziste s vysilacem), Ceska Sibir (Mezivrata, Javorova skala...), Blanik, a nakonec na zapade Brdy a Hrebeny...

Skoda, ze na stozaru co tam ma O2 neni vyhlidkova plosina, to by byl uzasny kruhovy vyhled. Takhle je pro vyhledy na vse uvedene vyse treba chodit ruzne kolem vrcholu, neni tam misto, kde by bylo videt vse najednou.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem u přijímače Imperial 20 + tipy na DX příjem
« Odpověď #1105 kdy: 29. 11. 2013, 20:47:16 »
tak jsem si pořidil také,,,,imperial Dabman 20 ,,,prijem DAB ,,je vynikajcí,,,oproti lingu ,,dokonce tu i zachytim prahu 11A. a hraje ,což denver -43 nikdy nezachytil ,,,,,ale co mě zarazilo je že má jen 30.předvoleb Dab a 50.Fm ,,,A přitom ,Conrad inzeruje,,,99. Dab a 30. Fm ..I v návodu a na krabiče to je napsáno ,,',,Tak jsem napsal ,f.Conrad at se vyjadřej jak je to možne .......,Fm .přijem bych hodnotil jako průměrný,,, jinak dab 5c,9c,8d ,,,,,třikrat teleko,,5d,10a,11a,,; přijem ,Usti.n.l,,,

To je docela zajímavé :-) Musím mít nějaký vadný kus. Stanice v T-DABu mi občas při ladění vynechávají, i když je 100 % signál. Je nutno rádio 2x vypnout a pak zase běží.

V Praze Němce vůbec nechytnu ani na stanovištích, kde by jasně měly hrát. Kde se mi to podařilo, tak pouze na Kozích hřbetech (mezi Horoměřicemi, Suchdolem a Uněticemi) na skalách, pod nimi už ne. Na skalách hrají i všechny 3 české multiplexy, pod nimi už pouze pražský. Obdobně je to i na ostatních vyvýšených polohách, kde občas "škytne" buď Milešovka nebo Černá hora.

Bojím se, že to, co popisujete, je standardní stav. Můj Dabman 20 funguje stejně. Německé stanice sice někde v Praze hrají, ale určitě to není standard. To, že vám Černá hora a Milešovka hraje na skále a pod ní ne, je naprosto normální. Snad jsem vás tím moc nezklamal.

Jestli si chcete udělat "výlet" za signálem, doporučuju Koloděje. Nad hřbitovem je zrekultivovaná skládka. Tam s Dabmanem Němce chytnete:

5C DR Deutschland
5D Teleko
9C Sachsen
10A Teleko
11A Teleko

Neříkám, že je to příjmový pupek světa. Ale pro porovnání to místo poslouží velmi dobře.

Ono je to trochu složitější. V diskusích jste psal mj.

Pokrytí v Praze odpovídá mapce, kterou má Teleko na stránkách. Hezky Milešovka hraje na Vítkově. Zachytil jsem ji ale i na místech, která jsou na mapce "bílá", a to v Libni, Holešovicích, Malešicích, na Židovských pecích. Na těchto místech je ale signál na hranici příjmu. Poslouchat se ale dá.

Vsadím se, že na Kaňku bude MDR hrát. Hrají i u toho Golčova Jeníkova. Dá se naskenovat přímo na železniční zastávce Golčův Jeníkov - město. Zachytil jsem ho i v Železných horách. Stačí menší vyvýšenina a výhled správným směrem bez stromů. Přeju příjemný lov! :-)

To jsou výborné "úlovky", které by měly odpovídat kvalitnějšímu rádiu. A Vaše výsledky mě nadchly. Při testování samotného přijímače jsem ale narazil na pravý opak a tak jsem ho zmínil.
Je jasné, že v centru Prahy či v nějakém údolí se naladí pouze pražský multiplex. V otevřené krajině by to ale mohlo být lepší. Problém je totiž i v tom, že i na místech, která má Teleko na svých mapkách modře, že by měly být pokryty signálem z Milešovky, jsou na kopci s přímým výhledem na Milešovku, tak nic nehraje a obdobně i s jinými stanicemi.
Ty Kozí hřbety jsem uváděl jako příklad, kde byl příjem ostatních multiplexů "na hranici" příjmu, i když i v okolí by měl být dobrý. Vím to u FMka, kde není rozdíl, jestli jsem na Kozích hřbetech nebo u Horoměřic, pořád stejné.
Na lokalitě u Kolodějů jsem byl cca před 2 roky a třeba s Kozími hřbety se nedá "v množství úlovků" srovnat, Kozí hřbety jsou pestřejší.

Pro DXing mám ještě 2 tipy. Hodně dobrá lokalita je Svatá Juliána (rozcestník žluté a červené turistické trasy mezi Horoměřicemi a Přední Kopaninou,50°7'40.730"N, 14°18'37.344"E), kde jsou slyšet stanice ze Saska, Bavorska i Polska a naladil jsem i z Rakouska. Další zajímavé místo je okraj Březiněvsi(50°10'17.927"N, 14°28'53.945), zde je velmi dobrý příjem stanic z Moravy a pak z Polska a Saska.

Na mém DAB přijímači ale ani tady není příjem dobrý.

« Poslední změna: 29. 11. 2013, 20:49:27 od Pvtr »


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1106 kdy: 29. 11. 2013, 20:56:44 »
Ladil jsem na merak, Sony XDR-S56DBP a TechniSat Digitradio 200.

Ono je tam do vsech smeru vynikajici opticky vyhled, takze to neni zadne prekvapeni. Za dobre viditelnosti je navsteva teto koty nejzajimavejsi, je tam videt vse od Krusnych hor vcetne Klinovce pres Ceske Stredohori, Bezdez, Jested a Jizerky az po Krkonose, dale cela Praha, a z jinych smeru cast Ceskomoravske Vysociny (treba kopec Straziste s vysilacem), Ceska Sibir (Mezivrata, Javorova skala...), Blanik, a nakonec na zapade Brdy a Hrebeny...

Skoda, ze na stozaru co tam ma O2 neni vyhlidkova plosina, to by byl uzasny kruhovy vyhled. Takhle je pro vyhledy na vse uvedene vyse treba chodit ruzne kolem vrcholu, neni tam misto, kde by bylo videt vse najednou.

Perfektní. Díky. Až bude lepší počasí, tak tam zkusím vyrazit. O tak zajímavém místě jsem nevěděl.

Chtěl jsem se Tě ještě zeptat k TechniSatu Digitradiu 200 a měřáku. O jaké intenzitě signálu toto rádio je schopno interpretovat přijímaný signál a od jaké intenzity se objeví na displeji, že na kanále něco vysílá, ale přijímač signál nezpracuje?

Jaké jsou jinak prozatimní dojmy z přijímače ? O prvních jsi už psal. Ať už s komfortem obsluhy či citlivosti příjmu u T-DAB i FM.

« Poslední změna: 29. 11. 2013, 20:58:59 od Pvtr »


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1107 kdy: 29. 11. 2013, 21:21:30 »
mě se podařilo náhodou zachytit kanál LI, ČRa, s Impulsem, Radiožurnálem a Frekvencí 1 zde - 50°25'15.798"N, 14°52'51.684"E ... nepochopitelný....podotýkám, že to bylo na mého autorádiového Kenwooda...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem u přijímače Imperial 20 + tipy na DX příjem
« Odpověď #1108 kdy: 30. 11. 2013, 05:37:18 »
Ono je to trochu složitější. V diskusích jste psal mj.

Pokrytí v Praze odpovídá mapce, kterou má Teleko na stránkách. Hezky Milešovka hraje na Vítkově. Zachytil jsem ji ale i na místech, která jsou na mapce "bílá", a to v Libni, Holešovicích, Malešicích, na Židovských pecích. Na těchto místech je ale signál na hranici příjmu. Poslouchat se ale dá.

Vsadím se, že na Kaňku bude MDR hrát. Hrají i u toho Golčova Jeníkova. Dá se naskenovat přímo na železniční zastávce Golčův Jeníkov - město. Zachytil jsem ho i v Železných horách. Stačí menší vyvýšenina a výhled správným směrem bez stromů. Přeju příjemný lov! :-)

To jsou výborné "úlovky", které by měly odpovídat kvalitnějšímu rádiu. A Vaše výsledky mě nadchly. Při testování samotného přijímače jsem ale narazil na pravý opak a tak jsem ho zmínil.
Je jasné, že v centru Prahy či v nějakém údolí se naladí pouze pražský multiplex. V otevřené krajině by to ale mohlo být lepší. Problém je totiž i v tom, že i na místech, která má Teleko na svých mapkách modře, že by měly být pokryty signálem z Milešovky, jsou na kopci s přímým výhledem na Milešovku, tak nic nehraje a obdobně i s jinými stanicemi.
Ty Kozí hřbety jsem uváděl jako příklad, kde byl příjem ostatních multiplexů "na hranici" příjmu, i když i v okolí by měl být dobrý. Vím to u FMka, kde není rozdíl, jestli jsem na Kozích hřbetech nebo u Horoměřic, pořád stejné.
Na lokalitě u Kolodějů jsem byl cca před 2 roky a třeba s Kozími hřbety se nedá "v množství úlovků" srovnat, Kozí hřbety jsou pestřejší.

Pro DXing mám ještě 2 tipy. Hodně dobrá lokalita je Svatá Juliána (rozcestník žluté a červené turistické trasy mezi Horoměřicemi a Přední Kopaninou,50°7'40.730"N, 14°18'37.344"E), kde jsou slyšet stanice ze Saska, Bavorska i Polska a naladil jsem i z Rakouska. Další zajímavé místo je okraj Březiněvsi(50°10'17.927"N, 14°28'53.945), zde je velmi dobrý příjem stanic z Moravy a pak z Polska a Saska.

Na mém DAB přijímači ale ani tady není příjem dobrý.

Asi to fakt bude složitější. :-( Mrzí mě, že nemáte dobré zkušenosti jako já. Je dobře, že o nich píšete.
Děkuju za oba tipy. Rád to tam taky vyzkouším.

Neuvažoval jste o reklamaci přístroje? Možná máte opravdu vadný kus.
Včera jsem projel z Děčína do Lovosic. Hrálo to i v místech, kde podle mapky není signál. Někde to škytlo, ale hrálo to po celou cestu. Podle toho, co píšete, váš přístroj nehraje ani v místech, kde je na mapce modrá. Je možné, že na vás vyšel kazový kousek.
« Poslední změna: 30. 11. 2013, 06:21:47 od Praha Holešovice »
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Je DAB stabilnější než DAB+?
« Odpověď #1109 kdy: 30. 11. 2013, 09:34:40 »
Všimnul jsem si, že Dvojka, Wave a Junior nabízí v DAB stabilnější poslech než stanice v DAB+. DAB lze poslouchat i v místech, kde se DAB+ naskenuje, ale nehraje. Např. na trase Ústí nad Labem - Lovosice hraje Dvojka prakticky bez výpadku, zatímco stanice v DAB+ tu mají slabší místa - ve Vaňově a těsně před Lovosicemi.

Rozdíl mezi DAB a DAB+ je pro mne překvapivý, zvlášť pokud jde o stejný multiplex. Nebo se jedná jen o náhodu? Jaké máte zkušenosti vy?
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7