Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324877 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #420 kdy: 23. 08. 2011, 15:22:10 »
Moje puvodni antena byla z medenych trubek a vazila snad pet kilo.. Ted mam rozmerove tu samou, jen je jako rahno umelohmotna trubka a prvky jsou z dratu na svareni pro autogen s prumerem asi 2,5mm ;) cimz antena vazi asi 30 deka ;) A slozena je za minutu.
 Na obrazcich je planek podle ktereho jsem ji delal. Antenu lze samozrejme prodluzovat. A to hodne.
 Lepsi je mit dobrou antenu s malym zesilovacem nez vse dohanet silnym zesilovacem. Pokud se navic pouzije nejaky "polsky", udela vic skody nez uzitku. Pokud si tedy chcete nejaky poridit, jiste vam nekdo poradi. Co obcas vidim, tak se uvadi firma Teroz. Koukal jsem se tam a maji dva vhodne pasmove zesilovace pro kanaly 6-12 za cenu 220Kc (obj.c. 404 a 477 se ziskem 20/10dB). Jen ta instalace anteny u vas nebude jen tak, vzhledem velkym vykyvum intenzity signalu. Chtelo by to nejdrive promerit.

Teď jsem podle toho plánku přeměřil ten 3 prvkový potvor na který jsem to lovil a zjistil jsem, že ten rozměr od prvního prvku k dipolu nesedí a že je to stavebnice, tedy jsou tam vyvrtané díry a lze to posouvat a kupodivu to není zarezlé, takže jsem první prvek posunul na druhou polohu, místo třetí polohy kde byl, což činilo rozdíl asi tak 2,5cm a nyní by to mělo být tedy lepší a odpovídat tomu Vašemu tříprvku.

Jinak ale toto není v této chvíli má priorita. Zjistil jsem, že na STA je BT 751, 756, 790 apod.

http://www.altronik.cz/anteny-vhf/c-955/

Bohužel to se značně liší. tedy zatím co 751 je pro 5-12K,
Tak 756 je pro 5-6K, a 790 pro 9-12K....

Zatím jsem dohodlý tak, že se VHF rušit nebude, tedy nikdo nezlikviduje ani ten zesilovač ani tu stávající anténu. Dále jsem dohodlý, že mi ji vyštelují na Drážďany. Současný stav bude patrně na Ještěd. Dále jsem dohodlý, že když by nastavení na správný směr nepomohlo, neboť mám dojem, že Nova tu byla na 9, tak, že by tam mohla být ta BT 790. Tak, že si koupím tu BT 756. A vyměním si ji za stávající.

Co se týče vybudování vlastní sestavy na chalupě, zatím nejsem nikterak rozhodnut. Tedy ono mne docela irituje, že je to na tom ,,efku" a tím věčným odpojováním a připojováním, když bych to furt tahal byt a chalupa a zase zpátky, to dostane na zadek, to se mi nelíbí asi to dopadne tak, že ten přijímač zůstane prostě v bytě připojený na STA. Čímž nevylučuji, že k němu občas nepřipojím prutovku a nevezmu si ho s sebou třeba někam na dovolenou, ale dávat ji tam zase jen proto abych s tím vylezl na Ještěd a zjistil, zda tam chytím nebo nechytím Berlín, který mi v podstatě k ničemu nebude, tak to se mi vyloženě také 2x nechce. Takže nejspíše to dopadne, tak jak je to teď a bude trvale na STA a pojede z toho od řijna 27 německých stanic, což je o 7 více nežli mi jede českých z FM.

« Poslední změna: 23. 08. 2011, 16:52:22 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #421 kdy: 23. 08. 2011, 15:43:56 »
Nova byla na 8 kanále viz http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavaci-databaze/prehled-televiznich-vysilacu.html?action=station&f_transmitter=&f_channel=8&f_pol=0&f_station_name=&f_druhvys=26
Slavné ČTU zaspalo jako vždy a mají tam tenhle kanál jako by byl ještě v provozu


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #422 kdy: 23. 08. 2011, 16:43:37 »
Jestli je antena o par kanalu mimo tolik vadit nebude. Jen tam muzete mit kanalovy zesilovac a ten muze jine kanaly potlacovat. Ovsem jaky muze mit utlum o par kanalu vedle netusim.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #423 kdy: 23. 08. 2011, 16:47:50 »
Jestli je antena o par kanalu mimo tolik vadit nebude. Jen tam muzete mit kanalovy zesilovac a ten muze jine kanaly potlacovat. Ovsem jaky muze mit utlum o par kanalu vedle netusim.

Prý je tam širokopásmový. Takže by nemusel. Ono bylo na VHF i cosi z Německa
/ARD,ZDF,mdr, jeden z nich/ mám dojem...
Uvídíme, co to udělá až se to natočí na nejsilnější současný signál VHF, tedy ten Mux na 5C Drážďany...

Jinak to kolísání nebo výkyvy signálu jsou za současného stavu doopravdy naprosto šílené.
Tak včera to mělo někde od 20-24 hod prostě 0% žádný signál...

A dnes ráno to pro změnu mělo asi 89% kvality a 8 hezkých čtverečků bargrafu
a fungovalo to jak víno...

To jsou změny. Ale ono bylo včera večer i podělané FM, co má normálně plný signál,
tak mělo tak polovinu...
« Poslední změna: 24. 08. 2011, 08:57:25 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #424 kdy: 27. 08. 2011, 15:52:44 »
Dnes jsem po desti zkusil co je noveho. A bohuzel to vypada, ze to lepsi uz mam za sebou. Bud byly velmi spatne podminky nebo jsem mel minule hodne velke stesti.
  Opet jsem pouzil antenu a zesilovac. Kanal 5C sel normalne a ani nebylo nutne smerovat antenu. Hralo to vzdy. 12A taky hral, jen uz bylo potreba antenu natocit presne. Bohuzel to bylo vse. Na jakemkoli dalsim kanalu se signal neobjevil ani naznakem. Tak nevim.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #425 kdy: 27. 08. 2011, 16:52:50 »
Dnes jsem po desti zkusil co je noveho. A bohuzel to vypada, ze to lepsi uz mam za sebou. Bud byly velmi spatne podminky nebo jsem mel minule hodne velke stesti.
  Opet jsem pouzil antenu a zesilovac. Kanal 5C sel normalne a ani nebylo nutne smerovat antenu. Hralo to vzdy. 12A taky hral, jen uz bylo potreba antenu natocit presne. Bohuzel to bylo vse. Na jakemkoli dalsim kanalu se signal neobjevil ani naznakem. Tak nevim.

Teď se ochladilo a jde mi dobře 5C, což normálně takto odpoledne nechodilo. Ovšem 12A ani tuk. Vím, že 12A by mi šlo bez problémů, když bych vylezl na Ještěd. Zda by šla i ta 7D netuším. Asi jak říkáte, že jste měl minule velice mimořádně dobré podmínky. V těch vedrech to bylo horší, šlo to jen za deště nebo po ránu, tak do 10 hodin. Ale nyní po ochlazení to jde i teď. Tedy mně ta 5C. Stejně jste dobrej, že vám jde ta 12A když si vezmu o kolik km jste dál. Uvidíme, co to udělá mně až se nastaví ta anténa a při nejhorším jistota je říjen. Jen tam nikde nemají napsáno, který říjen ? Tak možná bude lépe říkat od 1.11. když by ten říjen dělali třeba až posledního... Ale také to mohou udělat prvního...Říjen je moc široký pojem, ale do teď to upřesněné nikde nemají...
« Poslední změna: 27. 08. 2011, 17:00:00 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #426 kdy: 28. 08. 2011, 13:26:09 »
Náhodou jsem na webu objevil něco, co by mohlo zajímat loviče DABu z Prahy, Příbrami a Brna. Uvedená anténa vyhovuje i na L pásmu a při svém zisku 6dBi a integrovaném 20 dB zesilovači by mohla odvážným kutilům viditelně zlepšit dosah jejich přijímače. Proč kutilům? Protože netuším zda nějaké rádio má i na L pásmo konektor na připojení vnější antény. A šťourat se ve vstupu tuneru pro toto pásmo zavání průšvihem. :-\

http://www.trinstruments.cz/ax-37a
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #427 kdy: 28. 08. 2011, 14:43:56 »
Protože netuším zda nějaké rádio má i na L pásmo konektor na připojení vnější antény. A šťourat se ve vstupu tuneru pro toto pásmo zavání průšvihem. :-\

No, právě... Jak známo Pure Evoke 2S má anténí vstup pouze pro anténu FM / III.Band , zatím co anténa pro L-Band je ,,integrovaná" pod krytem přijímače. Celkem mne negativně překvapilo, že asi u 10 klasických stolních tunerů / receiverů, které jsem našel na českém trhu, to bylo shodně. Tedy opět vstup byl pro anténu FM / III.Band a ač přijímače disponovaly i schopností příjmu v L-Band, anténu pro L-Band měly opět svoji v přijímači. Jako by se tedy s dálkovým příjmem v L-Bandu vůbec nepočítalo a ten ač je možné ho použít byl víceméně opravdu používán pouze pro lokální použití v tom, či onom městě.

Zajímavě, ale vypadají tyto Kenwoody
http://images.kenwood.eu/files/prod/2067/5/Instruction_Manual.pdf
str. 7, 32, 34-36

Tam se zdá, že by mohl být vstup pro FM / AM a mimo vstup pro III.Band / L-Band
ovšem nejsem si zcela 100% jist, ale vypadá to tak... Tedy anténa DAB je tam velmi zvláštní a je mimo
anténu FM/AM...

Konece konců doslouživší autorádia se zcela běžně používají jako ozvučení garáží po celém ČR,
takže není žádný zásadní problém udělat si z 230 V AC  požadovaných 12 až 14 V DC a připojit stolní 50W reproduktory lze i k autorádiu, že.... Takže, když by toto bylo použitelné pro vstup antény pro L-Band mohlo by to být celé použitelné v podstatě místo kuchyňského / ložnicového radiopřijímače i místo klasického stolního tuneru / receiveru.

« Poslední změna: 28. 08. 2011, 14:47:38 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #428 kdy: 28. 08. 2011, 15:01:43 »
Pro znalé bych tady měl dotaz. U mého příjímače pro DAB je pro III. pásmo a VKV určena anténa ve formě teleskopického proutku o délce až 735 mm. Předpokládám, že je to klasická lambda/4 anténa s nulovým ziskem, které protiváhu tvoří kovová konstrukce rádia (stínicí destičky). Anténa je upevněna šroubkem v držáku otočného čepu na zadní straně přijímače. Tento šroubek je zašroubován do dvakrát zalomeného plíšku. Na opačné straně plíšku je šroubkem uchycen spojovací kablík, jehož druký konec je přímo zapájen do šasi přijímače. Při mých pokusech vylepšit dálkový příjem DABu z Bavorska jsem zkoušel různé možnosti připojení signálu z TV rozvodu, kde je také distribuováno DVB-T na 7. kanále ze stejného vysílače. Prosté připojení středu koaxu k proutku se na zvýšení signálu pozitivně neprojevilo, ba spíše naopak. Nepomohlo ani přizemnění koaxu na kostru přijímače. Asi nejlepší výsledky jsem měl tehdy, když jsem proutek odmontoval a ke šroubku přiložil jen středovou žílu koaxu.

Obstaral jsem si sedmiprvkovou Yagi anténu na 5 až 12 kanál. Stojím před otázkou, jak jí co nejlépe připojit k tomuto přijímači. Pokusy ztěžuje fakt, že sám přijímač v režimu ladění nesignalizuje sílu příjmu. Prutová anténa o délce lambda/4 mívá impedaci 50 ohmů, Yagi 75. Prutovka nemá přípoj na kostru, využívá protiváhu. Jak a co nejlépe nahradit prutovku koaxiálním konektorem pro asymetrický přívod z Yaginy? Nejméně konstrukčně náročná úprava by byla náhrada proutku třeba F konektorem. Jak ho ale připojit na vstup přijímače? Nedegraduje několik cm prostého kablíku mezi držákem a tišťákem transformaci signálu z koaxu. A kam připojit jeho stínění a je to vůbec nutné?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #429 kdy: 28. 08. 2011, 15:11:50 »
... Jak známo Pure Evoke 2S má anténí vstup pouze pro anténu FM / III.Band , zatím co anténa pro L-Band je ,,integrovaná" pod krytem přijímače...
U svého přijímače, díky tomu, že jsem se mu podíval na střeva, vím že má na L band integrovánu anténu typu Vivaldi a i vím z kterého směru přijímá nejlépe. Asi by se dala realizovat bezdrátová vazba mezi zdrojem silnějšího signálu, který by vyzařoval laděnou pasivní anténou užitečný signál rovnou do integrované antény rádia. Tak se to v minulosti praktikovalo třeba při neaktivní retranslanci TV signálu z vyvýšeného místa přímého výhledu na vysílač do nedalekého místa skrytého v úzkém údolí.
« Poslední změna: 28. 08. 2011, 15:24:35 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #430 kdy: 28. 08. 2011, 15:37:17 »
Prutová anténa o délce lambda/4 mívá impedaci 50 ohmů, Yagi 75. Prutovka nemá přípoj na kostru, využívá protiváhu. Jak a co nejlépe nahradit prutovku koaxiálním konektorem pro asymetrický přívod z Yaginy? Nejméně konstrukčně náročná úprava by byla náhrada proutku třeba F konektorem. Jak ho ale připojit na vstup přijímače? Nedegraduje několik cm prostého kablíku mezi držákem a tišťákem transformaci signálu z koaxu. A kam připojit jeho stínění a je to vůbec nutné?

Toto je poměrně zajímavé. U těch tunerů / receiverů jsem si povšiml, že u antény pro III.Band bylo udáváno 50 ohmů a u antény FM bylo udáváno 75 ohmů. Proto mi také nebylo víceméně jasné, co vlastně použít jako svod ? Je mi známo, že klasický koaxiál má povětšinou 75 ohmů ... Protože tam byl ,,F" konektor použil jsem automaticky satelitní kabel i když vlastně nevím kolik má a tak též jsem použil normální převodník u antény z 300 / 75 ohmů, protože na 50 ohmů jsem stejně neměl převodník... Nyní jsem se díval na možnosti kabelů o 50 ohmech a našel jsem toto, cituji:

,,Ja som nasiel BELDEN 1000 s utlmom mensim ako 23dB a odporom 50 Ohm je to asi najlepsi koaxialny kabel aj ked sa pouziva skor na wifi siete."

Nepřipojení stínění jsem umyslně zkoušel a když nebylo připojené, tak to nefungovalo, bylo nutné tedy připojit oboje. Jak střed kabelu, tak stínění. Ovšem svůj přijímač jsem nerozebíral, takže netuším jak je připojena k přijímači ta ,,samice F" konektoru.

Citace
U svého přijímače, díky tomu, že jsem se mu podíval na střeva, vím že má na L band integrovánu anténu typu Vivaldi a i vím z kterého směru přijímá nejlépe

Sice to nejsem schopen z fotky zcela 100% rozeznat, ale zdá se, že nejlepší příjem by měl být pokud je přijímač natočený displayem od vysílače a má ho přímo za sebou, jest tomu tak ? Pokud ano, tak by to odpovídalo i nejvhodnější poloze přijímače mého...



« Poslední změna: 28. 08. 2011, 16:00:32 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #431 kdy: 28. 08. 2011, 17:00:40 »
U svého přijímače, díky tomu, že jsem se mu podíval na střeva, vím že má na L band integrovánu anténu typu Vivaldi a i vím z kterého směru přijímá nejlépe

Sice to nejsem schopen z fotky zcela 100% rozeznat, ale zdá se, že nejlepší příjem by měl být pokud je přijímač natočený displayem od vysílače a má ho přímo za sebou, jest tomu tak ? Pokud ano, tak by to odpovídalo i nejvhodnější poloze přijímače mého...
Podle literatury má anténa typu Vivaldi vyzařovací diagram orientován tak, protože je v mém Pure Evoke Flow za reproduktorem, že nejlépe přijímá ze strany levého boku rádia.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #432 kdy: 28. 08. 2011, 17:13:12 »
Citace
Podle literatury má anténa typu Vivaldi vyzařovací diagram orientován tak, protože je v mém Pure Evoke Flow za reproduktorem, že nejlépe přijímá ze strany levého boku rádia.

Aha. Dobře. Tak to odzkouším, já měl pocit, že bočně byl signál nižší, nežli když jsem to dal zadkem i když ono to na Ještědu bylo 100% v jakékékoli poloze a těžko to poznat. V těch Luštěnicích zase vím prd, kde byla Praha a jak jsem byl na tom okruhu, tak to by vlastně tomu levému boku odpovídalo...Dobře zkusím, možná se bude hodit to vědět.


« Poslední změna: 28. 08. 2011, 17:21:16 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #433 kdy: 28. 08. 2011, 17:34:36 »
Doma v Praze se mi směrovost také špatně zkouší. Díky tomu, že mám Strahov v přímém výhledu na pár kilometrech a L pásmo se ochotně mnohonásobně odráží od čehokoliv, nemohu ani uvnitř bytu, za cihlovými stěnami, najít místo, kde se dá směrovost jednoznačně prokázat.

Také při svém prvním mobilním testu příjmu v uličkách Starého Města roztříštěnost signálu nedávala jednoznačné výsledky. To by šlo nejlépe zkoušet na samé hranici dálkového příjmu a do takového stavu jsem se ještě v L pásmu nedostal.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #434 kdy: 29. 08. 2011, 12:23:03 »
Moje pripojeni anteny je takove, ze jsem si na zadni stenu prijimace pridal jeden F konektor a ten slabym koaxialem pripojil na misto, kam je pripojena teleskopicka antena + stineni na kostru pobliz. Na tento konektor mam jeste privedeno napajeni na zesilovac. Jelikoz soucasne pripojeni obou anten prijem zhorsovalo, mam u te teleskopicke jeste vypinac, kterym ji odpojuju (pouzil jsem zpusob jaky se pouziva u IDE disku, piny a propojku).