Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1325023 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #375 kdy: 09. 07. 2011, 10:07:25 »
S potěšením mohu uvést, že se mi vrátilo NETRádio KIF Rock. Dnes, jen když jsem listoval seznamem mých oblíbených netrádií, jsem si všiml, že stanice KIF Rock i MITA Radio už nemají před svým názvem onen "záhadný" otazník! Proto jsem promptně zvolil tu stanici, na kterou jsem si před pár týdny vytvořil malou závislost a která mi z mého PURE Evoke Flow tak nepříjemně zmizela. Opravdu mne znovu potěšil onen známý hudební styl a ta typická "hlášení" mezi skladbami. Náhradní poslech KIF Rocku přes NB mně neuspokojoval, zejména proto, že zvuk z integrovaných "repráčků" připojeného displeje nebyl ten sytý, na který jsem si zvykl z PURE. :) :) :)

P.S. Jen pro pořádek, na mém účtu v Lounge se nic nezměnilo....

Z toho opravdu nelze posoudit, kde byl problém. Ale domnívám se, že na serveru Pure. Prostě to jako obvykle spustili nedodělané a dokončuje se to za pochodu nebo spíše ,,bugy" se objevují, až po spuštění a je třeba je vychytat. Tuším, že jedna z myšlenek, které jsem vyjádřil byla, že se to možná opraví do 14 dnů samo od sebe./Tedy rozuměj, až to na serveru Pure zjistí a opraví./  V tomto mi přijde docela závažné to, jaké se tady razí šílené promo nějakým podivným televizním zobrazovačům na netu atd. A toto bude přesně, největší slabina. A pak to bude celé o tom, která firma, zda tedy Philips nebo Panasonic nebo LG nebo Samsung nebo kdo to bude, ten který bude mít tu největší podporu, tedy kteří webmasteři na serverech budou nejrychlejší a nejčastějí zasahující a nejpohotovější v opravách aby alespoň polovina těch zcela neuvěřitelných a zbytečných krávovin v těch televizorech alespoň, jakž takž, fungovala. Omlouvám se, že jsem odbočil od DAB/DAB+. Ale tohoto bude třeba si v budoucnu všímat. Tedy, který zobrazovač má nejlepší podporu na serverech své firmy. A samozřejmě je zcela zcestné na tom zakládat sledování TV apod. Tedy v podstatě i poslech rádia. Protože pak spadne připojení k NETu, tady kvůli povodním, co chvíli. A pak dotyčnému nepůjdou ani funkce v televizoru ani rádia ani PC ani nic.
Takže jen už toto je důvod aby fungovalo DVB-S/T a DAB/DAB+, kde nezáleží na tom, zda nějaký NET jde nebo nejde.


« Poslední změna: 09. 07. 2011, 11:56:23 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #376 kdy: 10. 07. 2011, 12:42:28 »
Stejně by mě zajímalo, proč všechny ty T-DAB přijímače vypadají tak úchylně. Proč prostě nevypadají jako rádia.

Ne, že by to až tak přímo, souviselo s DAB/DAB+ příjmem nějakého Muxu. Ale čirou náhodou jsem našel info o konání se druhého ročníku, textilního designu, vyhlášeného firmu Pure.
Je to celkem zábavné... http://www.pure.com/press/release.asp?ID=367

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #377 kdy: 10. 07. 2011, 13:40:09 »
Ono mi ve výhradě pana Totha chyběl příklad (nejlépe odkaz na obrázek) toho, co považuje za důstojný vzhled rádia dnešní doby. Pro mne moje PURE Evoke Flow prezentuje klasiku svým tvarem a barvou a nejmodernější technologie svým dotykovým ovládáním a dostatečným displejem.

V dnešní době srejerů, bláznivých kombinací v oblečení, obuvi, účesů a pieceringů, je módní textilní "kabátek" pro rádio jen modifikací futrálů na mobily, přehrávače a další "kapesní" přístroje.
« Poslední změna: 10. 07. 2011, 14:42:03 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #378 kdy: 10. 07. 2011, 14:19:22 »
Tak mně se ten vzhled Evoke Flow zrovna 2x nelíbil. Ale většina toho vznikla omylem. Tedy netušil jsem, že bude tak snadné pořídit druhý reproduktor, respektive úplně zpočátku jsem o něm ani nevěděl, že existuje. Za druhé, netušil jsem, že ta bedna, je stejně jako u mého, dřevěná, domníval jsem se, že u tohoto přijímače jde o plast, zatím co, že je u mého, tedy té Evoke 2S, dřevěná, tak to jsem věděl. Za třetí nevěděl jsem, že povrch je tak nádherně vyleštěný a z fotek jsem měl dojem, že je spíše matný, což se mi nelíbilo. Až z Vašich fotek jsem vlastně viděl, jak to vypadá doopravdy a pak už jsem narážel ,,na objektivní" fotky, celkem pravidelně. Ale z těch prvních obrázků, co jsem Evoke Flow znal, tak se mně fakt nelíbilla. Co beru za její zvláštní klad, nejsou ani tak, ta netová rádia, jako opravdu bohatší informace na Display, nežli má to moje. To považuji za poměrně důležité.


Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #379 kdy: 11. 07. 2011, 20:20:23 »
Dnes jsem dostal odpoved na dotaz ohledne PURE ONE Elite:

PURE ONE Elite nám zatím britský výrobce nenabídl s českou specifikací,
takže proto ho v e-shopu nemáme.
TELEKO, s.r.o

Jinak jsem byl na Lipne a zkousel jsem co chytim. Jen na vysuvnou antenu nic, musel jsem pouzit dipol a zesilovac. Pak jsem naladil kanaly 11D a 12D. To hornate pohranici dela docela divy.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #380 kdy: 11. 07. 2011, 20:40:55 »
Dnes jsem dostal odpoved na dotaz ohledne PURE ONE Elite:

PURE ONE Elite nám zatím britský výrobce nenabídl s českou specifikací,
takže proto ho v e-shopu nemáme.
TELEKO, s.r.o

Ono je samozřejmě velice, ale velice oprávněnou otázkou,
zda tento český prodejce,

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-elite-bile

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-elite-cerne

ho v české verzi má ?

A i když by měl. Tak ani on ani Teleko k němu stejně nemá potřebný akumulator

http://www.pure.com/products/accessory.asp?Product=VL-60923

Citace
Jinak jsem byl na Lipne a zkousel jsem co chytim. Jen na vysuvnou antenu nic, musel jsem pouzit dipol a zesilovac. Pak jsem naladil kanaly 11D a 12D. To hornate pohranici dela docela divy.

Já si teď asi hodinu hrál s profily terénu různých míst a ty kopce mi fakt začínají lézt na nervy.

I když Drážďany budou mít výkon 10kW. V bytě i na chalupě jsem zřejmě zcela bez šance.
Na Ještědu, kde jsem chytil Teleko by jít měly zcela bez problémů a možná by šly i na Rašovce,
kde jsem též chytil Teleko.
Teleko na Strahově i když by zvýšilo výkon třeba na desetinásobek, tak v bytě nemám šanci,
ale na chalupě by s vyšším výkonem jít mohlo.
Černá hora, pokud na ní bude a mělo by být, by měla jít i v bytě i na chalupě zcela bez problémů.
Pokud by bylo DAB na Löbau a mělo by tam být, jen je otázkou kdy. Asi až po roce 2012,
tak to by pak mělo jít i v bytě i na chalupě bez problémů.

Jaký používáte zesilovač ?



 
« Poslední změna: 11. 07. 2011, 20:59:39 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #381 kdy: 11. 07. 2011, 21:20:38 »
Citace
Jaký používáte zesilovač ?

Jak bych to tak nejlepe popsal... Je to doma delany zesilovac, ktery mi delal kolega. Zkusim s nej dostat co je to tam za soucastku... Je to nejaka SMD verze, takze ani s lupou se mi nepodarilo precist co to je. 
 Zatim posilam jen fotku toho bastlu a me vybavy na Lipne (okno je na sever).


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #382 kdy: 11. 07. 2011, 21:39:05 »
Citace
Jaký používáte zesilovač ?

Jak bych to tak nejlepe popsal... Je to doma delany zesilovac, ktery mi delal kolega. Zkusim s nej dostat co je to tam za soucastku... Je to nejaka SMD verze, takze ani s lupou se mi nepodarilo precist co to je. 
 Zatim posilam jen fotku toho bastlu a me vybavy na Lipne (okno je na sever).

Ajajaj, tak to mi moc nepomůže, já nejsem elektronik... Já myslel jestli nemáte něco koupeného a co by šlo takto použít... Jediný anténní zesilovač, který jsem, kdy používal, byl ještě z NDR asi za 30 východoněmeckých marek a na UHF a VHF fungoval naprosto skvěle a výborně, ale v analogu. Pokusil jsem se ho použít po přechodu Němců i na DVB-T a na tom už se naprosto neosvědčil. Abych řekl pravdu ani nevím, kam jsem ho založil... Moc o tom nevím, jen něco hodně, hodně laicky, že ty digitální zesilovače musí být jiné, že musí být nějaké ,,užší" nebo co, že ty staré analogové ten digitál rozhodní... Čili když nejde použít na DVB-T, nejde použít ani na DAB/DAB+, řekl bych celkem logicky... Tak dumám, co by na DAB/DAB+ použít šlo ? A když jste se zmínil... Ale domácí výrobek mi opravdu nepomůže, leda, že by se tím ten kamarád chtěl začít živit a začal je vyrábět na zakázku...
/Ale poptávka vznikne nejspíše až se u nás začne vysílat v III.Bandu a to zatím hned tak nebude, když jsme tak v polovině a to buh ví jestli, udělování frekvencí na L-Band.../
« Poslední změna: 11. 07. 2011, 21:41:18 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #383 kdy: 11. 07. 2011, 21:55:07 »
Doplneni k zesilovaci.
 Je tam pouzit ABA-53563. Zkousel jsem i jine zesilovace, koupene za 10Kc/kus a ty moc dobre nebyly. Zrejme to jsou ty, pred kterymi se obcas varuje :) Nemam je ted u sebe, ale jeden ma uvedeny zesileni 35dB, rozsah 1-60 kanal a funguje uz od asi 2,5V. Jen zesiluje tak, ze spis vic rusi..
 Doufam, ze to s temi zesilovaci na digitalni a analogove vysilani neni jako je to s antenami ;) Tedy tak, ze antena na prijem dig. tv je nesmysl..
 


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #384 kdy: 11. 07. 2011, 22:00:45 »
Doufam, ze to s temi zesilovaci na digitalni a analogove vysilani neni jako je to s antenami ;) Tedy tak, ze antena na prijem dig. tv je nesmysl..

Ne, tak digitálních zesilovačů jsou tu desítky na trhu a některých asi i dost dobrých, ale jak teď prohlížím, je to všechno kanál 21-69...   Tak vyhrabat někde něco 7-13 bude asi problém...

http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/zesilova%E8%20VHF/

http://www.satelity-plzen.cz/satelitni-komplety/eshop/13-1-Zesilovace/0/5/207-ZESILOVAC-VHF-A-UHF-SIGNALU-JOHANSSON-7722
« Poslední změna: 11. 07. 2011, 22:11:07 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


ladik 12

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #385 kdy: 11. 07. 2011, 22:53:38 »
.... Doufam, ze to s temi zesilovaci na digitalni a analogove vysilani neni jako je to s antenami ;) Tedy tak, ze antena na prijem dig. tv je nesmysl..
Doufate marne; opravdu je to tak. To, co prijima antena je totiz analogovy signal, ktery nese digitalni informaci.


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #386 kdy: 13. 07. 2011, 18:54:47 »
Nevite nekdo co presne dela nastaveni DRC? Je to jen funkce na rozsireni dynamiky zvuku nebo to ma i nejaky vliv na prijem?


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #387 kdy: 13. 07. 2011, 22:05:01 »
Nevite nekdo co presne dela nastaveni DRC? Je to jen funkce na rozsireni dynamiky zvuku nebo to ma i nejaky vliv na prijem?
Pokud je to tohle, tak to spíše dynamiku zvuku zhoršuje
http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_range_compression
« Poslední změna: 13. 07. 2011, 22:59:08 od Michal Toth »
Loudness War zabijí hudbu!


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #388 kdy: 14. 07. 2011, 15:04:48 »
Nevite nekdo co presne dela nastaveni DRC? Je to jen funkce na rozsireni dynamiky zvuku nebo to ma i nejaky vliv na prijem?
Naopak, je to snížení dynamiky (pro poslech v hlučném prostředí a pod.)


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #389 kdy: 14. 07. 2011, 15:53:15 »
Nevite nekdo co presne dela nastaveni DRC? Je to jen funkce na rozsireni dynamiky zvuku nebo to ma i nejaky vliv na prijem?
Naopak, je to snížení dynamiky (pro poslech v hlučném prostředí a pod.)
Aha, on to myslel u receiveru...
Ten článek na wiki je spíše o kompresorech dynamiky na vysílací straně, že?

Mám perverzní pocit, že u českých přeřvaných stanic s dynamickým rozsahem 2 - 3db ;-) aktivovat tuto funkci nebude potřeba... Ani u T-DAB, kam se to zatáhlo taky.
Loudness War zabijí hudbu!