Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1325080 krát)

Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Přijímač Imperial Dabman 20
« Odpověď #1080 kdy: 24. 11. 2013, 13:22:05 »
Bohužel je problém vybrat kvalitní přenosné rádio a rádio Imperial Dabman 20 je i přes své nedostatky asi jedno z těch lepších. Proto i ten návrh na srovnání citlivosti - http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3593.0

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Přijímač Imperial Dabman 20
« Odpověď #1081 kdy: 24. 11. 2013, 13:45:57 »
Bohužel je problém vybrat kvalitní přenosné rádio a rádio Imperial Dabman 20 je i přes své nedostatky asi jedno z těch lepších. Proto i ten návrh na srovnání citlivosti - http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3593.0

Tak tohle by mohlo být super zajímavé a přínosné a hodně lidem to pomoci ve výběru

http://www.digizone.cz/clanky/seejay-radio-zavedlo-rubriku-venovanou-digitalnimu-rozhlasu-vysila-ji-kazdy-den/

Ale má to háček. 2x zcela vážně jsem se pokusil to poslouchat. Zajímalo by mne to. Ale já jsem na rock, folk a jazz a to, co tam hrají, neunesu... To malé bitráte a poměrně nekvaltní zvuk bych ještě i unesl... Ale tu podivnou hudbu ne... To je nějaké dance nebo co a to nemůžu poslouchat... Rád bych, ale nejde to...  Prostě to jde esteticky a hudebně úplně proti mému vkusu... Když by to mělo nějaký zcela přesný čas... Třeba 18,13 nebo 21,20 nebo tak... Ale když to tam rotuje během těch věcí, co tam hrají... Jako fandím tomuto rádiu a má taková hudba v DAB být... Samozřejmě.... Ale nedokáži to poslouchat, já.... Když by to mělo přesně stanovený čas... Jako chápu, že to nechávají rotovat úmyslně aby právě člověk to jejich rádio poslouchat musel... Ale, když já tenhle druh hudby neposlouchám... To fakt nejde... To jedině že by udělali kooperaci s Gama rádiem nebo ČRo Radiem Wave a přeprodali jim to nebo tak něco... Ale See Jay fakt poslouchat nemůžu... Ale zajímalo by mne to... Pro toho komu se tahle hudba líbí nebo mu alespoň nevadí, by to mohlo být velice zajímavé a přínosné... Vnímám to jako velice kladný a dobrý počit...Jen na můj vkus je to na špatném rádiu...
« Poslední změna: 24. 11. 2013, 15:02:07 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1082 kdy: 24. 11. 2013, 14:05:45 »
Tak mi to nedalo a primitivně jsem připojil konec zasunutého anténního proutku Dabmana ke konektoru, přivádějícího signál z dlouhé Yaginy se zesilovačem pro III. pásmo na střeše a směrované na DAB vysílač u Drážďan, který je standardně připojen k PURE.

S potěšením jsem zaregistroval při automatickém ladění načtení 45 stanic, čili drážďanské kanály 5C a 9C, plus 11A z Prahy. Bohužel německé stanice byly jen identifikovány, ale nehrály. Po vrácení kabelu k PURE jsem ale shodnou situaci zaznamenal i zde. Nic z Drážďan nehrálo! Zda nedošlo k částečnému "ohluchnutí" antény/zesilovače na střeše v souvislosti s nedávnou zásadní anténní rekonstrukcí antén STA na společném stožáru, nebo jen DX nepřeje aktuální počasí, to musím teprve zjistit.

Také tento způsob navázání koaxu na proutek není to pravé. Srovnával jsem příjem PURE a Dabmana paralelně. Po odpojení anténního koaxu od PURE, nehrála na něm ani Praha. Ale po dotyku proutku se středovým vodičem koaxu, proutek začal vyzařovat jako sekundární anténa a i do nezapojeného anténního konektoru PURE se dostalo tolik signálu, že ukazatel síly byl na maximu!

V ilustraci momentka displeje Dabmana. Vpravo dole je signalizována pozice 42 rádia WAVE, z celkem identifikovaných 45 stanic. Frekvence stanice je sice indikována na 3 desetinná místa, ale číslo kanálu zde chybí a ne každý má v hlavě převodní tabulku.
« Poslední změna: 24. 11. 2013, 14:12:18 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1083 kdy: 24. 11. 2013, 14:46:43 »
S potěšením jsem zaregistroval při automatickém ladění načtení 45 stanic, čili drážďanské kanály 5C a 9C, plus 11A z Prahy. Bohužel německé stanice byly jen identifikovány, ale nehrály. Po vrácení kabelu k PURE jsem ale shodnou situaci zaznamenal i zde. Nic z Drážďan nehrálo! Zda nedošlo k částečnému "ohluchnutí" antény/zesilovače na střeše v souvislosti s nedávnou zásadní anténní rekonstrukcí antén STA na společném stožáru, nebo jen DX nepřeje aktuální počasí, to musím teprve zjistit.

Tohle mne donutilo to okamžitě teď pustit, zda tam Němci nepřidávají nebo neubírají nějaká rádia a nic se tam neděje. Hraje to normálně. Takže jak říkáte, buď rekontrukce, protože nepředpokládám, že pokud se v tom vrtala nějaká firma aby byla tak znalá a věděla něco o příjmu DAB/DAB+ takže bych se ani nedivil, když by vám tu anténu chytře servali... no anebo jak říkaté, blbé počasí... i to je možné.
« Poslední změna: 24. 11. 2013, 14:48:33 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1084 kdy: 24. 11. 2013, 16:11:11 »
Takže dnes drobné testy Technisatu.

Na vysokém domě v Praze na Hájích bylo možné bez výpadku poslouchat jen na teleskop bavorské multiplexy 11D a 12D. Stejně tak kanál 9C z Loebau. Dresden na 5C tam nešel.
Chtělo to ale vždy na střeše najít vhodné místo.
Každopádně na to, že směrem na Prahu jde z Hoher Bogenu jen asi 100-200W ERP a v cestě jsou Brdy je to velmi dobrý výsledek.

Zkoušel jsem Loebau a Bavorsko i ve svém bydlišti, ale tady je směrem na oba vysílače výhled zakrytý jinými domy, takže maximu, co se objevilo, byla jedna čárka na bargrafu, a to i na externí anténu drženou v ruce, ale ta je dost bídná, zisk jen 4-5 dB. Samozřejmě bez zesilovače.

Na měřáku jsem s tou stejnou anténou a připojeným 20 dB zesilovačem na spektru viděl jak Loebau, tak Bavorské 11D a 12D. Vše ale velmi slabě, takže je otázka, zda by to byť i na lepší anténu šlo. Přitom na FM tu mám z Bavorska dobrý signál, ale to hlavně z vysílače Brotjacklriegel, a tam je problém v stínění Šumavou, kdy se FM ohne ale DAB nebo DVB-T už ty hory odstíní a i v místech silného FM signálu ani jedno nejde. Takže jedině ten Hoher Bogen, který je ale stíněný jinými domy.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1085 kdy: 24. 11. 2013, 16:12:43 »
Citace
Zda nedošlo k částečnému "ohluchnutí" antény/zesilovače na střeše v souvislosti s nedávnou zásadní anténní rekonstrukcí antén STA na společném stožáru, nebo jen DX nepřeje aktuální počasí, to musím teprve zjistit.

Máte fotku? Přijde mi divné, že by rekonstrukce STA způsobila zhoršení příjmu, leda že by tam něco stínilo a nebo by byly použity nějaké nekvalitní aktivní komponenty.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1086 kdy: 24. 11. 2013, 18:10:00 »
Tak mi to nedalo a primitivně jsem připojil konec zasunutého anténního proutku Dabmana ke konektoru, přivádějícího signál z dlouhé Yaginy se zesilovačem pro III. pásmo na střeše a směrované na DAB vysílač u Drážďan, který je standardně připojen k PURE.

S potěšením jsem zaregistroval při automatickém ladění načtení 45 stanic, čili drážďanské kanály 5C a 9C, plus 11A z Prahy. Bohužel německé stanice byly jen identifikovány, ale nehrály. Po vrácení kabelu k PURE jsem ale shodnou situaci zaznamenal i zde. Nic z Drážďan nehrálo! Zda nedošlo k částečnému "ohluchnutí" antény/zesilovače na střeše v souvislosti s nedávnou zásadní anténní rekonstrukcí antén STA na společném stožáru, nebo jen DX nepřeje aktuální počasí, to musím teprve zjistit.

Také tento způsob navázání koaxu na proutek není to pravé. Srovnával jsem příjem PURE a Dabmana paralelně. Po odpojení anténního koaxu od PURE, nehrála na něm ani Praha. Ale po dotyku proutku se středovým vodičem koaxu, proutek začal vyzařovat jako sekundární anténa a i do nezapojeného anténního konektoru PURE se dostalo tolik signálu, že ukazatel síly byl na maximu!

V ilustraci momentka displeje Dabmana. Vpravo dole je signalizována pozice 42 rádia WAVE, z celkem identifikovaných 45 stanic. Frekvence stanice je sice indikována na 3 desetinná místa, ale číslo kanálu zde chybí a ne každý má v hlavě převodní tabulku.

Co je tedy lepší Pure nebo Dabman ?


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1087 kdy: 24. 11. 2013, 18:16:57 »
Takže dnes drobné testy Technisatu.

Na vysokém domě v Praze na Hájích bylo možné bez výpadku poslouchat jen na teleskop bavorské multiplexy 11D a 12D. Stejně tak kanál 9C z Loebau. Dresden na 5C tam nešel.
Chtělo to ale vždy na střeše najít vhodné místo.
Každopádně na to, že směrem na Prahu jde z Hoher Bogenu jen asi 100-200W ERP a v cestě jsou Brdy je to velmi dobrý výsledek.

Zkoušel jsem Loebau a Bavorsko i ve svém bydlišti, ale tady je směrem na oba vysílače výhled zakrytý jinými domy, takže maximu, co se objevilo, byla jedna čárka na bargrafu, a to i na externí anténu drženou v ruce, ale ta je dost bídná, zisk jen 4-5 dB. Samozřejmě bez zesilovače.

Na měřáku jsem s tou stejnou anténou a připojeným 20 dB zesilovačem na spektru viděl jak Loebau, tak Bavorské 11D a 12D. Vše ale velmi slabě, takže je otázka, zda by to byť i na lepší anténu šlo. Přitom na FM tu mám z Bavorska dobrý signál, ale to hlavně z vysílače Brotjacklriegel, a tam je problém v stínění Šumavou, kdy se FM ohne ale DAB nebo DVB-T už ty hory odstíní a i v místech silného FM signálu ani jedno nejde. Takže jedině ten Hoher Bogen, který je ale stíněný jinými domy.

To je ten Technisat 200 ? Docela dobré výsledky na prutovou anténu. To je asi zatím nejlepší DAB příjímač, co jsi zkoušel. Jak je na tom s FM ? Má tam ty lepší filtry, jak jsi o nich psal ? Díky za odpověď i další dojmy z testování příjmu.


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1088 kdy: 24. 11. 2013, 18:21:08 »
Mobily pouzivaji v nekterych pripadech vysokoselektivni cip integrujici RDS stereo FM prijimac, ten cip vyuziva digitalni filtry pro selektivitu, ktera se pak blizi dokonce zde tolik chvalenym Sony XDR tunerum.
Stejne cipy pouzivaji napr. koncernova autoradia VW, kdy pak lze take v Praze odladit napr. 94,7 FM Bayern 3 od Radiozurnalu na 94,6 FM ze Zizkova.


Ještě možná 1 komentář. Je zajímavé, když se vyrábí takto dobré čipy, proč je většina výrobců nepoužívá a používá z hlediska příjmu "nic moc" technologii.
Pokud by posluchači měli kvalitní přijímače, nemusela by rádia spouštět nesmyslné dokrývače a byly by lepší podmínky pro DX příjem.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1089 kdy: 24. 11. 2013, 18:34:51 »
Máte fotku? Přijde mi divné, že by rekonstrukce STA způsobila zhoršení příjmu, leda že by tam něco stínilo a nebo by byly použity nějaké nekvalitní aktivní komponenty.

Proč by nemohla ? Pokud vím on tam má vlastní anténu a zesilovač, stejně jako já. No a pokud tam přišla nějaká firmička a vrtala se v tom, za účelem DVB-T pochopitelně. Tak je ani náhodou nenapadne, že tam někdo používá VHF. A mohli mu tu anténu odpojit, vypnout zesilovač, cokoli. Pokud nebyli jasně a srozumitelně upozorněni, že tam má svoje VHF a toho se nemají dotýkat.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1090 kdy: 24. 11. 2013, 18:49:30 »
Výborně ! Jelikož vím, že máte Pure Evoke Flow, tak se těším velice na srovnání.
Rád se se svými zkušenostmi podělím, ale nerad bych někoho mátl předčasnými závěry. Sice mne DAB velmi zajímá, ale nemá absolutní přenost před mnoha mými dalšími aktivitami. Proto přímé srovnání PURE Evoke Flow a Imperial Dabman 20 si bude muset ještě pár dnů počkat. Ale mohu se podělit o první dojmy. U Dabmana je asi nejslabším prvkem vestavěný reproduktorek. Na poslouchání to téměř není. Miniatura a plastová skříňka zkrátka na zvuku nepřidá. Úplný opak ale na mne udělala noname přiložená sluchátka. Možná to souvisí i s mým již stařeckým sluchem, ale podle mne sluchátka produkují, na to, že to jsou na první pohled ty nejjednodušší pecky, plný zvuk i s dostatkem basů. Také mají dostatečný zvukový výkon, mně stačí v tichém interiéru i první stupeň hlasitosti z 32. Při přepnutí na vestavěný reproduktorek je pro dostatečnou slyšitelnost ale nutno zesílení zvednout minimálně na úroveň 25.

Při posuzování citlivosti mám problém. Doma, po celém bytě, mám tak dobré pokrytí DAB-em na místním kanále 11A, že i se zataženým teleskopickým proutkem, je signalizována maximální úroveň signálu. Zda jsou připojena sluchátka, nebo ne, na spolehlivost příjmu nemá vliv. Možná poznatek jiných, že proutek a sluchátka se obojí podílí na získání signálu, zjistím až v místech se slabším pokrytím? Až budu moci v Praze proladit DAB venku, na nějaké vyšší kótě, uvidí se, co chytne mimopražského. Rovnou si na to vezmu i PURE a výsledek srovnání zde budu publikovat.

Pro někoho může být mínusem napájení integrovaným akumulátorem, bez možnosti jeho operativní výměny a závislost na připojení na 5V zdroj z USB. Za významný klad naopak považuji celkem přehledné a intuitivní ovládání a i hypotetickou kapacitu pamětí pro stanice v DABu - plných 99!

FM moc nepoužívám, ale za zmínku stojí vítaná možnost přepínání mezi MONO a STEREO příjmem.

Velmi děkuji za první postřehy, je zajímavé srovnat Vaše a moje zkušenosti.
Mám asi jiný model Dabmanu 20 - na DABu mám jen 30 předvoleb, u FM jich je 50. Nejspíš máte nějaký novější klon. :-)
Překvapila mě ale poznámka o hlasitosti. Jak se sluchátky, tak bez nich mám hlasitost tak na jedničce, maximálně na trojce. U Seejay Radia je i ta jednička dost hlasitá. Řeč je o poslechu doma, v tichém prostředí. Venku u hlučné silnice jsem dal u reproduktoru maximálně desítku. U sluchátek záleží na jejich typu.


DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1091 kdy: 24. 11. 2013, 19:22:38 »
Mám asi jiný model Dabmanu 20 - na DABu mám jen 30 předvoleb, u FM jich je 50. Nejspíš máte nějaký novější klon. :-)

Ano. Je to tak. Jsou minimálně dva, starý a nový model. Rozdíly jsem zde uvedl. A možná je jich ještě více. někdo snad uváděl i 10 a 30 předvoleb, takže je možné, že jsou dokonce 3 rozdílné verze.
« Poslední změna: 24. 11. 2013, 19:30:28 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1092 kdy: 24. 11. 2013, 19:23:34 »
Mám asi jiný model Dabmanu 20 - na DABu mám jen 30 předvoleb, u FM jich je 50. Nejspíš máte nějaký novější klon. :-)
Prakticky jsem to nemohl zatím vyzkoušet, ale můj prodejce Conrad, uvádí ve svém e-shopu :"Paměť pro 100 DAB+ a 30 stanic v pásmu FM", přímo v originálním návodu distributora (DigitalBOX Europe) je údaj :"Speicherplatze 99DAB+ / 30FM" a na digitalradio.de se uvádí : "Speicher für 100 DAB+ und 50 UKW Sender". Ono těch nepřesností/klonů asi bude více. Často je uváděn/vyobrazen barevný displej, já mám jen monochromatický.

Jen pro zajímavost, asi důsledek opatření ČNB = o víkendu Conrad zdražil Dabmana o 73.-Kč!  :(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1093 kdy: 24. 11. 2013, 19:46:19 »
Že conrad.cz uvádí místo 99 pro DAB rovných 100 pro DAB, to by mi až tak nevadilo, s tím už jsem se několikrát setkal, že někde bylo uvedeno 100 a skutečnost byla 99. V podstatě otázka zněla, kolik to pojme stanic. A ta jedna STÁ mohla být naladěna a hrát, možná poloha 0. A dalších 99 bylo uložených a připravených v předvolbách. Čili takový přístup už jsem viděl. Že manual uvádí správně 99 DAB a 30 FM to vím, sám jsem sem na něj dával odkaz. No, že kolega uvádí 50 FM a 30 DAB to je překvapující v tom, že FM má vyšší číslo nežli DAB, spíše to bývá opačně. Že jsou s monochromatickým a barevným displejem to vím. Sám jsem viděl na netu fotky jedněch i druhých. Jako jsem viděl fotky s pevným aku a odnímatelným aku. 10 předvoleb napsaných u prodejce by šlo vysvětlit také tak, že u té 100 zapomněl napsat nulu.

Všiměte si tento třeba uvádí 30 DAB a 30 FM
http://www.radiomuseum.org/r/digitalbox_imperial_dabman_20.html

Tenhle suveréně uvádí 10 a 10
http://www.amazon.de/dp/B006WZ1998/ref=asc_df_B006WZ199816042342?smid=A3JWKAKR8XB7XF&tag=testberichte_sub1-21&linkCode=asn&creative=22494&creativeASIN=B006WZ1998&ascsubtag=4045_310399_52924c4f_52924c4f

Zde je recenze, kde v závěru také uvádí barevný displej
http://www.hurcks.de/funkempfang/testberichte/goerke/Imperial-DABMAN20_MG.htm


Jinak těch testů tam mají víc
http://www.hurcks.de/funkempfang/index.html
a
http://www.hurcks.de/funkempfang/index2.html
« Poslední změna: 24. 11. 2013, 20:19:41 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1094 kdy: 24. 11. 2013, 19:51:16 »
Citace
Zda nedošlo k částečnému "ohluchnutí" antény/zesilovače na střeše v souvislosti s nedávnou zásadní anténní rekonstrukcí antén STA na společném stožáru, nebo jen DX nepřeje aktuální počasí, to musím teprve zjistit.

Máte fotku? Přijde mi divné, že by rekonstrukce STA způsobila zhoršení příjmu, leda že by tam něco stínilo a nebo by byly použity nějaké nekvalitní aktivní komponenty.
Samotný rozvod a úprava antén (místo jedné nyní 3) STA jsou v tom teoreticky nevinně. Moje anténa pro III. pásmo má samostatný svod přímo do mého bytu. Při zateplování fasády byl schován v husím krku pod polystyrén. Již jednou jsem vyměňoval "zlobící" anténní zesilovač za lepší IVO, možná opět dostal nějakou ťafku. Také bych měl zkontrolovat stav koaxu. Snad to všechno stihnu do nástupu opravdové zimy.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další