Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324789 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #345 kdy: 03. 07. 2011, 11:51:44 »
Pánové, mě by jen zajímalo, proč je to v CZ tak drahé, na amazonu jsem se díval, tak to vychází na 2040,- + druhý reprák za 800,- Kč, ale tady mají jen na rádiu přirážku 3250. To jako doprava přes kanál stojí tolik?

To je sice asi možné. Jenže u těhle výrobků hrozí velmi reálně že to bude umět jen DAB a nikoli DAB+ nebo, že to bude umět DAB+, ale nebude to umět vůbec L-Band a dost dobře si nedovedu představit tam potom uplatňovat nějakou reklamaci a dohadovat se s nimi, že jsem chtěl s L-Bandem a oni mi poslali jen s III.Bandem. Chápu tedy, že platím daň za vlastní blbost a lenost, ale dal jsem jí přednost, před nějakými takovýmito možnými tahanicemi. Nic méně u druhého reproduktoru nic takového nehrozí a ten by se asi tímto způsobem zakoupit doopravdy dal.

Tak je to tak, no... Tam je dokonce i ta možnost toho akčního balíčku, jak jsem o tom zde také už mluvil.

http://www.amazon.co.uk/PURE-Additional-Speaker-EVOKE-Radio/dp/B001LIOE2K/ref=pd_rhf_shvl_2

/Ale hrozí tam prostě reálně ten problém s tím L-Bandem a nevím jak by jim šlo vysvětlit,
že musí jít o pan-european a nikoli UK... /


« Poslední změna: 03. 07. 2011, 12:10:35 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #346 kdy: 03. 07. 2011, 12:25:11 »
Tak jsem pokusně k "dokonalosti" poslechu sterea, i při poslechu na chalupě, angažoval k Evoke Flow, jako sekundární repro, 32" LG TV v režimu RGB. Chalupou nyní konečně "duní" stereo i bez použití, na chalupu "vyhnané" staré audio sestavy INTERSOUND PP-900RM, která je na fotce vpravo nahoře i s jednou z jeho reprobeden SHARP. Ke cti PURE musím konstatovat, že detailní poslech kanálu z minirepráčků z plastové TV placky je znatelně horší, zejména kvůli absenci hloubek a až moc zvýrazněných výšek. Takže mi nyní dělá PURE jakýsi subwoofer a samozřejmě kvalitní zdroj audia. :D
« Poslední změna: 03. 07. 2011, 12:56:38 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #347 kdy: 03. 07. 2011, 12:59:41 »
Pánové, mě by jen zajímalo, proč je to v CZ tak drahé, na amazonu jsem se díval, tak to vychází na 2040,- + druhý reprák za 800,- Kč, ale tady mají jen na rádiu přirážku 3250. To jako doprava přes kanál stojí tolik?

 Drahe, levne... Dovazi jen par kusu a to jeste s L bandem. Nevim jestli jsou vsechny prijimace po hw strance stejne a jen se lisi fw (ke stazeni je verze pro UK a evropskou verzi zvlast). Pokud specialne pro nas musi do prijimace davat dalsi antenu, cena bude vyssi. Projizdel jsem Amazon, Ebay a ze by nekde prodavali prijimac s L bandem jsem si tedy nevsiml. Rozhodne ne v UK. Proc by taky prodavali neco co nepotrebuji a jeste si za to priplaceli, ze? Proste pokud je u prijimace uvedeno DAB/DAB+ maji tim vysvetleno vse.
 Na ty sety jsem taky koukal, ale musel bych se specialne dotazovat jaka to ma vsechno pasma. Celkova sestava urcite vyjde o dost levneji. Ale zase... Prodavaji vetsi pocty, maji mensi marzi.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #348 kdy: 03. 07. 2011, 13:07:46 »
Povýšení z DAB na DAB+ bude jen otázka codeků a SF. Ale přidání L-Bandu je samozřejmě otázkou HW a nejde jen o anténku... Už se tady o tom psalo, že se tam namontuje celý další modul pro L-Band...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #349 kdy: 03. 07. 2011, 14:14:10 »
Povýšení z DAB na DAB+ bude jen otázka codeků a SF.
Pravděpodoně nebude, jedině že by už měl přijímač potřebný HW zabudovaný.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #350 kdy: 03. 07. 2011, 14:29:25 »
Citace
Pravděpodoně nebude, jedině že by už měl přijímač potřebný HW zabudovaný.
Tak pak ho tam nejspíše už měli, když šlo konkrétně u několika modelů Pure jen o nové softy...
Ale asi né všechny. Když šlo o některé modely, kde asi byl ten HW obzvláště starý,
tak se  objevily serie 2. Tedy takto nějak bych to odhadl dle názvů.

Třeba u té One Elite byla tato věta, cituji :  ,,Future upgrade supported for DAB+."

A vzápětí už s DAB+ byly...

Na druhou stranu je to otázku třeba u té Evoke 3, protože s DAB+ jsem viděl sporadicky
a vypadá to, že jsou v obchodech ještě více ty s DAB.

A u některých viz. ty Chronos třeba http://www.pure.com/digitalradio/ jsou nové serie...

A třeba One jako takové se nedělo nic a nejspíše jako model zaniklo a stejně tak asi to Legato.

Legato nahradily ty dva modely Sirocco a One už není, jsou varianty Classis, Mini, Mi, Flow, Elite...
Ale klasické jen One už nic... Takže někde to asi byl HW a už jim nestálo za to s ním něco dělat
a kde to byl jen SF, tam to jede dál, takto bych to +/- odhadoval...

Třeba z tohoto odkazu ,,Všechny produktu Pure". viz.výše

Move
Pocket DAB 1500
Tempus
Evoke 3

Jsou označeny, že mají pouze DAB.
Nevím jak ty 3 před ní, ale zase Evoke 3 jsem našel minimálně v pěti obchodech označenou jako DAB+.
A teď je to otázka, je opravdu v DAB+ nebo to těch 5 má špatně ? Takže on je to velký problém, když tady není čemu věřit. Takže z tohoto pohledu raději zaplatím 5 tisíc, nežli bych zaplatil 3 tisíce a ono to nefungovalo. U toho Teleka je jisté, že to fungovat bude a že to ve vlastním zájmu odzkoušeli.

Na víc jsem se setkal s dvěma názvy. Evoke 3 a Evoke 3S. A je otázkou...Je to totéž... Nebo 3S DAB+ umí a 3 ho neumí ?

To jejich skládání názvů je totiž zcela strašlivé... co je to 1S Tempus ? Vždyť to vypadá totožně jako 1S Maple...Není to jen označení pro verzi, co neumí DAB+ ?

Existuje i Evoke 1 a existuje i Evoke 1S
Existuje nějaká zvláštní edice XT v které je kde co jako Evoke 1XT Evoke 1XT Marchall

A aby byl ještě větší bordel, tak v manualech třeba název Evoke 3S vůbec nevidím, tam je jen název Evoke 3. Ovšem to označení Evoke 3S u obchodníků je. Takže on si tam každý napíše, co chce a pak se v tom má zákazník vyznat...

http://support.pure.com/files.php

Čím více se v tom hrabu, tím je to větší bordel, teď jsem jí našel snad prvně dokonce s DO

http://www.amazon.co.uk/EVOKE-3-Portable-Stereo-Radio-Recording/dp/B001HBIXSM/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1309710722&sr=1-1

Ale je to UK verze bez L-Bandu a dokonce i s UK zástrčkou k elektrice..
/ A v zákaznických odezvách tam píší, že toto neumí DAB+, takže úplně na nic, bez DAB+ i bez L-Bandu. Tohle konkrétní zde./

když už se tam hrabu, tak koukám, co to tam nabídne za antény

jen dipol

http://www.amazon.co.uk/SLx-27889R-Omni-Directional-Radio-Aerial/dp/B0026IANF6/ref=pd_rhf_shvl_10

a tenhle proutek

http://www.amazon.co.uk/Philex-27741R-Indoor-DAB-Aerial/dp/B001GXQUHM/ref=pd_rhf_shvl_8

takže žádná solidní nabídka v tomhle obchodě...

« Poslední změna: 03. 07. 2011, 19:06:28 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloš King

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #351 kdy: 03. 07. 2011, 19:09:45 »
Aha, to jsem nějak přehlédl, že pro nás tam musí být jiné pásmo, dík Jose za vysvětlení. Začínám se po něčem ohlížet, ale spíš je pro mě směrodatné autorádio, tam trávím daleko víc času, než u stolního rádia.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #352 kdy: 03. 07. 2011, 19:27:24 »
Aha, to jsem nějak přehlédl, že pro nás tam musí být jiné pásmo, dík Jose za vysvětlení. Začínám se po něčem ohlížet, ale spíš je pro mě směrodatné autorádio, tam trávím daleko víc času, než u stolního rádia.

O tom jsem původně uvažoval taky. A stejně ho budu jednou potřebovat až se to, doufejme tady pořádně rozjede. Ale s autoradii bych snad označil situaci za katastrofickou. Toto jsou mé poznatky:

Do Škodovek, Volkswagenů, Seatů a Audi
se montuje tohle.

Amundsen RNS 315

http://www.youtube.com/watch?v=GIw83EzAWRA

Ale zřejmě to nelze volně nové koupit.
Ale už jsem to viděl v několika českých bazarech.
Manual
https://mediaportal.skoda-auto.com/resource/documentation/manuals/cz/Yeti/05-2009/Navigation/A-SUV_Yeti_Amundsen_NavigationSystem.pdf

Jinak podmínky od známých firem splňují:

JVC KD-DB42
JVC KD-DB52
JVC KD-LHX601
manual
http://www.jvcmobile.co.uk/documents/manuals/KD-LHX601.pdf

Blaupunkt Nashville DAB 35

Bluestate RA 557
http://www.youtube.com/watch?v=-aaHCJBwxJQ&feature=mfu_in_order&list=UL
Bluestate RA 558

Ani jedno jsem nenašel na českém trhu, v zahraničních obchodech ano.

A pak jsem tam našel ještě i tohohle ,,Číňana" od Hasda Electric

http://hasda.en.alibaba.com/product/435166549-209825465/Hot_DAB_Car_Radio_of_H_901.html

Ovšem vše v zahraničí. V ČR jen Amundsena z bazaru. To mi nepřijde zrovna jako OK stav.

Ještě je potom potřeba také jiné autoantény
http://www.ok1mjo.com/all/ostatni/t-dab_dvb-t_drm/ruzne/autoantena_DRM-DAB-FM-AM.pdf

Které ovšem kupodivu z neznámých důvodů v ČR obchodech jsou...



« Poslední změna: 03. 07. 2011, 20:29:18 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #353 kdy: 03. 07. 2011, 20:05:42 »
Pokud se nepletu, José, tak ti můžou v jakémkoliv autorizovaném servisu Škoda /a nejen Škoda, ale i všech značek koncernu VW/ toho Amundsena s DAB namountit. A ty Bluestate jsou, pokud jsem se dobře dočetl, nedostupné a těžko říct, kdy a kde budou. Takže jednině reálně jsou dostupné, pro všechny auta, ty JVC a Blaupunkty....každopádně, ty Bluestate jsou mi i designem bližší...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #354 kdy: 03. 07. 2011, 20:16:23 »
Pokud se nepletu, José, tak ti můžou v jakémkoliv autorizovaném servisu Škoda /a nejen Škoda, ale i všech značek koncernu VW/ toho Amundsena s DAB namountit. A ty Bluestate jsou, pokud jsem se dobře dočetl, nedostupné a těžko říct, kdy a kde budou. Takže jednině reálně jsou dostupné, pro všechny auta, ty JVC a Blaupunkty....každopádně, ty Bluestate jsou mi i designem bližší...

A i v případě, že by nešlo o Škodovku ? Nevztahují se k tomu nějaká autorská omezení nebo licenční práva nebo něco, že to mají jen do vozů Volkswagen group ?
Ostatně, mně by se tam ani takováhle kráva nevešla, já jsem chtěl normální autorádio. To znamená normální rozměry, co mají ty JVC, Bluestate nebo ten Blaupunkt, ne takovýhle monster panel.

Koukám, koukám, z Teleko stránek byl odkaz do e-shopu, kde ten Bluestate byl a teď už je to změněno na odkaz na toho Číňana... No, ten Blaupunkt, to si nejsem jistý, zda se ještě vůbec vyrábí... Asi ty JVC, čert ví... Tak já to zatím hodil za hlavu a koupil si to kuchyňské, že... Uvidíme jak to tady bude dál s rozvojem vysílání postupovat... Já mu jen vypsal všechno, co o tom vím. Protože víc nevím.
Nic dalšího jsem v DAB+ v L-Bandu do auta nenašel.

Jéžiši ti mne točí, teď jsem schválně dal ty první 2 JVC do google, tu 42 a 52 a prošel jsem několik obchodů a ani jednou nemělo žádné z nich L-Band, jen III.Band...To je neuvěřitelné. Ale 100% před půl rokem s L-Bandem byly, protože jinak bych si je nepoznamenal... Takže zase dávat bacha na dvě verze s L-Bandem a bez L-Bandu...

Tady je třeba ten Blaupunkt
http://www.amazon.co.uk/Blaupunkt-Nashville-DAB-35-Tuner/dp/B000BOG18A

Hledal jsem, co mi to vyhodí za alternativu a vyblilo to zase další JVC a Kenwooda atd.
Ale teď je otázka, co tam z toho má L-Band. Obávám se, že nejspíše nic...

No prostě uvedené typy jsem s L-Bandem a DAB+ našel a druhou otázkou je najít obchod,
kde je v takové verzi mají...

Na druhou stranu je klidně možný i opak, tedy, když jsem ještě nevěděl,
že to takhle je a že se to dělá všechno 2x. Mohl jsem klidně x modelů JVC nebo Blaupunktu zavrhnout s tím,
že jsou jen s III.Bandem a přitom ve vedlejším obchodě mohl být i některý z nich s L-Bandem.
I to je teoreticky možné. Opravdu pěkný guláš tohle DAB/DAB+.





« Poslední změna: 03. 07. 2011, 21:05:24 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #355 kdy: 03. 07. 2011, 21:01:13 »
Pokud se nepletu, José, tak ti můžou v jakémkoliv autorizovaném servisu Škoda /a nejen Škoda, ale i všech značek koncernu VW/ toho Amundsena s DAB namountit. A ty Bluestate jsou, pokud jsem se dobře dočetl, nedostupné a těžko říct, kdy a kde budou. Takže jednině reálně jsou dostupné, pro všechny auta, ty JVC a Blaupunkty....každopádně, ty Bluestate jsou mi i designem bližší...

A i v případě, že by nešlo o Škodovku ? Nevztahují se k tomu nějaká autorská omezení nebo licenční práva nebo něco, že to mají jen do vozů Volkswagen group ?
Ostatně, mně by se tam ani takováhle kráva nevešla, já jsem chtěl normální autorádio. To znamená normální rozměry, co mají ty JVC, Bluestate nebo ten Blaupunkt, ne takovýhle monster panel.

Koukám, koukám, z Teleko stránek byl odkaz do e-shopu, kde ten Bluestate byl a teď už je to změněno na odkaz na toho Číňana... No, ten Blaupunkt, to si nejsem jistý, zda se ještě vůbec vyrábí... Asi ty JVC, čert ví... Tak já to zatím hodil za hlavu a koupil si to kuchyňské, že... Uvidíme jak to tady bude dál s rozvojem vysílání postupovat... Já mu jen vypsal všechno, co o tom vím. Protože víc nevím.
Nic dalšího jsem v DAB+ v L-Bandu do auta nenašel.

Jéžiši ti mne točí, teď jsem schválně dal ty první 2 JVC do google, tu 42 a 52 a prošel jsem několik obchodů a ani jednou nemělo žádné z nich L-Band, jen III.Band...To je neuvěřitelné. Ale 100% před půl rokem s L-Bandem byly, protože jinak bych si je nepoznamenal... Takže zase dávat bacha na dvě verze s L-Bandem a bez L-Bandu...

Tady je třeba ten Blaupunkt
http://www.amazon.co.uk/Blaupunkt-Nashville-DAB-35-Tuner/dp/B000BOG18A

Hledal jsem, co mi to vyhodí za alternativu a vyblilo to zase další JVC a Kenwooda atd.
Ale teď je otázka, co tam z toho má L-Band. Obávám se, že nejspíše nic...

No prostě uvedené typy jsem s L-Bandem a DAB+ našel a druhou otázkou je najít obchod,
kde je v takové verzi mají...
Takže, José, musím to upřesnit - ty Amundseny 315 se můžou montovat do VW od Jetty výše, do Seata jsem se nedočetl, Audi má svoje vlastní řešení příjmu DAB, a Škodovka od Yeti výše...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #356 kdy: 03. 07. 2011, 21:11:54 »
Citace
Takže, José, musím to upřesnit - ty Amundseny 315 se můžou montovat do VW od Jetty výše, do Seata jsem se nedočetl, Audi má svoje vlastní řešení příjmu DAB, a Škodovka od Yeti výše...

U VW nevím do čeho. U Škodovky to vím, že jen asi do 4 typů. Do Seatu nevím jestli u nás, ale v Německu na 100%, četl jsem si to na nějakých německých fórech. A do Audi to dají taky, když na tom dotyčný trvá. Ale nevím jakých se to týká typů.

Hehehe, chceš se pobavit ? Teď jsem zadal kombinaci slov Seat/Amundsen abych našel důkaz, že to tam Němci montují a hádej, co to vyhodilo ?

Odkaz na torrent a na mapy zadara
http://thepiratebay.org/torrent/6172246/Amundsen_RNS310_Maps_for_Skoda__VW__amp__Seat._EUROPE

Ale ne pro 315, ale pro 310. Což je zase fakt, že já nevím zda tam ti němci rvali 315.
Ale tu 310 na 100%.

Jo a už jsem se dočetl, že je to i kompatibilní s 315.

« Poslední změna: 03. 07. 2011, 21:27:42 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #357 kdy: 03. 07. 2011, 21:34:53 »
Citace
Takže, José, musím to upřesnit - ty Amundseny 315 se můžou montovat do VW od Jetty výše, do Seata jsem se nedočetl, Audi má svoje vlastní řešení příjmu DAB, a Škodovka od Yeti výše...

U VW nevím do čeho. U Škodovky to vím, že jen asi do 4 typů. Do Seatu nevím jestli u nás, ale v Německu na 100%, četl jsem si to na nějakých německých fórech. A do Audi to dají taky, když na tom dotyčný trvá. Ale nevím jakých se to týká typů.
u nás do Seatů ne, pokud v DE, budiž, u nás je Seat pro koncern podřadná značka. Do Škoda - YETI, Octavia, Superb. Fabia, Roomster, Octavia Tour NE. VW - Tiguan, Touareg, Jetta, Passat, EOS, Sharan.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #358 kdy: 03. 07. 2011, 21:40:39 »
Citace
u nás do Seatů ne, pokud v DE, budiž, u nás je Seat pro koncern podřadná značka. Do Škoda - YETI, Octavia, Superb. Fabia, Roomster, Octavia Tour NE. VW - Tiguan, Touareg, Jetta, Passat, EOS, Sharan.

...no, to nevím tedy od kdy, když byl generálním ředitelem koncernu ten Španěl, tak to rvali po celé Evropě horem dolem a i u nás se toho prodalo...že pak někomu občas třeba upadlo kolo, je druhá věc... pak ještě vím, že Němci žárlili na Škodovku a dostala v Německu po tlamě, protože byla lepší, nežli samotný VW, tak je trochu zkrouhli aby se tam tak neroztahovala, protože to ve vedení velmi nelibě nesli... a více už nevím...já se o tuhle firmu zase až tak nezajímám... prostě do Seatů se montuje, zda i u nás je vedlejší...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #359 kdy: 03. 07. 2011, 21:44:01 »
Citace
u nás do Seatů ne, pokud v DE, budiž, u nás je Seat pro koncern podřadná značka. Do Škoda - YETI, Octavia, Superb. Fabia, Roomster, Octavia Tour NE. VW - Tiguan, Touareg, Jetta, Passat, EOS, Sharan.

...no, to nevím tedy od kdy, když byl generálním ředitelem koncernu ten Španěl, tak to rvali po celé Evropě horem dolem a i u nás se toho prodalo...že pak někomu občas třeba upadlo kolo, je druhá věc... pak ještě vím, že Němci žárlili na Škodovku a dostala v Německu po tlamě, protože byla lepší, nežli samotný VW, tak je trochu zkrouhli aby se tam tak neroztahovala, protože to ve vedení velmi nelibě nesli... a více už nevím...já se o tuhle firmu zase až tak nezajímám... prostě do Seatů se montuje, zda i u nás je vedlejší...
Seat je pro koncern VW ztrátová značka a zpět k DABu :-)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky