Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324756 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #315 kdy: 30. 06. 2011, 14:38:12 »
Vyveďte si tam konektor napevno ;) mimochodem můžu se zeptat kde máte chalupu? Na Třebíčsku je léto !!
Přijímač PURE mám hlavně na mobilní pokusy s DABem. Proto to připojení externí antény byl jen takový test "z nudy". A v Praze, kde bydlím, mne Teleko zásobuje dostatečným signálem a na chalupě (Merklín u Přeštic) zase preferuji NET provoz na PURE, připojeném na chalupářské wifi síti.
Jak se tak dívám na meteoradar ČHMÚ, Třebíči se zatím přeháňky vyhýbají, ale co není, ještě dnes může být. Ale už i na chalupě se to začíná lepšit, tělo frontální poruchy už přes nás přešlo.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #316 kdy: 30. 06. 2011, 14:45:11 »
Blahopreji k uspechu :)

 Ja jsem si u toho meho prijimace udelal normalni konektor na antenu a par hodin chodil po strese a postupne menil asi 4 zesilovace na male antene. Ale zadneho vysledku jsem nedocilil. Jedine co jsem chytil, tak ruseni na kanalu 5C. Jednou za cas se na sekundu ukazal naznak signalu. Ale myslim, ze to bylo spis jen nejake ruseni. Uspech jsem ovsem necekal, jak bych taky mohl :)) http://mapy.cz/#x=14.520232&y=50.275614&z=17&l=3&d=coor_14.52082%2C50.27575_0_1&c=h&q=50.27575%2014.52082&qp=14.513897_50.273211_14.522989_50.278015_15&umc=9hPN5xZ0r7&uml=50%C2%B016'32.697%22N%2C%2014%C2%B031'14.945%22E&u=m


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #317 kdy: 30. 06. 2011, 15:01:41 »
Jedine co jsem chytil, tak ruseni na kanalu 5C. Jednou za cas se na sekundu ukazal naznak signalu. Ale myslim, ze to bylo spis jen nejake ruseni.

Když už tedy se zde hovoří i o počasí, tak tady je tedy od rána pěkně hnusně, až to člověk nechápe,
když bylo včera tak hezky. Ale prý byly díky tomu dopoledne, až nezvykle dobré podmínky příjmu...

Jinak na 5C vysílá ten BUDYŠÍN, tedy mux Sachsen z Bautzen umístěném na Hotel Holiday Inn o 1kW. Tj. to, co se snažím tady celou dobu chytit... A co jsem na prutovou anténu přijímače nechytil ani na Ještědu. Ovšem tím není vyvráceno, že byť níže a dále by to nedokázala zachytit řádná anténa, ještě k tomu na zesilovači...



« Poslední změna: 30. 06. 2011, 15:39:40 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #318 kdy: 30. 06. 2011, 15:01:50 »
Já se domnívám, že kvůli impedančnímu nepřízpusobení není tak jednoduché dovybavit přijímač s prutovkou konektorem na externí anténu. Těch pokusů s PURE mám za sebou již více a jak přímé přidání externí antény k proutku, tak různá VF vazba na proutek k úspěchu nevedly. Ale nebuďte smutný z neúspěchu příjmu DABu ve III. pásmu ve Vaší lokalitě. To by byl opravdu super DX příjem, možná je i rušený zbytky našeho analogového vysílání TV. Ty sekundové náznaky příjmu také znám, ale čeho je to důsledek, to opravdu netuším.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - "střeva" DAB rádia
« Odpověď #319 kdy: 01. 07. 2011, 17:31:44 »
Abych trochu změnil téma novinek s vypínáním analogu, dovoluji si přidat malou exkurzi do útrob DAB, NET a UKV přijímače PURE Evoke Flow. Malá dešťová přeháňka mne inspirovala k operaci rádia. Naštěstí to nebyla pitva. Největší překvapení mne čekalo ve vyjasnění, jak vypadá anténa na příjem DAB vysílání v L pásmu. Destičku velikosti klasické zápalkové krabičky, to bych opravdu nečekal. Také jsem zjistil, že připojení prutové antény pro VKV a DAB ve III. pásmu je jen pouhý držák, spojený s tunerem obyčejným kablíkem. Některé části přijímače jsou dodatečně obaleny "zlatou", pravděpodobně stínící, fólií. Zbytek mi připadal již standardní, jen se mi potvrdilo, že skříňka je opravdu dřevěná. Po opětovném sestavení rádio zase hraje a jak dále zjišťuji, příjem DABu v III. pásmu z Bavorska se chová jako klasická TV. Čili venku jsou místa, kde je signál 100% kvality a maximální síly, ale o pár decimetrů dále i 0.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - "střeva" DAB rádia
« Odpověď #320 kdy: 01. 07. 2011, 18:56:07 »
.. jen se mi potvrdilo, že skříňka je opravdu dřevěná....

Jo, jo... Žádný plastový podvod, oni opravdu pracují s pravým dřevem a pravou kůží, proto to asi bude tak drahé... Mimochodem to má také právě asi dosti zásadní vliv na tak dobrý zvuk těch přijímačů...

Citace
...příjem DABu v III. pásmu z Bavorska se chová jako klasická TV. Čili venku jsou místa, kde je signál 100% kvality a maximální síly, ale o pár decimetrů dále i 0.

Jo, jo...To je přesně to, co jsem říkal, proto je tak obtižné je zachytit, když se takové chování neočekává a člověk má spíše tendence s tím zacházet, jako s FM a o to je obtížnější něco ulovit a úlovek pak cenější, když se zdaří a člověk pochopí, jak to funguje, tedy dostane to, tak nějak do ruky... Mimochodem ten Mux Bavorsko 1 z HB Vám tedy chodí vesele i po chalupě.

Když už to máte v ruce, pokus o poslech toho Muxu Bavorsko 2, bůh ví odkud, jste zatím neučinil ?

Citace
Já se domnívám, že kvůli impedančnímu nepřízpusobení není tak jednoduché dovybavit přijímač s prutovkou konektorem na externí anténu.

To nevím, jak to impedančně řeší u té Pure Evoke 2S, když ten prut je na ,,F" konektoru a lze ho odšroubovat. Já tedy nevím kolik má odpor ten prut. A zacházel jsem s tím stejně, jako s běžným FM tunerem, tedy anténa na VHF měla 300 ohmů, transformační činitel u ní měl převod na koax tedy z 300 ohmů na 75 ohmů a to jsem tam přišrouboval přes sateletní konektor ,,F", kterých mám doma celkem dost. Nic se nestalo, čili výsledek byl nula, stejně jako s prutem. Tedy, co se týče III.pásma. Jinak L-Band Teleko jsem po okolních kopcích pochytal a 30 stanic na FM, kdekoli a kdekoli taky. Tak teď nevím, to má jinak ? Třeba 50 ohmů nebo kolik ? Návod u toho v podstatě žádný není, ale když je to odnímatelné, tak asi s připojováním antén na III.Band, počítají... Nedovodu si tedy představit a nevím, kde bych vzal další převodník třeba z 75 ohmů na 50 ohmů nebo něco podobného...

Jinak jsem teď přečetl znovu celou příručku a žádnou informaci o ohmech externí antény jsem nenašel. Ale zato jsem našel větu, jejíž znalost by se také mohla hodit a kterou jsem před tím přehlédl. Alespoň u mého přijímače tam píší, že když se tlačítko Tune podrží déle jak 8 sekund tak se vyvolá RESET přijímače a ten se vrátí do TOVÁRNÍHO NASTAVENÍ, to by mohla být cesta, jak se zbavit nehrajících muxů v té paměti, po které jsem zatím marně a bezvýsledně pátral. Ovšem mohlo by to také a asi vymazalo všechny uložené stanice z FM, takže to zatím použít nehodlám, ale je patrně dobré, to vědět.

Jinak do vnitř lézt nehodlám. Obávám se, že to by mohlo být již chápáno jako porušení záručních podmínek. To až tomu dojde záruka, pak jo.






« Poslední změna: 01. 07. 2011, 19:50:58 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - "střeva" DAB rádia
« Odpověď #321 kdy: 01. 07. 2011, 20:30:47 »
Největší překvapení mne čekalo ve vyjasnění, jak vypadá anténa na příjem DAB vysílání v L pásmu. Destičku velikosti klasické zápalkové krabičky, to bych opravdu nečekal.
Omezení velikosti a počtu doprovodných obrázků při zdejší publikaci mně nutilo podstatně zmenšit jejich měřítko. Proto uveřejňuji detail antény pro DAB na 1453 MHz ještě jednou. Co na to profesionální anténáři? Je to ta nejvhodnější verze pro poměrně větší skříňku rádia? Nebyla by citlivější nějaká jiná forma? A co je asi za anténu v těch kapesních rádiích? Zdá se, že L pásmo je opravdu běžně neprobádaná oblast spotřebitelské neprofesionální komunikace. Také mi v návodu chybí nějaké doporučení jak zajistit lepší přijímací podmínky vhodným směrováním, nebo polohováním přijímače.

Edit : jedna z mála antén, která by se dala použít, kterou jsem našel na netu http://www.alibaba.com/product-gs/384434059/DAB_antenna_Band_III_L_Band.html
« Poslední změna: 01. 07. 2011, 20:51:35 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #322 kdy: 01. 07. 2011, 21:37:53 »
Tak to vypada, ze uz nejsme sami kde se prodava prijimac s L bandem :)
http://cgi.ebay.at/Pure-Digital-One-Elite-Kofferradio-DAB-DAB-UKW-Emp-/370523424368?pt=Radios_Recorder&hash=item5644eac670
 A dokonce tam je moznost napajeni z baterii. Treba to Teleko prida do sve nabidky.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #323 kdy: 01. 07. 2011, 21:52:29 »
Tak to vypada, ze uz nejsme sami kde se prodava prijimac s L bandem :)
http://cgi.ebay.at/Pure-Digital-One-Elite-Kofferradio-DAB-DAB-UKW-Emp-/370523424368?pt=Radios_Recorder&hash=item5644eac670
 A dokonce tam je moznost napajeni z baterii. Treba to Teleko prida do sve nabidky.
Bože, to snad ani není T-DAB přijímač, vždyť vypadá tak...    NORMÁLNĚ...
;-)
Loudness War zabijí hudbu!


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re: Digitální rozhlas - "střeva" DAB rádia
« Odpověď #324 kdy: 01. 07. 2011, 21:52:59 »
Je to ta nejvhodnější verze pro poměrně větší skříňku rádia? Nebyla by citlivější nějaká jiná forma? A co je asi za anténu v těch kapesních rádiích? Zdá se, že L pásmo je opravdu běžně neprobádaná oblast spotřebitelské neprofesionální komunikace. Také mi v návodu chybí nějaké doporučení jak zajistit lepší přijímací podmínky vhodným směrováním, nebo polohováním přijímače.
Antena Vivaldi, info napr. http://en.wikipedia.org/wiki/Vivaldi-antenna.
S ohledem na delku vln v L bandu bude asi vhodnejsi, nez napr. ctvrtvlnny monopol z "mikroteleskopicke" anteny :D .


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #325 kdy: 01. 07. 2011, 21:57:28 »
Tak to vypada, ze uz nejsme sami kde se prodava prijimac s L bandem :)
http://cgi.ebay.at/Pure-Digital-One-Elite-Kofferradio-DAB-DAB-UKW-Emp-/370523424368?pt=Radios_Recorder&hash=item5644eac670
 A dokonce tam je moznost napajeni z baterii. Treba to Teleko prida do sve nabidky.

To se také od samého začátku podivuji, proč tento model v nabídce Teleko nemá a měl jsem ho jako záložní, když by neměli tu Evoke 2S.

editace: dělá se v barvě bílé, černé a okrové

Jinak jsem ještě našel z toho, co tam nemají v L-Bandu tenhle

http://www.pure.com/products/product.asp?Product=VL-60954&Category=

Ale nyní jsem zmaten, že je u něj uvedeno pouze DAB, tak zase abych hledal zda vůbec má DAB+

editace: tak jsem se díval a pohledal to, je normálně i s DAB+ v L-Bandu

A ještě tenhle to je ten s tím CD-R, oni ho tam mají bez CD-R
Ovšem na druhou stranu je otázkou zda přehrávač CD-R /RW v dnešní době ještě někdo k něčemu potřebuje...

http://www.pure.com/products/product.asp?Product=VL-61270&Category=&PageType=

A pak tohle, to jsem také někde viděl s L-Bandem
http://www.pure.com/products/product.asp?Product=VL-60967&Category=&PageType=

editace: a nejsem si jistý, zda se to nevyrábí ještě i jako verze bez toho iPod Docku

Jinak všechno ostatní tam mají, tedy nic dalšího jsem v L-Bandu z výrobků Pure nikdy neviděl.

« Poslední změna: 01. 07. 2011, 22:18:36 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #326 kdy: 01. 07. 2011, 22:08:20 »
Kdyz ono je u tech radii v popisu napsano toto:
Technical Details

Radio: Digital and FM. UK products receive DAB/FM
Non-UK products receive DAB/DAB+/DMB-Radio/FM

Jenze uz nikde neni uvedeno o ktery prijimac se jedna. Ale myslim, ze pokud byl prodavan a vyroben pro UK, L band mit nebude.

A ma i zajimavou funkci ReVu, neco jako pauza.
Tady jsou ty jeho vlastnosti trochu lepe popsany http://www.ebay.co.uk/itm/PURE-ONE-Elite-Portable-Stereo-DAB-FM-Radio-Black-/200601207840?pt=UK_AudioVisualElectronics_PortableAudio_Radios&hash=item2eb4c38420

 Mozna by byl pro nas trh prilis levny a vybaveny ;)





José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #327 kdy: 01. 07. 2011, 22:26:06 »
A ma i zajimavou funkci ReVu, neco jako pauza.

To má a umí ten můj Evoke 2S taky...
/ A domnívám se, že i další.../

Tady http://support.pure.com/files.php jsou všechny výrobky Pure, stačí označit daný model
a nahoře se objeví manual ke stažení/otevření, ten je možno prohlédnout a podívat se přesně,
co má který model za fce...

editace: tak teď jsem jich 12 otevřel a co se dělá s L-Bandem tam má jasně uvedeno L-Band a co se nedělá s L-Bandem, tak tam L-Band nemá, takže např. s L-Bandem se dělá i tohle, což je další model,
co tam Teleko nemá


http://www.pure.com/products/product.asp?Product=VL-60909&Category=&PageType=

například tento model, který se mi také líbil a který vypadá také jako rádio

http://www.pure.com/products/product.asp?Product=VL-61188&Category=&PageType=

tak ten se v pan-european verzi nevyrábí a dělá se jen verze UK.

Takže, kdo chce ať si ty manuály otevře všechny a bude to vědět úplně přesně, ovšem pak je otázka druhá, zda tu verzi pan-european někde sežene...

V každém případě už známe tedy celých PĚT modelů, co by šly v ČR plnohodnotně používat,
přesto v nabídce e-shopu Teleka, nejsou... A docela by mne zajímalo, koli jich ještě najdu asi si je otevřu sám, jeden po druhém...

Mám další Pure Legato 2 / Ovšem je zajímavé, že to nemají ani ve svých vlastních obchodech, třeba už se nevyrábí, ale jinak na netu je, tak také byla verze vyhovující ČR podmínkám...


http://reviews.cnet.co.uk/digital-radios/pure-digital-legato-ii-review-49290152/

« Poslední změna: 02. 07. 2011, 00:02:20 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #328 kdy: 02. 07. 2011, 00:20:52 »
Jeste je tu tohle:

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-elite-bile

A s novym FW: Maintenance Release including DMB support. Takze prijimac umi asi vse co umet muze. Krome wifi a zaznamu na SD kartu. Ovsem pri porovnani ceny je stale daleko nejlepsi. A na baterie.
 Treba se jednou dobre vyspim a rozhodnu se utracet ;)
« Poslední změna: 02. 07. 2011, 00:33:34 od Miloslav Jelínek »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #329 kdy: 02. 07. 2011, 08:04:54 »
Jeste je tu tohle:

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-elite-bile

A s novym FW: Maintenance Release including DMB support. Takze prijimac umi asi vse co umet muze. Krome wifi a zaznamu na SD kartu. Ovsem pri porovnani ceny je stale daleko nejlepsi. A na baterie.
 Treba se jednou dobre vyspim a rozhodnu se utracet ;)

No, dobře, ale podívejte se na ty rozměry, takže toto je opravdu takové bakelitové chrastíko. Ta řada Evoke, má přeci jen už alespoň zvuk, díky velikosti a dřevěné bedně.
Zase na lezení někde po kopcích je určitě Elite výhodnější. Říkám já ho měl jako náhradní variantu. Tedy chtěl jsem tu, co mám tedy Evoke 2S, nejlepší zvuk / má jediná i výškové reproduktory / odpojitelná anténa přes konektor ,,F". Ale tento One Elite jsem měl jako náhradní, když by nedovezli Evoke 2S. Oni dovezli Evoke 2S a nedovezli tento, tak to bylo celkem jednoduché. Na poslední chvíli jsem to, ale málem změnil a rozhodl se pro tu Evoke Flow, protože mě děsně lákala i ta netová rádia. Ostatně ta Evoke Flow má asi nejlepší Display a je nejvybavenější, co se týče informací. Ta Evoke 2S ani toto One Elite, netová rádia neumí. I  když u obou by šlo tento nedostatek zřejmě obejít a to tímto iDockem http://www.pure.com/products/accessory.asp?Product=VL-61119
U té Evoke Flow mne nakonec odradila ta nutnost dokoupit ten druhý reproduktor. Což mi štvalo.

Co potom se týče DMB. Tak hodnotné DMB, tedy opravdu obraz, nejspíše poskytne jen ten iRiver B20. Toto to nemá na čem promítat. Toto podporuje jen DMB-A jako skoro všechny Pure, díval jsem se, co to je a jde v podstatě jen o ikonky a nějaká kreslená loga a o synchronizaci zvuku s obrazem, tedy těmi logy. DMB-A umí i ten můj i ta Pure Evoke Flow. Nyní jsem si všiml, že u jednoho přijímače tam je uvedeno, že umí i DMB-R a to už vůbec nevím, co znamená.

V každém případě je tedy dobře, že se konečně rozhoupali někde jinde a dovezl tu One Elite tedy jiný obchodník, protože, jak vidím odkaz je do českého obchodu, takže Teleku konečně roste v ČR v prodeji konkurence, což je samozřejmě dobře. Jen doufám, že obchodník bude znalý a bude to mít vyzkoušené a půjde o pan-european verzi a nikoli i verzi UK jen s III.bandem.

Tak a tady je tip pro takového dovozce.
Tak jsem si dal tu práci a prohlédl jsem si všechny ty manualy sám.
A Pure vyrábí / vyrábělo v pan-european verzi ještě tyto přijímače,
které e-shop Teleka nemá ve své nabídce:

One Elite
One Classic
Evoke 3
Evoke 3S
Chronos CD
Chronos CD Series 2
Chronos II
Avanti Flow
Legato II

Když si to porovnáme, tak to One Classic je takové poloviční One Elite

http://www.pure.com/products/index.asp

Ten minisystém Legato, to už se asi nejpíše vůbec nevyrábí.
/Nahrazuje ho nejspíše minisystém Sirocco v dvou modelech a ten už L-Band nemá./

Ty Chronos s tím CD by mě zásadně nijak netrápily
a asi ten nejlepší, Chronos iDock Series 2 v nabídce Teleka je.

No a ty Evoke 3/3S by byly obohacením, že umí nahrávat na SD kartu.

No a Avanti Flow, to prostě v nabídce vůbec není...
/Což nechápu proč ? Protože tomu dle mého názoru nic nebrání aby tam bylo.../

Takže, dle mého názoru by to mohli obohatit nebo někdo dovézt především:

One Elite, One Classic, Evoke 3S a Evanti Flow .

Koukám, že zmíněný obchodník, co nabízí to One Elite
tak ho má i v barvě černé...

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-elite-cerne

I když mně se nejvíce líbila ta okrová/kávová/krémová, či co to je a tu nemá...

http://www.pureservicecentre.co.uk/acatalog/info_116.html

/Ale je nutno podotknout, že tato barva zmizela i z hlavního e-shopu Pure,
kde ji ještě tak asi před měsícem měli, takže se patrně v této barvě přestalo vyrábět.../

A jinak je to mezi námi, docela dobrý hňup, ten obchodník, protože on tam má i

PURE ONE CLASSIC

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-mini-bile

Ovšem omylem ho vydává za PURE ONE MINI, což je něco zcela jiného

http://pureradio.cz/detail-produktu/radia/prijimace-fm-dab/5_one-mini-white/

V každém případě, jsou dva další modely Pure na ČR trhu a to ELITE a CLASSIC.

Ten model Classic tam má i v barvě černé.
/Ovšem ten už má označený správně a má ho o 624 Kč dražší nežli to bílé,
takže kdo chce ušetřit  624 Kč a koupit to bílé za cenu jiného, levnějšího modelu,
nežli si toho ten expert všimne, tak máte možnost.../

A má tam i One Flow, ovšem o 75Kč dražší, nežli ho má Teleko.
A i Siesta a Siesta s iDockem.


Jinak se obávám, že těmi bateriemi myslí tohle a to nemá v nabídce ani Teleko

http://www.pure.com/products/accessory.asp?Product=VL-60923

/Nejspíše z důvodů, že tam nemají ani modely, které to používají, což jsou s L-Bandem,
právě zmíněné CLASSIC, ELITE a EVOKE 3S... Takže v podstatě prodej, jen třeba jednoho z těhle modelů
by pro ně zamenalo pořizovaní dalších dobijecích baterií, proto je tedy asi nejspíše nemají a nevedou,
právě zrovna tyhle tři modely přijímačů. Tato teorie sedí...
Chlapeček je má, ovšem bez baterií, že...
A ty tedy nejpíše pak shánět v nějakém zahraničním e-shopu... Což může být problém.../






« Poslední změna: 02. 07. 2011, 23:54:25 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL