Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324927 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #435 kdy: 29. 08. 2011, 13:21:17 »
Abych i přímo na chalupě mohl lépe testovat změny v bavorském DABu, koupil jsem si anténu (7 prvků Yagi) pro celé III. pásmo. Než se v září rozšíří vysílání z Hoher Bogenu o další MUX, zkusil jsem jen tak z legrace i dálkový příjem až v Praze. Mám možnost přístupu na věž, kde i v minulosti šla analogová TV z tohoto vysílače a v současnosti tam lze přijímat i MUX ARD na kanále 28. S X-colorkou jsem ani nedoufal, že by bylo možné chytnout i bavorský MUX na kanále 7. S novou anténou už by to jít mohlo, zejména, když jsem k ní dokoupil i regulovatelný dvoupásmový zesilovač. V prvním kole, jen s Yagi ve vertikálu, při ladění přijímače DABu, se sice ladící bargraf na dost vteřin zastavil na pozici obvyklé pro frekvence kolem 200 MHz, ale nakonec se naladilo jen 9 pražských stanic na L pásmu. Protože Pure Evoke Flow nemá ruční ladění a během ladění není zobrazovaná ani úroveň signálu, nelze ani prvotně nastavit optimální směrování antény. Při použití originálního teleskopického proutku je sice směrování bezpředmětné, ale se směrovkou tato funkce chybí. Proto jsem si vypomohl monitorem s TV tunerem a pro jistotu i s osvědčeným DVB-T STB Maximum. I když se na 7. kanále zobrazovala nějaká nadějná úroveň signálu, kvalita byla 0, čili se asi jedná o analogový, nebo ještě nějaký jiný signál. Na STB jsem proto ručně nastavil kanály 11 a 12, které z Bavorska připadaly do úvahy. Také na těchto kanálech se zobrazovala zajímavá úroveň. Vyměnil jsem proto symatrizační člen v anténě za zesilovač. Bohužel rozměrové diference mně donutily připojit zesilovač ke svorkám zářiče pomocí spojek, ale pomohlo to a úrovně signálů se zvedly na hodnoty kolem 60 ze 100. Natěšen jsem nastavil nejpříhodnější směrování antény a připojil jí k DAB přijímači. Bohužel ani tehdy se žádný další vysílač nenaladil. Budu muset přece jen vysílání z Bavorska jít trochu naproti. Asi je těch minimálně 140 km a silné zakrytí za horizontem na pár vysílaných kW už moc daleko. ;)

Na připojených fotkách jsem se snažil ilustrovat použité prvky a údaje z obrazovek. ::)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #436 kdy: 29. 08. 2011, 16:15:32 »
Bohužel ani tehdy se žádný další vysílač nenaladil. Budu muset přece jen vysílání z Bavorska jít trochu naproti. Asi je těch minimálně 140 km a silné zakrytí za horizontem na pár vysílaných kW už moc daleko. ;)

Jak jsem zde popsal, pokusil jsem se zachytit mux B1 kousek za Prahou směrem na Beroun, kde roky zcela bezproblémově chodilo Bavorsko 3,2,1, AB atd. na FM a to i na prutovou anténu běžných radiokazeťáků doby 70-80 let a též v autorádiu při jízdě a též televize a to vše z HB. Ovšem DAB/DAB+ se mi zachytit nezdařilo. A zdá se, že ty 3kW z HB jsou opravdu proklatě málo. Ovšem mux B2 spuštěný v řijnu má už mít 4kW, což je tedy o 1/3 muxu B1,  více, takže nevím, zda by byla naděje u něj ? Ale hlavně, na HB je plánován ještě třetí mux, sice neexistuje žádný údaj, co v něm má být a neexistuje žádné datum, kdy má být na HB spuštěn. Ale existuje jeho naplánovaný výkon a ten má být 8kW. A u něj jsem přesvědčen, že ten musí být bez problémů chytatelný i v matičce Praze. Ovšem otázka zůstává, co v něm bude a kdy bude na HB uveden v činnost. Na HB jsou v III. Bandu celkově plánované 3 muxy. B1 o 3KW, B2 o 4kW a xyz o 8kW.



« Poslední změna: 29. 08. 2011, 16:23:24 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #437 kdy: 29. 08. 2011, 17:48:02 »
Jste to vyřešil zajímavě, kutile Time ;)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #438 kdy: 02. 09. 2011, 09:37:17 »
Teleko pridalo rockove radio Gama a CRo2-Praha.
Mimochodem, informacne velice pekna stranka.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #439 kdy: 02. 09. 2011, 09:54:55 »
Teleko pridalo rockove radio Gama a CRo2-Praha.
Mimochodem, informacne velice pekna stranka.

Mají to opravdu velice pěkné, ale to není celkem nic překvapivého. Oni mají takovéto věci zpracovávány velice profesionálně a vysvětlovány velice polopaticky až s učitelskou přesností,
takže již dříve pokud šli na satelit, kamkoli... Vždy to svým ovečkám vysvětlili, doslova příkladně.
Takže ano, lze je za to zpracování pochválit a v podstatě ho využít i pro nevěřící a za účelem poslechu jiných stanic... Ano mají to pěkné... Ovšem inspiroval jsi mne k podívání se,
jak se s tím vypořádalo GAMA RADIO http://www.gamaradio.cz/index.php/my-jsme-budoucnost

Ještě pro úplnost, ten třetí zainteresovaný...

Na webu Českého rozhlasu je DAB/DAB+ věnováno 330 článků, od 4 různých autorů a zdá se,
že nejnovější je zatím tento:

http://www.rozhlas.cz/digital/rozhlas/_zprava/944475

Nic méně stále jsou to tedy pouze 3 subjekty. Tradičně Český rozhlas, tradičně Proglas a místo dancerů
s DANCE RADIEM, jsou to rockeři s GAMA RADIEM. Nic méně čtyři subjekty ještě ve hře nebyly,
tedy nebyl překročen počet TŘI. Proto mne poněkud zarazila poslední věta na tomto odkaze
http://super-radio.cz/?sekce=clanek&id=3677 . To něco ví nebo jen tak plácá z hladu a vaří z vody ?

Jinak samozřejmě o čerstvé aktualitě informoval včas i tento server
http://www.radiotv.cz/p_radio/gama-radio-a-cro-2-praha-nove-v-dab/

Nic méně 9 rozhlasových stanic ve 3 městech ČR. To už není špatné a řekl bych, že je to český rekord.

ČRo 2 (128 kbps DAB)
ČRo 3 (80 kbps DAB+)
ČRo WAVE (160 kbps DAB)
ČRo LEONARDO (64 kbpsDAB+)
ČRo D-dur (64 kbps DAB+)
ČRo Česko (40 kbips DAB+)
ČRo REGION (64 kbps DAB+)
RADIO PROGLAS (64 kbps DAB+)
GAMA RADIO (64 kbps DAB+)




A jinak jsou to zamozřejmě ohlášené, říjnové změny v Německu... Které se týkají i českého území v dosahu vysílače z Drážďan, Horní vrchu a dalších....

 

« Poslední změna: 08. 09. 2011, 08:51:07 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #440 kdy: 03. 09. 2011, 11:07:57 »
To jsou věci, co se na tom světě dějí...

Tak jsem se konečně dozvěděl, proč v Multiplexu DAB+ Deutschland neodstartovala 1.8.2011 stanice Sunshine Live (dance) a proč stanice Radio BOB! (classic rock) ( na kterou jsem se nejvíce těšil)
tam vysílá pouze DEMO SMYČKU.

Obě stanice narazily na nějaké německé cenzoristy a jedná se o propagaci SEXISMU, respektive údajně tyto stanice prý ve svém vysílání neustále nastolují sexuální otázky atd.

Takže se údajně uvažuje o nezařazení stanice Sunshine Live a naopak o zařazení stanice Litera,
což má být jakási naučná stanice věnující se německé i světové literatuře.

U stanice Radio BOB! se má prý probírat možnost ZAKÓDOVÁVÁNÍ nevhodných rozhovorů...

Jednání o zařazení obou stanic, do Multiplexu DAB+ Něměcko,stále ještě intenzivně probíhají...
Poněkud nechápu, že, co lokálně na FM ani na netu NEVADÍ, to najednou
v německém celoplošné multiplexu DAB+, VADÍ... Opravdu zajímavé. To se, ale dějí věci...
Nic méně, konečně jsem se tedy dozvěděl, co se tam děje a co to znamená,
že Sunshine Live tam není a Radio BOB! jede smyčku a niko-li své řádné vysílání, které má na netu...

Definitivně by se mělo rozhodnout během zaří...

Je možné, že místo Sunshine live bude zařazena stanice RemiX-Radio
A místo Radia BOB ! již zmíněná stanice Litera.

/ Jinak autor článku si poněkud dělá legraci z toho, zda je literální stanice v DAB+ třeba a jaké tedy bude mít kbps a zda by naopak moderní technostanice, myšleno Sunshine, nebyla pro přilákání pozornosti
k DAB+, mnohem přínosnější a závěrem píše, že jestli tam chtěj číst literaturu, tak,
že to mohou vysílat jako textovky k vysílání.../

Jinak po otázce vlastního příjmu a otázce obsahu vysílání jsem se konečně také dostal k porovnání zvuku. Jelikož z tohoto multiplexu jsem si oblíbil Absolut Radio a Lounge FM a pouštím si je denně. Tak mohu říci, že to Absolut Radio má 64 kbps a to Lounge FM má 72 kbps a že je ten rozdíl zatraceně slyšet. Tedy těch pitomých 8 kbps je docela velký rozdíl. Tedy to Launge FM má ten zvuk už pěkný, ale u toho Absolut Radia je slyšet, že to úplně ono není a že je to oříznuté.

Koukám, že tady se také píše o plánech úplně jiných rádií nežli tam teď jsou....

http://www.digizone.cz/aktuality/nemecko-ozivi-digitalni-rozhlas-1-srpna-startuje/

V této chvíli tam je tohle:

kanál 5C: Multiplex DAB+ Deutschland, Dresden 10kW

Deutschlandradio Wissen (56 kbps DAB+)
Deutschlandfunk (128 kbps DAB)
Dokumente und Debatten (40 kbps DAB+)
Deutschlandradio Kultur (128 kbps DAB)
Klassik Radio (64 kbps DAB+)
Absolut Radio (64 kbps DAB+)
Lounge FM (72 kbps DAB+)
ENERGY (64 kbps DAB+)
Kiss FM (64 kbps DAB+)
RADIO BOB (72 kbps DAB+)
90elf Dein Fußball Radio (72 kbps DAB+)
90elf 1 (24 kbps DAB+)
90elf 2 (24 kbps DAB+)
90elf 3 (24 kbps DAB+)
90elf 4 (24 kbps DAB+)
90elf 5 (24 kbps DAB+)
ERF Radio (72 kbps DAB+)
Radio Horeb (48 kbps DAB+)

Tak tedy uvidíme, co se třeba ještě změní....

Také bude záležet na tom, co se stane v tom řijnu ?

Kdy se bude výkon tohoto zvedat také na 10kW.

kanál 12A: Multiplex DAB Sachsen, Dresden 1kW

MDR 1 RADIO SACHSEN (88 kbps DAB+)
MDR INFO (64 kbps DAB+)
MDR FIGARO (88 kbps DAB+)
MDR SPUTNIK (72 kbps DAB+)
MDR JUMP (72 kbps DAB+)
MDR Klassik (192 kbps DAB)
Deutschlandradio Kultur (128 kbps DAB)
Deutschlandfunk (64 kbps DAB Mono)
Deutschlandradio Wissen (64 kbps DAB Mono)

Tady je jasně vidět, že poslední 3 stanice jsou DVOJÁK a jsou již v tom multiplexu Německo.
/Na víc zde jsou ještě k tomu v Monu.../
Takže snad se místo nich objeví jiné stanice ?
Třeba ty, co měly být v multiplexu Německo a nejsou tam ?
Nebo jiné ?

Jinak by se nechalo Sasko s jedním multiplexem celoněmeckým a s jedním multiplexem svým, saským, označit jako dobrý průměr. Nejlépe je na tom Bavorsko, kde je celoněmecký multiplex, dva multiplexy vlastní bavorské a ještě pět multiplexů lokálních. Nejhůře pak tři spolkové země, které nemají ani žádný svůj vlastní ani lokální v nějakém svém městě, jen tan jeden celoněmecký.




« Poslední změna: 03. 09. 2011, 23:43:47 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Petr Hajčiar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #441 kdy: 12. 09. 2011, 11:25:25 »
Zdravím,
pořídil jsem DAB tuner a 5 km od Klatov přijímám na pokojovou anténu 35 programů v blocích 5C, 11D a 12D, čili 2 bavorské a celoněmecký multiplex. Jak tu již bylo probíráno, jeden paket je z Hoher Bogenu a zbylé 2 pravděpodobně až z Regensburgu.
L-band nemám.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #442 kdy: 12. 09. 2011, 11:48:30 »
Zdravím,
pořídil jsem DAB tuner a 5 km od Klatov přijímám na pokojovou anténu 35 programů v blocích 5C, 11D a 12D, čili 2 bavorské a celoněmecký multiplex. Jak tu již bylo probíráno, jeden paket je z Hoher Bogenu a zbylé 2 pravděpodobně až z Regensburgu.
L-band nemám.


Pěkné....

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #443 kdy: 12. 09. 2011, 12:02:55 »
Připojuji se k Josému. To je opravdu pěkné číslo. Neměl byste nějaký seznámek? Docela rád bych se podíval. :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Hajčiar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #444 kdy: 12. 09. 2011, 12:49:59 »
Připojuji se k Josému. To je opravdu pěkné číslo. Neměl byste nějaký seznámek? Docela rád bych se podíval. :)

Obsah celoněmeckého paketu je myslím uveden zde o pár příspěvků výše, zbytek odpovídá paketům Bayern 1 a 2, viz třeba zde:
http://www.wohnort.org/DAB/bayern.html

nebo tady:
http://www.ukwtv.de/sender-tabelle/DAB/Deutschland/Bayern.htm

Je pravda, že některé stanice jsou rozmnoženy regionálními mutacemi, takže počet reálně odlišných programů bude zhruba o 10 nižší. Ale i tak jsem mile překvapen, signál z Hohe Linie jsem ani nečekal.
« Poslední změna: 12. 09. 2011, 12:53:15 od Petr Hajčiar »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #445 kdy: 12. 09. 2011, 13:00:39 »
On to myslel zdejší koordinátor nejspíše tak, aby jste mu ofotil display... Ale tak já jsem celkem taky zvědavý, o jaký přijímač jde ?

Jinak tedy chytáte B1 z Hoher Bogenu to je jasné a potom tedy Regensburgu nebo Hohe Linie ?
Tedy zatím, co na to tak koukám, ze všech stran, tak byly zachycené v ČR, Dresden, tady u mne nahoře.
Jo a jeden pán chytil i lokálku v Berlíně.
A tam u Vás dole Hoher Borgen a Hohe Linie. A ještě taky jeden pán chytil lokálku v Mnichově a asi i v Ingolstadtu. Jinak už se tady neobjevilo nikdy, nic. Tak ten Váš Regensburg mne zaujal... Jde tedy o Regensburg nebo o Hohe Linie ? Totiž na Regensburgu DAB snad ani není žádné, mám ten dojem... Takže tedy HL ? Určitě ? Já nevím kam je to z Klatov nejblíže... Kombinace B1 z HB,  B2 a DEU z HL zde zachycena už byla. A žádný další vysílač, nežli vypsané, zde zatím nikým popsán nebyl... Tedy, že by někdo chytil ještě něco jiného...
« Poslední změna: 12. 09. 2011, 13:22:36 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Petr Hajčiar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #446 kdy: 12. 09. 2011, 13:33:58 »
Přijímač je Denon RCD-M38DAB. Ofocení žel nepřichází v úvahu, žádný seznam to nezobrazuje, jen jeden právě naladěný program. A Hohe Linie kontra Regensburg?? Já myslel že Hohe Linie je kopec nad Regensburgem, ale nevím, nebyl jsem tam  :) Kdyžtak mě opravte.
« Poslední změna: 12. 09. 2011, 13:36:54 od Petr Hajčiar »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #447 kdy: 12. 09. 2011, 13:37:48 »
Přijímač je Denon RCD-M38DAB. Ofocení žel nepřichází v úvahu, žádný seznam to nezobrazuje, jen jeden právě naladěný program. A Hohe Linie kontra Regensburg?? Já myslel že Hohe Linie je kopec nad Regensburgem, ale nevím, nebyl jsem tam  :) Kdyžtak mě opravte.

Aha fajn a já už tady půl hodiny naháním nějaký vysílač s jménem Regensburg, dobrý, no...
Moje blbost, že jsem, se nepodíval na jména okolních kopců...

Přijímač vypadá pěkně, jen jsem zatím nenašel pohled zezadu nebo manual, zda to má vstup na venkovní anténu... Domnívám se totiž, že když Vám jde toto takto pěkně na pokojovou anténu, tak že teoreticky by na řádnou venkovní mohly naběhnout i ty lokální muxy viz. 11A a 11C..
http://www.ukwtv.de/sender-tabelle/DAB/Deutschland/Bayern.htm
To se zdařilo právě zdejšímu čtenáři Pamětníku, který na Čerchovu ulovil celkem 47 stanic. A patrně tedy mimo zmíněné, právě ještě i tyto dva lokální muxy... Jestli by to dolezlo až do Klatov ?

Pro změnu zdejší čtenář p.Jelínek chytil mux z Berlína na venkovní anténu a zesilovač až v Neratovicích. Ale zřejmě šlo o nějaké extrémně dobré příjmové podmínky. V každém případě, když to sečtu. Tak běžně se zde mluví o 3 vysílačích Drrážďanech, Horním vrchu a o Horní mezi. Nic jiného s DABem jako by sem nelezlo nebo nebyl nikdo kolem, kdo by to chytal...Tedy o jiných, nežli těch 3 zde v podstatě zmínky nejsou...

« Poslední změna: 12. 09. 2011, 15:13:42 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #448 kdy: 12. 09. 2011, 16:22:53 »
Přijímač vypadá pěkně, jen jsem zatím nenašel pohled zezadu nebo manual, zda to má vstup na venkovní anténu... Domnívám se totiž, že když Vám jde toto takto pěkně na pokojovou anténu, tak že teoreticky by na řádnou venkovní mohly naběhnout i ty lokální muxy viz. 11A a 11C..
http://www.hifix.co.uk/graphics/pics/normal/22410_SWATCH.jpg


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #449 kdy: 12. 09. 2011, 16:48:16 »
Citace
http://www.hifix.co.uk/graphics/pics/normal/22410_SWATCH.jpg

No, tak to je ono, anténka pro DAB zvlášť anténka pro FM zvlášť...

Dát k tomu tohle anténu

http://www.altronik.cz/alcad-bt751/d-71069/

a tento zesilovač

http://www.ame.cz/QIShop/detail/178083_10699/AME/Antenni-a-satelitni-technika/Antenni-zesilovace/antenni-zesilovac-W-081-s-regulaci-VHF-UHF.aspx

A třeba by se ty lokální muxíky chytly ? Kdo ví ?

« Poslední změna: 12. 09. 2011, 16:52:48 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL